مهمان گرامی خوش آمدید، جهت عضویت در سایت و دسترسی به کلیه امکانات آن لطفاً کلیک کنید
متن جامع و خلاصه برای ماهی قرمز
صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 12 از مجموع 23
Like Tree6Likes

موضوع: متن جامع و خلاصه برای ماهی قرمز

Junior Member
    تشکر 4 بار در 4 پست

پیش فرض متن جامع و خلاصه برای ماهی قرمز

سلام دوستان.
    من دانشجوی ساری هستم و میخوام توی این شهر یک تراکت برای جلوگیری از خرید ماهی قرمز و یا نگهداری درستش بخش کنم؛ چه متن خلاصه و جامعی برای این کار به نظرتون میرسه؟
    ممنون

2. تشکرها از این نوشته :

baher (27-02-2015)

(ADMIN //Super Moderator ) مدیر ارشد تالار . بخش اندیشه و سلامت
    تشکر 5,705 بار در 913 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط Atiye نمایش پست ها
    سلام دوستان.
    من دانشجوی ساری هستم و میخوام توی این شهر یک تراکت برای جلوگیری از خرید ماهی قرمز و یا نگهداری درستش بخش کنم؛ چه متن خلاصه و جامعی برای این کار به نظرتون میرسه؟
    ممنون
    خوش آمدید و سپاس از تصمیم و حرکت خوب شما.
    ماهی قرمز نخریم!

giak and Atiye like this.
    There is always a hope

4. تشکرها از این نوشته :

Atiye (28-02-2015)

Junior Member
    تشکر 4 بار در 4 پست

ممنون دوست خوبم، این وظیفه ی انسانی ماست.
    میتونید متنی هم خیلی خلاصه از شیوه ی نگهداری ماهی قرمز معرفی کنید، که بدم به ماهی فروشی ها؟

راستی از دوستان کسی اهل ساری یا اطرافش هست که به من کمک کنه؟
    ممنون میشم

6. تشکرها از این نوشته :

baher (01-03-2015)

عضو فعال
    تشکر 53 بار در 32 پست

کجا درس میخونی و چه رشته‌ای؟
    منم ساری هستم آقا... درمورد تاپیک، به نظرم اینکه ما اساساً وقتمونو صرف جلوگیری از استفاده‌ی ماهی قرمز کنیم به جای تبلیغ گیاهخواری مطلق یا وگانیسم، هیچ معنا و مفهومی نداره. چون اونایی که می‌خوان ماهی قرمز بخرن برای اینکه متقاعد بشن که نخرن، باید به طور کلی به این موضوع اعتقاد پیدا کنن که حیوانات ارزش اخلاقی دارن و ما حق نداریم ازشون به هیچ نحوی استفاده کنیم، ولی متأسفانه ۹۹٪ مردم یه همچین اعتقادی ندارن و هر روز سر سفره این اعتقاد نداشتنو تمرین می‌کنن. پس اگه می‌خوایم جلوی ماهی قرمزو بگیریم، باید اول اونا رو متوجه مسائل اخلاقی استفاده از حیوانات به طور کلی کنیم. ضمن اینکه مشکل ماهی قرمز واقعا در مقایسه با مشکلات گاو و گوسفند و خصوصاً مرغ و ماهی واقعاً به حساب نمیاد. آمار استفاده از حیوانات اهلی بی‌اندازه بیشتره و ما باید اول به اون مشکل اصلی بپردازیم به جای اینکه تمرکزمونو بذاریم روی ۲٪ مشکلات....

