مهمان گرامی خوش آمدید، جهت عضویت در سایت و دسترسی به کلیه امکانات آن لطفاً کلیک کنید
كداميك ، دليل اصلي شما براي گياهخواري مي باشد؟ - صفحه 2

نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: كداميك ، دليل اصلي شما براي گياهخواري مي باشد؟

رأی دهندگان
101. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • پايان دادن به ظلم و كشتار حيوانات در دامداري ها

57 56.44%
  • تغذيه سالم و طول عمر

31 30.69%
  • حفظ محيط زيست

9 8.91%
  • حيوانات آزمايشگاهي

0 0%
  • جلوگيري از گرمايش زمين

3 2.97%
  • مخالفت با استثمار حيوانات در سيرك و باغ و حش

1 0.99%
صفحه 2 از 3 اولیناولین 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 13 تا 24 از مجموع 25
Like Tree20Likes

موضوع: كداميك ، دليل اصلي شما براي گياهخواري مي باشد؟

عضو انجمن
    تشکر شده 6 بار در 1 پست

من از بچگي روحيه حساسي داشتم و هميشه با ديدن كشتن حيوانات حالم بد ميشد ولي در ارديبهشت ماه 1386 بعد از خوندن كتاب فوايد گياهخواري صادق هدايت رسمن گياهخوار شدم ، سلامتي خودم رو هم در اين رژيم غذايي اصلن مد نظر نگرفتم.

2. کاربران : 6 تشکر کرده اند از شما گياهخوار برای ارسال این پست سودمند:

baher (16-08-2013),Führer (17-08-2013),hamed-ss (23-12-2014),Shadow (17-08-2013),نسیم م. (18-08-2013),yasaman1178 (16-08-2013)

Member
    تشکر 381 بار در 86 پست

من از سال 89 تا بحال گیاهخوارم...راستش گیاهخوار شدن من خیلی جالب بود... دوستی داشتم در اینترنت که ایشون گیاهخوار بود و من نمیدونستم! روزی میخواست نظر من رو درباره وبلاگ جدیدش بدونه...وقتی وارد وبلاگ شدم عکسهای دردناکی از شکنجه حیوانات دیدم و خیلی ناراحت شدم...وقتی ازش پرسیدم و واسم راجع به گیاهخواری توضیح داد...خیلی علاقمند شدم و شروع به تحقیق راجع به گیاهخواری کردم...تقریبا یک روز بعد من گیاهخوار شدم ...و خیلی خوشحالم که خدا اون دوست عزیز رو جلوی راه من قرار داد...با اینکه خودم هم اهل خوردن گوشت به شکل زیاد نبودم اما خوشحالم که با گیاهخواری آشنا شدم.

«بشر یگانه دشمن واقعی ماست. بشر را از صحنه دور سازید، ریشه‬ ‫گرسنگی و بیگاری برای ابد خشک می‌شود. ‫بشر یگانه مخلوقی است که مصرف می‌کند و تولید ندارد. نه شیر می‌دهد، نه تخم‬ می‌کند، ضعیف‌تر از آن است که گاوآهن بکشد و سرعتش در دویدن به حدی نیست که‬ ‫خرگوش بگیرد. معذلک ارباب مطلق حیوان است! اوست که آنها را به کار می‌گمارد، و از‬ ‫دسترنج حاصله فقط آنقدر به آنها می‌دهد که نمیرند، و بقیه را تصاحب می‌کند.»

«پس چطور است که ما با این نکبت زندگی می‌کنیم؟‬ علتش این است که تقریبا تمام دسترنج ما به دست بشر ربوده می‌شود.»

