مهمان گرامی خوش آمدید، جهت عضویت در سایت و دسترسی به کلیه امکانات آن لطفاً کلیک کنید
سیرک ، نمایشی دردناک از استثمار حیوانات
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 9 از مجموع 9
Like Tree4Likes
 • 1 Post By baher
 • 3 Post By baher

موضوع: سیرک ، نمایشی دردناک از استثمار حیوانات

 1. #1
  (ADMIN //Super Moderator ) مدیر ارشد تالار . بخش اندیشه و سلامت
  تاریخ عضویت
  Oct 2010
  ارسال ها
  1,013
  تشکر
  7,322
  تشکر 5,705 بار در 913 پست

  پیش فرض سیرک ، نمایشی دردناک از استثمار حیوانات

  خرس ها ، فیل ها ، ببرها و حیوانات دیگر به خواست و اراده ی خود دوچرخه سواری نمی کنند ، روی سرهای خوى نمی ایستند، روی توپ ها به حفظ تعادل نمی پردازند ، یا از وسط حلقه های آتش نمی پرند.
  آن ها ، این کارها و شعبده بازی های دشوار دیگر را انجام میدهند ، برای اینکه انسان ها می خواهند که آن ها این کارها را انجام دهند ؛ برای این که آن ها اگر به این کارها تن ندهند ، از آن چه برایشان اتفاق خواهد افتاد ، بشدت در هراس و نگرانی اند .

  برای حیوانات سیرک ، هیچ چیز دیگری به عنوان « پاداش مثبت » وجود ندارد ؛ تنها چیزی که وجود دارد درجات مختلفی از تنبیه و محرومیت است . مربیان برای واداشتن آن ها به انجام این شعبده بازی های بی معنی و طاقت فرسای فیزیکی ، از شلاق ، قلاده های تنگ ، پوزه بند ، سیخ ها و شوکرهای الکتریکی ، قلاب های مخصوص وحشتناک ، و ابزارهای دردآور دیگر استفاده می کنند .
  در تمامی سیرک ها فیل ها را با چنگک های تیز زخمی می کنند ، با چوب ، نشتر، ابزارهای نوک تیز می زنند .
  در این سیرک روح فیل ها ، خرس ها ،گربه سانان و سایر حیوانات را زمانی که بچه های آسیب پذیری هستند و هنوز باید با مادران خود باشند را تسخیر کرده و درهم می شکنند .
  والدین ناآگاه از اتفاقات دردناکی که در پشت پرده سیرک ها برای حیوانات رخ می دهد خبر ندارند و کودکان و خانواده خود را به تماشای سیرک می برند،

  >>> سيرك ، محلی برای تفریح انسان و شکنجه حیوانات
  نمایش باشکوه و رنگارنگ سیرک بر این واقعیت سرپوش می گذارد که حیواناتی که در سیرک به کار گرفته می شوند ، اسیر کسانی هستند که آن ها را با تهدید و تنبیه وادار به انجام کارهای تکراری گیج و ناراحت کننده و ، بیش تر ، درد آور می نمایند . اگر افراد بیش تری از روش های بی رحمانه ی مورد استفاده در آموزش حیوانات آگاهی یابند ، سیرک ها به سرعت ، جذابیت و گیرایی خود را از دست خواهند داد : سلول تنگ ، شرایط غیرقابل قبول سفر ، و رفتار بد ؛ و اینکه بعد از پیر شدن و از کار افتادن ،چه بلایی سر حیوانات خواهد آمد ؟

