مهمان گرامی خوش آمدید، جهت عضویت در سایت و دسترسی به کلیه امکانات آن لطفاً کلیک کنید
راهنمای وگن کایند ، تالار گفتمان گیاه خواران

راهنمای وگن کایند ، تالار گفتمان گیاه خواران

در اینجا شما میتوانید پاسخ سوالات خود را پیدا کنید.

آموزش های اولیه

چرا ثبت نام کنیم؟
به منظور بهره گیری كامل از كارآیی های انجمن، از شما می خواهیم كه بعنوانیك عضو ثبت نام كنید.ثبت نام در این انجمن رایگان است و به شما این امكان را می دهد تا عملیات زیر را انجام دهید:
 • ایجاد موضوعهای جدید
 • پاسخ به موضوعهای دیگران
 • تغییر پیامهای خود
 • دریافت اطلاعیه از طریق ایمیل در رابطه با پیغامها و موضوعهایی كه معین كرده اید
 • ارسال پیامهای خصوصی به سایر اعضا
 • وارد كردن وقایع و روزهای مهم در تقویم انجمن
 • تهیه لیست دوستان
جهت ثبت نام بایستی كلمه عبور و نام كاربری برای خود تعیین كرده و آدرس ایمیل معتبری ارایه نمایید. با ارائه ایمیل خود و در صورت تمایل در معرض ایمیل های ناخواسته قرار نخواهید گرفت، بدین منظور كافیست كه در فرم خود ذكر نمایید كه مایلید آدرس شما محفوظ بماند. ( جهت اطمینان از این مورد می توانید پیامی را از طریق ایمیل به شخص دیگری ارسال نمایید و از صحت آن اطمینان حاصل نمایید.) اطمینان حاصل نمایید كه آدرس ایمیل شما معتبر باشد، در غیراینصورت این شبكه قادر نخواهد بود كه قسمت نهایی ثبت نام را برای تان از طریق ایمیل ارسال نماید. اگر سن شما كمتر از 15 سال است، ممكن است از والدین ویا قیم شما اجازه ثبت نام بخواهیم. اطلاعات بیشتر در این زمینه در مرحله ثبت نام در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

آیا در این انجمنها از کوکی ها استفاده می شود؟
استفاده از این كوكی ها در این انجمن دلخواه است، ولی به تجربه شما از سایت می افزاید.از كوكی ها جهت فعال كردن كارآیی هایی مانند اینكه آیا انجمنی كه در حال رویت آن هستید دارای پیام جدیدی هست یا نه؟ ورود به سیستم بطور اتوماتیك پس از برگشت مجدد به سایت استفاده می گردد. هنگام ثبت نام به شما این حق داده خواهد شد كه هرزمان كه وارد سایت می شوید بطور اتوماتیك وارد سیستم شود. این امر باعث ذخیره كردن نام كاربر و كلمه عبور شما در كوكی می گردد كه در كامپیوتر شما ذخیره گردیده است. اگر از كامپیوتری استفاده می كنید كه دیگران نیز ممكن است از آن استفاده كنند، مانند كامپیوترهای كتابخانه، مدرسهیا كافه اینترنت، قویا" توصیه می كنیم كه این كوكی را فعال نكنید. بعلاوه این انجمن به شما اختیار می دهد كه از كوكی استفاده نمایید تا بتوانید پیگیری وضع موجود خود را داشته باشید بدین معنی كه در حالیكه از نقاط مختلف سایت دیدن می كنید، شما را نگه می دارد.اگر بخواهید كه این اطلاعات را دریك كوكی ذخیره نكنید، اطلاعات وضعیت كنونی به هر پیوندی كه كلیك می كنید، خواهد رفت. اگر نخواهید از كوكی استفاده كنید و كامپیوتر شما جهت وصل به اینترنت از (پراكسی سرور) استفاده كند و شما با دیگران كاربران از پیوندی در این (سرور) استفاده كنید، مشكل خواهید داشت. اگر در این مورد تردید دارید، توصیه می كنیم كه در انتخاب كوكی كلمه آری را انتخاب كنید. پس از اینكه ثبت نام كردید، می توانید در هر زمان كه بخواهید با تغییر تنظیم هایی كه در این صفحه قرار دارند، كوكی مورد نظر خود را تغییر دهید.

