مهمان گرامی خوش آمدید، جهت عضویت در سایت و دسترسی به کلیه امکانات آن لطفاً کلیک کنید
آینده
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 12 از مجموع 12
Like Tree16Likes
  • 1 Post By Modernist
  • 1 Post By tooka
  • 1 Post By Modernist
  • 3 Post By baher
  • 2 Post By Modernist
  • 2 Post By giak
  • 3 Post By giak
  • 2 Post By tooka
  • 1 Post By amirkia

موضوع: آینده

عضو فعال
    تشکر 69 بار در 49 پست

پیش فرض آینده

دوستان عزیز آینده راچگونه میبینید؟ آیا در آینده شاهد افزایش تعداد گیاهخواران خواهیم بود؟ آیا مشکلات محیط زیستی ما حل خواهد شد؟ آیا ایران باخشکسالی روبرو خواهد شد؟ آیا درکل به آینده امیدوار هستید یا نه؟

2. تشکرها از این نوشته :

baher (24-05-2015)

عضو فعال
    تشکر 53 بار در 32 پست

من به آینده امیدوارم. معتقدم اکثریت آدما در قلب‌شون پاک و زیبا هستن و تمایل دارن که کار درست رو انجام بدن... فقط در طول زمان چیزهایی بهشون خورانده شده (چه به لحاظ واقعی، چه به لحاظ استعاره‌ای) که اونا رو به سمت‌وسوهایی کشونده که نمی‌تونن اون زیبایی و پاکی قلب رو به خوبی نمایش بدن. ولی معتقدم ما باید به اون بخش از وجود انسان‌ها باور عمیق داشته باشیم تا بتونیم ازشون بازخورد خوب و متمدنانه‌ای رو شاهد باشیم. من باور دارم که آدما در نهایت کار درست و خوب رو دلشون می‌خواد که انجام بدن. اصلا معتقد نیستم که آدما ذاتاً ناپاک و زشت‌سیرت هستن. چنین باوری رو ندارم.

tooka likes this.

4. تشکرها از این نوشته :

baher (24-05-2015)

عضو فعال
    تشکر 69 بار در 49 پست

خوبه که اینجوری فکر می کنید ولی این یک حقیقت است که انسان میتواند بدترین وهولناکترین ومخربترین موجود کره زمین باشدودست به وحشتناکترین کارهایی بزند که حتی وحشیترین حیوانات هم این کار را نمی کنند.

Modernist likes this.

6. تشکرها از این نوشته :

baher (24-05-2015)

عضو فعال
    تشکر 53 بار در 32 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط tooka نمایش پست ها
    خوبه که اینجوری فکر می کنید ولی این یک حقیقت است که انسان میتواند بدترین وهولناکترین ومخربترین موجود کره زمین باشدودست به وحشتناکترین کارهایی بزند که حتی وحشیترین حیوانات هم این کار را نمی کنند.
    بله آدم‌های زیادی هم هستن که این مسیر ساده‌تر رو انتخاب می‌کنن و به جای سازندگی دست به تخریب میزنن؛ ولی من قلب اون‌ها رو هم پاک و زیبا می‌دونم. خطاهاشون رو به حساب ندانم‌کاری و تنبلی می‌ذارم و سعی می‌کنم درکشون کنم. پس من چی کاره هستم؟ خب اگه اونا چیزی رو نمیدونن من میرم بهشون میگم. بارها و بارها هم تکرار می‌کنم. اصلا هم از گفتن حقیقت خسته نمیشم. ولی هیچوقت اونا رو آدم‌های پست‌فطرت و رذلی نمی‌دونم چون حقیقت نداره. هیچ آدمی پست و رذل نیست. آدما تمام تلاش‌شون رو در این دنیای پر از عذاب و رنج دارن می‌کنن تا خوب باشن. تمام تلاش‌شون رو و بیشترین کاری که ازشون برمیاد رو دارن انجام میدن. حالا گاهی به نتایجی که ما دوست داریم این بهترین تلاش منتهی نمیشه... ولی همونجاست که ما اتفاقا میایم وسط و اعلام می‌کنیم که از تلاش‌شون سپاسگذاریم ولی دوست داشتیم ای کاش جور دیگری عمل می‌کردن تا زندگی ما هم غنی می‌شد.

tooka likes this.

