مهمان گرامی خوش آمدید، جهت عضویت در سایت و دسترسی به کلیه امکانات آن لطفاً کلیک کنید
آیا با وجود مشکلات محیط زیستی مایل به بچه دارشدن هستید؟ - صفحه 2
صفحه 2 از 3 اولیناولین 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 13 تا 24 از مجموع 25
Like Tree14Likes

موضوع: آیا با وجود مشکلات محیط زیستی مایل به بچه دارشدن هستید؟

عضو انجمن
    تشکر شده 1 بار در 1 پست

بچه دار شدن سخته...اما اگه بتونیم همون طور که دوستان گفتن اون رو تبدیل به یک حامی برای سیاره مون کنیم خدا وند و کائنات هم از ما تشکر میکنن...اما ما نیاز به تکمیل روح خودمون داریم...با هرکاری که مارو به طبیعت و معنویت نزدیک تر کنه مثل عشق ورزیدن به حیوونا و طبیعت

2. تشکرها از این نوشته :

baher (26-08-2015)

مدیر تالار
    تشکر 633 بار در 267 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط Heliaaa نمایش پست ها
    بچه دار شدن سخته...اما اگه بتونیم اون رو تبدیل به یک حامی برای سیاره مون کنیم خدا وند و کائنات هم از ما تشکر میکنن...
    واقعا؟ خداوند و کائنات خودشون به شما گفتند؟

تا بحال فکر کرده اید برای پوشک بچه شما چند تا درخت باید قطع بشه و چقدر ماده شیمیایی و آب و پلاستیک و و و ... مصرف میشه؟

فقط برای تولید یک پوشک بچه نیم لیتر نفت خام لازمه. یک بچه در طی ۲.۵ سالی که پوشک میشه حدود ۴۰۰۰ هزار تا پوشک مصرف می کنه. یعنی تأمین فقط همین یک قلم پوشک یک بچه ۲۰۰۰ لیتر نفت لازم داره. این فقط مشت نمونه خرواره.

این فیلم رو ببینید تا بفهمید رد پای زیست محیطی هر آدم مدرن از بچگی تا بزرگ شدن چقدر عظیمه: Human footprint

اگر من جای کائنات بودم اصلا دلیلی برای تشکر از آدم ها برای بچه آوردن نمی دیدم. هر آدم جدید مساوی است با ریختن خروارها پلاستیک و دی اکسید کربن و آلودگی های دیگه توی دل کائنات و تنگ کردن جا برای هزاران موجود زنده دیگه ...

عضو انجمن
    تشکر 0 بار در 0 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط giak نمایش پست ها
    واقعا؟ خداوند و کائنات خودشون به شما گفتند؟

تا بحال فکر کرده اید برای پوشک بچه شما چند تا درخت باید قطع بشه و چقدر ماده شیمیایی و آب و پلاستیک و و و ... مصرف میشه؟

فقط برای تولید یک پوشک بچه نیم لیتر نفت خام لازمه. یک بچه در طی ۲.۵ سالی که پوشک میشه حدود ۴۰۰۰ هزار تا پوشک مصرف می کنه. یعنی تأمین فقط همین یک قلم پوشک یک بچه ۲۰۰۰ لیتر نفت لازم داره. این فقط مشت نمونه خرواره.

این فیلم رو ببینید تا بفهمید رد پای زیست محیطی هر آدم مدرن از بچگی تا بزرگ شدن چقدر عظیمه: Human footprint

اگر من جای کائنات بودم اصلا دلیلی برای تشکر از آدم ها برای بچه آوردن نمی دیدم. هر آدم جدید مساوی است با ریختن خروارها پلاستیک و دی اکسید کربن و آلودگی های دیگه توی دل کائنات و تنگ کردن جا برای هزاران موجود زنده دیگه ...