  برخي سيرك ها مثل Barnum & Bailey و Ringling Brosدر وب سایت شان به خود می بالند که « 11 ماه از سال و بیش از 25000 مایل را مبادرت به مسافرت در کل کشور می کنند » ازآن جایی که سیرک ها به طور مداوم از شهری به شهر دیگر مسافرت می کنند ، دسترسی حیوانات به نیازهای اساسی ، مانند : غذا ، آب و مراقبت هاي پزشکی ، بیش تر وقت ها به اندازه نیست . حیوانات ، و مخصوصا آن هایی که به قدر کافی بزرگ و طبیعتا ، فعال و پرتحرک هستند ، مجبورند که بیش تر زندگی خود را در قفس های تنگ و نامناسب سپری نمایند که برای حمل آن ها به کار برده می شود ؛ اتاقی که تنها برای ایستادن و دور زدن جا دارد . به بیش تر این حیوانات اجازه داده می شود که فقط برای دوره های کوتاه ، آن هم از روی ناچاری ، از قفس های خود خارج شوند . فیل هایی که به پاهایشان غل و زنجیر بسته شده است ، اجازه دارند که هر بار تنها نيم متر حرکت داشته باشند . معمولا حداقل نیازهایی که در قانون Animal Welfare Act ( AWA )- که خود دارای اشکالات اساسی است - آمده ، نادیده گرفته می شود .
  درجات بسیار بالای حرارتی که حیوانات در طول سفرهای خود با سیرک در معرض آن قرار می گیرند ، باعث بیحالی ،سستی و در برخی اوقات مرگ آن هاست . شیر جوانی به نام کلاید در یک واگن باری داغ و سوزانی که به سیرک Ringling تعلق داشت ، مرد ؛ در حالی که قطار در روزی که دمای هوا از 100 درجه ی فارنهایت تجاوز می کرد ، ازمیان صحرای موجاوی عبور می کرد . نگهبان کلاید به USDA گفت ، حتی هنگامی که من به سرپرستان کلاید هشدار دادم که جان شیر در خطر است ، قطار را نگه نداشتند .
  سیرک برادران Suarez خرس های قطبی را در هوای گرم و مرطوب پورتوریکو در قفس های 3 تا 4 متري ، بدون دستگاه تهویه ی مطبوع نگهداری می کردند که در نهایت ، بعد از اطلاع مقامات ایالات متحده ، دستور مصادره ی خرس ها صادر ، و به یک آب و هوای مناسب تر فرستاده شدند .
  دامپزشکانی که برای درمان حیوانات نایاب و شگفت انگیز صلاحیت و تخصص پیدا کرده اند ، معمولا در سیرک ها یا وجود ندارند یا در دسترس نیستند ؛ از این رهگذر ، بسیاری از حیوانات به خاطر نبود مراقبت صحیح پزشکی آسیب دیده و مرده اند .
  ریکاردو ، فیل 8 ماهه ای است که در سال 2004 زمانی که در فلوریدا تحت تعلیم و تربیت پیچیده ی
  Ringling بود ، به خاطر سقوط از پایه ی ستون ، بعد از تحمل درد و رنج سخت و جبران ناپذیر شکستن هر دو پای عقب کشته شد .


  بر اساس گزارشات The Belfast Telegraph ، یک فیل آفریقایی به نام کنیا که درحال اجرای برنامه با سیرک سیدنی ِمستقر در ایرلند بود ، زمانی که به وسیله ی سگ ها مورد تهدید و مزاحمت قرار گرفت ، دچار حمله ی قلبی شد .

  >>> محیط های غیرطبیعی با رفتارهای غیرطبیعی
  زندگی بابون ها ، شامپانزه ها و دیگر پستانداران مورد استفاده در سیرک ها بسیار متفاوت با خویشاوندان وحشی شان است که در اجتماعات بزرگ و منسجم زندگی می کنند ؛ به گونه ای که ، هر روز مایل ها باهم از میان جنگل ها ، دشت ها و تپه ها مسافرت می کنند .
  پستانداران حیوانات بسیار اجتماعی ، هوشمند و بامحبتی هستند که با بازماندن از هم راهی و هم نشینی آسیب می بینند . پستانداران ، مانند همه ی حیوانات دیگر مورد استفاده برای سرگرمی ، بیش تر
  ، زمانی وادار به انجام کاری می شوند که با ضرب و شتم و سلول انفرادی مواجه شوند . دکتر رابرت ساپولسکی ، همکار پژوهشی مؤسسه ی تحقیقاتی پستانداران کنیا ، پس از تماشای صحنه هایی از فیلم مسافرت بابون ها با سیرک موسوم به بابون لاگون ، گفت : « آموزش اکثر بابون ها برای به انجام رساندن چنین نمایش هایی در سایه محتمل شدن رنج ،تنبیه و تهدیدات فوق العاده دردناک است. »