8. تشکرها از این نوشته :

Atiye (02-03-2015)

نقل قول نوشته اصلی توسط Modernist نمایش پست ها
    منم ساری هستم آقا... درمورد تاپیک، به نظرم اینکه ما اساساً وقتمونو صرف جلوگیری از استفاده‌ی ماهی قرمز کنیم به جای تبلیغ گیاهخواری مطلق یا وگانیسم، هیچ معنا و مفهومی نداره. چون اونایی که می‌خوان ماهی قرمز بخرن برای اینکه متقاعد بشن که نخرن، باید به طور کلی به این موضوع اعتقاد پیدا کنن که حیوانات ارزش اخلاقی دارن و ما حق نداریم ازشون به هیچ نحوی استفاده کنیم، ولی متأسفانه ۹۹٪ مردم یه همچین اعتقادی ندارن و هر روز سر سفره این اعتقاد نداشتنو تمرین می‌کنن. پس اگه می‌خوایم جلوی ماهی قرمزو بگیریم، باید اول اونا رو متوجه مسائل اخلاقی استفاده از حیوانات به طور کلی کنیم. ضمن اینکه مشکل ماهی قرمز واقعا در مقایسه با مشکلات گاو و گوسفند و خصوصاً مرغ و ماهی واقعاً به حساب نمیاد. آمار استفاده از حیوانات اهلی بی‌اندازه بیشتره و ما باید اول به اون مشکل اصلی بپردازیم به جای اینکه تمرکزمونو بذاریم روی ۲٪ مشکلات....
    هر فعالیتی در راستای حمایت از حقوق حیوانات ستودنیه و درنوع خودش تاثیر گذار.
    درسته که بسیاری، بواسطه سنت و عادت خیلی از واقعیت ها رو قبول نمیکنند ولی فعالیت های چندین ساله مون نشون میده که چقدر تونستیم در موضوع های مختلف مثل "ماهی قرمز عید"موثر باشیم.
    اگر نسبت به سرنوشت حیواناتی مثل ماهی قرمز و سایر مواردی که میتونند در کنار ماهی قرمز تبدیل به سنت شوند بی تفاوت باشیم فکر میکنم از معنای واقعی وگنیسم دور میشیم.

Atiye likes this.
    There is always a hope

10. تشکرها از این نوشته :

Atiye (02-03-2015)

Junior Member
    تشکر 4 بار در 4 پست

فرهنگ و هنر. موسیقی
    درسته که اون فعالیت خیلی کلی تره که خب البته در اون زمینه هم میتونیم سعیمونو بکنیم؛ اما نخریدن ماهی قرمز رو راحت تر قبول میکنن تا نخوردن گوشت، چون اون رو برای سلامتشون واجب میدونن اما اینو میدونن که برای شادیشون هس. به هر حال هر دو مورد جای فرهنگ سازی داره. فک میکنم حق با baher جان.

12. تشکرها از این نوشته :

baher (02-03-2015)

عضو فعال
    تشکر 53 بار در 32 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط baher نمایش پست ها
    هر فعالیتی در راستای حمایت از حقوق حیوانات ستودنیه و درنوع خودش تاثیر گذار.
    درسته که بسیاری، بواسطه سنت و عادت خیلی از واقعیت ها رو قبول نمیکنند ولی فعالیت های چندین ساله مون نشون میده که چقدر تونستیم در موضوع های مختلف مثل "ماهی قرمز عید"موثر باشیم.
    اگر نسبت به سرنوشت حیواناتی مثل ماهی قرمز و سایر مواردی که میتونند در کنار ماهی قرمز تبدیل به سنت شوند بی تفاوت باشیم فکر میکنم از معنای واقعی وگنیسم دور میشیم.
    با نهایت احترام ، شاید از نظر شما هر فعالیتی در این راستا ستودنی باشه ولی برای من هر عملی ستودنی نیست... عملی ستودنی‌یه که بیشترین تأثیر رو داشته باشه. همه‌ی ما وقت محدودی داریم و باید از این وقت محدود نهایت استفاده رو برای کمک به مسئله‌ی حیوانات ببریم. الآن این فعالیت‌های چندین ساله‌ای که ازش صحبت می‌کنید چقدر مؤثر بوده؟ آیا آماری دارید که بتونه ثابت کنه آمار استفاده از «ماهی قرمز» به طرز قابل‌توجهی کاهش یافته؟ یعنی کسی که براش هیچ اشکالی نداره که گوشت یک ماهی سفید رو شب عید با سبزی‌پلو بخوره، حالا براش اون‌قدر اهمیت پیدا کرده که ماهی قرمز رو (که دیگه باید قبول کنیم خیلی وقته که به سنت و مُد همه‌گیری در ایران تبدیل شده) سر سفره‌ی هفت‌سین‌ش نداشته باشه؟ من که بعید می‌دونم. ضمن اینکه واقعاً بعید می‌دونم تبلیغ برای حذف ماهی‌قرمز واقعاً تأثیری بر روی مردم داشته باشه. بازم می‌گم ما وقت و توانایی محدودی داریم و باید یکی از این دو گزینه رو انتخاب کنیم. یا می‌تونیم این وقت و توانایی محدود رو صرف تبلیغ خاتمه‌ی استفاده از «ماهی قرمز» کنیم و به هیچ نتیجه‌ی قابل‌قبولی هم نرسیم، یا اینکه وقت‌مون رو صرف آموزش مسالمت‌آمیز وگانیسم کنیم که تأثیرش به‌شدت بیشتر خواهد بود و تمام استفاده‌ها رو از حیوانات یک‌جا در زندگی اشخاص حذف می‌کنه و بیشتر به حیوانات کمک می‌کنه. آیا همه وگان خواهند شد؟ خیر. ولی یک عده‌ی زیادی هم هستن که تشنه‌ی چنین پیام‌هایی هستن و از خداشونه با وگان‌شدن یه معنا و مفهوم خاصی تو زندگی‌شون پیدا کنن که براش بجنگن. این واقعاً ارزش‌مندتر نیست؟

14. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما Modernist برای ارسال این پست سودمند:

Atiye (02-03-2015),baher (02-03-2015)

با نهایت احترام ، شاید از نظر شما هر فعالیتی در این راستا ستودنی باشه ولی برای من هر عملی ستودنی نیست... عملی ستودنی‌یه که بیشترین تأثیر رو داشته باشه. همه‌ی ما وقت محدودی داریم و باید از این وقت محدود نهایت استفاده رو برای کمک به مسئله‌ی حیوانات ببریم. الآن این فعالیت‌های چندین ساله‌ای که ازش صحبت می‌کنید چقدر مؤثر بوده؟ آیا آماری دارید که بتونه ثابت کنه آمار استفاده از «ماهی قرمز» به طرز قابل‌توجهی کاهش یافته؟ یعنی کسی که براش هیچ اشکالی نداره که گوشت یک ماهی سفید رو شب عید با سبزی‌پلو بخوره، حالا براش اون‌قدر اهمیت پیدا کرده که ماهی قرمز رو (که دیگه باید قبول کنیم خیلی وقته که به سنت و مُد همه‌گیری در ایران تبدیل شده) سر سفره‌ی هفت‌سین‌ش نداشته باشه؟ من که بعید می‌دونم. ضمن اینکه واقعاً بعید می‌دونم تبلیغ برای حذف ماهی‌قرمز واقعاً تأثیری بر روی مردم داشته باشه. بازم می‌گم ما وقت و توانایی محدودی داریم و باید یکی از این دو گزینه رو انتخاب کنیم. یا می‌تونیم این وقت و توانایی محدود رو صرف تبلیغ خاتمه‌ی استفاده از «ماهی قرمز» کنیم و به هیچ نتیجه‌ی قابل‌قبولی هم نرسیم، یا اینکه وقت‌مون رو صرف آموزش مسالمت‌آمیز وگانیسم کنیم که تأثیرش به‌شدت بیشتر خواهد بود و تمام استفاده‌ها رو از حیوانات یک‌جا در زندگی اشخاص حذف می‌کنه و بیشتر به حیوانات کمک می‌کنه. آیا همه وگان خواهند شد؟ خیر. ولی یک عده‌ی زیادی هم هستن که تشنه‌ی چنین پیام‌هایی هستن و از خداشونه با وگان‌شدن یه معنا و مفهوم خاصی تو زندگی‌شون پیدا کنن که براش بجنگن. این واقعاً ارزش‌مندتر نیست؟
    نظر شما محترمه و میتونید هر تفسیری از وگنیسم و هر چیزی داشته باشید.

