مهمان گرامی خوش آمدید، جهت عضویت در سایت و دسترسی به کلیه امکانات آن لطفاً کلیک کنید
مشاوره
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 3 از مجموع 3
Like Tree5Likes
  • 3 Post By samsham
  • 2 Post By baher

موضوع: مشاوره

عضو انجمن
    تشکر شده 4 بار در 1 پست

پیش فرض مشاوره

سلام

من چندتا سوال داشتم ازتون
    من الان حدود 3 ماه هست خام گیاه خوار شدم و تازگی که ازمایش خون بر ای تیروئید کم کاری دادم جواب ازمایش خوب نبود و داوری من را از 50 میلی به 100 میلی کردن

مشکلات که من دارم.
    - کم کاری خون
    - تالاسمی مینور مادر زادی هست
    - کم کاری تیروئید حدودا 6 سال است که این را دارم.

به نظر شما من چه چیزهای را باید بخرم و چه چیزی های را نخورم

با تشکر از شما

DiakoFeiz, Homa Rad and Phoenix like this.

2. کاربران : 4 تشکر کرده اند از شما samsham برای ارسال این پست سودمند:

baher (31-08-2014),Bahman7 (31-08-2014),DiakoFeiz (31-08-2014),mojtaba79 (12-03-2017)

(ADMIN //Super Moderator ) مدیر ارشد تالار . بخش اندیشه و سلامت
    تشکر 5,701 بار در 912 پست

پاسخی از دکتر زرین آذر در این زمینه را ملاحظه نمایید:

آیا افراد دارای تالاسمی مینور می‌توانند گیاهخوار شوند؟

هیچ بیماریی را نمی‌شناسم که رژیم گیاهخواری برای آن مضر و یا در آن ممنوع باشد.
    در حقیقت همه گونه بیماری‌ها با انتخاب یک رژیم غذایی سالمتر، رژیم گیاهخواری درست و بالانس، بهبود پیدا می‌کنند.
    بدن با مصرف یک رژیم غذایی درست براساس گیاهان، فرصت بهبود و خود درمانی پیدا کرده هرچه را که قابل ترمیم و درمان باشد درمان می‌کند.
    عارضۀ تالاسمی مینور در کل کم خونی بسیار ملایمی است. و حدس می‌زنم که دلیل این سئوال شما این است که فکر می‌کنید رژیم گیاهخواری باعث ایجاد عوارض مختلف برروی بدن از جمله کم خونی می‌گردد. این تصور درست نیست. اگر چه گفته می‌شود که موادی به نام فیتات‌ها (Phytates) در گیاهان برروی جذب آهن اثر می‌گذارند ولی درعین مواد دیگری که گیاهان عموماً سرشار از آن هستند (مانند ویتامین ث) در جذب آهن اثر مثبت داشته درجۀ جذب آنرا بالا می‌برند. باید دانست که مواد حیوانی کلاً فاقد ویتامین ث می‌باشند.
    بطور کلی بدن با اکثر شرایط خود را سازگار کرده در مواردی کمبود آهن در رژیم غذایی قدرت جذب خود را بالا برده و میزان از دست دادن آهن بدن را پائین می‌آورد در نتیجه مطالعات نشان می‌دهند که میزان کم خونی به دلیل کمبود آهن در گیاهخواران و غیر گیاهخواران یکسان است. باید دانست که رژیم گیاهخواری درست و مناسب بطور کلی محیط مساعد‌تر و سالم‌تری در بدن ایجاد می‌کند که در نتیجه قابلیت و کارایی بدن در جذب مواد مختلف بالا می‌رود.
    چند نکته قابل ذکر است:
    اولأ از مصرف چای و قهوه که در جذب آهن اثر منفی دارند بخصوص تا حداقل یکساعت بعد از غذا خودداری کنید.
    جوانه‌ها بخصوص جوانۀ لوبیاها میزان فیتات‌ها (Phytates) را کم کرده در نتیجه جذب آهن را زیادتر می‌کنند.
    از مصرف لبنیات خودداری کنید. لبنیات از نظر آهن فقیر بوده، خوردن آنها باعث می‌شود که از مواد گیاهی کمتری که می‌توانند منبع آهن برای بدنتان باشند استفاده شود آهن تخم مرغ نیز بسیار دیر جذب یا غیر قابل جذب بوده و بنابراین منبع خوبی برای تامین آهن نیست. حبوبات، دانه‌های روغنی مثل تخم کدو، مخمر، جوانه‌ها، منابع خوب تأمین آهن مورد نیاز بدن می‌باشند. آهن موجود در اسفناج خام بهتر از اسفناج پخته جذب بدن می‌گردد. عدس اگرچه سرشار از آهن می‌باشد گفته می‌شود که به علت عوامل بازدارندۀ موجود در آن، آهن آن قابل جذب نیست درحالیکه اگر همراه این منابع آهن، سبزی‌ها و میوه‌های سرشار از ویتامین ث مثل کلم بروکلی یا کلم بروکسل گوجه فرنگی، فلفل درشت دلمه‌ای یا آب پرتقال تازه استفاده کنید میزان جذب آهن بسیار بالا خواهد رفت.
    این یک توصیۀ کلی برای بیماران دارای تالاسمی مینور است. در شرایط و موارد مشخص باید هر موردی را جداگانه بررسی کرد.

Phoenix and giak like this.
    There is always a hope

عضو انجمن
    تشکر 0 بار در 0 پست

شما باید روزانه قزص اسید فولیک بوحوری و از قرص تیروئیدت استفاده گنی اما منظم.و لازم نیست نگران مساله دیگه ایی باشی.خیلی از مردم ما تالاسمی دارند و کم کاری تبروئید هم تو ایران بیماری شایعی هست

اطلاعات موضوع

Users Browsing this Thread

اکنون 1 کاربر در حال مطالعه مبحث هستند (0 عضو و 1 مهمان)

برچسب برای این موضوع

بوک مارک ها

بوک مارک ها

مجوزهای ارسال و ویرایش

• شما نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • شما نمی توانید به پست ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • شما نمی توانید پست های خود را ویرایش کنید
  •  
ساعت 16:25 بر حسب GMT +3.5 می باشد. Powered by: vBulletin Version 4.2.1 vBFarsi Language Pack Version 4.2
Forum Modifications By Marco Mamdouh مطالب درج شده توسط کاربران بیانگر نظر شخصی آنها بوده و ممکن است همسو با اهداف و دیدگاه های مدیریت سایت نباشد. تمامی مطالب و مقالات ارائه شده فقط جنبه اطلاع رسانی دارند.