ببخشید یک سوال داشتم.
    شما با این دیدگاه و همچین طرز تفکری چرا الان زنده هستید؟ چرا خودتان را نمی کشین تا بیشتر از این روی دست طبیعت خرج نگذارید؟ چرا زیر پای درخت محبوبتان خودتان را چال نمی کنید تا یک سودی برای آن داشته باشید؟ شما فقط بلدید دیگران را متهم کنید و آنها را از نعمت زندگی محروم کنید . بی زحمت به اطرافتان و نعمت هایی که به شما داده شده نگاه کنید اگر پدرو مادر شما هم همین تصور را داشتند شما هرگز معنی زندگی را درک نمی کردید چه برسد به آن که بخواهید حامی محیط زیست باشید.

عضو انجمن
    تشکر 0 بار در 0 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط tooka نمایش پست ها
    من شخصاً معتقد هستم بچه دار شدن درشرايط کنونی( کمبوداب، گرمایش زمین ، آلودگی هوا... )جنایت درحق آن بچه است.میخواستم نظرشما دوستان رادراین موردبدانم؟
    دوست عزیز شما لطف کن نظر اون بچه ایی که با این تصمیم شما از نعمت زندگی ، درک طبیعت و آشنا شدن با همون دو تا پرنده توی عکس آواتارت محروم میشه بپرس نه از این دوستان که دارند زندگی میکنند و نفس می کشند .

عضو انجمن
    تشکر 0 بار در 0 پست

اینجا یک بحث جالب در این مورد هست. گفتگوی بین دو موافق و مخالف (یک پرفسور و یک روزنامه نگار) درباره اینکه: اگر نگران تغییر اقلیمی هستید آیا باید بچه دار شوید؟

If you care about climate change, should you have children? -- New Internationalist

من شخصا طرفدار جواب منفی هستم. بچه بیشتر = آلودگی بیشتر و منابع کمتر برای زندگان.
    جمعیت ما همین الان هم برای سیاره خیلی زیاده (و به خصوص ۷۵ میلیون برای سرزمین ایران)
    میلیاردها نفر دیگه هستند که علاقه زیادی به تولید مثل دارند. بنابراین نگران نباشید و از زندگی بدون تولید مثل لذت ببرید. نسل بشر منقرض نمیشه و نیازی نیست شما فداکاری کنید!
    شما اشتباه میکنید
    پرجمعیت یا کم جمعیت بودن کشورها به تعداد بستگی ندارد بلکه به تراکم جمعیت بستگی دارد
    به طور مثال ایران حدودا 80 میلیئن جمعیت دارد و هلند تقریبا 20 میلیون (اعداد را رند کردم برای نسبت گیری بهتر جمعیت ایران ۷۸٬۳۸۸٬۷۹۳ نفر و هلند ۱۶٬۵۷۰٬۶۱۳ نفر است)
    نسبت جمعیت هلند به ایران 1 به چهار می باشد یعنی ایران 4 برابر هلند است حالا مساحت کشورها را هم باید بررسی کرد هلند ۴۱٬۵۲۶ ک مربع و ایران ۱٫۶۴۸٫۱۹۵ ک مربع
    نسبت مساحت می شود یک به چهل

حالا تراکم ها را نگاه کنید
    هلند ۳۹۵‎/km۲ نفر و ایران ۴۷ نفر بر کیلومتر مربع
    هلند پرجمعیت است نه ایران
    ما حداقل تا 2 یا 3 برابر این جمعیت گنجایش داریم

ما مشکل کمبود منابع نداریم ما مشکل مدیریتی داریم
    مثلا ایران در دنیا اولین کشوری است که آب شیرین را شور میکند
    در حوالی گرمسار سدی زده شد که مطالعات آن در دوران هاشمی شروع آن در دوران خاتمی و افتتاح آن در دوران احمدی نژاد بود
    آب شیرین جمع شده در پشت آن به وسیله نمک زار های اطراف سد شور می شود

مدیر تالار
    تشکر 633 بار در 267 پست

پیش فرض زمین و دکتر کائنات!

