مهمان گرامی خوش آمدید، جهت عضویت در سایت و دسترسی به کلیه امکانات آن لطفاً کلیک کنید
آیا با وجود مشکلات محیط زیستی مایل به بچه دارشدن هستید؟
صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 12 از مجموع 25
Like Tree14Likes

موضوع: آیا با وجود مشکلات محیط زیستی مایل به بچه دارشدن هستید؟

عضو فعال
    تشکر 69 بار در 49 پست

پیش فرض آیا با وجود مشکلات محیط زیستی مایل به بچه دارشدن هستید؟

من شخصاً معتقد هستم بچه دار شدن درشرايط کنونی( کمبوداب، گرمایش زمین ، آلودگی هوا... )جنایت درحق آن بچه است.میخواستم نظرشما دوستان رادراین موردبدانم؟

2. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما tooka برای ارسال این پست سودمند:

baher (29-04-2015),bahri (02-05-2015)

Junior Member
    تشکر 3 بار در 2 پست

به نظرم این موضوع رو نباید اینقدر بزرگ کرد...
    مهم اینه که تو همچین شرایط سخت یه بچه ی خوب و سالم تربیت کرد.

4. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما Love Star برای ارسال این پست سودمند:

baher (29-04-2015),tooka (29-04-2015)

مدیر تالار
    تشکر 635 بار در 269 پست

اینجا یک بحث جالب در این مورد هست. گفتگوی بین دو موافق و مخالف (یک پرفسور و یک روزنامه نگار) درباره اینکه: اگر نگران تغییر اقلیمی هستید آیا باید بچه دار شوید؟

http://newint.org/sections/argument/...ange-children/

من شخصا طرفدار جواب منفی هستم. بچه بیشتر = آلودگی بیشتر و منابع کمتر برای زندگان.
    جمعیت ما همین الان هم برای سیاره خیلی زیاده (و به خصوص ۷۵ میلیون برای سرزمین ایران)
    میلیاردها نفر دیگه هستند که علاقه زیادی به تولید مثل دارند. بنابراین نگران نباشید و از زندگی بدون تولید مثل لذت ببرید. نسل بشر منقرض نمیشه و نیازی نیست شما فداکاری کنید!

6. تشکرها از این نوشته :

tooka (29-04-2015)

Junior Member
    تشکر 44 بار در 12 پست

نظری راجبه این مساله ندارم .
    ولی به نظرم این دنیا به بچه های خوب و آدمای خوب "با روحیه آزاده" احتیاج داره .
    اگر آدم خوبی هستید بچه دار شید وخوب تربیتش کنید .

MOHAMMAD` likes this.

8. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما fa eZe برای ارسال این پست سودمند:

baher (29-04-2015),MOHAMMAD` (12-06-2015),tooka (29-04-2015)

عضو انجمن
    تشکر 3 بار در 2 پست

من دوست ندارم بچه دار بشم, ولی به دلایل شخصی
    نه به خاطر سیاره!

10. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما مریم بانو برای ارسال این پست سودمند:

baher (29-04-2015),tooka (29-04-2015)

عضو فعال
    تشکر 69 بار در 49 پست

من وهمسرم 13 سال است ازدواج کرده ایم وبه دلایلی که ذکر کردم وهمچنین دوست نداریم بچه ماوارد محیطی شود که همه گوشتخوار هستندوشاهد زجر وخشونت علیه حیوانات باشدوالبته ناگفته نماندکه مادو طوطی خوشگل ( همانطور که در عکس میبینید )داریم که از هرچی بچه بهترند وفرشته های خانه ما هستند.

giak likes this.

12. تشکرها از این نوشته :

baher (29-04-2015)

(ADMIN //Super Moderator ) مدیر ارشد تالار . بخش اندیشه و سلامت
    تشکر 5,705 بار در 913 پست

از هر زاویه که نگاه کنیم زمین ما بشکل بسیار سریعی داره بسوی نابودی پیش میره ،به نظر من هم یکی از بهترین کارها برای کمک به زمین جلوگیری از انفجار جمعیته .

http://www.worldometers.info/world-population/

ولی به اینم فکر میکنم که در شرایط فعلی که مردم با چشم و گوش بسته زندگی میکنند و سبک زندگی بسیار مخربی رو درپیش گرفتند زمین بیشتر و بیشتر در خطره و نیاز به حامی داره، و به همین دلیل افرادی که گیاهخوار و دوست دار واقعی طبیعت و زمین هستند اگر بچه دار شند ""شاید"" به نفع زمین باشه .

