مهمان گرامی خوش آمدید، جهت عضویت در سایت و دسترسی به کلیه امکانات آن لطفاً کلیک کنید
در عجبم از این تناقض
صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 12 از مجموع 13
Like Tree8Likes

موضوع: در عجبم از این تناقض

عضو صمیمی
    تشکر 758 بار در 103 پست

پیش فرض در عجبم از این تناقض

دیروز در محل کارم نشسته بودم که از دریچه کولر صدای کلاغی به گوشم خورد. گفتم شاید صدا از جای دیگری میاد...اما صدا تکرار شد...با خودم گفتم شاید اون کلاغ مشکلی براش پیش اومده، دوان به سمت پشت بام و کولر رفتم و دیدم کلاغ، گنجشک بی دفاعی رو شکار کرده بود و تقریبا تمام بدنش به استثنای پاها و پایین تنه اش خورده شده بود...
    به پشت میزم برگشتم و ماجرا و صحنه ای که رویت کرده بودم رو برای دوستانم شرح دادم و بسیار برای من تعجب آور بود چرا که گوشهاشون رو گرفتند تا بیشتر از این نشوند :" بسه، حالمون بد شد، نگو " !!!!

اما من در پاسخ نگفتم که شماها که حتی تحمل شنیدنش رو ندارید چگونه است که تناول گوشت حیوانات اینقدر برایتان سهل است...

DiakoFeiz likes this.

2. کاربران : 15 تشکر کرده اند از شما GREEN برای ارسال این پست سودمند:

ali reza (21-04-2012),Ar.Ra (18-04-2012),AZAD (14-05-2011),baher (13-05-2011),DiakoFeiz (10-08-2014),faezeh (21-04-2012),hr67 (19-04-2012),lone wolf (14-05-2011),Moh3n (19-04-2012),Narges (14-05-2011),NIMA (14-05-2011),Nooshin_daneshvar (13-05-2011),Shadow (14-05-2011),yasaman1178 (14-05-2011),حامی حیوانات (19-04-2012)

عضو فعال و صمیمی تالار
    تشکر 882 بار در 124 پست

بنده هم روزانه با انبوهی از این افراد باصطلاح دلرحم در ارتباطم که توانایی تماشای یک صحنه خونین را ندارند و حتی نمی توانند به صحنه سربریدن یك گوسفند بیگناه نگاه کنند ولی چنان با اشتها گوشت آن حیوان را به دندان می کشند که انگار این غذایی که می خورند اصلا ارتباطی به آن صحنه کشتار و آن حيوان بیچاره نداشته است .
    براستي كه در هیچ ساختاری نمی توان این تناقض را تفسیر کرد

The question is not, "Can they reason?" nor, "Can they talk?" but rather, ~Jeremy Bentham

4. کاربران : 11 تشکر کرده اند از شما Nooshin_daneshvar برای ارسال این پست سودمند:

Ar.Ra (18-04-2012),AZAD (14-05-2011),baher (13-05-2011),GREEN (13-05-2011),hr67 (19-04-2012),lone wolf (14-05-2011),Moh3n (19-04-2012),Narges (14-05-2011),NIMA (14-05-2011),Shadow (14-05-2011),yasaman1178 (14-05-2011)