ما از هر فرصتی استفاده میکنیم تا در مورد مصادیق ظلم و بی رحمی به حیوانات اطلاع رسانی کنیم : گاوبازی ، شکار جنایتکارانه حیوانات حیات وحش ، مسابقات اسب سواری،قتل عام بی رحمانه سیل ها،دلفین ها و وال ها همه و همه از موارد بسیار مهمی هستند که به موازات دامداری های صنعتی باید به آن پرداخته بشه.
    ما رویای تغییر سیستم به یکباره رو نداریم ولی سعی خودمون رو میکنیم و تا حالا هم موفق شدیم و تونستیم نسبت به چندین سال قبل آگاهی مردم به مقوله حقوق حیوانات را افزایش بدیم.
    در مورد ماهی قرمز من به شخصه این تغییر رو در دوستان و اطرافیانم دیدم و توجه ویژه ای که در دنیای مجازی هم میشه کاملا محسوسه.

Atiye likes this.
    There is always a hope

16. تشکرها از این نوشته :

Atiye (02-03-2015)

Junior Member
    تشکر 4 بار در 4 پست

دوست عزیز رشته ی من موسیقی هست

درسته که هر چیزی از ریشه باید درمان بشه اما در حین درمان دراز مدت باید به اثرات جانبی بی نظمی موجود در سیستم توجه بشه.

من چند ساله که برای جلوگیری از خرید ماهی قرمز فعالیت میکنم و میتونم بگم که موثر بوده مخصوصا توی اطرافیان خودم. کسایی هم که تراکت ها رو میخونن، یکیشون تصمیم بگیره که نخره ارزشمنده.

عضو فعال
    تشکر 53 بار در 32 پست

فرهنگ و هنر. موسیقی
    درسته که اون فعالیت خیلی کلی تره که خب البته در اون زمینه هم میتونیم سعیمونو بکنیم؛ اما نخریدن ماهی قرمز رو راحت تر قبول میکنن تا نخوردن گوشت، چون اون رو برای سلامتشون واجب میدونن اما اینو میدونن که برای شادیشون هس. به هر حال هر دو مورد جای فرهنگ سازی داره. فک میکنم حق با baher جان.
    بله تا وقتی که ما هنوز هیچ کاری نکرده، شکست رو بپذیریم و بگیم: «مردم X رو راحت‌تر قبول می‌کنن تا وگان‌شدن» و این X اقدامات کوچکی‌یه که مردم به هر حال انجام خواهند داد. چرا؟ اگر شما یک شخص وگان باشید تو یک خانواده‌ای، و بقیه بدونن که شما خیلی به این مسئله اهمیت می‌دید، اگر نزدیکانتون نتونن هیچ‌جوره کامل وگان بشن، حداقل سعی خواهند کرد کارهای کوچکی برای نزدیک‌شدن به هدف شما انجام بدن، و خودشون اقدامات کوچک این‌چنینی رو انجام خواهند داد. مصرف گوشت رو کمتر خواهند کرد، از ماهی قرمز استفاده نخواهند کرد، و... برای اینکه شما رو به عنوان یک الگوی وگانیسم و مخالف استثمار حیوانات می‌بینن و احساس می‌کنن خودشون نیاز دارن که یک اقدام هر چند کوچک انجام بدن. ولی آیا نیازی هست که شما برای این اقدامات کوچک تبلیغ کنید؟ خیر. چون اگر اون اقدامات کوچک رو زیاد از حد بزرگ جلوه بدین، مردم همون اقدامات رو هم بعد از یک مدت انجام نمی‌دن... مثل دانش‌آموزی می‌مونه که برای ۲۰ می‌خونه و ۱۰ می‌شه، وقتی دانش‌آموز برای ۱۰ بخونه، ۴ هم ممکنه نشه!

به طور کلی این اقدامات اسم‌شون Single-Issue Campaign هست، اگر انگلیسی‌تون خوبه، می‌تونید مشکل این اقدامات رو به‌طور خلاصه در این متن بخونید:
    https://www.facebook.com/abolitionis...69651429721283

نقل قول نوشته اصلی توسط baher نمایش پست ها
    نظر شما محترمه و میتونید هر تفسیری از وگنیسم و هر چیزی داشته باشید.