عضو فعال
    تشکر 69 بار در 49 پست

شما نظرتون درباره انسانی که غصابی میکنه چیه؟ من که نمی تونم آن را موجودی پاک ومهربون بدونم برعکس از جلوی غصابی که رد می شم احساس بدی نسبت به آن شخص دارم. هرچند نمونه هایی بودن که در کشتارگاه هاکار می کردند ولی بعدا گیاهخوار شدند ولی این بندرت اتفاق میافتد.

(ADMIN //Super Moderator ) مدیر ارشد تالار . بخش اندیشه و سلامت
    تشکر 5,705 بار در 913 پست

من هم امیدوارم ولی متاسفانه دنیا داره بسوی یک بن بست وحشتناک پیش میره.
    افراد زیادی امروزه به گیاهخواری روی آورده و یا تغییرات عمده ای در سبک زندگیشون ایجاد می کنند ولی این تعداد( هر چند چشم گیر )باز هم در مقایسه با انبوه مردمی که روزانه به جمعیت کره زمین اضافه شده و سبک زندگی مخرب فعلی را دنبال می کنند خیلی کم و ناچیزه.
    ... درنهایت آینده ای مثل مستند Earth 2100 برای زمین و ساکنینش میشه متصور شد.
    مگر اینکه یک انقلاب فکری گسترده معجزه وار اتفاق بیافته و دولت ها ، صنایع و رسانه ها مجبور شوند تا اقدامات جدی برای جلوگیری از نابودی زمین انجام دهند.

giak, tooka and Modernist like this.
    There is always a hope

عضو فعال
    تشکر 53 بار در 32 پست

شما نظرتون درباره انسانی که غصابی میکنه چیه؟ من که نمی تونم آن را موجودی پاک ومهربون بدونم برعکس از جلوی غصابی که رد می شم احساس بدی نسبت به آن شخص دارم. هرچند نمونه هایی بودن که در کشتارگاه هاکار می کردند ولی بعدا گیاهخوار شدند ولی این بندرت اتفاق میافتد.
    توجه کنید که من با بیشترِ «شیطان‌سازی»هایی که از شکارچی‌ها و قصاب‌ها میشه مخالفم. معتقد نیستم یک قصاب یا شکارچی هیچ تفاوتی با مادر و پدر غیر وگانِ من دارن که به شخصی دیگه پول میدن تا حیوانی رو براشون بکشه.

برای من یک قصاب فقط به این دلیل سر اون کار هست، که پدر و مادر من یا تمام آدم‌هایی که در اطرافِ همه‌ی ما هستن، تقاضای خوردن محصولات حیوانی (گوشت و لبنیات) رو می‌کنن و تا وقتی تقاضا برای چیزی وجود داشته باشه، همیشه یک سرمایه‌دار شرایط رو برای عرضه‌ی اون محصول فراهم می‌کنه تا در مقابلِ یک خدمت به مردم، سودی به دست بیاره.

یادمون باشه که صاحب کشتارگاه براش فرقی نداره که چه بیزنسی داره، اون علاقه‌مند به این نیست که حتمنِ حتمن از بریدنِ گردنِ حیوونا پول دربیاره، اون دنبالِ اون چیزی هست که براش سودآوره و تقاضاش وجود داره. اگه فردا صبح تمام آدمای روی زمین تصمیم بگیرن به جای گوشت، تقاضایِ مثلاً سیب‌زمینی رو بکنن، اون سرمایه‌دار در کشتارگاه رو تخته می‌کنه و میره مزرعه‌ی سیب‌زمینی می‌زنه!

