مهمان گرامی خوش آمدید، جهت عضویت در سایت و دسترسی به کلیه امکانات آن لطفاً کلیک کنید
دلایلی برای پایان دادن به دامداری صنعتی ...
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 از مجموع 1
Like Tree2Likes
 • 2 Post By baher

موضوع: دلایلی برای پایان دادن به دامداری صنعتی ...

 1. #1
  (ADMIN //Super Moderator ) مدیر ارشد تالار . بخش اندیشه و سلامت
  تاریخ عضویت
  Oct 2010
  ارسال ها
  1,013
  تشکر
  7,322
  تشکر 5,705 بار در 913 پست

  پیش فرض دلایلی برای پایان دادن به دامداری صنعتی ...


  سیستم صنعتی تهیه لبنیات

  چند ماه پیش بیش از سی متخصص و کارشناس در مورد مسائل سلامت عمومی ، محیط زیست و جنبش های حمایت از رفاه و آسایش حیوانات در اولین کنفرانس ملی پایان دادن به دامداری صنعتی در مورد آثار و پی آمدهای دامداری صنعتی به بحث و گفت و گو پرداختند. در زیر به برخی از نکات مهم و اطلاعاتی که از این کنفرانس بیرون آمده می پردازیم .

  پنج راه مهم برای پایان دادن به دامداری صنعتی ::
  Gene Baur رئیس و بنیانگذار مزرعه حیوانات ( سازمانی برای حمایت از حیوانات در آمریکا ) : " بهترین راه برای پایان دادن به دامداری صنعتی این است که این سیستم را به سیستمی جوابگو و مسئول تبدیل کرده و اعمال مربوط به تجارت کشاورزی را با علایق و ارزش های شهروندان خود هم تراز و هم ردیف سازیم .
  جنایت ها و ستم های موجود در دامداری صنعتی یک بی حرمتی و توهین بزرگ به شایستگی و نجابت انسانی است . این صنعت کم بازده ، ناسالم و غیر قابل تحمل بوده و هزینه ای سالانه برابر با هزاران میلیارد دلار برای ملت ها به همراه دارد . "

  John Mackey مدیر ارشد Whole Foods Market : " بهترین راه برای پایان دادن به دامداری صنعتی این است که ابتدا در بازارهای غذایی راه کارها و جایگزین های انسانی تری را برای این صنعت ایجاد کنیم . بسیار بعید است که با شرایط فعلی، اکثریت زیادی از مردم در آینده به گیاه خواری روی آورند . بنابراین ضروری است تا با فرهم آوردن تقابل های قوی برای مقایسه با این صنعت و ایجاد راه کارهای انسانی تر به افزایش آگاهی مردم در مورد این که دامداری صنعتی واقعا چه رفتارهایی با حیوانات می کند ، کمک کنیم . تا زمانی که راه کارها و جایگزین های ا گسترده ای وجود داشته باشند تا از بین آن ها انتخاب کنیم ، بیشتر مردم ترجیح خواهند داد تا مشتاقانه به نا آگاه ماندن و بی خبری خود ادامه دهند و احتمالا تنها تعداد اندکی از آن ها تغییر خواهند کرد . "

  Wenonah Hauter مدیر اجرایی Food & Water Watch: " دامداری صنعتی یک تهدید برای سلامت عمومی ، محیط زیست و جوامع روستایی ای است که سیستم غذایی ما به شدت به آن ها وابسته است . لایحه قانونی بعدی در مورد دامپروری باید فورا سیاست هایی را که تمام فواید و سودمندی ها را به عملکردهای متمرکز دامداری تخصیص می دهد نقض کند . در حال حاضر مزارع کوچک و متوسطی را که پشتوانه و ستون سیستمی هستند که برای ما غذاهای مناسب ، سالم و ایمن فراهم می آورند نادیده و کم ارزش می شماریم . "


  Lynn Henning مدیر Sierra Club Water: " بهترین راه برای پایان دادن به دامداری صنعتی حذف کردن کمک مالی دولت ، انگیزه ها و نقض مالیات ها برای ادارات و شرکت های انحصاری تغذیه حیوانات است . شرکت های انحصاری تغذیه حیوانات قابل اطمینان نیستند . ما باید در صنعت کشاورزی خود تجدید نظر کنیم و دامداری را به شیوه ای بهتر به نسل آینده خود بیاموزیم .