«رفقا به یاد داشته باشید که هرگز نباید در شما تردیدی پیدا شود، هیچ استدلالی‬ ‫نباید شما را گمراه سازد. هیچ‌گاه به کسانی که می‌گویند انسان و حیوان‬ ‫مشترک‌المنافعند و یا ترقی یکی منوط به پیشرفت دیگری است اعتماد نکنید. این‬ ‫حرف‌ها دروغ محض است. بشر به منافع هیچ موجودی نمی‌اندیشد. در این مبارزه باید‬ ‫بین ما حیوانات رفاقت و اتحاد کامل وجود داشته باشد. بشر جملگی دشمن و حیوانات‬ ‫جملگی دوستند.»

کتاب به یادماندنی "قلعه حیوانات" جورج اورول

4. کاربران : 6 تشکر کرده اند از شما I.Lov.Animal برای ارسال این پست سودمند:

baher (17-08-2013),Führer (17-08-2013),Shadow (17-08-2013),نسیم م. (18-08-2013),yasaman1178 (17-08-2013),سروش (17-08-2013)

عضو انجمن
    تشکر 19 بار در 4 پست

پیش فرض وگان

سلام من بیشتر به خاطر سلامتی وتاثیر پرورش نادرست حیوانات و استفاده از هورمونها و هزارتا چیز دیگه تصمیم به گیاهخواری گرفتم الان نزدیگ 2 ماهه . و راضی هم هستم

6. کاربران : 6 تشکر کرده اند از شما نجمی برای ارسال این پست سودمند:

baher (19-08-2013),Führer (19-08-2013),Shadow (20-08-2013),چشمک (20-08-2013),وگان خانوم (19-08-2013),yasaman1178 (19-08-2013)

عضو انجمن
    تشکر شده 2 بار در 1 پست

پیش فرض خام گیاه خواری برای سلامتی و طول عمر

اولین بار 22 سال پیش وقتی دکتر برایم آزمایش نوشت و انجام دادم متوجه شدم وضع سلامتی در خطر است

بجای مراجعه به دکتر شروع به خام گیاه خواری کردم انهم بدون تجربه و بموازات ان کتابهای علی اکبر رادپویا را مطالعه می کردم.

بعد از 45 روز خام گیاه خواری کل فاکتور های آزمایش پزشگی تغیر کرد پس از ان سالی یک ماه خام گیاه خواری می کردم تا 5 سال

پیش و حالا سلامتی من دو باره به خطر افتاده تصمیم دارم بطور اصولی شروع کنم خوشحالم که انجمن شما را پیدا کردم

8. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما masoud2 برای ارسال این پست سودمند:

baher (01-01-2014),yasaman1178 (01-01-2014)

( Super Moderator ) مدیر ارشد تالار . بخش جامعه و خانواده
    تشکر 10,491 بار در 1,474 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط masoud2 نمایش پست ها
    اولین بار 22 سال پیش وقتی دکتر برایم آزمایش نوشت و انجام دادم متوجه شدم وضع سلامتی در خطر است

بجای مراجعه به دکتر شروع به خام گیاه خواری کردم انهم بدون تجربه و بموازات ان کتابهای علی اکبر رادپویا را مطالعه می کردم.

بعد از 45 روز خام گیاه خواری کل فاکتور های آزمایش پزشگی تغیر کرد پس از ان سالی یک ماه خام گیاه خواری می کردم تا 5 سال

پیش و حالا سلامتی من دو باره به خطر افتاده تصمیم دارم بطور اصولی شروع کنم خوشحالم که انجمن شما را پیدا کردم

سلام مسعود جان ، به جمع ما خوش آمدید.

خیلی از افراد این تالار خامگیاهخوار نیستند.در واقع هدف اصلی از راه اندازی این مجموعه، کوشش جهت اطلاع رسانی در زمینه ی حقوق حیوانات که زبانی برای دفاع از خود ندارند و همینطور افزایش آگاهی عمومی در مورد مشکلات زیست محیطی و ترغیب مردم به گیاهخواری در راستای کاهش این معضلات هست.