چگونه کوکی ها را پاک کنم؟
جهت پاك كردن تمام كوكی های تان اینجا را كلیك كنید. اگر از طریق پیوندی كه ارائه گردیده است به صفحه ایندكس اصلی بازگردید و هنوز Logged in هستید، ممكن است مجبور شوید كه بطور دستی كوكی های خود را پاك كنید. در زیر دستورالعمل جهت نمایشگر اینترنت اكسپلورر بر روی ویندوز آمده است:
 1. "تمامی پنجره های اینترنت اكسپلورر خود را ببندید. "
 2. "دكمه start را كلیك كنید. "
 3. "از منویی كه ظاهر می شود به searchیا find بروید و دكمه Files or folders را كلیك كنید. "
 4. "در پنجره جدیدی كه ظاهر می گردد، در خانه Containing text، نام domain انجمن را بدون www یا //:http فقط forum را تایپ كنید. "
 5. "در خانه Look in عبارت C:/ را تایپ كنید و دكمه Find now را فشار دهید "
 6. "پس از اینكه جستجو تمام شد، تمام فایلها را انتخاب كنید ( بر روییك فایل كلیك كنید سپس Ctrl+A را فشار دهید) و آنها را حذف كنید ( كلید حذف را فشار دهید ویا از Shift+delete استفاده كنید.) "
اكنون بایستی كوكی های تان پاك شده باشند. جهت حصول اطمینان می توانید كامپیوتر را استارت مجدد كرده و انجمن را بررسی كنید.

چگونه اطلاعات عمومی خود را تغییر دهم؟
به عهده خود شماست كه اطلاعات قسمت مشخصات مربوط به خود را به روز نگهدارید. بایستی اطمینان داشته باشید كه آدرس موجود در مشخصات، آدرس فعلی تان است. می توانید هریك از خانه های مشخصات، بغیر از نام كاربر خود را تغییر دهید. وقتی نام كاربر خود را ثبت كنید، برای همیشه از آن شما خواهد بود. در شرایط خاصی می توانید از مدیریت سایت بخواهید كه نام كاربرتان را تغییر دهد. جهت تغییر نام كاربر بایستی دلیل كافی وجود داشته باشد.

امضاء چیست؟
پس از اینكه ثبت نام كردید، می توانید امضا خود را درست كنید. این امضا متنی است كه می خواهید در آخر پیامهای شما قرار گیرد. اگر مدیریت سایت قسمت امضا را فعال كرده باشد، شما قادر به اضافه كردن امضا به تمامی گفتگوهای خود می باشید. اگر امضایی تعیین كرده اید، این امضا بطور اتوماتیك در انتهای تمامی گفتگوهای شما نمایش داده خواهد شد. می توانید با برداشتن علامت تیك از خانه نمایش امضا، قبل از ارسال پیام آن را پاك كنید. همچنین می توانید امضا خود را در گفتگوهای منتشر شده خاموش و روشن كنید، برای انجام این كار لازم به تغییر متن گفتگوی خود توسط خانه نمایش امضا می باشید.

کلمه رمز خود را فراموش کرده ام؟
اگر كلمه عبور خود را گم كرده اید، در هر صفحه ای كه نیاز به به نوشتن كلمه عبور دارد، می توانید بر روی پیوند كلمه عبور خود را فراموش كرده اید كلیك كنید. كلیك كردن بر روی پیوند مذكور صفحه ای را نمایش می دهد كه بایستی آدرس ثبت شده خود را در آن وارد كنید و كلمه عبور شما بطور اتوماتیك به این آدرس ارسال خواهد شد.

چگونه به مشخصاتم لقب اضافه كنم؟
اگر مدیریت سایت قسمت لقب شخصی شما را فعال كرده باشد، می توانید قسمت مورد نظر را با تغییر صفحه مشخصات به نمایش درآورید.