عضو انجمن
    تشکر 19 بار در 5 پست

Smile

دوستان توی مجله دانستنیها خواندمکه دانشمندان به شدت در حال پیش بردن پروژه تولید گوشت مصنوعی هستند و حتی این پروژه به نتیجه رسیده و نمونه اولیه آن تولید شده است. پیشبینی می شود تا چند سال آینده این گوشت های بسته بندی که برای فراوری آنها هیچ حیوانی))3:(|) کشته 8-xنشده در یخچال های فروشگاه ها قرار بگیرد.
    همچنین دانشمندان اعتقاد دارند که یکی از عمده ترین دلایل بزرگ شدن مغز بشر و فاصله گرفتن آن از پسر عموهای دیگرش:(|) کشف آتش و مصرف مداوم گوشت بوده است.
    خود من هم مستندی را به یاد دارم که در آن مستند شامپانزه ها هر از گاهی که فکر کنم ماهی یک بار بود دسته جمعی به شکار میمون های کوچک می رفتند و گوشت آنها را مصرف میکردند.:(|)
    در کل علیرغم احترامی که برای همه دوستان گیاهخوارم %%-قائل هستم و خود من هم مدتی تجربیه این موضوع را دارم فکر میکنم که توازن در تغدیه بسیار حائز اهمیت هستش. منظورم این هست که قطع کردن کامل خوردن گوشت مشکلات زیادی را برای بدن در میان مدت وبلند پدید می آورد.مخصوصا در رابطه با بحث رسیدن اسیدهای آمینه به بدن و یک عنصر دیگر که الان اسمش را یادم نیست و تنها در گوشت یافت میشود و در صورت عدم مصرف ذخیره آن ظرف 4 تا 6 سال در بدن به پایان می رسد. خود من بعد از 3 ماه گیاه خواری که دوران خوبی هم بود و حس خوبی به من می داد به مشکلات زیادی بر خوردم. البته من از مشکل کلیوی هم رنج میبرم و شاید تشدید این علائم به خاطر بیماریم هم بود. بیایم امیدوار[-O< باشیم گوشت مصنوعی زودتر برسه.

ویرایش توسط فنچ بلا : 18-04-2012 در ساعت 22:53
    DiakoFeiz likes this.

6. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما فنچ بلا برای ارسال این پست سودمند:

Ar.Ra (18-04-2012),DiakoFeiz (10-08-2014),hr67 (20-04-2012)

عضو صمیمی
    تشکر 474 بار در 93 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط فنچ بلا نمایش پست ها
    منظورم این هست که قطع کردن کامل خوردن گوشت مشکلات زیادی را برای بدن در میان مدت وبلند پدید می آورد.مخصوصا در رابطه با بحث رسیدن اسیدهای آمینه به بدن و یک عنصر دیگر که الان اسمش را یادم نیست و تنها در گوشت یافت میشود و در صورت عدم مصرف ذخیره آن ظرف 4 تا 6 سال در بدن به پایان می رسد. خود من بعد از 3 ماه گیاه خواری که دوران خوبی هم بود و حس خوبی به من می داد به مشکلات زیادی بر خوردم. البته من از مشکل کلیوی هم رنج میبرم و شاید تشدید این علائم به خاطر بیماریم هم بود. بیایم امیدوار[-O< باشیم گوشت مصنوعی زودتر برسه.
    با تشکر از شما که نظرتونو با ما درمیون گذاشتین ولی خب فکر می کنم اطلاعاتتون در مورد آمینو اسیدها و تغذیه تا حدی با کمبود مواجهه. برای اطلاع بیشتر لطفا به لینکای زیر یه نگاهی بندازید

لینک اول
    لینک دوم
    لینک سوم

DiakoFeiz likes this.

8. کاربران : 9 تشکر کرده اند از شما Ar.Ra برای ارسال این پست سودمند:

baher (19-04-2012),DiakoFeiz (10-08-2014),hr67 (20-04-2012),lone wolf (20-04-2012),Moh3n (19-04-2012),Shadow (19-04-2012),فنچ بلا (19-04-2012),yasaman1178 (18-04-2012),حامی حیوانات (19-04-2012)

( Super Moderator ) مدیر ارشد تالار . بخش جامعه و خانواده
    تشکر 10,491 بار در 1,474 پست

