مهمان گرامی خوش آمدید، جهت عضویت در سایت و دسترسی به کلیه امکانات آن لطفاً کلیک کنید
کتاب "آزادی حیوانات" پیتر سینگر ،40 ساله شد.
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 2 از مجموع 2
Like Tree3Likes
  • 1 Post By baher
  • 2 Post By giak

موضوع: کتاب "آزادی حیوانات" پیتر سینگر ،40 ساله شد.

(ADMIN //Super Moderator ) مدیر ارشد تالار . بخش اندیشه و سلامت
    تشکر 5,705 بار در 913 پست

پیش فرض کتاب "آزادی حیوانات" پیتر سینگر ،40 ساله شد.

در سال 1975 ، کار بدیع پیتر سینگر یعنی کتاب رهایی/آزادی حیوانات ، جرقه یک تغییر ریشه ای را در دیدگاه مردم نسبت به حیوانات روشن کرد . از آن زمان ، جنبش مدرن حقوق حیوانات متحول شده و قدرت گرفت و افراد زیادی به گیاهخواری روی آوردند.

مصاحبه زیر با پیتر سینگر به مناسبت 40 مین سالگرد انتشار کتاب "آزادی حیوانات" است که توسط سازمان
    Mercy For Animals
    صورت گرفته است .

1. وقتی که کتاب آزادی حیوانات را نوشتید ، انتظار چه بازتابی را داشتید؟
    نمی دانستم که چه انتظاری باید داشته باشم . از یک طرف استثمار و بهره برداری ما از حیوانات عمیقا در شیوه زندگی ما تثبیت شده و با چنان صنایع قوی و گروه های لابی سیاسی حمایت شده است که تقریبا غیر ممکن به نظر می رسید که کتاب من هیچ تاثیری داشته باشد . از طرف دیگر استدلال ها و دلایلی که ارائه داده بودم به حدی واضح و درست بود که امیدوار بودم مردم به محض مطالعه آن گیاه خوار شده و به دوستان خود نیز توصیه کنند تا همین کار را انجام دهند . بنابراین بین فکر کردن به اینکه کتابم بدون هیچ رد و اثری ناپدید شود و امید به اینکه بتواند دنیا را تغییر دهد مردد بودم .

2. به نظر شما چشم انداز آینده حیوانات از زمانی که کتاب آزادی حیوانات برای اولین بار به چاپ رسید چه تغییری کرده است ؟
    تغییرات زیادی رخ داده که بیشترشان مثبت بوده است . در سال 1975 هیچ کس نمی توانست عقیده رهایی یا حقوق حیوانات را جدی بگیرد . تعداد اندکی از مردم در مورد دامداری ها و صنعت تولید حیوانات آگاهی داشتند و افراد گیاه خوار انگشت شمار بودند . کلمه " ویگن " به طور کامل ناشناخته بود . هیچ کمپین سازماندهی شده بزرگی بر علیه دامداری ها وجود نداشت ( و حتی کمپین های کوچک نیز به ندرت وجود داشتند ) . و همچنین در هیچ ایالت یا کشوری قوانین منع کننده در مورد انواع رفتارهای ظالمانه برای حیوانات پرورشی وجود نداشت.
    اینکه اکنون تغییرات زیادی ایجاد شده خیلی خوب است ولی جنبه بد آن این است که تعداد حیواناتی که در دامداری ها مورد سوء استفاده قرار می گیرند به طور قابل توجهی رشد کرده است و عمده ترین دلیل آن افزایش جمعیت و ثروت جهان و بخصوص در دولت های آسیایی می باشد که باعث جهش تقاضا برای گوشت شده است . این برای حیوانات و تغییرات اقلیمی و برای سلامت مردم یک فاجعه است . امیدوارم که این جریان تغییر پیدا کند .

3. پس از نوشتن کتاب چه تغییراتی در خود شما ایجاد شده است ؟
    هدف نهایی من یعنی پایان دادن به گونه پرستی تغییر نکرده است ولی حالا بیشتر به پیشرفت و ترقی تدریجی و گام به گام معتقد شده ام . بعد از 40 سال کشمکش می بینم که دستیابی به هدف نهایی زمانی طولانی می طلبد . حیوانات نمی توانند صبر کنند . ما باید برای بهبود وضعیت آن ها هر کاری که می توانیم انجام دهیم ، حتی اگر این به معنای مصالحه و قبول شرایطی باشد که هنوز با هدف کلی ما بسیار فاصله دارد .

4. انتظار دارید که در سال های آتی چه تغییراتی در مورد زندگی حیوانات صورت گیرد ؟
    انتظار دارم استفاده از قفس های سیمی استاندارد برای مرغ های تخم گذار و جعبه های دوران بارداری برای خوک های ماده و همچنین جعبه های انفرادی برای زایمان گوساله ها منسوخ شود . این موارد در حال حاضر در سرتاسر اتحادیه اروپا وجود دارد و رسیدن به این موضوع در ایالات متحده آمریکا ، استرالیا و بسیاری از کشور های دیگر نیز نمی تواند کار مشکل و دور از دسترسی باشد . این تغییرات زندگی را برای صدها میلیون حیوان بهتر خواهد کرد ولی مطمئنا کافی نخواهد بود . بنابراین من انتظار دارم که جنبش ضد محصولات حیوانی در آمریکا ادامه داشته باشد و ما شاهد گیاه خواری بیشتر و بیشتری باشیم . امیدوارم که این روش تفکر در آسیا نیز گسترش پیدا کند .