چگونه در زیر کدکاربری خود عکس قرار دهم؟
این تصاویر كوچك آواتار خوانده می شوند كه زیر نام كاربر شما در تمامی پیغامها ظاهر می گردند. بطور كلی دو نوع آواتار وجود دارد:یكسری را مدیر سایت تعیین كرده است و دیگری توسط خودتان ( آپ لود) می گردد. چنانچه تعدادی از این آواتارها توسط مدیریت سایت تهیه شده باشد، شما قادر خواهید بود از تصویری استفاده كنید كه به بهترین وجه نمایانگر شخصیت تان باشد. ممكن است مدیریت سایت آواتارهای شخصی را نیز فعال كرده باشد كه در اینصورت قادر به (آپ لود) یك عكس آواتار از كامپیوتر خود خواهید شد. جهت اطلاعات بیشتر در مورد آواتارها اینجا ر ا كلیك كنید.

لیست دوستان و لیست سیاه چیست؟
لیست دوستان به منظور پیگیری گفتگوها با دوستانی است كه از طریق این انجمن پیدا كرده اید. با رفتن به "صفحه اول كنترل" قادر خواهید بود كه ببینید كدامیك از دوستانتان در حال حاضر بر روی اینترنت هستند. در عین حال قادر به ارسال پیام خصوصی به ایشان می باشید. اضافه كردن افراد به لیست دوستان به شما این امكان را می دهد كه به اعضای انجمن ( بیش ازیك نفر) بطور همزمان پیام خصوصی بفرستید.می توانید هریك از اعضا این انجمن را به لیست دوستان خود بیافزایید. لیست چشم پوشی جهت گنجاندن نام كسانی است كه تمایلی به خواندن پیامهای شان ندارید. با افزودن نام افراد به لیست چشم پوشی خود، پیام های شان را از دید خود مخفی نگهدارید.

 

آیا می توانم در انجمنها جستجو کنم؟
شما می توانید گفتگوها را براساس نام كاربر، كلمه هایی در متن یا فقط موضوع براساس تاریخ و یا در انجمنهای بخصوصی جستجو كنید. جهت دسترسی به جستجو كافی ست كه پیوند جستجو را كه در بالای اكثر صفحات قرار دارد، كلیك كنید. می توانید هر انجمنی را كه اجازه دارید جستجو نمایید ولی نمی توانید انجمنهای خصوصی را جستجو كنید مگر اینكه مدیریت سایت این امكان را در دسترس شما قرار داده باشد.

آیا می توانم برای سایر اعضاء ایمیل ارسال کنم؟
آری. جهت ارسال ایمیل به سایر اعضا، یا می توانید فرد موردنظر را در لیست اعضا مشخص نموده یا از طریق كلیك كردن دكمه ایمیل email.gif كه در انتهای هر گفتگو موجود می باشد، ایمیل خود را ارسال كنید.

این عمل معمولا" صفحه ای را باز خواهد كرد كه دارای یك فرم است. در این فرم شما می توانید پیام خود را وارد كنید. هنگامیكه تایپ كردن پیام تمام شد، دكمه ارسال ایمیل را فشار دهید تا پیغام شما بلافاصله ارسال گردد. توجه داشته باشید كه بخاطر رعایت عدم افشا مطالب، آدرس ایمیل گیرنده در كلیه مراحل برای شما مشخص نخواهد شد.

اگر هیچگونه دكمه ایمیل و یا پیوندی برای عضوی پیدا نكردید، بدین معنی است كه مدیر سایت عملیات ایمیل را برای این انجمن از كار انداخته است و یا عضو موردنظر تمایلی به دریافت ایمیل از سایر اعضا را ندارد.

یكی دیگر از كارآیی های مفید این آنست كه می تواند به انجمنها پیوندی را كه تصور می كنید برای دوستان تان جالب باشد، بفرستد. هرگاه انجمنی را رویت می كنید، در آن صفحه پیوندی را خواهید یافت كه به شما این امكان را می دهد تا به هركس كه تمایل دارید پیام مختصری ارسال كنید. در ضمن مشخصات توصیه كننده به پیوند ارسالی اضافه خواهد گشت، بدین معنی كه اگر دوست شما بخاطر رویت پیوندی كه شما برایش فرستاده اید در این انجمن ثبت نام كند، به شما بطور اتوماتیك اعتبار داده خواهد شد.

اعضای ثبت نام كرده می توانند به سایر اعضای این انجمن بااستفاده از سیستم پیغام خصوصی ، پیام ارسال كنند. جهت اطلاعات بیشتر در مورد پیامهای خصوصی اینجا را كلیك كنید.