دوستان توی مجله دانستنیها خواندم که دانشمندان به شدت در حال پیش بردن پروژه تولید گوشت مصنوعی هستند و حتی این پروژه به نتیجه رسیده و نمونه اولیه آن تولید شده است. پیشبینی می شود تا چند سال آینده این گوشت های بسته بندی که برای فراوری آنها هیچ حیوانی کشته نشده در یخچال های فروشگاه ها قرار بگیرد.
    همچنین دانشمندان اعتقاد دارند که یکی از عمده ترین دلایل بزرگ شدن مغز بشر و فاصله گرفتن آن از پسر عموهای دیگرش کشف آتش و مصرف مداوم گوشت بوده است.
    خود من هم مستندی را به یاد دارم که در آن مستند شامپانزه ها هر از گاهی که فکر کنم ماهی یک بار بود دسته جمعی به شکار میمون های کوچک می رفتند و گوشت آنها را مصرف میکردند.
    در کل علیرغم احترامی که برای همه دوستان گیاهخوارم قائل هستم و خود من هم مدتی تجربیه این موضوع را دارم فکر میکنم که توازن در تغدیه بسیار حائز اهمیت هستش. منظورم این هست که قطع کردن کامل خوردن گوشت مشکلات زیادی را برای بدن در میان مدت وبلند پدید می آورد.مخصوصا در رابطه با بحث رسیدن اسیدهای آمینه به بدن و یک عنصر دیگر که الان اسمش را یادم نیست و تنها در گوشت یافت میشود و در صورت عدم مصرف ذخیره آن ظرف 4 تا 6 سال در بدن به پایان می رسد. خود من بعد از 3 ماه گیاه خواری که دوران خوبی هم بود و حس خوبی به من می داد به مشکلات زیادی بر خوردم. البته من از مشکل کلیوی هم رنج میبرم و شاید تشدید این علائم به خاطر بیماریم هم بود. بیایم امیدوار باشیم گوشت مصنوعی زودتر برسه.
    دوست خوبم چه گوشت مصنوعی برسه و چه نرسه بدن انسان به دلایل متعددی که پیش از این در همین تالار هم در موردش صحبت شده نیازی به مصرف گوشت نداره. توازن در تغذیه بسیار حائز اهمیته و اون به این معناست که شما بدونید چطور غذا بخورید که همه مواد مورد نیاز اعم از پروتئین ، کلسیم ، ویتامین هاو مواد معدنی ، چربی های ضروری...به بدنتون برسه. دقت کنید. پروتئین و کلسیم نه گوشت و لبنیات! شما تمام مواد مورد نیاز بدن رو به راحتی میتونید از منابع متنوع گیاهی تامین کنید. اما مصرف مواد حیوانی نه تنها توازن در تغذیه ایجاد نمیکنه بلکه کاملا برعکس برهم زننده تعادل و توازن بدنه. اصلا جدا از مسائل اخلاقیش، گوشت اونم گوشتی که در دامداری ( مرغداری) های صنعتی تولید میشه سمه. یک سم مهلک و بدن ما بطور حتم برای بقاء و تضمین تندرستیش به یک تکه جسد فاسد شده پر از هورمون و آنتی بیوتیک و ... نیازی نخواهد داشت.
    قطع کامل خوردن گوشت نه فقط مشکلی برای بدن پیش نمیاره بلکه باعث بهبود و درمان بسیاری از بیماری ها و پیشگیری از ابتلا به بیماری های خطرناکی مثل انواع سرطان ها و بیماری های قلبی و عروقی میشه. در مورد خودتون اگر گرفتار مشکلات کلیوی هستید اتفاقا مصرف گوشت و لبنیات بار کلیه رو زیاد میکنه و باعث تشدید بیماری میشه. راجع به اسید های امینه و ویتامین ب 12 هم قبلا بحث شده. لطفا همونطوری که دوست عزیزمون اشاره کرد بخش های مربوط به مبانی گیاهخواری ، سلامت و خانواده و بخصوص بخش اختصاصی مربوط به دکتر زرین آذر را
    با دقت
    مطالعه کنید.ایشون به عنوان یک محقق و پزشک متخصص بیماری های گوارشی که خودشون هم سال هاست گیاهخوار ( خامگیاهخوار) هستند از جایگاه علمی این مسائل رو مورد بررسی قرار دادن که امیدوارم بتونه نگرشتون رو در زمینه تغذیه و باور های رایج در جامعه تحت تاثیر قرار بده.