  Susie Coston مدیرپناهگاه ملی مزرعه حیوانات: " بهترین راه برای پایان دادن به دامداری صنعتی این است که به مردم نشان دهیم که حیوانات اهلی موجوداتی باهوش و عاطفی و احساسی هستند و به اندازه حیواناتی مانند سگ ها و گربه ها که ما آن ها را بیشتر می شناسیم میل به زندگی کردن دارند . "


  سیستم صنعتی تهیه تخم مرغ:
  Battery Hen Cages

  پنج نکته که ممکن است در مورد دامداری صنعتی ندانید::

  John Ikerd ، استاد بازنشسته اقتصاد کشاورزی در دانشگاه کلمبیا شهر میسوری : " دامداری های صنعتی ضرورتا از نظر اقتصادی کارآمدتر از دامداری های کوچک مستقل و خانوادگی نیستند . متصدیان و گردانندگان دامداری صنعتی از نفوذ سیاسی و توانایی های خود برای اداره و دستکاری بازارها استفاده می کنند تا دامپروری های کوچک و کارآمد در مزارع خانگی را بیرون از تجارت و بازار کار قرار دهند . قیمت غذاها با دامداری صنعتی پایین تر از قیمت غذاهای به دست آمده از مزارع مستقل خانوادگی نیست . "


  Jim Motavalli ، مولف کتاب Voltage High : " از آنجایی که تصویر معروف از مزارع ، محوطه ی خانه ای قدیمی پر از خوک ها و مرغ و جوجه های شاد و خوشحال است ، بیشتر مردم حتی از وجود دامداری های صنعتی اطلاع ندارند . اگر آن ها می دانستند که غذایشان چگونه و به چه روش هایی تولید می شود وحشت زده می شدند ، ولی صنعت مهارت بالایی در دور نگه داشتن انسان ها از واقعیت ها دارد . "


  Dr. Anteneh Roba موسس صندوق بین المللی Africa Presiden : " چیزی که بیشتر مردم آفریقا در مورد دامداری صنعتی نمی دانند این است که حتی از وجود چنین چیزی اطلاع ندارند . و یک چیز که بیشتر مردم در آمریکا در مورد دامداری صنعتی نمی دانند این است که این صنعت تا چه حد ظالمانه و خشن است . "


  Kyle Ash ، نماینده ارشد قانون گذاری سازمان صلح سبز : " سلامت عمومی و رفاه و آرامش حیوانات غیر قابل تفکیک از یکدیگر می باشند . همواره صنعت سعی بر این دارد که جوامع را از دامداری ها تفکیک کند ، با این ادعای غلط که تولید صنعتی غذا باعث کاهش از بین رفتن هوا ، آب و زمین مورد نیاز انسان ها می شود چون دیگر این منابع توسط حیوانات مزارع خانگی مصرف نمی شوند. حقیقت این است که دامداری صنعتی مشکلات سلامت عمومی را بدتر و وخیم تر می سازد . تعطیل کردن دامداری صنعتی راه حلی ایده آل برای جلوگیری از سوء استفاده ها از حیوانات و محیط زیست می باشد و ما باید در کنار یکدیگر برای برچیده شدن صنعت دامداری کار و تلاش کنیم . "


  Gene Baur : " بیشتر مردم نمی دانند که در دامداری های امروزی تا چه حد با حیوانات بد رفتاری می شود ، و این که این حیوانات به طور قانونی از حمایت های اولیه انسانی محروم می باشد . "


  سیستم صنعتی پرورش خوک

  پنج مشکل بسیار عمده با دامداری صنعتی::