پیام خصوصی چیست؟
اگر مدیریت سایت سیستم پیام خصوصی را فعال كرده باشد، اعضای ثبت نام كرده می توانند برای یكدیگر پیامهای خصوصی ارسال كنند.

ارسال پیامهای خصوصی

پیامهای خصوصی عینا" مانند ایمیل كار می كنند و فقط مختص اعضای ثبت نام كرده این انجمن می باشند. می توانید به پیامهای خصوصی ارسالی خود كد vB و تصویر یا شكلك نیز اضافه كنید.

شما می توانید با كلیك كردن بر روی 'ارسال پیام خصوصی' كه در قسمت كنترل قرار دارد و یا با كلیك كردن دكمه PM sendpm.gif به عضوی از این انجمن پیام خصوصی ارسال كنید.

هرگاه پیامی ارسال می كنید، می توانید كپی پیغام خود را در پوشه پیامهای ارسالی نیز نگهداری كنید.

پوشه های پیغام خصوصی

خودبخود در قسمت پیغام خصوصی، دو پوشه خواهید داشت. این دو پوشه عبارتند از Inbox و Sent Items

پوشه Inbox شامل تمامی پیامهای جدیدی می باشد كه دریافت كرده اید و این امكان را به شما می دهد كه تمامی آنها را رویت و مطالعه نمایید، در ضمن نام شخصی كه پیغام را ارسال كرده همچنین تاریخ و زمانی كه پیغام ارسال گردیده است را خواهید دید.

پوشه Sent Items حاوی یك كپی از هر پیغامی است كه شما ارسال نموده اید مشروط براینكه مشخص كرده باشید كه می خواهید یك كپی از پیغام جهت مرجع در این پوشه نگهداری شود.

همچنین می توانید پوشه های اضافی دیگری نیز با كلیك كردن پیوند 'ویرایش پوشه ها' اضافه نمایید.

هر پوشه دارای یكسری كنترل پیغام می باشد و به شما این امكان را می دهد تا پیامها را انتخاب كرده و سپس یا آنها را به پوشه دلخواه خود منتقل كرده و یا كاملا" پاك كنید. می توانید دكمه ای داشته باشید كه به شما این امكان را بدهد تا چندین پیام را از یك پوشه به عضو دیگر انجمن ارسال نمایید.

ممكن است نیاز باشد تا در دوره های متفاوت مجبور باشید پیغامهای قدیمی را پاك كنید، مدیریت سایت برای پیامهای خصوصی كه می توانید دریافت كنید حدی قائل شده است. اگر تعداد پیامها بیش از آنچه كه بوسیله سایت تعیین شده است برسد، نمی توانید پیغامهای جدید را ارسال و یا دریافت نمایید، مگراینكه پیامهای قدیمی تر خود را پاك كنید.

هرگاه پیامی را می خوانید، میتوانید به آن پاسخ گفته یا به عضو دیگری ارسال كنید. شما این امكان را دارید كه این پیام را به نفرات متعددی از لیست دوستان خود بفرستید.

پیگیری پیام

هرگاه پیغام خصوصی جدیدی ارسال می كنید، می توانید تقاضای (ارسال رسید) جهت آن پیام بنمایید. این امر به شما امكان می دهد تا با مراجعه به صفحه پیگیری پیغامهای خصوصی.

دریابید آیا پیام ارسالی شما توسط گیرنده رویت گردیده است یا خیر. این صفحه به دو قسمت تقسیم شده است: پیامهای رویت شده و پیامهای رویت نشده.

قسمت پیامهای خوانده نشده تمامی پیغامهایی را كه تقاضای (رسید خواندن) كرده اید را نمایش داده و نشان می دهد كه هنوز دریافت كنندگان آنر ا نخوانده اند. زمان آخرین فعالیت گیرنده پیام نیز نشان داده خواهد شد. پیغامهایی را كه فكر می كنید دیگر مناسبتی ندارند را می توانید حذف كنید. اگر مدیریت سایت این خاصیت را را نیز اضافه كرده باشد، می توانید پیامهای حذف شده را مجددا" فعال نمایید.

قسمت پیامهای خوانده شده تمامی پیغامهایی كه شما ارسال كرده و تقاضای رسید نموده اید را با تائید قرائت آن توسط گیرنده نشان می دهد. زمان رویت پیغام نیز نشان داده می شود.