DiakoFeiz likes this.
    Yesterday is History, Tomorrow is Mystery, Today is a Gift... That's why it's called
    Present

10. کاربران : 12 تشکر کرده اند از شما yasaman1178 برای ارسال این پست سودمند:

Alireza A (19-04-2012),Ar.Ra (19-04-2012),baher (19-04-2012),DiakoFeiz (10-08-2014),gul e sorkh (25-04-2012),hr67 (20-04-2012),lone wolf (20-04-2012),Moh3n (19-04-2012),Shadow (19-04-2012),The Almighty (18-04-2012),فنچ بلا (19-04-2012),حامی حیوانات (19-04-2012)

عضو انجمن
    تشکر 19 بار در 5 پست

با تشکر حتما موارد تذکر داده شده را مورد توجه و بررسی مجدد قرار داده و لینک ها را هم مطالعه خواهم کرد. راستی یادم رفت بگم که از لحاظ آناتومیک هم سیستم گوارش بشر چیزی بین گوشتخواران و گیاه خواران هستش.

DiakoFeiz likes this.

12. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما فنچ بلا برای ارسال این پست سودمند:

DiakoFeiz (10-08-2014),hr67 (20-04-2012)

( Super Moderator ) مدیر ارشد تالار . بخش جامعه و خانواده
    تشکر 10,491 بار در 1,474 پست

با تشکر حتما موارد تذکر داده شده را مورد توجه و بررسی مجدد قرار داده و لینک ها را هم مطالعه خواهم کرد. راستی یادم رفت بگم که از لحاظ آناتومیک هم سیستم گوارش بشر چیزی بین گوشتخواران و گیاه خواران هستش.
    دوست عزیز لطفا لینک زیر را ببینید:

دلایل گیاهخوار بودن انسان

بحث در مورد اینکه انسان از اول گیاهخوار بوده یا نه ، اساسا به جایی نمبرسه. چون گیاهخوارها به دلایل متعددی که در لینک فوق هم بهشون اشاره شده براین باورند که انسان در اصل گیاهخوار بوده و تحت شرایط خاصی به دلیل نبود غذا مجبور شده به گوشتخواری رو بیاره و این بصورت یک عادت غلط باقی مونده اما گوشتخواران هم سعی دارن با استدلال هایی توجیه کنن که انسان توانایی خوردن گوشت رو داره . شاید یکی از دلایلش هم این باشه که فکر میکنن ترک این عادت دیرینه که ذائقشون بهش عادت کرده واسشون دشواره!
    اما یک بار خانم دکتر زرین که خودشون بعنوان یک پزشک متخصص در امراض گوارشی بر گیاهخوار بودن انسان تاکید دارن حرف قشنگی در این مورد زدن به این مضمون که واقعا چه اهمیتی داره که اینهمه در اینباره بحث کنیم!؟ مهم اینه که ببینیم در دنیای کنونی چه شیوه تغذیه ای تضمین کننده تندرستی ماست و کمترین آسیب رو به سایر حیوانات و محیط زیست و کره زمین میزنه و تردیدی وجود نداره که گیاهخواری بهترین گزینه در شرایط کنونیست...

درسته که ما هرگز نمیتونیم آسیب ها رو کاملا حذف کنیم اما بعنوان یک انسان زمانی که از حقایق آگاه شدیم باید تمام سعیمون رو بکنیم تا این آسیب ها رو در حد توانمون به حداقل برسونیم و باید در قبال سایر موجودات زنده که مثل ما حق دارن از مواهب زندگی بهره مند باشن و در مقابل محیط زیست و سیارمون که بخاطر ندانم کاری های بشر در خطر نابودی قرار داره ، احساس مسوولیت کنیم.

DiakoFeiz likes this.
    Yesterday is History, Tomorrow is Mystery, Today is a Gift... That's why it's called
    Present

14. کاربران : 9 تشکر کرده اند از شما yasaman1178 برای ارسال این پست سودمند:

Ar.Ra (19-04-2012),baher (19-04-2012),gul e sorkh (25-04-2012),hr67 (20-04-2012),lone wolf (20-04-2012),Shadow (19-04-2012),The Almighty (19-04-2012),فنچ بلا (19-04-2012),حامی حیوانات (19-04-2012)

(ADMIN //Super Moderator ) مدیر ارشد تالار . بخش اندیشه و سلامت
    تشکر 5,705 بار در 913 پست