درمورد خود شخصِ قصاب هم، معمولاً این افراد از پایین‌ترین سطوحِ جامعه (به لحاظ اقتصادی و قاعدتاً سواد) هستن و از سر اجبار به چنین شغلی روی آوردن. وگرنه کدوم آدمی که کمترین شأنی برای خودش قائل هست به خودش میگه: «من دوست دارم قصاب بشم و گردنِ حیوانات رو از صبح تا عصر ببرم!» شما حتم بدونید که این آدم‌ها بالاجبار به چنین شغلی رو می‌آرن و معمولا هم در نتیجه‌ی زیستن در چنین فضای پر از خون و تعفن مرگ و انجام چنین عملی از صبح تا عصر دچار بیماری‌های عصبی و روانی میشن.

tooka and giak like this.

عضو فعال
    تشکر 69 بار در 49 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط Modernist نمایش پست ها
    توجه کنید که من با بیشترِ «شیطان‌سازی»هایی که از شکارچی‌ها و قصاب‌ها میشه مخالفم. معتقد نیستم یک قصاب یا شکارچی هیچ تفاوتی با مادر و پدر غیر وگانِ من دارن که به شخصی دیگه پول میدن تا حیوانی رو براشون بکشه.

برای من یک قصاب فقط به این دلیل سر اون کار هست، که پدر و مادر من یا تمام آدم‌هایی که در اطرافِ همه‌ی ما هستن، تقاضای خوردن محصولات حیوانی (گوشت و لبنیات) رو می‌کنن و تا وقتی تقاضا برای چیزی وجود داشته باشه، همیشه یک سرمایه‌دار شرایط رو برای عرضه‌ی اون محصول فراهم می‌کنه تا در مقابلِ یک خدمت به مردم، سودی به دست بیاره.

یادمون باشه که صاحب کشتارگاه براش فرقی نداره که چه بیزنسی داره، اون علاقه‌مند به این نیست که حتمنِ حتمن از بریدنِ گردنِ حیوونا پول دربیاره، اون دنبالِ اون چیزی هست که براش سودآوره و تقاضاش وجود داره. اگه فردا صبح تمام آدمای روی زمین تصمیم بگیرن به جای گوشت، تقاضایِ مثلاً سیب‌زمینی رو بکنن، اون سرمایه‌دار در کشتارگاه رو تخته می‌کنه و میره مزرعه‌ی سیب‌زمینی می‌زنه!

درمورد خود شخصِ قصاب هم، معمولاً این افراد از پایین‌ترین سطوحِ جامعه (به لحاظ اقتصادی و قاعدتاً سواد) هستن و از سر اجبار به چنین شغلی روی آوردن. وگرنه کدوم آدمی که کمترین شأنی برای خودش قائل هست به خودش میگه: «من دوست دارم قصاب بشم و گردنِ حیوانات رو از صبح تا عصر ببرم!» شما حتم بدونید که این آدم‌ها بالاجبار به چنین شغلی رو می‌آرن و معمولا هم در نتیجه‌ی زیستن در چنین فضای پر از خون و تعفن مرگ و انجام چنین عملی از صبح تا عصر دچار بیماری‌های عصبی و روانی میشن.
    من نمی دونم چطوری شما همه آدم ها را خوب می بینیدشاید خیلی خوشبین هستیدولی من یک آدمی مثل کسی که به سگ های شیراز اسید تزریق کرد آدم پست فطرتی می دونم وازش متنفرم شاید بگید برای پول این کار را کرده ولی این دلیل موجهی نیست.ایا همه مردم فقیر حاضرند برای پول به هر کاری دست بزنند؟ من مطمئنم که شما هم در دلتان از اون شخص متنفرید.بعضی از ادم ها ازخشونت وسر بریدن هم لذت می برند این درروانشناسی هم اثبات شده. من این را قبول دارم که خیلی از آدم های اطراف مااگر سری به کشتارگاه ها بزنندنظرشان در مورد گوشت عوض می شود ولی بعضی ها مثل یک شکارچی از کشتن حیوانات لذت می بردواین جوری خودراارضا می کنند ومن این انسان را پاک نمی دونم.