ما از هر فرصتی استفاده میکنیم تا در مورد مصادیق ظلم و بی رحمی به حیوانات اطلاع رسانی کنیم : گاوبازی ، شکار جنایتکارانه حیوانات حیات وحش ، مسابقات اسب سواری،قتل عام بی رحمانه سیل ها،دلفین ها و وال ها همه و همه از موارد بسیار مهمی هستند که به موازات دامداری های صنعتی باید به آن پرداخته بشه.
    ما رویای تغییر سیستم به یکباره رو نداریم ولی سعی خودمون رو میکنیم و تا حالا هم موفق شدیم و تونستیم نسبت به چندین سال قبل آگاهی مردم به مقوله حقوق حیوانات را افزایش بدیم.
    در مورد ماهی قرمز من به شخصه این تغییر رو در دوستان و اطرافیانم دیدم و توجه ویژه ای که در دنیای مجازی هم میشه کاملا محسوسه.
    baher عزیز، تمام این اقداماتی که اسم بردید اسم‌شون Single-Issue Campaign هست، یک مشکل اساسی در این اقدامات وجود داره که می‌تونید به‌طور خلاصه در این متن بخونید:
    https://www.facebook.com/abolitionis...69651429721283

ربطی به تفسیر من از وگنیسم نداره، ما فعلا داریم راجع به effective بودنِ کارهای این‌شکلی حرف می‌زنیم. شما می‌گید در دوستان و اطرافیانتون این تأثیر رو دیدید. خب به نظر من هیچ اشکالی نداره که یک فرد وگان، وقتی دم عید می‌شه، و با دوستان و اطرافیانش مواجه می‌شه که می‌خوان ماهی قرمز بخرن، بهشون گوشزد بکنه که «خیلی مسخره‌است، ما برای لذت خودمون این ماهی‌ها رو پرورش می‌دیم و اونا رو از محل واقعی‌ زندگیشون دور می‌کنیم، و محکوم‌شون می‌کنیم به یک زندگی افسرده و ناراحت‌کننده در تُنگ، و جانورانی که در دریا می‌تونن به سادگی، دهه‌های طولانی عمر کنن، ما با زندانی‌کردن‌شون اونا رو حداکثر یکی دو ماه زنده نگه می‌داریم و...» خب اینا گفته‌شدن‌ش هیچ ایرادی نداره. ولی وقتی این صحبتا معنا و مفهوم داره که قبلش حتما اشاره کنیم که: «البته از نظر من تمام استفاده‌های ما از حیوانات ایراد داره و همه‌ش شکنجه و عذاب غیرضروری‌یه.» پس یعنی کانتکست حرف‌مون باید پیام کلی «خاتمه‌ی استثمار حیوانات» باشه و لغو تمام استفاده‌ها. و راه‌حل‌ش هم باید همیشه اشاره کنیم که وگانیسم‌ه. نباید این شکلی کمپین رو بسازیم که هیچ اشاره‌ای به وگانیسم و غلط بودن کلیت استفاده از حیوانات نکنیم. حتی اگه مجبوریم چنین کمپینی رو هم بسازیم باز باید به این مقدمه اشاره بشه که تمام استفاده‌ها از حیوانات به یک اندازه مشکل داره و همه‌ش باید از نظر ما قطع بشه. ولی حالا میخوایم فوکوس کنیم رو یک استفاده خاص . و بگیم که چه ایرادی داره ...

19. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما Modernist برای ارسال این پست سودمند:

Atiye (02-03-2015),baher (03-03-2015)

Junior Member
    تشکر 4 بار در 4 پست

دوست عزیز اون کارهایی رو هم که شما میگید انجم دادم، چون وگان هستم و روی اطرافیانم تاثیر داشتم.

متن یک تراکت باید در حوصله ی جمعی باشه، نمیتونیم بنویسیم که از نظر من کلا گوشت خوردن مشکل داره چه برسه به ماهی خریدن. مردم رو نمیشه یکدفعه از افکارشون جدا کرد
    همونطور که نمیشه یکدفعه از یک شخص بخوای که وگان بشه، اول باید مصرف گوشتو کم کنه و بعد کنار بذاره و بعد لبنیات و غیره رو...