شما می توانید پیگیری پیغام را با انتخاب پیام و كلیك كردن دكمه پایان پیگردی تمام كنید.

اگر پیغامی دریافت می كنید كه ارسال كننده تقاضای رسیدخواندن كرده است، می توانید پیغام را بخوانید ولی به تقاضای رسید خواندن آن توجهی نكنید. برای انجام این امر فقط كافی ست كه پیوند تكذیب دریافت را كلیك كرده تا این عمل انجام پذیرد.


چگونه از ليست اعضاء استفاده کنم؟
لیست اعضا شامل لیست كاملی از اعضای ثبت نام كرده این انجمن می باشد. شما می توانید نام كاربران را به ترتیب حروف الفبا و به تاریخی كه ثبت نام كرده اند با تعداد پیغامهایی كه داشته اند، رویت كنید. لیست اعضا دارای یك عملیات جستجو است كه به شما این امكان را می دهد تا سریعا" براساس طبقه ای كه تعیین می كنید آنها را شناسایی كنید، مانند شناسایی تمام اعضایی كه هفته پیش به این انجمن ملحق شده اند و غیره...

چگونه از تقویم استفاده کنم؟
سه نوع واقعه در تقویم: وجود دارند: وقایع عمومی، وقایع خصوصی و روزهای تولد.

وقایع عمومی بوسیله مدیران سایت وارد می شوند و برای همه قابل رویت می باشند. مدیران سایت ممكن است برخی از اعضا را به كار واردكردن وقایع عمومی گمارده باشند ولی معمولا" اینچنین نیست.

وقایع خصوصی می تواند توسط هرعضوی كه ثبت نام كرده است، نوشته و وارد شده باشد و فقط توسط كاربری كه آن واقعه را وارد كرده است قابل رویت باشد. وقایع خصوصی این امكان را به شما می دهد تا دفتر خاطرات خود را بر روی اینترنت درست كنید. شما می توانید هر واقعه ای را در هر زمانی در این بخش وارد كنید..

روزهای تولد اگر مدیریت سایت این ویژگی را فعال كرده باشد می توان روزهای تولد را در تقویم نشان داد. روز تولد شما بطور اتوماتیك در تقویم نشان داده خواهد شد مشروط براینكه تاریخ تولدتان را در شرح مشخصات خود ذكر كرده باشید. توجه: اگر سال تولدتان را در قسمت مشخصات خود وارد نكنید، سن شما در تقویم نشان داده نخواهد شد.

اگر روز تولدتان را وارد كرده باشید، نام تان در صفحه اصلی انجمن در روز تولدتان نشان داده خواهد شد.


اطلاعيه ها چه هستند؟
اطلاعیه ها پیامهای مخصوصی هستند كه بوسیله مدیران سایت ارسال می گردند. این اطلاعیه ها صرفا" ارتباطی یكطرفه با كاربران می باشند. اگر مایلید كه در مورد اطلاعیه ها بحث و تبادل نظر كنید بایستی بخش جدیدی در این انجمن بوجود آورد، زیرا به این اطلاعیه ها نمی توانید جواب بدهید.