  حیوانات مورد استفاده در سیرک ، در خارج از فصل کاری ، در جعبه ها یا مكان هاي انبار مانند مسافرتی اسکان داده شده می شوند ؛ برخی از آن ها حتی در کامیون ها نگهداری میشوند. حصر دائمی و فیزیکی مانند این ، آثار زیانبار جسمی و روانی روی حیوانات دارد .
  اثرات یاد شده ، اغلب با رفتارهای غیرطبیعی ای مانند بالا و پایین کردن تکراری سر ، جنب و جوش و قدم زدن زیاده از حد و اظطراب آمیز مشخص می شود . مطالعه ای که توسط مدافعان بین المللی حیوانات در انگلستان پیرامون سیرک ها به انجام رسیده ، به این کشف نایل آمد که « رفتارهای غیرعادی از این نوع در میان همه ی گونه ها مشاهده گردید . » محققان فیل هایی را مشاهده نمودند که 70 % روز را به زنجیر کشیده شده بودند ؛ اسب هایی که به مدت 23 ساعت از روز حبس شده بودند ؛ وگربه سانان بزرگی که 99 % وقتشان را در قفس ها نگهداری شده بودند .
  شعبده بازی هایی که حیوانات وادار به انجام آن ها می گردند ، مانند : حفظ تعادل خرس بر روی توپ ، دوچرخه سواری میمون ، روی دو پا ایستادن فیل ، از نظر جسمی ، غیرقابل تحمل ؛ و از نظر رفتاری ، غیرطبیعی اند . شلاق و تازیانه ، قلاده های سفت و سخت ، پوزه بندها ، ميله هاي الکتریکی ، قلاب های مخصوص فولادی ، و ابزارهای دیگر مورد استفاده در سیرک ، مواردی هستند که حیوانات را وادار به انجام حرکات نمایشی یادشده می نمایند . چنین « اجرا » هایی به تماشاگران چیزی در باره ی این که حیوانات تحت شرایط عادی چگونه رفتار می کنند ، نمی آموزد .

  >>> ضرب و شتم برای فرمانبری
  تنبیهات بدنی همواره روش آموزشی معمول و متعارفی برای حیوانات سیرک بوده است . حیوانات برای انجام و اجرای کاملا ً تکرای شعبده بازی ها مورد ضرب و شتم ، شوک و شلاق قرار می گیرند ؛ بدون آن که معنایی برای آن ها داشته باشد . AWA کاربرد قلاب های خشن و فولادی ، شلاق ، میله های شوک الکتریکی یا تجهیزات دیگر مورد استفاده ی مربیان سیرک را ممنوع کرده است . مربیان به برخی از حیوانات برای « فرمان پذیر » کردن شان مواد مخدر می دهند و با جراحی ، چنگ و دندان بعضی های دیگر را در می آورند .
  طی تحقیق مخفیانه ی PETA که از سیرک Carson & Barnes نشان می دهد که مدیریت مراقبت های حیوانی سیرک ، تیم فریسکو ، با حمله ی وحشیانه ، فریاد ، دشنام و شوک دادن به فیل های آسیایی ، آن ها را در معرض خطر قرار داده است . فریسکو به دیگر مربیان فیل یاد می دهد که چگونه فیل ها را با یک قلاب با شدت هرچه تمام مورد ضرب و شتم قرار دهند و فلز نوک تیزقلاب را در گوشت تن آن ها فرو برند و پیچ و تاب دهند تا از درد فریاد بکشند . نوار ویدیویی هم چنین نشان داد که چگونه یک مربی با استفاده از چراغ لحیم کاری موی فیل را از بین برد و آن ها را به زنجیر کشید و خرس ها را در قفس حبس کرد و نمایشگاهی از رفتارهای کلیشه ای ناشی از افسردگی روانی برگزار نمود .
  USDA
  بارها وبارها سیرک Clyde Beatty-Cole را به خاطر نقض رفاه حیوانی احضار و مورد بازخواست قرار داده است . تام رایدر ، نگهبان سابق فیل در این سیرک می گوید : « من بعد از 3 سال کار با فیل در سیرک می توانم به شما بگویم که آن ها در زندان زندگی می کنند و زمانی که کار خود را به درستی انجام ندهند ، مورد ضرب و شتم قرار می گیرند .

