مهمان گرامی خوش آمدید، جهت عضویت در سایت و دسترسی به کلیه امکانات آن لطفاً کلیک کنید
نیاز به افراد داوطلب، «ایرانیان مخالف گونه گرایی»
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 از مجموع 10
Like Tree14Likes
  • 3 Post By مجید چاکری
  • 1 Post By giak
  • 1 Post By مجید چاکری
  • 2 Post By مجید چاکری
  • 1 Post By giak
  • 1 Post By giak
  • 2 Post By مجید چاکری
  • 1 Post By giak
  • 2 Post By مجید چاکری

موضوع: نیاز به افراد داوطلب، «ایرانیان مخالف گونه گرایی»

Junior Member
    تشکر 69 بار در 23 پست

پیش فرض نیاز به افراد داوطلب، «ایرانیان مخالف گونه گرایی»

سلام دوستان خسته نباشید.

ما در گروه ایرانیان مخالف گونه گرایی برای اجرای چند طرح نیاز به کمک داریم. افرادی که میتونن به ما کمک کنند :

1_اگر در شهری که هستید میتونید یک سالن همایش با ظرفیت تقریبا 100 نفر رو برای پخش یک مستند هماهنگ کنید. (این و مورد آخر، جزو مهمترین مواردی هستند که اکنون بهش نیاز داریم)
    2_اگر در زمینه ترجمه انگلیسی به فارسی توانایی نسبی دارید.
    3_اگر میتونید یک شعبه از گروه «ایرانیان مخالف گونه گرایی» رو در شهرتون مدیریت کنید.
    4_اگر در زمینه موسیقی ، ترانه سرایی، شعر و... میتونید کاری انجام بدید.
    5_اگر در زمینه طراحی گرافیک توانایی دارید.
    6_اگر توانایی دارید که به شکلی میتونه در زمینه مخالفت با گونه گرایی مورد استفاده قرار بگیره.
    7_و در آخر اگر پول بیکار دارین که دوست دارین در جهت حمایت از حقوق حیوانات (با ارائه فاکتور مخارج از جانب ما) هزینه کنید :d

Dean, DiakoFeiz and baher like this.

2. کاربران : 4 تشکر کرده اند از شما مجید چاکری برای ارسال این پست سودمند:

baher (12-09-2014),Bahman7 (17-09-2014),Dean (12-09-2014),DiakoFeiz (12-09-2014)

مدیر تالار
    تشکر 633 بار در 267 پست

دیدگاه شما درباره قربانی کردن حیوانات در مراسم مذهبی چیه؟
    برای این می پرسم چون در برنامه های رادیوتون (رادیو زوزه) از ادبیاتی مذهبی استفاده می کنید که با چیزی که از «ایرانیان مخالف گونه گرایی» انتظار میره منافات داره.

4. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما giak برای ارسال این پست سودمند:

Bahman7 (17-09-2014),DiakoFeiz (12-09-2014)

Junior Member
    تشکر 69 بار در 23 پست

ممنون از نظر شما دوست عزیز

ما با هرگونه ظلم ، استثمار ، مالکیت و... بر حیوانات مخالف هستیم و احتمالا منظور شما از ادبیات مذهبی عبارت و من الله توفیق هست که توسط پارسا هادیون در آخر برنامه ها استفاده میشه.

DiakoFeiz likes this.

6. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما مجید چاکری برای ارسال این پست سودمند:

baher (12-09-2014),Bahman7 (17-09-2014),DiakoFeiz (12-09-2014)

مدیر تالار
    تشکر 633 بار در 267 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط مجید چاکری نمایش پست ها
    ممنون از نظر شما دوست عزیز

ما با هرگونه ظلم ، استثمار ، مالکیت و... بر حیوانات مخالف هستیم
    با قربانی کردن حیوانات برای مقاصد مذهبی چطور؟
    به هر حال شترسواری دولادولا نمیشه. اگر شما می خواهید در زمینه مبارزه با گونه گرایی فعالیت کنید (که خیلی کار ارزشمندیه) باید بتوانید نظرتون رو به طور شفاف درباره جنبه های مختلف ستم به حیوان بیان کنید. اگر در حد یک اعلام موضع ساده هم این رو مصلحت نمی بینید من نمی فهمم اصلا چطور قراره در این زمینه فعالیت کنید.

8. تشکرها از این نوشته :

Bahman7 (17-09-2014)

Junior Member
    تشکر 69 بار در 23 پست

خب فکر میکنم به دلیل اینکه من حرفم رو کلی گفتم، متوجه منظور دقیق من نشدی امید جان

وقتی ما عنوان می کنیم که
    با هرگونه ظلم ، استثمار ، مالکیت و... بر حیوانات مخالف هستیم،
    قربانی کردن حیوانات برای مقاصد مذهبی رو هم شامل میشه.