چگونه به يك موضوع نمره دهیم؟
ممكن است كه در صفحات موضوع منویی پیدا كنید، شما این امكان را دارید كه به هر موضوع از 1 تا 5 نمره بدهید. نمره دادن به انجمنی كه رویت می نمایید كاملا" اختیاری است اگر می بینید كه این انجمن بسیار عالی است می توانید به آن نمره 5 بدهید یا اگر فكر می كنید كه آنقدر جالب نیست می توانید نمره 1 به آن بدهید. هنگامیكه باندازه كافی رای برای یك انجمن جمع شد، در مقابل عنوان انجمن یكسری ستاره خواهید دید كه بیانگر میانگین آرای اخذ شده به آن می باشد. این عمل به شما امكان می دهد كه در انجمنهای متعددی كه دارای موضوعهای زیادی هستند تشخیص دهید كه كدامیك ارزش دیدن را دارند.
آيا کدهای ویژه ای جهت نوشتن موضوعات و پيغامها وجود دارند؟
برای اكثر قسمتها، پیامهای شما حاوی متن ساده ای ست، ولی گاهی اتفاق می افتد كه بخواهید بر روی كلمات یا عباراتی با برجسته كردن یا ایتالیك نمودن آنها برروی آن كلمات تاكید كنید. نسبت به قوانین انجمن، برای ایجاد چنین تغییراتی احتمال دارد كه از كدهای HTML استفاده نمایید. بهرجهت ممكن است مدیریت سایت كد HTML شما را از كار انداخته باشد و خواسته باشد كه به جای آن از كد vB استفاده كنید: این كدها ضمائمی می باشند كه می توانید بااستفاده از آنها تغییرات موردنظر خود را ایجاد نمایید. كد vB دارای این مزیت می باشد كه استفاده از آن بسیار ساده است. احتمال دارد مدیریت سایت برای شما شكلك ها را نیز فعال كرده باشد، بااستفاده از این شكلك ها می توانید احساسات و هیجانات خود را به بیننده منتقل نمایید. كدهای تصویری [img] به شما این امكان را می دهند كه به پیام خود تصویر اضافه كنید. جهت اطلاعات بیشتر در مورد كدهای vB، اینجا را كلیك كنید.

اطلاع رسان ایمیل چیست؟
اگر موضوع جدیدی ایجاد و یا اگر به موضوع تازه ای پاسخ گوئید، میتوانید مشخص نمائید كه اگر فرد دیگری به آ ن موضوع پاسخ میگوید، از طریق ایمیل مطلع گردید. همچنین میتوانید طوری انتخاب كنید كه بدون فرستادن پیغامی در موضوع با كلیك كردن پیوند 'آبونمان این گفتگو شوید' ، كه در صفحه اول قرار دارد، قادر به دریافت اطلاعیه توسط ایمیل باشید.

چنانجه مایل به دریافت اطلاعیه ها توسط ایمیل نیستید، كافیست كه این اختیار را در گفتگوی ارسال شده تغییر دهید و یا اینجا را كلیك كنید.

فقط اعضائی كه ثبت نام كرده اند میتوانند توسط ایمیل اطلاعیه دریافت كنند، و فقط اعضا میتوانند انتخاب نمایند كه آیا میخواهند اطلاعیه های ایمیلی با تغییر اختیارات را خود بخود بگیرند و یا نه.

اطلاعیه های ایمیل را 'آبونمان موضوع' نیز میگویند.


شکلکها چه هستند؟
شكلك ها تصاویر كوچكی هستند كه به شما امكان می دهند تا با الحاق آنها به پیام های تان احساسات و هیجانات خود را انتقال دهید. برای مثال اگر انتقاد طعنه آمیزی دارید بجای اینكه بنویسید 'این یك جوك است'، می توانید از شكلكی استفاده كنید كه 'چشمك' می زند. اگر از email یا سیستم های گپ در اینترنت استفاده كرده باشید احتمالا" با مفهوم شكلك از پیش آشنایی دارید. تركیبات معینی از علامات در متون به شكلك تبدیل می گردند. برای مثال: علامت،(: تبدیل به صورت خندانی می شود. جهت درك بیشتر از كدهای شكلك سرتان را به سمت چپ بگردانید و به متن نگاه كنید. خواهید دید كه (: بیان كننده دو چشم و یك دهان خندان است. جهت رویت لیست شكلك هایی كه در این انجمن استفاده می گردند، اینجا را كلیك كنید. گاهی اتفاق می افتد كه نمی خواهید علامات در پیام تان تبدیل به شكلك شوند. هنگامیكه پیغام جدیدی درست می كنید خانه ای را خواهید دید كه با تیك كردن آن می توانید شكلك را از كار بیاندازید 'حذف شكلك ها در این گفتگو'.