ویرایش توسط baher : 29-04-2015 در ساعت 10:07
    giak likes this.
    There is always a hope

14. تشکرها از این نوشته :

tooka (29-04-2015)

عضو فعال
    تشکر 53 بار در 32 پست

من فکر نمی‌کنم بچه‌دار شدن در این شرایطی که فرمودید جنایت در حق بچه است... امّا به نظرم بچه‌های زیادی هستن که بی‌سرپرست هرشب سرشونو در پرورشگاه‌ها روی بالشت می‌ذارن... همین‌طور حیوانات غیرانسانِ بی‌سرپرستی که در پناهگاه‌ها چشمشون به در خشکه و نیاز به یک خونه دارن... بنابراین اگر کسی میخواد بچه‌ی انسانی رو بزرگ کنه همیشه می‌تونه سرپرستی بچه‌های بی‌سرپرست در پرورشگاه‌ها رو قبول کنه. و اگر کسی می‌خواد یک حیوان یا تعداد بیشتری از اون‌ها رو نگهداری کنه که وظیفه‌ی اخلاقی همه‌ی ماست، می‌تونه به پناهگاه‌ها بره و به یک حیوان بی‌سرپرست خونه‌ای گرم و مهربون ببخشه. ولی مسلما بچه‌دار شدن جنایتی در حق بچه‌های بی‌سرپرسته که می‌تونیم به‌جاش به اونا خونه‌ای بدیم. و همین‌طور خریداری حیوانات از پت‌شاپ‌ها که به تولید مثل بی‌مسئولیت حیوانات دامن می‌زنن، جنایتی در حق تمام حیوانات بی‌سرپرستی هست که نیاز به خونه دارن.

عضو فعال
    تشکر 69 بار در 49 پست

وقتی دیگه برای ما آبی نمانده وازتمام آبهای زیرزمینی استفاده شده نسلهای بعد ازماچه آینده ای میتوانند داشته باشند؟ وقتی صبح که از خواب پا میشویم وپنجره رابازمیکنیم به جای اکسیژن دود وارد ریه هامان میشودایااوردن بچه به این دنیا از دید شما جنایت درحق آن نیست؟

عضو فعال
    تشکر 53 بار در 32 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط tooka نمایش پست ها
    وقتی دیگه برای ما آبی نمانده وازتمام آبهای زیرزمینی استفاده شده نسلهای بعد ازماچه آینده ای میتوانند داشته باشند؟ وقتی صبح که از خواب پا میشویم وپنجره رابازمیکنیم به جای اکسیژن دود وارد ریه هامان میشودایااوردن بچه به این دنیا از دید شما جنایت درحق آن نیست؟
    به نظرم شما احساس نگرانی دارید چون نیاز دارید که بتونید امنیت بچه‌هاتونو در آینده تأمین کنید. کاملا نگرانی شما رو می‌فهمم، و ای کاش همه‌ی مردم مثل شما می‌تونستن مسئولیت‌پذیر باشن ولی اکثریت مردم میگن: حالا تا چند نسل دیگه که میخواد یه همچین اتفاقی بیفته ما مردیم و بچه‌هامونم مردن پس مشکل نسل‌های بعدتره یا شاید خود همین بچه‌ها و نوه‌های ما بتونن نسلی رو بسازن که بتونه یک بار برای همیشه این مشکلات محیط زیستی رو حل کنه یا راه‌حلی برای نجات زمین بیابه. اکثر مردم دوست دارن بچه داشته باشن و بدون بچه انگار خانواده‌شون یک چیزی کم داره و این رسمی‌یه که از قدیم بوده و بقای نسل و این چیزا. حرفِ من اینه که ما بیایم از جنایت امروز صحبت کنیم نه از جنایتی که اثرشو نوه‌های ما هم شاید به زور ببینن. جنایت امروز چیه؟ کشتن ۵۶ میلیارد حیوان برای تأمین غذای انسان‌ها. جنایت امروز چیه؟ اون همه بچه‌های بی‌سرپرست پرورشگاهی که هیچکس نمیاد بهشون یه خونه و پدر و مادری ببخشه و محکومن به زندگی ماشینی تو پرورشگاه. محکومن که از بچگی هیچی نفهمن. طعم محبت یک پدر و مادر مهربان رو نچشن. اگه ما بیایم از این مسئله برای خانواده‌ها صحبت کنیم، احتمال موفقیت‌مون بیشتره. هم برای کنترل تولیدمثل زیاد از حدی که قراره منجر به کودکی بشه که قراره سختی بکشه در آینده، هم برای بچه‌هایی که همین امروز دارن سختی می‌کشن. و مسلما همین موضوع درمورد حیوانات بی‌سرپرست در پناهگاه‌ها و خیابان‌ها هم صادقه. و ما اگه شرایطشو داریم چه خوبه که بتونیم به یک حیوان هم خانه و سرپناهی بدیم. بالاخره ما انسان‌ها عاملِ تولیدمثل اونا بودیم و باعث شدیم اونا به ناحق وارد دنیایی بشن که جز بدبختی و عذاب و مرگ چیزی براشون نداره... این وظیفه‌ی اخلاقی همه‌ی ماست، بعد از وگان شدن.