البته شکی نیست که گیاهخواری و همینطور خامگیاهخواری اگر به شیوه ی درست و اصولی انجام بشه در حفظ تندرستی و پیشگیری و بهبود بسیاری از بیماری ها موثره حتا اگر انگیزه ی افراد برای گیاهخواری صرفا کسب تندرستی بیشتر باشه خیلی خوبه چون هم به خودشون کمک میکنند و هم غیر مستقیم به حیوانات و سیاره ی زمین...

اما فکر کنم وقتش رسیده که یک سری از ابهامات برطرف بشه.

خامگیاهخواری اگر بصورت درست انجام بشه بویژه اگر در جایی زندگی می کنید که دسترسی به مواد ارگانیک وجود داره میتونه یک رژیم پاکسازی عالی باشه و طبیعیه که بعد از یک دوره ، فشار و قند و چربی و برخی فاکتور های دیگه تنظیم میشه، اضافه وزن از بین میره و سیستم ایمنی تقویت میشه و به همین دلیل میتونه در بهبود برخی بیماری ها نقش موثری داشته باشه.تجربه های شخصی کسانی که از این شیوه نتایج مثبت دیدن تایید کننده ی این مطلبه اما نکته ای که باید بهش توجه داشته باشیم اینه که نباید از این روش تغذیه انتظار معجزه داشت و اینکه فکر کنیم خامگیاهخواری درمان قطعی هر دردیه ! چون اگر با امید واهی دادن به بیماران خاص اونا رو از درمان های رایج پزشکی کلا منصرف کنیم ممکنه ناخواسته در حقشون جفا کرده باشیم... ضمنا در مورد تاثیرات دراز مدت خامگیاهخواری مطلق در خلال سال های متمادی پژوهش علمی چندانی صورت نگرفته ...

فاکتور های زیادی در تندرستی ، طول عمر و همینطور شکل گیری ، پیشرفت یا توقف بیماری ها نقش دارن از عوامل وراثتی و محیطی تا عوامل روحی و اجتماعی و غیره .تغذیه تنها عامل تعیین کننده نیست هر چند که نقش زیادی داره.
    مثلا هر بیمار مبتلا به سرطان با خامگیاهخواری مداوا نمیشه .بسته به اینکه کدام عضو بدن درگیر شده و سرطان در چه مرحله ایه، نوعش بدخیم هست یا نه ، بیمار از نظر ژنتیکی و شرایط روحی،جسمی،سنی و ده ها عامل دیگه در چه وضعیتیه ممکنه مداوا بشه، ممکنه بهبود نسبی پیدا کنه و یا اصلا مداوا نشه...

منظور من این نیست که فواید این شیوه ی تغذیه رو زیر سوال ببرم فقط گاهی اینجوری استنباط میشه که انتظار دوستان از این روش تغذیه بعنوان یک شیوه ی درمانی خیلی بالاست و الان که دیدم شما به خامگیاهخواری اشاره کردید فکر کردم موقعیت خوبیه که برای اون دسته از دوستانمون که این روش تغذیه رو درمان قطعی همه ی بیماری ها میدونن، نظر شخصیم رو بگم و فکر کنم بهتره نگاه واقع بینانه ای به این مقوله داشته باشیم.

مرحوم آوانسیان که بنیانگذار این شیوه بودند با نوشتن کتاب و راه اندازی انجمن تغذیه طبیعی، به افراد زیادی کمک کردند اما با همه ی احترامی که برای ایشون و اقدام ارزشمندشون قائلم شخصا با این حرف که حتا خوردن یک لقمه غذای پخته، سلامتی انسان رو به خطر میندازه و ... موافق نیستم.

در واقع چیزی که در خامگیاهخواری مشخصا به حفظ تندرستی کمک میکنه حذف غذاهای سرخ کرده، چرب ، شور ، شیرین شده با شکر سفید و همینطور غذاهای مانده و کنسروی و کارخونه ایه... میشه یک پخته گیاهخوار باشیم و این موارد رو رعایت کرده و به موازاتش از سبزیجات و میوه های متنوع به میزان کافی بهره ببریم و تا حد امکان سالم بمونیم.