دکمه های كد و شكلك های قابل كليك
این كنترل ها به شما امكان می دهند تا به سرعت و به آسانی كدهای vB را وارد پیام های تان قرار دهید. جهت استفاده از آنها كافی ست كه دكمه مناسب را از لیست انتخاب كرده و آن را كلیك كنید تا بتوانید كد vB را وارد كنید. برای نیل به این هدف دو راه وجود دارد: روش نرمال و روش پیشرفته. هنگامیكه از روش نرمال استفاده می كنید با فشاردادن یك دكمه دیالوگی برای تان باز می شود كه می توانید متن خود را در آن پر كنید. در انتهای پیغام ضمایم كدهای vB مناسب وارد متن می گردند. اگر از روش پیشرفته استفاده می كنید با فشاردادن یك دكمه (كد مناسب شروع) را وارد می كند و به شما این امكان را می دهد كه پیام تان را در قسمت پیغام وارد كنید. وقتی متن را تمام كردید و خواستید tag را ببندید كافیست دكمه Close Current Tag یا (alt+c) را فشار دهید. در روش پیشرفته می توانید tag ها را nest كنید و سپس دكمه Close All Tags یا (alt+x) را فشار دهید تا بتوانید تمام mark up های باز را ببندید. توجه داشته باشید كه دكمه 'close tag' فقط tag هایی را می بندد كه از دكمه های كد استفاده كرده و وارد شده باشند. جهت استفاده از شكلك های قابل تفكیك، كافیست كه روی شكلكی كه میخواهید ضمیمه پیامتان بشود كلیك كنید و یا جهت دسترسی به لیست كامل شكلك ها پیوند بقیه شكلك ها را كلیك كنید.

چگونه به نظرسنجی رای دهيم يا یک نظرسنجی ایجاد کنیم؟
حتما توجه كرده اید كه در برخی از موضوع های این انجمن قسمتی وجود دارد كه میتوانید در باره مطلبی یا سئوالی رای بدهید. این موضوع ها، نظر خواهی عمومی 'polls' نام دارند و در زیر چگونگی بوجود آوردن آنها شرح داده شده اند:

ایجاد نظر خواهی جدید

هنگامیكه موضوع تازه ای ایجاد میكنید، ممكن است این اختیار بشما داده شود تا نظر خواهی جدیدی را نیز بوجود آورید. بدین معنی كه بشما امكان طرح سئوال تازه ای داده میشود و تعدادی جواب ممكن نیز تعیین میكنید، سایر اعضا قادر خواهند بود كه به یكی از پاسخ های شما رای داده و نتایج رای گیری در موضوع نشان داده خواهد شد.

نمونه ای از نظر خواهی بصورت زیر است:

رنگ مورد علاقه شما چیست؟

 1. قرمز
 2. آبی
 3. زرد
 4. سبز
 5. آبی آسمانی با نقطه های زرد بر روی آن

جهت ایجاد نظر خواهی وقتی موضوع تازهای میفرستید، كافیست بر روی دكمه (بلی، یك صندوق رای با مشخصات زیر درست كنید) كه در پائین صفحه قرار دارد كلیك كنید و پاسخ ممكن را بنویسید.

هنگامیكه دكمه ارسال گفتگو را فشار میدهید، به صفحه ایجاد نظرخواهی خواهید رفت، در این صفحه میتوانید سوال خود را مطرح كرده و پاسخ های ممكن را نیز وارد كنید.

این امكان نیز وجود دارد كه جهت نظر خواهی خود محدوده زمانی مشخص كنید، بطوریكه مثلا بخواهید فقط یك هفته در معرض دید باشد.

جهت رای دادن به یك نظر خواهی، كافیست كه آنچه كه میخواهید رای بدهید را انتخاب كنید و دكمه (رای بدهید) را كلیك كنید. قبل از رای دادن میتوانید با كلیك كردن پیوند (جواب رای گیری)، آرائ موجود را ببینید. رای دادن به نظر خواهی كاملا اختیاری است و شما میتوانید به هر یك از مطالب رای داده، و یا اصلا به هیچ یك رای ندهید. بطور كلی، وقتی به نظرخواهی رای دادید، دیگر نمی توانید نظرتان را تغییر دهید، بنابراین لازم است كه با دقت رای بدهید!