دوستان توی مجله دانستنیها خواندمکه دانشمندان به شدت در حال پیش بردن پروژه تولید گوشت مصنوعی هستند و حتی این پروژه به نتیجه رسیده و نمونه اولیه آن تولید شده است. پیشبینی می شود تا چند سال آینده این گوشت های بسته بندی که برای فراوری آنها هیچ حیوانی))3:(|) کشته 8-xنشده در یخچال های فروشگاه ها قرار بگیرد.
    اهداف زیادی برای پروژه گوشت آزمایشگاهی یا In Vitro وجود دارد:
    تامین غذای حیوانات شهری و کاهش کشتار حیوانات (این دو مورد از سوی PETA پشتیبانی و جهت آن سرمایه گذاری شده است) .
    کمک به کنترل بحران گرمایش زمین (سازمان ملل)
    اهداف تحقیقاتی و آزمایشگاهی
    محدود بودن منابع برای تامین نیازهای پروسه تهیه گوشت و به تبع آن تامین غذای افرادی که بدلایل مختلف دوست دارند تحت هر شرایطی به خوردن گوشت ادامه دهند.!!
    ....
    البته فکر نمیکنم با وجود موانع پیش رو و سودهای کلانی که
    مافیای دارو /درمان ،دامداری ها صنعتی و زیر مجموعه های آنها به جیب می زنند بشه امیدوار شد تا به این زودی ها این گوشت ها در دسترس همه قرار بگیرد.

د
    همچنین دانشمندان اعتقاد دارند که یکی از عمده ترین دلایل بزرگ شدن مغز بشر و فاصله گرفتن آن از پسر عموهای دیگرش:(|) کشف آتش و مصرف مداوم گوشت بوده است.
    خود من هم مستندی را به یاد دارم که در آن مستند شامپانزه ها هر از گاهی که فکر کنم ماهی یک بار بود دسته جمعی به شکار میمون های کوچک می رفتند و گوشت آنها را مصرف میکردند.:(|)
    از عواملی که باعث پشرفت و رشد مغز انسان در طول نزدیک به دو میلیون سال شده اند می توان به موارد زیر اشاره کرد:
    - زندگی اجتماعی
    - مهاجرت
    - ساختن ابزار
    - زبان و تکلم که به عقیده بسیاری از دیرین شناسان تکلم و ساختن ابزار از مهمترین این عوامل می باشند.
    - کشف آتش: اینطور نیست که انسان پس از کشف آتش شروع به پختن گوشت کرده است.!!
    استفاده از آتش در ابتدا برای مواردی مثل گرمایش ، سنت های آیینی و اجتماعی ، مستحکم کردن خانه های گلی ، دور کردن سایر حیوانات و دفاع از خود و بتدریج در مسیر صنعتی شدن و ذوب کردن فلزات استفاده میشده است.

در کل علیرغم احترامی که برای همه دوستان گیاهخوارم %%-قائل هستم و خود من هم مدتی تجربیه این موضوع را دارم فکر میکنم که توازن در تغدیه بسیار حائز اهمیت هستش. منظورم این هست که قطع کردن کامل خوردن گوشت مشکلات زیادی را برای بدن در میان مدت وبلند پدید می آورد.مخصوصا در رابطه با بحث رسیدن اسیدهای آمینه به بدن و یک عنصر دیگر که الان اسمش را یادم نیست و تنها در گوشت یافت میشود و در صورت عدم مصرف ذخیره آن ظرف 4 تا 6 سال در بدن به پایان می رسد. خود من بعد از 3 ماه گیاه خواری که دوران خوبی هم بود و حس خوبی به من می داد به مشکلات زیادی بر خوردم. البته من از مشکل کلیوی هم رنج میبرم و شاید تشدید این علائم به خاطر بیماریم هم بود. بیایم امیدوار[-O< باشیم گوشت مصنوعی زودتر برسه.
    همانطور که خودتون هم اشاره کردید بهتره کمی مطالعات خود را در مورد شیوه زندگی گیاهخواری و رژیم های غذایی گیاهی افزایش بدید تا دچار این سوی برداشت نشوید ،بسیاری از دوستان در اینجا سال هاست که گیاهخوارند و نه تنها مشکلی ندارند بلکه در بهترین فرم سلامتی نیز هستند.