5. علاوه بر وظیفه ما در برابر حیوانات ، شما به صراحت در مورد تعهد ما در برابر انسان هایی که در فقر مطلق زندگی می کنند صحبت می کنید . به عقیده شما این دو موضوع چه ارتباطی با هم دارند ؟
    به طور فلسفی هر دو موضوع در مورد کم کردن درد و رنج گروه هایی است که ما انسان ها به دلایل اخلاقی همواره به نادیده گرفتن آن ها گرایش داریم ، برای مثال به خاطر اینکه آن ها انسان نیستند یا چون بسیار دور از ما بوده و از نژاد و یا قومیتی دیگر هستند .
    در شرایط کاربردی ، صنعت پرورش دام مسئول انتشار حجم زیادی از گاز های گلخانه ای است که این میزان بیش از گاز های منتشر شده توسط کل بخش حمل و نقل یعنی ماشین ها ، کامیون ها ، قطارها ، کشتی ها و هواپیما ها می باشد . تغییر آب و هوا برای افراد فقیر آسیب بیشتری به همراه دارد چون آن ها برای رشد محصولات خود نیاز به باران دارند و اگر باران کاهش پیدا کند ، گزینه دیگری برای جایگزین کردن نخواهند داشت . آن ها به مهاجران آب و هوایی تبدیل خواهند شد .
    همچنین ما می دانیم که بیشتر محصولات حیوانی که در سرتاسر دنیا مصرف می شوند از حیواناتی به دست می آیند که از غلات یا دانه سویا تغذیه می کنند . ما صدها میلیون تن از این محصولات را به حیوانات می دهیم تا بخورند و در مقابل کمتر از یک سوم ارزش غذایی محصولاتی را که به حیوانات داده ایم دریافت می کنیم . این مسئله باعث افزایش قیمت غلات و دانه سویا در بازار های جهانی شده و تهیه این غذا ها را برای افراد فقیر مشکل تر می سازد .

6. به تصویر کشیدن مخفیانه ظلم به حیوانات چه تغییری در همدردی مردم با حیوانات مزارع و دامداری ها ایجاد کرده است ؟
    وقتی کتاب آزادی حیوانات برای اولین بار منتشر شد ، تعداد کمی از مردم در مورد وضعیت دامداری ها اطلاع داشتند . ویدئو های مخفی تفاوت بزرگی را در این زمینه ایجاد کرده است . حالا بیشتر مردم این فیلم ها را دیده و یا حداقل کلیپ هایی را در این مورد در اخبار تلویزیون و یا به صورت آنلاین در اینترنت مشاهده کرده اند . بنابراین پرده بالا رفته است و هر اتفاقی هم بیافتد این پرده دوباره نخواهد توانست این اعمال ظالمانه را پوشش دهد .

7. آیا مطلبی هست که در انتها بخواهید با ما در میان بگذارید ؟
    کار بزرگی را که در سازمان شفقت برای حیوانات انجام می دهید ادامه دهید . نزاع علیه برده داری بیش از 40 سال طول کشید و کشمکش ها و تلاش ها برای نجات حیوانات سعی دارد تا اعمال و رفتارهایی که بسیار گسترده و ریشه ای می باشند را تغییر دهد . بنابراین منتظر یک موفقیت فوری نباشید ولی همیشه رو به جلو حرکت کنید ، این پیام را به مردم بیشتر و بیشتری منتقل کرده و به خاطر حیوانات ، آب و هوا ، مردم فقیر دنیا و به خاطر سلامت بهتر خودشان آن ها را به سمت گیاه خواری هدایت کنید .

----------------------------------------
    www.mercyforanimals.org

giak likes this.
    There is always a hope

مدیر تالار
    تشکر 635 بار در 269 پست

یک سورپرایز دارم:
    ترجمه فارسی این کتاب تمام شده و به زودی به رایگان روی اینترنت منتشر خواهد شد.

اطلاعات موضوع

Users Browsing this Thread

اکنون 1 کاربر در حال مطالعه مبحث هستند (0 عضو و 1 مهمان)

برچسب برای این موضوع

بوک مارک ها

بوک مارک ها

مجوزهای ارسال و ویرایش

• شما نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • شما نمی توانید به پست ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • شما نمی توانید پست های خود را ویرایش کنید
  •  
ساعت 03:46 بر حسب GMT +3.5 می باشد. Powered by: vBulletin Version 4.2.1 vBFarsi Language Pack Version 4.2
Forum Modifications By Marco Mamdouh مطالب درج شده توسط کاربران بیانگر نظر شخصی آنها بوده و ممکن است همسو با اهداف و دیدگاه های مدیریت سایت نباشد. تمامی مطالب و مقالات ارائه شده فقط جنبه اطلاع رسانی دارند.