18. تشکرها از این نوشته :

tooka (29-04-2015)

Junior Member
    تشکر 6 بار در 4 پست

درود دوستان
    خیلی بحث جالبی را راه اندازی کردید....
    مسلما هیچ موجودی بر روی زمین، عزیزتر از فرزند خود انسان نیست و همه مون حاضریم بیشترین فداکاری را برای اون بکنیم...
    ولی بچه دار شدن کار درستی نیست از نظر من... به دلایل زیر:
    1- ما نمی تونیم از اون بچه اجازه بگیریم که بیاریمش روی زمین... درسته خنده دار به نظر میرسه ولی واقعیت این هست که ممکنه وقتی بزرگ شد ازمون گله کنه که چرا به خاطر خودخواهی خودمون اون را بدون حق انتخاب وارد زمین کردیم! واقعیت هم همینه... ما از روی خودخواهی خودمون میخوایم بچه دار بشیم... و گرنه اون بچه که هنوز وجود نداره که ما بگیم گناه داره و بهش حق زندگی بدیم! اصلا نمیدونیم دختره یا پسر!
    2- دنیا جای زیبایی نیست... به زور آورده میشیم و در اکثریت موارد هم به زور از اون میریم... باید به اون عادت کنیم... نسبت شادیهاش کمتر از رنجهاشه.... محل خشنی هست... همون طور که دوستان پرسیدن آینده اش مشخص نیست... پس اگه واقعا عزیزترین فردمون اون فرزندمونه، بهترین لطفی که میتونیم در حقش بکنیم اینه که نیاریمش...
    3- نسل انسان همونطور که دوستان فرمودن، قرار نیست با بچه نیاوردن درصدی از جامعه به خطر بیفته... حتی به فرض که صد سال آینده جمعیت زمین بشه 1 میلیارد نفر.... چه اتفاقی می افته؟ فاجعه میشه؟؟؟ مگه انسان چه گلی به سر زمین زده که بخوایم ناراحت کم شدن نسلش باشیم؟! اصلا مگه کسی را کشتیم یا از بین بردیم؟؟!!! فقط یه عده را نیاوردیم... پس خیانتی نکردیم... و گرنه اگه با این فرض بخوایم بریم جلو اونی که ده تا فرزند هم داره، میتونسته ده تای دیگه هم بیاره و در حق اون ده تایی که نیاورده ظلم کرده! اینکه استدلال نیست! اتفاقا کم شدن جمعیت زمین به نفع همه هست...
    4- همون طور که دوستان فرمودن، بچه های زیادی هستن که قبلا به زور به این دنیا آورده شدن و دست تقدیر سپردتشون به پرورشگاه ها! بهترین و انسانی ترین کاری که میتونید بکنید، قبول اونهاست... اونها نیاز به حمایت دارند و قبلا هم اومدن به این دنیا و نمیشه بگیم که حالا برید از این دنیا!! سرپرستی شون را قبول کنید... حتی حق انتخاب دارید... چقدر سن... چه جنسیتی را دوست دارید... دوست دارید فرزندتون چه چهره ای داشته باشه... این والاترین کاری هست که میتونید انجام بدید! میتونید گیاهخوار هم پرورششون بدید و از خودتون ممنون باشید که به خاطر خودخواهی یکی را به این جهان نیاوردید...
    با سپاس

giak likes this.

20. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما bahri برای ارسال این پست سودمند:

baher (01-05-2015),tooka (01-05-2015)

عضو انجمن
    تشکر 0 بار در 0 پست

Wink خب من که ادم خوبی هستیم یعنی باید بچه دار بشم .

نقل قول نوشته اصلی توسط fa eZe نمایش پست ها
    نظری راجبه این مساله ندارم .
    ولی به نظرم این دنیا به بچه های خوب و آدمای خوب "با روحیه آزاده" احتیاج داره .
    اگر آدم خوبی هستید بچه دار شید وخوب تربیتش کنید .
    خب من که ادم خوبی هستیم یعنی باید بچه دار بشم .
    تشکر از حامیان بشریت

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

Users Browsing this Thread

اکنون 1 کاربر در حال مطالعه مبحث هستند (0 عضو و 1 مهمان)

بوک مارک ها

بوک مارک ها

مجوزهای ارسال و ویرایش

• شما نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • شما نمی توانید به پست ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • شما نمی توانید پست های خود را ویرایش کنید
  •  
ساعت 05:29 بر حسب GMT +3.5 می باشد. Powered by: vBulletin Version 4.2.1 vBFarsi Language Pack Version 4.2
Forum Modifications By Marco Mamdouh مطالب درج شده توسط کاربران بیانگر نظر شخصی آنها بوده و ممکن است همسو با اهداف و دیدگاه های مدیریت سایت نباشد. تمامی مطالب و مقالات ارائه شده فقط جنبه اطلاع رسانی دارند.