DiakoFeiz likes this.
    There is always a hope

16. کاربران : 11 تشکر کرده اند از شما baher برای ارسال این پست سودمند:

Alireza A (19-04-2012),Ar.Ra (19-04-2012),DiakoFeiz (10-08-2014),gul e sorkh (25-04-2012),hr67 (20-04-2012),lone wolf (20-04-2012),Shadow (19-04-2012),The Almighty (19-04-2012),فنچ بلا (19-04-2012),yasaman1178 (19-04-2012),حامی حیوانات (19-04-2012)

Junior Member
    تشکر 97 بار در 18 پست

اتفاقا واقعا با اینکه ما به گوشت مصنوعی نیاز نداریم ولی اومدنش خیلی به نفع گیاهخواریه. از جمله این که دیگه مشکلی برای تغذیه ی سگ و گربه هامون نداریم و دیگه بعضیایی که الکی برای خوردن گوشت بهونه میارن دیگه حرفی برای گفتن ندارن.

و در ضمن همونطور که دوستان اشاره کردند رژیم غذایی ای طبیعی تره که انسان با اون سالم تر باشه! و کاملا مشخصه که رژیم گیاهی رژیم سالم تریه و به همین دلیل خیلی طبیعی تر از هر رژیم دیگه ایه! و اینکه گیاهخواری هیچ کمبودی نداره. دلیل اینکه خیلی از گیاهخوارها با مشکل کمبود مواجه میشن اینه که نمیدونن چی بخورن! مثلا یه همه چیز خوار میدونه برای کلسیم باید شیر بخوره( و هزار تا بلا هم سر خودش بیاره) ولی یه گیاهخوار نمیدونه که برای کلسیمش باید کلم بروکلی بخوره!

این قضیه هم که گوشت باعث پیشرفت انسان شده خیلی مسخرس چون گوشت هیچ چیزی خاصی نداره که بخواد روی انسانها تاثیر بذاره. مثلا بعضی از میوه ها هستند که مواد خاصی دارند و مثلا باعث زیبایی پوست میشن ولی گوشت واقعا چیز خاصی نداره! دلیل پیشرفت انسان در اصل استفاده از وسایل و ساخت اونا بوده. ممکن هم هست که وقتی انسان به شکار روی آورد وسایل مختلفی برای این کار ساخت و همین باعث کمی پیشرفتش شد. ولی مواد مغذی گوشت هیچ ربطی به این مسئله نداره. الان مثلا شیر که گوشت میخوره خیلی باهوشه؟!

موفق باشید.

18. کاربران : 4 تشکر کرده اند از شما حامی حیوانات برای ارسال این پست سودمند:

baher (21-04-2012),hr67 (20-04-2012),Shadow (19-04-2012),فنچ بلا (19-04-2012)

Junior Member
    تشکر 46 بار در 7 پست

به اغلب کسانی که گوشت می خورند وقتی بگوید که مثلا یک گوسفند و یا یک مرغ را خودتان ذبح و سلاخی کنید و سپس گوشتش را مصرف کنید.حالشون بهم میخوره.بخاطر اینکه قصاب این کار را انجام میده گوشت میخورند.
    انسان گاهی اوقات چه اصول واضحی را تعمدا فراموش میکنه

DiakoFeiz likes this.

20. کاربران : 6 تشکر کرده اند از شما ali reza برای ارسال این پست سودمند:

Ar.Ra (21-04-2012),baher (21-04-2012),DiakoFeiz (10-08-2014),gul e sorkh (25-04-2012),hr67 (21-04-2012),yasaman1178 (22-04-2012)

Member
    تشکر 166 بار در 39 پست

[quote=فنچ بلا;4647]در کل علیرغم احترامی که برای همه دوستان گیاهخوارم %%-قائل هستم و خود من هم مدتی تجربیه این موضوع را دارم فکر میکنم که توازن در تغدیه بسیار حائز اهمیت هستش. منظورم این هست که قطع کردن کامل خوردن گوشت مشکلات زیادی را برای بدن در میان مدت وبلند پدید می آورد.مخصوصا در رابطه با بحث رسیدن اسیدهای آمینه به بدن و یک عنصر دیگر که الان اسمش را یادم نیست و تنها در گوشت یافت میشود و در صورت عدم مصرف ذخیره آن ظرف 4 تا 6 سال در بدن به پایان می رسد. خود من بعد از 3 ماه گیاه خواری که دوران خوبی هم بود و حس خوبی به من می داد به مشکلات زیادی بر خوردم. البته من از مشکل کلیوی هم رنج میبرم و شاید تشدید این علائم به خاطر بیماریم هم بود. بیایم امیدوار[-o< باشیم گوشت مصنوعی زودتر برسه.[/quote