  John Ikerd : " بزرگترین مشکل دامداری صنعتی این است که هیچ احترامی نسبت به تقدس و حرمت زندگی قائل نیست ، نه نسبت به زندگی حیوانات دامی و نه زندگی انسان ها . دامداری صنعتی با حیوانات اهلی دامی مانند ردیف هایی از اجتماعات زیستی رفتار می کنند به گونه ای که حیوانات تنها ماشین هایی برای تولید گوشت ، شیر و یا تخم مرغ برای مصرف کنندگانی بی نام و بی چهره می باشند و هیچ احترامی نسبت به انسان هایی که در این صنعت کار می کنند و یا انسان هایی که در جوامع و در کنار این صنایع زندگی می کنند قائل نیستند . این کمبود احترام برای زندگی دیگران ، اساس معنوی و اخلاقی جامعه را ویران می سازد . "


  Dr. Anteneh Roba : " این صنعت موجب فاجعه زیست محیطی می شود . "


  Jim Motavalli: " از جنبه زیست محیطی ، بدترین مشکل در مورد دامداری صنعتی ناکارآمدی و بیهوده بودن آن است . این صنعت پنج پوند غلات را صرف تولید یک پوند گوشت می کند و 10 متر مربع زمین که می تواند 60 شاخه گیاه سویا را پرورش دهد تنها می تواند برای تغذیه دو عدد گاو کافی باشد . کاهش تنها ده درصدی مصرف گوشت در آمریکا باعث به دست آمدن و ذخیره غلات کافی برای تغذیه 60 میلیون انسان خواهد شد . "


  Kyle Ash : " شکنجه و سوء استفاده غیر ضروری از دیگر حیوانات یکی از بدترین بی رحمی ها و قساوت های انسانی در دوران ما می باشد . تصور اشتباه بشر در خود بزرگ بینی این است که انسان ها دنیا را کنترل کرده و بر آن حکمرانی می کنند و هیچ گونه مسئولیت اخلاقی در مورد موجوداتی که برای زندگی در کره زمین با آن ها سهیم هستند ندارند ، و این دیدگاه طعنه آمیز به تخریب سیاره مان کمک کرده و نابودی آن را تسهیل می کند . "


  Michael Grege : " وقتی ما هزاران حیوان را در آلونکی محصور شده و چرکین به اندازه ای برابر با زمین فوتبال جمع می کنیم تا پشت به پشت یا پوزه به پوزه بر روی مدفوع خودشان دراز بکشند ، این امر می تواند زمینه ی به وجود آمدن بیماری ها را مهیا سازد و یک محیط طوفانی عالی برای آینده ای از بیماری های انسانی – حیوانی سخت و شدید مانند آنفولانزا را فراهم آورد . این صنایع که صنایع دامداری نامیده می شوند تهدیدی برای سلامت عمومی هستند . "

  منبع:
  Reasons To End Factory Farming

  The Almighty and yasaman1178 like this.
  There is always a hope

 2. کاربران : 10 تشکر کرده اند از شما baher برای ارسال این پست سودمند:

  Alireza A (22-07-2012),Hamed Sufi (21-07-2012),hr67 (20-07-2012),I.Lov.Animal (20-07-2012),Shadow (21-07-2012),Texas (20-07-2012),The Almighty (20-07-2012),نسیم م. (21-07-2012),yasaman1178 (20-07-2012),حامی حیوانات (22-07-2012)

 

 

اطلاعات موضوع

Users Browsing this Thread

اکنون 1 کاربر در حال مطالعه مبحث هستند (0 عضو و 1 مهمان)

برچسب برای این موضوع

بوک مارک ها

بوک مارک ها

مجوزهای ارسال و ویرایش

 • شما نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
 • شما نمی توانید به پست ها پاسخ دهید
 • شما نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
 • شما نمی توانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
ساعت 18:43 بر حسب GMT +3.5 می باشد. Powered by: vBulletin Version 4.2.1 vBFarsi Language Pack Version 4.2
Forum Modifications By Marco Mamdouh مطالب درج شده توسط کاربران بیانگر نظر شخصی آنها بوده و ممکن است همسو با اهداف و دیدگاه های مدیریت سایت نباشد. تمامی مطالب و مقالات ارائه شده فقط جنبه اطلاع رسانی دارند.