راستی فکر میکنم میتونیم از لحن دوستانه تری استفاده کنیم ;)

DiakoFeiz and giak like this.

10. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما مجید چاکری برای ارسال این پست سودمند:

baher (13-09-2014),Bahman7 (17-09-2014),DiakoFeiz (13-09-2014)

مدیر تالار
    تشکر 633 بار در 267 پست

خب فکر میکنم به دلیل اینکه من حرفم رو کلی گفتم، متوجه منظور دقیق من نشدی امید جان

وقتی ما عنوان می کنیم که
    با هرگونه ظلم ، استثمار ، مالکیت و... بر حیوانات مخالف هستیم،
    قربانی کردن حیوانات برای مقاصد مذهبی رو هم شامل میشه.

راستی فکر میکنم میتونیم از لحن دوستانه تری استفاده کنیم ;)
    ممنون برای تصریح تون.
    ببخشید اگر لحن من گاهی ممکنه غیردوستانه به نظر بیاد.
    قصد من تخطئه تلاش خوب شما نیست. فقط فکر می کنم بهتره همه چیز روشن باشه و همیشه هر چی فکر می کنیم رو با صدای بلند بگیم. چون معتقدم که صراحت و شفافیت باعث میشه تا به خاطر تلویحات و تعارفات رایج ایرانی دچار سوءتفاهم هایی نشویم که در نهایت به نفع ما و به نفع حیواناتی که قراره ازشان دفاع کنیم نخواهند بود.

12. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما giak برای ارسال این پست سودمند:

مدیر تالار
    تشکر 633 بار در 267 پست

لطفا این نکات رو هم روشن کنید:

۱- آیا «ایرانیان مخالف گونه گرایی» یک ان.جی.او رسمی است یا می خواهد باشد؟
    ۲- آیا منشوری برای این گروه تدوین شده؟ اگر بله، کجا می شود آن را خواند؟ اگر نه، کی و توسط چه کسی/کسانی قرار است تدوین شود؟
    ۳- ساختار، سازوکار و (احتمالا) سلسله مراتب فعالیت این گروه چگونه است؟

اگر پاسخ شما به سوالات ۱و ۲ بالا منفی است و هنوز در صدد هویت یابی برای گروه هستید پیشنهاد فروتنانه من اینه که سعی نکنید یک گروه رسمی ثبت شده (از قبیل arw) باشید یا مثل سوپرمارکت ها دنبال شعبه زدن اینجا و آنجا با مرکزیت خودتان باشید. چون این کار شما رو در معرض خودکامگی و «تابلو زدن در هوا و سرقفلی گرفتن روی زمین» و انواع فشارهای خارجی و در نهایت روی سرسره زوالی قرار میده که نهایتش مصالحه های بیشمار و در نهایت عقیم شدن تلاش خودتان و دیگران خواهد بود.
    سلسله مراتب متمرکز ایجاد نکنید چون تمرکز قدرت تصمیم گیری به شکننده شدن شما و به دیکتاتوری شخصی و مایوس کردن و عقیم گذاشتن خلاقیت های فردی «زیردستان» منجر میشه. سعی کنید از تجارب سازماندهی غیرمتمرکز و سیال فعالان سایر کشورها الهام بگیرید و تا حد ممکن دموکراتیک، غیرمتمرکز و غیرسلسله مراتبی (non-hierarchical) اما شفاف و پویا عمل کنید.
    ساختار دموکراتیک با فرآیند تصمیم گیری توافقی (consensus decision making) متکی بر خرد جمعی چیزیه که توی تمام دنیا بین بشتر فعالان جدی حقوق حیوانات یک هنجار پذیرفته شده است. البته تصمیم گیری توافقی به سادگی تصمیم گیری فردی نیست و گاهی به دلایل لجستیکی دشواره اما ارزش تلاش کردن رو داره. من در این زمینه تجاربی دارم و اگر بخواهید خوشحال میشم به اشتراک بگذارم.

14. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما giak برای ارسال این پست سودمند:

Bahman7 (17-09-2014),DiakoFeiz (13-09-2014)

Junior Member
    تشکر 69 بار در 23 پست

ممنون از توجه و پیشنهادات خوبت امید عزیز

باید عنوان کنم که «ایرانیان مخالف گونه گرایی» از ابتدای تاسیس (سال 1390) یک گروه غیر رسمی و ثبت نشده بوده و سیاست ما تا به امروز هم بر این بود که با توجه به دلایلی به سمت ثبت رسمی گروه نریم اما از مدتی پیش و با توجه به بعضی مسائلی گه با اونها رو به رو شدیم تصمیم داریم به زودی گروه رو به شکل رسمی (اما نه به عنوان ngo) به ثبت برسونیم.
    همچنین با توجه به سیاستهای ما تا به امروز، از تبیین مرامنامه مکتوب به صورت تفصیلی خودداری کردیم و تنها متن کوتاهی برای معرفی کلی گروه در قسمت درباره ما در تارنمای گروه قرار دادیم:
    http://ioos.ir/index.php/about-us
    اما با توجه به سیاست جدید ما، با ثبت رسمی گروه موارد مربوطه به صورت کتبی منتشر خواهد شد.