از اینکه با ما هستید خوشحالیم و امیدوارم هر چه زودتر سلامتی کاملتون رو بدست بیارید.

Yesterday is History, Tomorrow is Mystery, Today is a Gift... That's why it's called
    Present

10. کاربران : 7 تشکر کرده اند از شما yasaman1178 برای ارسال این پست سودمند:

Arash (08-01-2014),baharesabz64 (02-01-2014),baher (01-01-2014),Bahman7 (05-01-2015),Führer (01-01-2014),mahdi1984 (15-12-2014),The Almighty (01-01-2014)

( Super Moderator ) مدیر ارشد تالار . بخش فرهنگ و اندیشه
    تشکر 1,568 بار در 273 پست

یاسمن جان، خیلی کامل و عالی بود، واقعا ممنون. نمیشد به لایک اکتفا کنم.

yasaman1178 likes this.
    "گفتم که با خیال، دلی
    خوش کنم، ولی
    با این عطش، سراب
    قبولم نمیکند"

12. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما The Almighty برای ارسال این پست سودمند:

baher (02-01-2014),yasaman1178 (02-01-2014)

عضو انجمن
    تشکر شده 1 بار در 1 پست

سلام
    واقعا خسته نباشید

از این همه تلاش لذت بردم
    فقط خواستم بگم این گزینه های نظر سنجی رو بیشتر بکنید بد نیست

من همینطوری حال کردم گیاه خوار بشم

مثلا من خودم هیچ کدوم از این مطالب رو نمیدونم چی هستن و غیره
    ولی خوب هر از گاهی حال میکنم که فقط گیاه خواری بکنم
    تنها مشکلی دارم نمیدونم چه چیز هایی درست کنم که بخورم
    و اینکه برای ی مدت طولانی انواع و اقسام چیز ها رو آب پز میکردم با نمک میخوردم
    تازگی هم شروع کردم به سبزی با نون خوردن سخته ولی میشه
    البته اگه سبزی اش تازه باشه و اب نزده واقعا عطر محشری داره

موفق باشید

عضو انجمن
    تشکر 5 بار در 3 پست

پیش فرض نظر سنجی

سلامتی و طول عمر.

DiakoFeiz likes this.

15. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما pare parvaz برای ارسال این پست سودمند:

baher (18-09-2014),DiakoFeiz (19-09-2014)

عضو انجمن
    تشکر شده 1 بار در 1 پست

سلام به همه دوستان
    منم از خوردن گوشت نفرت دارم و همین مساله باعث شد سالهای زیادی گوشت نخورم
    اخیراً یکی از دوستانم شرکتی رو معرفی کرده که گوشت گیاهی بر پایه تولید میکنه
    تصمیم گرفتم امتحان کنم ؛نظر شما چیه ؟
    اینم آدرس سایتشه
    www.bekrsoy.ir

Hamidrezaa and Bahman7 like this.

Junior Member
    تشکر 30 بار در 18 پست

سلام
    من به کل این موارد اهمیت میدم و به همین دلیل، وگان بودن و انتخاب کردم که به هیچ وجهی از محصولاتی که بخاطرش یه حیوان کشته میشه استفاده نکنم. و خیلی هم از این تصمیم خوشحالم :))

[SIZE=2]Thousands of candles can be lighted from a single candle, and the life of the candle will not be shortened. Happiness never decreases by being shared.[/SIZE]