یک کارتون مربوط به این تاپیک:

8. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما giak برای ارسال این پست سودمند:

baher (29-08-2015),Dean (28-08-2015)

عضو فعال
    تشکر 69 بار در 49 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط ahap نمایش پست ها
    دوست عزیز شما لطف کن نظر اون بچه ایی که با این تصمیم شما از نعمت زندگی ، درک طبیعت و آشنا شدن با همون دو تا پرنده توی عکس آواتارت محروم میشه بپرس نه از این دوستان که دارند زندگی میکنند و نفس می کشند .
    وقتی انسانی به این دنیا نیمده چه جوری باید ازش سوال کرد؟ حرفتون جای اشکال داره.من هیچ وقت حاضر نمیشم بچه ای به این دنیای پر از خشونت ونابرابری تحویل بدم .که آینده ای سرسبز براش وجود نداره.

giak likes this.

مدیر تالار
    تشکر 633 بار در 267 پست

ما مشکل کمبود منابع نداریم ما مشکل مدیریتی داریم
    ما هر دو مشکل را داریم. منابع کم و مدیریت نابخردانه.
    شما تراکم جمعیت ایران رو با هلند مقایسه کرده اید و نتیجه گرفته اید که پس جمعیت ایران زیاد نیست! اما مناسب بودن جمعیت به وضع زمین و آب آن کشور هم بستگی داره و نه فقط به تراکم جمعیت.

اگر اطلاع مختصری از جغرافی داشته باشید باید بدانید که هر وجب خاک هلند قابل کشاورزی است. در هلند سالانه حدود ۲ متر باران می آید. ایران ۸۰ درصدش بیابان برهوت و کوهستان است. سرانه بارندگی در ایران حدود ۲۰ سانتیمتره و در خیلی جاها این مقدار کمتر از ۱۰ سانتیمتره که برای تامین آب شرب مردم هم کافی نیست چه برسه به کشاورزی. به خاطر تغییر اقلیم و گرمایش زمین و خشکسالی ممتد این مقدار هر سال هم کمتر میشه. ایران همین الان هم بیشتر مواد غذایی اش رو از خارج وارد می کنه و بزرگ ترین واردکننده های گندم در دنیاست. به لطف مدیریت نابخردانه منابع اندک آبی، به زودی باید آب رو هم وارد کنه.
    با این وضعیت هر آدم عاقلی می تونه ببینه که انتظار اینکه تراکم جمعیت ایران و هلند مثل هم باشه یک مقایسه کاملا بیجاست. آب و خاک ایران در شرایط فعلی جوابگوی همین جمعیت فعلی هم نیست.

مدیر تالار
    تشکر 633 بار در 267 پست

ببخشید یک سوال داشتم.
    شما با این دیدگاه و همچین طرز تفکری چرا الان زنده هستید؟ چرا خودتان را نمی کشین تا بیشتر از این روی دست طبیعت خرج نگذارید؟ چرا زیر پای درخت محبوبتان خودتان را چال نمی کنید تا یک سودی برای آن داشته باشید؟ شما فقط بلدید دیگران را متهم کنید و آنها را از نعمت زندگی محروم کنید . بی زحمت به اطرافتان و نعمت هایی که به شما داده شده نگاه کنید اگر پدرو مادر شما هم همین تصور را داشتند شما هرگز معنی زندگی را درک نمی کردید چه برسد به آن که بخواهید حامی محیط زیست باشید.
    چون من طرفدار فلسفه عدم خشونت هستم: اجتناب از خشونت به انسان و طبیعیت تا سرحد ممکن.
    من هم انسانم پس اصل عدم خشونت شامل خودم هم میشه. به همین خاطر نه خودم رو می کشم نه از کسی می خواهم برای نجات طبیعت خودکشی کنه یا کسی رو بکشه. در فلسفه عدم خشونت، کشتن راه حل هیچ مشکلی نیست. حل مسائل با کشتن شیوه بربرها و فاشیست هاست.