فایلهای پیوست چیست؟
مدیریت سایت ممكن است بشما این امكان را بدهد كه از ویژه گی ضمائم این انجمن استفاده كنید. این عمل بشما امكان میدهد تا بتوانید فایلهای معینی را به پیغامهای خود اضافه كنید. این فایل میتواند یك تصویر، یك متن و یا یك زیپ فایل باشد. از آنجائیكه این انجمن نمیتواند جایگزین هارددیسك شما باشد، جهت ضمیمه ها از نظر اندازه فایل محدودیت قائل شده ایم! جهت ضمیمه یك فایل به پیغام جدید كافیست كه دكمه [ضمیمه] را در پائین صفحه تشكیل پیام، كلیك كرده و فایلی را كه میخواهید ضمیمه كنید از هارد دیسك در آن قرار دهید. شما فقط میتوانید فایلهای معینی را ضمیمه نمائید، این ضمائم فایلهای معتبری هستند كه بایستی به این انجمن ضمیمه گردند: . پس از ارسال پیغام، ضمیمه در بدنه پیغام شما نشان داده خواهد شد. جهت رویت محتویات ضمیمه (اگر قبلا رویت نشده است) كافیست كه پیوند نام پوشه ای را كه مجاور icon ضمیمه ظاهر میشود را كلیك كنید.

شکلکهای مطالب چیست؟
مدیر سایت ممكن است (شكلك گفتگوها) را جهت ایجاد موضوع های جدید، پیامها و پیغامهای خصوصی فعال كرده باشد. (شكلك گفتگوها) به شما این امكان را میدهند تا عكس كوچكی همراه با پیغامتان ارسال گردد. این عكس ها جهت انتقال احساسات یا مكنونات پیام بكار میروند. اگر هنگام نوشتن پیغام لیست شكلك ها را نمی بینید، به این علت است كه مدیر سایت آنها را فعال نكرده است.

آيا ميتوانم مطالب خود را ویرایش کنم؟
اگر ثبت نام كرده اید، قادر خواهید بود كه پیغامهای خود را هم تغییر داده و هم پاك كنید. توجه داشته باشید كه مدیر سایت میتواند در هر زمان این عملكرد را حذف كند. فقط شما مدت زمان محدودی قادر خواهید بود كه پیغامهایتان را تغییر دهید. جهت تغییر یا حذف پیامهای خود دكمه edit.gif كه در كنار پیغامهایتان قرار دارد را كلیك كنید. اگر پیغام شما در متن اولین پیغام باشد، حذف موضوع باعث از بین رفتن تمامی مطالب خواهد شد.

پس از اینكه تغییرات خود را انجام دادید، متنی ظاهر خواهد شد كه سایر كاربران را از تغییر یافتن پیغامتان مطلع می سازد. ممكن است مدیر سایت پیغامهای شما را تغییر دهد و متنی در پائین صفحه ظاهر نگردد.


مديران چه کسانی هستند؟
مدیران سایت انجمنهای مخصوصی را مورد بررسی قرار میدهند. عموما آنها قادرند كه پیغامهائی را حذف و یا تغییر داده و یا موضوعی را جابجا كنند. مدیریت سایت معمولا به كسانی محول میگردد كه برای موضوعات آن انجمن مفید تشخیص داده شده و آگاه به مسائل مطرح شده باشند.

چرا قسمتی از واژه ها در پیام من حذف شده اند؟
ممكن است كلمات خاصی بوسیله مدیران سایت سانسور شوند. اگر پیغام شما دارای كلمات سانسور شدنی است، آنها بصورت **** نشان داده میشوند. این كلمات جهت تمامی كاربران سانسور میگردند. این عمل به هیچ وجه اتوماتیك نمی باشد و باسانی با جستجو و تعویض كلمات بوسیله كامپیوتر انجام میگیرد.


راهنمای انجمن

در این قسمت می توانید پاسخ سوالات خود را درباره چگونگی کارکرد انجمن بیابید. می توانید از لینک ها و یا از جستجو استفاده کنید.

جستجو راهنما

اگر می خواهید جستجوی شما بهتر انجام شود این گزینه را فعال کنید.

برای جستجوی دقیق تر یکی از گزینه های روبرو را انتخاب کنید.

ساعت 08:22 بر حسب GMT +3.5 می باشد. Powered by: vBulletin Version 4.2.1 vBFarsi Language Pack Version 4.2
Forum Modifications By Marco Mamdouh مطالب درج شده توسط کاربران بیانگر نظر شخصی آنها بوده و ممکن است همسو با اهداف و دیدگاه های مدیریت سایت نباشد. تمامی مطالب و مقالات ارائه شده فقط جنبه اطلاع رسانی دارند.