  آرچل هاندلی مربی حیوانات در سیرک های برادران Ringling ، و بارنوم و بالی بود . او گفت که سه ماه با این شرکت کار کرده ، که ظاهرا بعد از دیدن این که یک مربی ، قلاب فولادی را به خاطر امتناع فیل از دراز کشیدن درگوشش فرو می برد ، کار خود را رها می کند . هاندلی گفت : برادران Ringling ، « بر این باورند که اگر آن ها بتوانند این حیوانات را بترسانند ، می توانند آن ها را مطیع خود سازند » . « این گونه است که آن ها کارکنان خود را برای مربیگری این حیوانات تربیت می کنند » . در سال 2009 ، PETA به صورت مخفیانه وارد سیرک برادران Ringling شد و به این موضوع دست یافت که کارگران فیل ها و ببرها را ده ها بار مورد ضرب و شتم و شلاق قرار دادند .فیلم ضبط شده پتا در این باره را از لینک زیر می توانید مشاهده کنید RinglingBeatsAnimals.com

  >>> شورش حیوانات
  این اسیران هوشمند گاهی اوقات زیر فشار سوء استفاده های دائمی از پا در می آیند ؛ برخی دیگر زمانی که به بخت و اقبالی دست پیدا می کنند ، به طور ناگهانی احساسات خود را نشان می دهند . فلورا ، فیلی که مجبور شده بود در سیرک دست به کارهای ناخواسته بزند ، بعدها به باغ وحش میامی انتقال یافت . او در مقابل دیدگان تماشاگران به نگهبان با غ وحش حمله و به شدت او را زخمی کرد . نگهبان می گوید : « من فکر می کنم که این فیل ها می خواهند به ما بگویند باغ وحش ها و سیرک ها ، آن چیزی نیستند که خدا برای آن ها آفریده است ... اما ، ما گوشمان بدهکار نیست »

  >>>>>> وظیفه ما در قبال این ناملایمتی ها و استثمار حیوانات در سیرک ها چیست ؟
  هم چنان که بیش تر مردم از بی رحمی های غیر ضروری با واداشتن حیوانات به اجرای حرکات نمایشی در سیرک ها آگاه می شوند ، سیرک هایی که از حیوانات استفاده می کنند ، از موقعیت چندانی برای راه اندازی برنامه های بزرگ شان برخوردار نخواهند بود . در حال حاضر استفاده از حیوانات برای سرگرمی در حد قابل توجهی محدود و متوقف شده است .
  - به دیدن برنامه های سیرک هایی که از حیوانات استفاده می کنند ، نروید .
  - کودکان و اعضای خانواده خود را در جریان پشت پرده آموزش های حیوانات در سیرک ها قرار دهید.
  -
  از سیرک هایی که از حیوانات استفاده نمی کنند و شامل شعبده بازی و موارد دیگر است استقبال کرده( Cirque du Soleil یا the Pickle Family Circus و ... ) و آنها را تشویق به ادامه روند خود و استفاده نکردن از حیوانات در برنامه هایشان نمایید .
  - موارد استفاده از حیوانات در سیرک ها را به انجمن های محلی حمایت از حیوانات گزارش دهید .

  References


  1) Ringling Bros. and Barnum & Bailey, “Always on the Move, It’s The Town Without a ZIP Code!” Feld Entertainment, Inc., 2006.
  2) Marc Kaufman, “USDA Investigates Death of Circus Lion; Activists Challenge Ringling Bros.’ Account, Say They Notified Federal Officials,” The Washington Post 8 Aug. 2004.
  3) Howie Paul Hartnett, “2 of 3 Polar Bears Make It to N.C.,” Charlotte Observer 20 Nov. 2002.
  4) Marc Kaufman, “USDA Investigates Death of Circus Lion,” The Washington Post 8 Aug. 2004.
  5) Victoria O’Hara, “Circus Elephant Died After Being ‘Hassled by Dogs,’” The Belfast Telegraph 7 Aug. 2007.
  6) Robert Sapolsky, letter to PETA, Jun. 2004.
  7) Randi Hutter Epstein, “Circus Life Drives Animals Insane, Two British Rights Groups Contend,” Associated Press, 24 Aug. 1993.
  8) Jan Creamer and Tim Phillips, “The Ugliest Show on Earth,” Animal Defenders, Ltd., last accessed 22 Nov. 2004.
  9) Testimony of Tom Rider, legislative hearing on H.R.2929, 13 Jun. 2000.
  10) Ira Cantor, “Bill Would Outlaw Hooks Used on Elephants,” Milford Daily News 17 Oct. 2007.
  11) NBC 6 News Team, “Elephant Who Attacked Handler Was Circus Star,” NBC6.net, 17 Dec. 2002.
  12) Louis Sahagun, “Elephants Pose Giant Dangers,” Los Angeles Times 11 Oct. 1994.
  13) “Circuses Face New Ban,” The Journal 27 Nov. 2000.