دوست خوب : من که نمیدانم و برایم عجیب هم هست ... شما عرض 3 ماه گیاهخواری همه مشکلات سراغتان آمد در حالیکه من بیشتر از 6 ساله که گیاهخوارم و یه مشکلی هم برام از طرف گیاهخواری تا حال پیش نیومده.... و هر روز هم که میگذره انرژی و قدرت و انگیزه هام بیشتر میشه ( با وجود بالا رفتن سنم ) شاید شما روشتان درست نبود و خلاصه ریشه مشکل را نزد خودتان بگردید نه در روش گیاهخواری ....گیاهخواری برای انسان کاملترین روش زندگی مادی و معنوی است .ضمنا , شما میتوانید هر چقدر بخواهید منتظر گوشت مصنوعی باشید !!!! در حالیکه بالاتر از گوشت و گوشت مصنوعی , غذاهای معجزه انگیزی توی طبیعت وجود داره ...

ویرایش توسط gul e sorkh : 26-04-2012 در ساعت 12:34

22. تشکرها از این نوشته :

DiakoFeiz (10-08-2014)

Member
    تشکر 166 بار در 39 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط GREEN نمایش پست ها
    دیروز در محل کارم نشسته بودم که از دریچه کولر صدای کلاغی به گوشم خورد. گفتم شاید صدا از جای دیگری میاد...اما صدا تکرار شد...با خودم گفتم شاید اون کلاغ مشکلی براش پیش اومده، دوان به سمت پشت بام و کولر رفتم و دیدم کلاغ، گنجشک بی دفاعی رو شکار کرده بود و تقریبا تمام بدنش به استثنای پاها و پایین تنه اش خورده شده بود...
    به پشت میزم برگشتم و ماجرا و صحنه ای که رویت کرده بودم رو برای دوستانم شرح دادم و بسیار برای من تعجب آور بود چرا که گوشهاشون رو گرفتند تا بیشتر از این نشوند :" بسه، حالمون بد شد، نگو " !!!!

اما من در پاسخ نگفتم که شماها که حتی تحمل شنیدنش رو ندارید چگونه است که تناول گوشت حیوانات اینقدر برایتان سهل است...
    درسته , این همان غریزه یا فطرت گیاهخواری انسان را بروز میدهد ... اگر دو تصویر کنار هم قرار گیرد که در یکی یه دسته گل و در دیگری گوشت و خون باشد انسان بی شک تصویر دسته گل را انتخاب خواهد کرد .... ولی حیوانات درنده و گوشت خوار ,, خون ,, را انتخاب میکنند( انسان با دیدن میوه جات شیرین و آبدار و... دهنش آب میافتد ولی حیوانات درنده و گوشتخوار با دیدن خون آب از دهنشان جاری میشود)

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

Users Browsing this Thread

اکنون 1 کاربر در حال مطالعه مبحث هستند (0 عضو و 1 مهمان)

برچسب برای این موضوع

بوک مارک ها

بوک مارک ها

مجوزهای ارسال و ویرایش

• شما نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • شما نمی توانید به پست ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • شما نمی توانید پست های خود را ویرایش کنید
  •  
ساعت 18:19 بر حسب GMT +3.5 می باشد. Powered by: vBulletin Version 4.2.1 vBFarsi Language Pack Version 4.2
Forum Modifications By Marco Mamdouh مطالب درج شده توسط کاربران بیانگر نظر شخصی آنها بوده و ممکن است همسو با اهداف و دیدگاه های مدیریت سایت نباشد. تمامی مطالب و مقالات ارائه شده فقط جنبه اطلاع رسانی دارند.