مدیر تالار
    تشکر 633 بار در 267 پست

این ماجرای زندگی یک دامدار صنعتیه. شاید براتون جالب باشه.

مدیر تالار
    تشکر 633 بار در 267 پست

دوستان عزیز آینده راچگونه میبینید؟ آیا در آینده شاهد افزایش تعداد گیاهخواران خواهیم بود؟ آیا مشکلات محیط زیستی ما حل خواهد شد؟ آیا ایران باخشکسالی روبرو خواهد شد؟ آیا درکل به آینده امیدوار هستید یا نه؟
    به طور خلاصه: با روند فعلی گرمایش زمین، زوال محیط زیست، دستکاری انسان در طبیعت و بی عملی حکومت ها و بی تفاوتی بیشتر مردم در قبال این تغییرات رو به فاجعه زیست بوم، افق پیش رو، نه تنها برای ایران بلکه برای کل سیاره اصلا جالب نیست.

اما به جای ناامیدی و زانوی غم به بغل گرفتن و گفتن اینکه «ای بابا دیگه کاری نمیشه کرد» تک تک ما می تونیم به سهم خودمون توی بهتر کردن وضع آینده تاثیر گذار باشیم. اگر هم موفق نشیم کار موثری بکنیم دست کم پیش وجدان خودمون سربلند خواهیم بود که تلاش مان را کرده ایم. اگر دست روی دست بگذاریم و به انتظار تقدیر بنشیینیم هیچ کمکی به نجات بشر و سیاره نمی کنه و آیندگان ما رو به خاطر بی عملی مان نخواهند بخشید.

عضو فعال
    تشکر 69 بار در 49 پست

Giakوmodernistعزیزباورتون نمیشه امروز عصر که از خانه بیرون رفته بودم از جلوی قصابی که رد شدم دیدم آقای قصاب خان از مغازه اش بیرون امدوتکه گوشتی رابه یک گربه که با التماس به قصاب نگاه میکرد دادومن یاد حرف هایmodernistوفیلمی که giakگذاشته بودافتادم ودیدم نسبت به آن آقای قصاب خان عوض شد با خودم گفتم اون هم پس یک احساس نهفته ای داردکه به گربه غذا میدهد.دوستای خوب داشتن همینه دیگه!

giak and Modernist like this.

Junior Member
    تشکر 14 بار در 9 پست

Giakوmodernistعزیزباورتون نمیشه امروز عصر که از خانه بیرون رفته بودم از جلوی قصابی که رد شدم دیدم آقای قصاب خان از مغازه اش بیرون امدوتکه گوشتی رابه یک گربه که با التماس به قصاب نگاه میکرد دادومن یاد حرف هایmodernistوفیلمی که giakگذاشته بودافتادم ودیدم نسبت به آن آقای قصاب خان عوض شد با خودم گفتم اون هم پس یک احساس نهفته ای داردکه به گربه غذا میدهد.دوستای خوب داشتن همینه دیگه!
    اون آقای قصاب یک دیوانه بوده و دچار تضاد هست! قصابی واقعاً قساوت قلب میخواد.

tooka likes this.
    The Humanity Is Already Dead

اطلاعات موضوع

Users Browsing this Thread

اکنون 1 کاربر در حال مطالعه مبحث هستند (0 عضو و 1 مهمان)

بوک مارک ها

بوک مارک ها

مجوزهای ارسال و ویرایش

• شما نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • شما نمی توانید به پست ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • شما نمی توانید پست های خود را ویرایش کنید
  •  
ساعت 21:32 بر حسب GMT +3.5 می باشد. Powered by: vBulletin Version 4.2.1 vBFarsi Language Pack Version 4.2
Forum Modifications By Marco Mamdouh مطالب درج شده توسط کاربران بیانگر نظر شخصی آنها بوده و ممکن است همسو با اهداف و دیدگاه های مدیریت سایت نباشد. تمامی مطالب و مقالات ارائه شده فقط جنبه اطلاع رسانی دارند.