Junior Member
    تشکر 30 بار در 18 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط eliza نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان
    منم از خوردن گوشت نفرت دارم و همین مساله باعث شد سالهای زیادی گوشت نخورم
    اخیراً یکی از دوستانم شرکتی رو معرفی کرده که گوشت گیاهی بر پایه تولید میکنه
    تصمیم گرفتم امتحان کنم ؛نظر شما چیه ؟
    اینم آدرس سایتشه
    www.bekrsoy.ir
    سلام الیزا جان
    من از تابستون دارم از محصولات شرکت بکر استفاده میکنم.
    اگه اهل آشپزی هستین میتونین به راحتی انواع غذا ها یا دسر هارو به محصولاتش درست کنید.
    برای مثال یه روزی که دلم لک زده بود برای بستنی، با شیر سویا بستنی سنتی درست کردم. خیلی به هم چسبید و بقیه هم خوششون اومد ;)
    پس پیشنهاد میکنم که حتما امتحان کنید :)
    موفق باشید

DiakoFeiz, eliza and Bahman7 like this.
    [SIZE=2]Thousands of candles can be lighted from a single candle, and the life of the candle will not be shortened. Happiness never decreases by being shared.[/SIZE]

19. تشکرها از این نوشته :

DiakoFeiz (25-12-2014)

عضو انجمن
    تشکر شده 1 بار در 1 پست

سلام به شما عزیزان که باعث و بانی راه اندازی این سایت شده اید . من چندین بار شروع به خام خواری کرده ام هربار بمدت های متفاوت 1 ماه . 3 ماه . 2 روز . 1هفته ولی دوباره آن را رها کرده و به روش قبلی برگشته ام و به نظرم علت این بوده که برنامه یا محل و یا شخصی را برای مشاوره در مواقع نیاز سراغ نداشته ام . علت تصمیم من برای خام خواری این است که گذشته ازاین که معتقد هستم انسان دندان گوشت خوار نداردو شفقت و رحم به حیوانات باید ازاصول اخلاقی هر انسانی باشد . خام خواری با سیستم بدنی من بسیار سازگاراست و زمانی که خام خواری میکنم احساس سلامت و راحتی دارم . الان یک هفته است که باز خام خواری را شروع کرده ام چند پرسش دارم که تقاضا دارم جواب دهید . 1 - من پوکی استخوان شدید دارم و دکتر دارو داده و به توصیه اش باید روزی 2 لیوان هم شیر یا ماست بخورم . آیا با شروع خام خواری با داروهای پوکی استخوان جه کنم آنها را ادامه بدهم یا قطع کنم؟ 2 - من چربی خون و کلسترول بالا دارم و ldl بالا آیا باید داروهای چربی را بخورم یا خیر؟ 3- آیا درشیراز انجمنی هست که بتوان به آنجا مراجعه کرد ؟ چون وجود چنین انجمن هایی باعث دلگرمی و پشتکار بیشتر افرادی است که شروع به خام خواری میکنند. 4- آیا درشیراز رستوران خام خواری وجود دارد ؟ چون در بسیاری از موارد نیاز به رستوران و خوردن یک غذای خام خواری خوب و خوش مزه واقعا احساس میشود . با تشکر و قدردانی از زحمات شما .

21. تشکرها از این نوشته :

baher (21-01-2016)

صفحه 2 از 3 اولیناولین 123 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

Users Browsing this Thread

اکنون 1 کاربر در حال مطالعه مبحث هستند (0 عضو و 1 مهمان)

برچسب برای این موضوع

بوک مارک ها

بوک مارک ها

مجوزهای ارسال و ویرایش

• شما نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • شما نمی توانید به پست ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • شما نمی توانید پست های خود را ویرایش کنید
  •  
ساعت 20:05 بر حسب GMT +3.5 می باشد. Powered by: vBulletin Version 4.2.1 vBFarsi Language Pack Version 4.2
Forum Modifications By Marco Mamdouh مطالب درج شده توسط کاربران بیانگر نظر شخصی آنها بوده و ممکن است همسو با اهداف و دیدگاه های مدیریت سایت نباشد. تمامی مطالب و مقالات ارائه شده فقط جنبه اطلاع رسانی دارند.