چیزی که می تونم از مردم بخوام اینه که عقل شان رو بکار بندازند و از ستمگری به بقیه جانوران و تولید مثل بیشتر که مساوی فلاکت بیشتر برای انسان و طبیعت است جلوگیری کنند. این باعث بهتر شدن وضع زندگان و طبیعت میشه و مستلزم خشونت به هیچ موجود زنده ای نیست.

در ضمن اگر شما اسپرم ها و تخمک های بارور نشده را هم «دیگران» (یعنی معادل اشخاص زنده) محسوب کنید زندگی براتون خیلی سخت و ناگوار میشه. چون هر بار که به سکس فکر می کنید اما سکس نمی کنید، یا وقتی جنب می شوید یا خودارضایی می کنید «دیگران»ی را از نعمت زندگی محروم کرده اید!

این هم استدلال خنده داری است که اگر زاد و ولد نباشه دیگه طرفدار محیط زیستی هم به دنیا نمی آید پس زاد و ولد بیشتر به نفع محیط زیست است.
    محیط زیست برای حفظ خودش هیچ نیازی به آدم ها نداره. اگر طبیعت زبان داشت احتمالا به ما می گفت: «ما را به خیر تو امید نیست شر مرسان».
    یک طرفدار محیط زیست نهایتا بتونه تخریب ناشی از زندگی خودش رو کاهش بده و از طبیعت در برابر حرص و آز و حماقت خیل عظیم آدمهای دیگر مراقبت کنه. وقتی جمعیت آدم ها کمتر باشه تبعا نیاز کمتری هم به حفظ محیط زیست خواهد بود.

عضو انجمن
    تشکر 0 بار در 0 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط tooka نمایش پست ها
    وقتی انسانی به این دنیا نیمده چه جوری باید ازش سوال کرد؟ حرفتون جای اشکال داره.من هیچ وقت حاضر نمیشم بچه ای به این دنیای پر از خشونت ونابرابری تحویل بدم .که آینده ای سرسبز براش وجود نداره.
    ببینید من علامه نیستم
    یعنی علمم محدوده ممکنه تو صحبت هام خطا هم باشه
    برای پاسخ گفته شما یک مسئله مهمه و اون اینه که شما تا چه اندازه اسلام را قبول دارید؟ آیا قرآن را به عنوان یک کتاب مرجع که هیچ ایرادی به آن وارد نیست قبول دارید یا نه ؟

عضو انجمن
    تشکر 0 بار در 0 پست

یک طرفدار محیط زیست نهایتا بتونه تخریب ناشی از زندگی خودش رو کاهش بده و از طبیعت در برابر حرص و آز و حماقت خیل عظیم آدمهای دیگر مراقبت کنه. وقتی جمعیت آدم ها کمتر باشه تبعا نیاز کمتری هم به حفظ محیط زیست خواهد بود.
    پاسخ شما تامل برانگیزه اجازه بدین یکم روش فکر کنم .

عضو انجمن
    تشکر 0 بار در 0 پست

آره چرا که نه ؟ فرزند بیشتر زندگی بیشتر نگران خرجش و کره زمین و طبیعت و .......... نباشید خدا بزرگه

صفحه 2 از 3 اولیناولین 123 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

Users Browsing this Thread

اکنون 1 کاربر در حال مطالعه مبحث هستند (0 عضو و 1 مهمان)

بوک مارک ها

بوک مارک ها

مجوزهای ارسال و ویرایش

• شما نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • شما نمی توانید به پست ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • شما نمی توانید پست های خود را ویرایش کنید
  •  
ساعت 01:18 بر حسب GMT +3.5 می باشد. Powered by: vBulletin Version 4.2.1 vBFarsi Language Pack Version 4.2
Forum Modifications By Marco Mamdouh مطالب درج شده توسط کاربران بیانگر نظر شخصی آنها بوده و ممکن است همسو با اهداف و دیدگاه های مدیریت سایت نباشد. تمامی مطالب و مقالات ارائه شده فقط جنبه اطلاع رسانی دارند.