همونطور که خودت هم در صحبتهات اشاره کردی و احتمالا از نوشته های من در این پست برداشت کردی ما تاکنون از هیچ گونه چارت سازمانی ثابت و سلسله مراتبی استفاده نمی کردیم اما با توجه به شرایط فرهنگی ایران و همچنین عدم امکان پیاده سازی بعضی از الگوها در فعالیتهای گروهی (تجربه ی ما در 3 سال گذشته) در شرایط موجود، بخشی از سیاستهامون رو در این زمینه هم تغییر دادیم.

شاید بد نباشه توضیحاتی که در پاسخ به یکی دیگه از دوستان که سوالی با موضوع چگونگی فعالیت شعب و همچنین شرایط سرپرستی در هرشهردر تالار گفتگوی ایرانیان گیاهخوار مطرح کردم رو در اینجا هم قرار بدم :

نحوه کلی مدیریت شعب در ایرانیان مخالف گونه گرایی تا حدودی شبیه اصناف در نظر گرفته شده.
    هر استان هیئت مدیره مخصوص به خودش رو داره که با توجه به پتانسیل ها و شرایط هر استان فعالیت هایی رو به اتاق فکر گروه اصلی پیشنهاد میدن و پس از تایید گروه، فعالیتها وارد فاز اجرایی میشه و البته به صورت دقیق به گروه مرکزی گزارشاتشون رو ارائه میکنن.

همچنین شخص سرپرست باید موارد زیر رو دارا باشه (بدون اولویت در جایگاه) :
    1_اعتقاد و تعهد کامل در رابطه با موضع مخالفت با گونه گرایی
    2_اعتقاد کامل به مسئله حقوق حیوانات و سازش ناپذیری پیرامون آن
    3_قابلیت مدیریت گروهی و همچنین سازماندهی پتانسیلها
    4_قابل اعتماد ، مصمم ، پیگیر و دارای تعهد اخلاقی نسبت به گروه ایرانیان مخالف گونه گرایی
    5_نفوذ و محبوبیت نسبی در بین فعالین استان محل فعالیت
    و...

اینها مهمترین موارد کلی بود و بعد از داوطلب شدن هر فرد جلسات توجیهی(حضوری و یا غیر حضوری) برای اشخاص برگزار میشه.

همچنین و با توجه به سیاستها و ایدئولوژی های ما سازوکارهایی هم برای جلوگیری از بوجود آمدن دیکتاتوری شخصی در نظر گرفته شده اما با توجه به شرایطی که با اون رو به رو هستیم به نظر می رسه که مجموعه این برنامه ها در آینده نزدیک امکان وقوع ندارند.

همچنین پروژه های عملی هم در نظر گرفته شده که در حال بررسی اونها هستیم اما متاسفانه بزرگترین مشکل در این زمینه به منابع مالی ما مربوط میشه. برآورد هزینه ما نزدیک به حداقل 5 میلیون تومان هست که خب در شرایط موجود تامین این هزینه برامون غیر ممکنه.

giak and DiakoFeiz like this.

16. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما مجید چاکری برای ارسال این پست سودمند:

مدیر تالار
    تشکر 633 بار در 267 پست

اما با توجه به شرایط فرهنگی ایران و همچنین عدم امکان پیاده سازی بعضی از الگوها در فعالیتهای گروهی (تجربه ی ما در 3 سال گذشته) در شرایط موجود، بخشی از سیاستهامون رو در این زمینه هم تغییر دادیم.

ممکنه در این مورد بیشتر توضیح بدین؟ و در این مورد که سازوکار تصمیم گیری شما دقیقا چطوره؟

18. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما giak برای ارسال این پست سودمند:

Bahman7 (17-09-2014),DiakoFeiz (16-09-2014)

Junior Member
    تشکر 69 بار در 23 پست

بزار در پاسخ به سوالت یکم گذشته گروه رو بازگو کنم.

