مهمان گرامی خوش آمدید، جهت عضویت در سایت و دسترسی به کلیه امکانات آن لطفاً کلیک کنید
ایده هایی برای ترویج گیاهخواری در جامعه
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 از مجموع 10
Like Tree6Likes
  • 4 Post By giak
  • 1 Post By giak
  • 1 Post By tooka

موضوع: ایده هایی برای ترویج گیاهخواری در جامعه

مدیر تالار
    تشکر 633 بار در 267 پست

پیش فرض ایده هایی برای ترویج گیاهخواری در جامعه

خوبه ایده ها و تجارب مون رو که برای ترویج گیاهخواری داریم با هم به اشتراک بگذاریم.

خودم با ایده ای که تجربه مشارکت درش رو داشته ام شروع می کنم:

غذا یا شیرینی خیریه گیاهی

این یکی از فعالیت های جالب و مفرح است عمدتا برای دانشجویان و دانش آموزان:
    شما با کمک دوستان تون کیک یا آش یا غذاهای دیگه وگن می پزید .
    اطمینان حاصل کنید که غذای شما به قدر کافی خوشمزه است وگرنه نقض غرض خواهد بود!
    پس از هماهنگی های لازم در محوطه پر رفت آمد (یا جایی سرپوشیده مثل سلف) دانشگاه یا مدرسه یا اطرافش به قیمت مناسب به همکلاسی ها می فروشید.
    چند نفری هماهنگ می کنید که چطور هر ساعت تعداد کافی داوطلب برای گرداندن استند وجود داشته باشه.
    روی استند فروش با پلاکارت و یا خلاقیت های دیگه که خودتون می دونید تاکید می کنید که این غذا گیاهیه و بدون ستم به حیوانات تولید شده.
    چه بهتر اگر بتوانید برای خریدارانی که علاقمند هستند بروشورهای مثلا یک برگی برای معرفی گیاهخواری هم تدارک بینید که در آنها دلایل اجتناب از محصولات حیوانی به طور مختصر و مفید معرفی شده.
    گفتگو با خریداران علاقمند و استدلال برای گیاهخواری هم می تونه تجربه جالب و آموزنده ای در این فعالیت باشه.
    دیدن اینکه همکلاسی های باهوش و سالم و شادی هستند که کباب و دوغ نمی خورند و دلایل قوی هم برای سبک زندگی شان دارند بدون شک می تونه تلنگرهای زیادی در ذهن های هم سن و سال های شما بزنه.
    درآمد فروش می تونه به خیریه ای که خودتان انتخاب می کنید داده بشه. به این ترتیب هم کار خیر کردید، هم برای گیاهخواری تبلیغ کردید و احتمالا هم دوستان تازه ای پیدا کرده اید که شاید بخواهند دفعات بعدی به شما کمک کنند.
    اگر همه چیز خوب پیش رفت می توانید یک گروه تشکیل بدهید و این فعالیت فروش خیریه وگن رو مثلا هفته ای یک بار انجام بدهید.

این یک فعالیت خیریه یا charity در گروه های دانشجویی و دانش آموزی بریتانیا خیلی ریشه دار و رایجه. تقریبا همیشه نزدیک کتابخانه مرکزی دانشگاه حتی در سرمای زمستان این رو می بینید. البته لزوما این گروه های خیریه گیاهخوار نیستند اما جالبه بدانید اکثریت مطلق غذاهای خیره ای که توی دانشگاه توسط دانشجویان پخته و فروخته میشه گیاهی هستند تا همه بتوانند مصرف کنند.

حالا نوبت ایده ها و تجارب شماست...

2. کاربران : 4 تشکر کرده اند از شما giak برای ارسال این پست سودمند:

baher (09-04-2014),DiakoFeiz (03-09-2014),The Almighty (09-04-2014),yasaman1178 (09-04-2014)