  تصاویر کوچک فایل پیوست تصاویر کوچک فایل پیوست cicus-cruelty -1.jpg   trasport-caged-lions-at-circus-usa-c-1960.jpg   elephant-circus.jpg   baby-elephant-16987.jpg  
  giak likes this.
  There is always a hope

 2. کاربران : 16 تشکر کرده اند از شما baher برای ارسال این پست سودمند:

  Arash (24-07-2011),AZAD (18-07-2011),farzaneh (25-05-2013),GREEN (21-07-2011),hr67 (08-03-2012),lone wolf (18-07-2011),mamal (08-03-2012),Moh3n (08-03-2012),Narges (18-07-2011),NIMA (18-07-2011),Nooshin_daneshvar (18-07-2011),salivan (24-07-2011),Shadow (18-07-2011),The Almighty (08-03-2012),vzarei (18-02-2014),yasaman1178 (18-07-2011)

 3. #2
  ( Super Moderator ) مدیر ارشد تالار . بخش جامعه و خانواده
  تاریخ عضویت
  Nov 2010
  ارسال ها
  1,463
  تشکر
  5,150
  تشکر 10,491 بار در 1,474 پست

  پیش فرض

  هیچی! فقط می خواستم این تاپیک مهم و در خور توجه برای بازدید کنندگان تالار دوباره بالا بیاد.


  من که خودم همیشه از یادآوری این واقعیت کثیف و غم انگیز گریه ام میگیره! مطمئنم که مهمونای عزیزمون هم نمی تونن نسبت بهش بی تفاوت باشن.  Yesterday is History, Tomorrow is Mystery, Today is a Gift... That's why it's called
  Present

 4. کاربران : 12 تشکر کرده اند از شما yasaman1178 برای ارسال این پست سودمند:

  Arash (24-07-2011),baher (20-07-2011),GREEN (21-07-2011),hr67 (08-03-2012),lone wolf (23-07-2011),mamal (08-03-2012),Moh3n (08-03-2012),NIMA (20-07-2011),Nooshin_daneshvar (20-07-2011),salivan (24-07-2011),Shadow (20-07-2011),The Almighty (08-03-2012)

 5. #3
  Ex-Moderator(عضو صمیمی تالار)
  تاریخ عضویت
  Nov 2010
  ارسال ها
  313
  تشکر
  2,158
  تشکر 2,431 بار در 318 پست

  پیش فرض

  ضمن تشکر از باهر عزیز برای این تاپیک ارزشمند،
  دوستان سیرک ایتالیایی Darix Togni که با مشارکت حیوان آزار معروف خلیل عقاب برپا شده بود رو که یادتون میاد!
  تازگیا در شهرستانها بساط پهن میکنه و آخرین هدفش هم ارومیه بوده ...
  میخواستم خواهش کنم اگر کسی از بروشورهای ضد سیرک حتی تعداد کمی هم براش مونده به من اطلاع بده تا بتونم در سفر بعدیم برای اطلاع رسانی استفاده کنم و اگه بشه یه تعدادی رو هم در اختیار فروشگاه زمین بذارم.