ما به صورت هفتگی جلساتی رو میذاشتیم و ایده های مختلف رو بررسی میکردیم و وقتی راجع به مفید بودن یک ایده به توافق می رسیدیم در رابطه با چگونگی اجرا و جزیاتش بحث میکردیم.
    فقط در جلسات یک رئیس جلسه داشتیم که وظیفه اش برقراری نظم و جلوگیری از پراکندگی موضوعی در جلسات بود.
    بیشتر از 10 ماه این جلسات رو برگزار کردیم و فکر میکنید نتیجه اش چند تا اقدام عملیاتی بود ؟
    ما توی 9 ماه گذشته مجموعا تونستیم یک برنامه رو به اجرا برسونیم ، این یعنی راندمان ما به شدت پایین بوده. اما دلایلی هم برای این موضوع وجود داشت :
    1_ اعضای ما بیشتر از چند ساعت در هفته (طول جلسات معمولا 3 ساعت میشد) نمیتونستن وقت بزارن برای گروه و در نتیجه کل پتانسیل انسانی در جلسات استفاده میشد.
    2_نهایی شدن یک طرح در جلسات به شدت طولانی بود و در نتیجه به دلیل اینکه گروه کار عملی انجام نمیداد ما در طی این 10 ماه، 5 نفر عضو رو به صورت کامل از دست دادیم.
    3_طرحهایی که نهایی میشد به دلیل نداشتن نیروی انسانی (اشاره به نکته یک) امکان انجام نداشت.
    4_همچنین بخشی از اعضا هم که میتونستن برای گروه وقت بزارن به دلیل اینکه فشار کاری زیادی رو اونها میومد از یه جایی دیگه عقب می کشیدن.
    5_و به همه ی اینها مشکلات فرهنگ کار گروهی در ایران رو اضافه کنید، هر عضو تازه وارد در بهترین شرایط مدتها زمان نیاز داشت تا با سیستم هماهنگ بشه.
    و...

نتیجه این شد که ما سیستم مدیریت گروه رو تغییر دادیم.
    بعد از تغییر سیستم و بعد کمتر از یک ماه اولین شماره رادیو زوزه منتشر شد و ما تونستیم تا الان مراحل اجرای سه طرح خوب رو برنامه ریزی کنیم و امیدواریم که خیلی زود به مرحله ی اجرا برسن (هرچند بعد از اعلام کنکور متوجه شدیم که دوتا از بچه های خوبمون در مشهد نخواهند بود)
    سیستم جدیدی که الان تا حدود بسیار کمی برای مدیریت ازش استفاده می کنیم یک مقدار سازمانی تر و همچنین سلسله مراتبی تر هست.
    گروه در هر شعبه یک سرپرست کل داره که کلیت برنامه ها رو زیر نظر قرار میده.
    در هر شعبه ایده ها در اتاق فکر استان پردازش و در قالب پروژه تعریف میشن (در ابتدای تاسیس و تا زمان تایید صلاحیت سرپرست شعبه کلیه ایده ها باید توسط هیئت موسس تایید بشن که نقش اتاق فکر شعبه تازه تاسیس رو داره) و پس از اون برای هر پروژه سرپرست جداگانه انتخاب میشه که مسئول پیگیری، تقسیم وظایف، نظارت بر فعالیتهای هر پروژه و... است.
    همچنین برای نظارت بر کار سرپرست ها (سر پرست کل و سرپرست پروژه ها) گروهی متشکل از سرپرستهای شعبه تشکیل میشه و وظیفه دارن صورتجلسات رو به هیئت موسس گروه ارائه کنن.
    همچنین کلیه اعضای هر شعبه میتونن موارد لازم رو به صورت مستقیم به هیئت موسس گروه از طریق اینترنت اطلاع بدن تا موارد مورد پیگیری قرار بگیرن.

هرچند در حال حاضر از این سیستم خیلی کم استفاده میشه (به دلیل کم بودن نیروی انسانی، نبود شعب متفاوت و همچنین معایب بسیار زیاد ساز و کارهای در نظر گرفته شده) اما با ثبت رسمی گروه و همچنین بعد از مشورت با چند تن از دوستان وکیل، ساز و کار اصلی و کامل تدوین و مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

ببخشید که اینقدر طولانی شد امید جان

giak and DiakoFeiz like this.

20. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما مجید چاکری برای ارسال این پست سودمند:

baher (17-09-2014),Bahman7 (17-09-2014),DiakoFeiz (17-09-2014)

اطلاعات موضوع

Users Browsing this Thread

اکنون 1 کاربر در حال مطالعه مبحث هستند (0 عضو و 1 مهمان)

برچسب برای این موضوع

بوک مارک ها

بوک مارک ها

مجوزهای ارسال و ویرایش

• شما نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • شما نمی توانید به پست ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • شما نمی توانید پست های خود را ویرایش کنید
  •  
ساعت 07:21 بر حسب GMT +3.5 می باشد. Powered by: vBulletin Version 4.2.1 vBFarsi Language Pack Version 4.2
Forum Modifications By Marco Mamdouh مطالب درج شده توسط کاربران بیانگر نظر شخصی آنها بوده و ممکن است همسو با اهداف و دیدگاه های مدیریت سایت نباشد. تمامی مطالب و مقالات ارائه شده فقط جنبه اطلاع رسانی دارند.