عضو فعال
    تشکر 53 بار در 32 پست

به نظرم ایده‌ی توزیع غذای وگان در یک استند داخلِ یک محوطه‌ی پر رفت و آمد دانشگاه‌ها یا مدرسه‌ها ایده‌ی خوبیه، ولی به‌جای اینکه بیایم بابتش پول بگیریم، بهتره که رایگان باشه. چون اونجوری حس بهتری به افراد میده و همین خودش یک خیریه برای حیوانات هست که بعدا اثرشو می‌بینیم. چه کاریه پول در بیاریم و بعد بدیم به خیریه‌های حیوانی؟ خودِ همین یک خیریه است. ولی خب البته برامون سود مالی نداره این کار، ولی قرار نبوده داشته باشه. جنبشِ حقوق حیوانات یک جنبش خودجوشه که از احساسِ مسئولیتِ آدمای خوش‌فکر و پرشور می‌تونه به جاهای خوبی برسه. ولی اگه تبدیل به بیزنس بشه احتمالِ شکست‌خوردنش حتمی‌یه و یه جای کار حقوقِ حیوونا به نفعِ سودآفرینی مالی بیشتر فروخته میشه. این استند باید پر از پوستر و بروشور و آدمای خوش‌برخورد و دانشمند در زمینه‌ی حقوق حیوانات و پایان بهره‌کشی هم باشه تا بتونه پیام رو به خونه برسونه و آدما رو تحت‌تأثیر قرار بده.

به نظرم ما در این جنبش اتحاد خوبی با هم نداریم. هر کسی یه گوشه‌ای ساز خودشو می‌زنه. چه خوبه اگه همه‌ی ما با هم جمع بشیم تا صدامون قوی‌تر به گوش همه برسه. پیشنهاد من تشکیل گروه‌های فکر و تبادل‌نظره که بتونیم برنامه‌ریزی کنیم و کارهای مفیدمون رو یک کاسه و در یک جا جمع کنیم. نظرتون چیه؟

عضو فعال
    تشکر 69 بار در 49 پست

توزیع غذای وگان ایده خوبی است به شرطی که همراه غذا بروشورهایی حاوی عکس های حیوانات آسیب دیده ونیازمند کمک هم توزیع شودتا بچه ها با مهربانی با حیوانات آشنا شوندچون اکثر خانواده های ایرانی میانه خوبی با حیوانات ندارنددائم در گوش بچه خودمیخوانند که سگ نجس است، گربه کثیف است، پرنده حساسیت می آره و...اگر همه شما درتهران زندگی می کنیدمیتوانید با هم همکاری داشته باشدولی من وهمسرم در اصفهان هیچ وگانی را نمیشناسیم وکاملا تنها هستیم وشرايط مثل تهران نیست.

مدیر تالار
    تشکر 633 بار در 267 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط Modernist نمایش پست ها
    چه کاریه پول در بیاریم و بعد بدیم به خیریه‌های حیوانی؟
    هدف استندهای توزیع غذای وگن پول در آوردن نیست. مسلما هدف آشنا کردن مردم با وگنیسم است. موضوع اینه که بالاخره پول این غذا باید از یک جایی بیاد. و اگر شما بخواهید مرتب مقدار زیادی غذا توزیع کنید و چاه نفت هم ندارید قائدتا ناچار خواهید بود هزینه غذا رو از خورندگانش بگیرید وگرنه به زودی ورشکست خواهید شد. این قضیه به خصوص در مورد دانشجوها که وسع مالی اندکی دارند صادقه.

طبق تجربه شخصی من در دوران دانشجویی خیلی ها خوشحال می شوند یک وعده غذای گیاهی رو با مبلغ کمتر از یک وعده ساندویچ گوشتی مغازه ها از استند شما بخرند وقتی که بدانند کار شما غیرانتفاعی است و درآمدش (اگر درامدی غیر از هزینه مواد اولیه غذا داشته باشد) صرف خیریه می شود (هر خیریه ای).

مدیر تالار
    تشکر 633 بار در 267 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط tooka نمایش پست ها
    من وهمسرم در اصفهان هیچ وگانی را نمیشناسیم وکاملا تنها هستیم وشرايط مثل تهران نیست.
    مطمئنا شما تنها وگن های اصفهان نیستید. چطوره از باهر عزیز بخواهیم یک تالاری بگذاره که توش برای هر استان یک تاپیک جداگانه داشته باشیم و این طوری وگن های هر استان با هم آشنا شوند؟

عضو فعال
    تشکر 69 بار در 49 پست

اصفهان یک انجمن میوه خواری داره که در آن فقط حرف بیماری وشفای بیماران است وبرای ما خسته کننده ویک فروشگاه طبیعت که گیاهخوار لبنی هستندودر فروشگاه روغن حیوانی وکشک میفروشندوهمایش هایی که برگزار می شوددر مورد طب سنتی است.هیچ رستوران گیاهی هم وجود ندارد.