 6. کاربران : 9 تشکر کرده اند از شما lone wolf برای ارسال این پست سودمند:

  Arash (24-07-2011),baher (23-07-2011),hr67 (08-03-2012),Moh3n (08-03-2012),NIMA (24-07-2011),Nooshin_daneshvar (23-07-2011),salivan (24-07-2011),Shadow (23-07-2011),yasaman1178 (23-07-2011)

 7. #4
  عضو فعال و صمیمی تالار گیاهخواری
  تاریخ عضویت
  Nov 2010
  محل سکونت
  هرمزگان
  ارسال ها
  100
  تشکر
  317
  تشکر 521 بار در 92 پست

  پیش فرض

  متاسفانه در شهر بندرعباس هم یک گروه سیرک با عنوان "سیرک مسکو" برای تعطیلات نوروز قراره برنامه داشته باشه.
  تو فکر تهیه بروشور و پخش اون در سطح شهر به کمک دوستانم هستم.
  و با اجازه تون از مطالب اینجا هم اگه لازم شد استفاده می کنم.


 8. کاربران : 5 تشکر کرده اند از شما Moh3n برای ارسال این پست سودمند:

  baher (08-03-2012),hr67 (08-03-2012),mamal (08-03-2012),Shadow (08-03-2012),yasaman1178 (08-03-2012)

 9. #5
  عضو فعال و صمیمی تالار گیاهخواری
  تاریخ عضویت
  Nov 2010
  محل سکونت
  هرمزگان
  ارسال ها
  100
  تشکر
  317
  تشکر 521 بار در 92 پست

  پیش فرض

  نقل قول نوشته اصلی توسط lone wolf نمایش پست ها
  میخواستم خواهش کنم اگر کسی از بروشورهای ضد سیرک حتی تعداد کمی هم براش مونده به من اطلاع بده تا بتونم در سفر بعدیم برای اطلاع رسانی استفاده کنم و اگه بشه یه تعدادی رو هم در اختیار فروشگاه زمین بذارم.
  اسکن و یا فایل اصلی این بروشور رو میشه از جایی تهیه کرد؟


 10. کاربران : 5 تشکر کرده اند از شما Moh3n برای ارسال این پست سودمند:

  baher (08-03-2012),hr67 (08-03-2012),mamal (08-03-2012),Shadow (08-03-2012),yasaman1178 (08-03-2012)

 11. #6
  (ADMIN //Super Moderator ) مدیر ارشد تالار . بخش اندیشه و سلامت
  تاریخ عضویت
  Oct 2010
  ارسال ها
  1,013
  تشکر
  7,322
  تشکر 5,705 بار در 913 پست

  پیش فرض  giak, tooka and Benoni like this.
  There is always a hope

 12. #7
  عضو انجمن
  تاریخ عضویت
  Nov 2015
  ارسال ها
  1
  تشکر
  0
  تشکر 0 بار در 0 پست

  پیش فرض

  چطور به خودشون اجازه این کار رو میدن عذاب وجدان نمیگیرن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟


 13. #8
  عضو انجمن
  تاریخ عضویت
  Jan 2016
  ارسال ها
  1
  تشکر
  0
  تشکر 0 بار در 0 پست

  پیش فرض

  درود
  با خواندن مطلب بالا واقعا متاثر شدم امیدوارم روزی برسه که انسان ها برای یک ساعت تفریح خودشون حاضر به دیدن حیوانی که تمام عمر خود را در قفس و در حال شکنجه بوده نشوند.به امید اون روز.


 14. #9
  کاربران اخراج شده
  تاریخ عضویت
  Jan 2016
  ارسال ها
  1
  تشکر
  0
  تشکر 0 بار در 0 پست

  پیش فرض

  انسان چقدر میتونه ظالم باشه که برای تفریحات خودش حیوانات رو شکنجه بده


 

 

اطلاعات موضوع

Users Browsing this Thread

اکنون 1 کاربر در حال مطالعه مبحث هستند (0 عضو و 1 مهمان)

برچسب برای این موضوع

بوک مارک ها

بوک مارک ها

مجوزهای ارسال و ویرایش

 • شما نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
 • شما نمی توانید به پست ها پاسخ دهید
 • شما نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
 • شما نمی توانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
ساعت 03:34 بر حسب GMT +3.5 می باشد. Powered by: vBulletin Version 4.2.1 vBFarsi Language Pack Version 4.2
Forum Modifications By Marco Mamdouh مطالب درج شده توسط کاربران بیانگر نظر شخصی آنها بوده و ممکن است همسو با اهداف و دیدگاه های مدیریت سایت نباشد. تمامی مطالب و مقالات ارائه شده فقط جنبه اطلاع رسانی دارند.