مدیر تالار
    تشکر 633 بار در 267 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط tooka نمایش پست ها
    اصفهان یک انجمن میوه خواری داره که در آن فقط حرف بیماری وشفای بیماران است وبرای ما خسته کننده ویک فروشگاه طبیعت که گیاهخوار لبنی هستندودر فروشگاه روغن حیوانی وکشک میفروشندوهمایش هایی که برگزار می شوددر مورد طب سنتی است.هیچ رستوران گیاهی هم وجود ندارد.
    خب گذشته از انجمن میوه خواری و مغازه گیاهخواری، شاید وگن های منفردی باشند که مثل شما دنبال دوستان همفکر برای فعالیت بگردند؟

عضو فعال
    تشکر 53 بار در 32 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط giak نمایش پست ها

هدف استندهای توزیع غذای وگن پول در آوردن نیست. مسلما هدف آشنا کردن مردم با وگنیسم است. موضوع اینه که بالاخره پول این غذا باید از یک جایی بیاد. و اگر شما بخواهید مرتب مقدار زیادی غذا توزیع کنید و چاه نفت هم ندارید قائدتا ناچار خواهید بود هزینه غذا رو از خورندگانش بگیرید وگرنه به زودی ورشکست خواهید شد. این قضیه به خصوص در مورد دانشجوها که وسع مالی اندکی دارند صادقه.

طبق تجربه شخصی من در دوران دانشجویی خیلی ها خوشحال می شوند یک وعده غذای گیاهی رو با مبلغ کمتر از یک وعده ساندویچ گوشتی مغازه ها از استند شما بخرند وقتی که بدانند کار شما غیرانتفاعی است و درآمدش (اگر درامدی غیر از هزینه مواد اولیه غذا داشته باشد) صرف خیریه می شود (هر خیریه ای).

درست میگید . برای رفع هزینه‌ها ، حق با شماست. چاره‌ای نیست. مگه اینکه وضع مالی مون خوب باشه و بتونیم رایگان عرضه کنیم !

عضو فعال
    تشکر 53 بار در 32 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط giak نمایش پست ها
    مطمئنا شما تنها وگن های اصفهان نیستید. چطوره از باهر عزیز بخواهیم یک تالاری بگذاره که توش برای هر استان یک تاپیک جداگانه داشته باشیم و این طوری وگن های هر استان با هم آشنا شوند؟
    اینم فکر خوبیه . البته منظور من این بود که اون دسته از ما که تو این انجمن هستیم چرا با هم متحد نیستیم، منظورم تشکیل اتاق فکر مجازی بود در یکی از شبکه‌های اجتماعی یا اصلا همینجا... چون من که شمال کشور هستم بقیه‌ی دوستان هم احتمالا در شهرهای مختلف، پس خیلی نمیشه حضوری رابطه داشت .

عضو فعال
    تشکر 69 بار در 49 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط Modernist نمایش پست ها
    اینم فکر خوبیه . البته منظور من این بود که اون دسته از ما که تو این انجمن هستیم چرا با هم متحد نیستیم، منظورم تشکیل اتاق فکر مجازی بود در یکی از شبکه‌های اجتماعی یا اصلا همینجا... چون من که شمال کشور هستم بقیه‌ی دوستان هم احتمالا در شهرهای مختلف، پس خیلی نمیشه حضوری رابطه داشت .
    خوش به حالتون که شمال زندگی می کنیدالبته ما هم میخواهیم چند سال دیگه تغییر مکان بدهیم ودر آب وهوای خوب شمال زندگی کنیم.من با تشکیل اتاق فکر مجازی موافق هستم.اینجوری می تونیم بیشتربا هم همفکری داشته باشیم .

Modernist likes this.

اطلاعات موضوع

Users Browsing this Thread

اکنون 1 کاربر در حال مطالعه مبحث هستند (0 عضو و 1 مهمان)

برچسب برای این موضوع

بوک مارک ها

بوک مارک ها

مجوزهای ارسال و ویرایش

• شما نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • شما نمی توانید به پست ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • شما نمی توانید پست های خود را ویرایش کنید
  •  
ساعت 07:21 بر حسب GMT +3.5 می باشد. Powered by: vBulletin Version 4.2.1 vBFarsi Language Pack Version 4.2
Forum Modifications By Marco Mamdouh مطالب درج شده توسط کاربران بیانگر نظر شخصی آنها بوده و ممکن است همسو با اهداف و دیدگاه های مدیریت سایت نباشد. تمامی مطالب و مقالات ارائه شده فقط جنبه اطلاع رسانی دارند.