به هر حال این عقیده ی من هست. شما اگه مایلید در زمینه تبلیغ گیاهخواری فعالیتی داشته باشیم من توی اون هم همراه میشم.

21. تشکرها از این نوشته :

Modernist (03-03-2015)

عضو فعال
    تشکر 53 بار در 32 پست

دوست عزیز اون کارهایی رو هم که شما میگید انجم دادم، چون وگان هستم و روی اطرافیانم تاثیر داشتم.

متن یک تراکت باید در حوصله ی جمعی باشه، نمیتونیم بنویسیم که از نظر من کلا گوشت خوردن مشکل داره چه برسه به ماهی خریدن. مردم رو نمیشه یکدفعه از افکارشون جدا کرد
    همونطور که نمیشه یکدفعه از یک شخص بخوای که وگان بشه، اول باید مصرف گوشتو کم کنه و بعد کنار بذاره و بعد لبنیات و غیره رو...

به هر حال این عقیده ی من هست. شما اگه مایلید در زمینه تبلیغ گیاهخواری فعالیتی داشته باشیم من توی اون هم همراه میشم.

شما اگه اون نوشته‌ی فیس‌بوکی رو از گری فرانسیون بخونید به سادگی متوجه می‌شید که چرا این اقدام‌های کوچک که سالیانِ ساله داره انجام می‌شه نه تنها هیچ کمکی به حیوانات نمی‌کنه بلکه مسئله رو پیچیده‌تر هم می‌کنه. جنبش محافظت از حیوانات همین دیشب با ایده‌ی تراکت چاپ کردن شما، اختراع نشده! سابقه‌ی «رفاه حیوانات» (animal welfare) به ۲۰۰ سال قبل برمی‌گرده... در این ۲۰۰ سال نه تنها استفاده‌های انسان‌ها از حیوانات کم نشده، بلکه امروز ِ روز ما بیشتر و با شیوه‌های فجیع‌تری از کل تاریخ بشریت، داریم از حیوانات سؤاستفاده می‌کنیم! «رفاه حیوانات» ۲۰۰ سال به هیچ دردی نخورده، امروز به هیچ دردی نمی‌خوره و فردا هم دردی رو درمان نخواهد کرد! تنها راه عقلانی، لغو کاملِ استثماره، بی‌قید و شرط . ما نیاز به یک جنبش وگان داریم، اگر ۱۰ درصد مردم وگان بشن، اون‌وقت ممکنه بشه یک کارایی کرد. ولی تا وقتی ۹۷٪ مردم هیچ مشکلی با استثمار غیرضروری حیوانات برای لذت شخصی خودشون ندارن هیچ امیدی به نجاتِ حیوانات نیست.

A note about single-issue campaigns:With respect to single-issue campaigns: as long as 97% of the planet (including lots of "animal people") continue to eat, wear, and use animals, there is not likely to be progress on other fronts.
    Think about it.
    If people are willing to participate in the suffering and death of 56 billion land animals and an equal or greater number of fish for no better reason other than that they enjoy the taste, it will be difficult, if not impossible, to motivate people to abolish other institutions of exploitation.
    If you want proof of the problem, look at the anti-fur campaign, the anti-vivisection campaign, the general anti-hunting campaign, and just about every other single-issue campaign: despite being around forever, these campaigns have not only not worked but those uses of animals have increased. Indeed, despite all of the efforts of animal advocates, more animals are being exploited now in more horrific ways than at any other time in human history.
    If we want to shift the paradigm, there really is no other way to do it. We need to convince people that if animals matter morally at all (and most people think that they do), we can't eat, use, or consume animal products. It's hard work but it's possible to do and I am afraid that until we convince greater numbers of people to go vegan, nothing will change.
    But the good news is that if we do succeed in building a solid and substantial core of vegans, everything will change.
    ــــــــــــــــ

بله من شدیداً مایل هستم! اصلاً همه‌ی ما باید در زمینه‌ی تبلیغ وگانیسم با کمک همدیگه، حرکت‌هایی انجام بدیم. همین الآن من دارم یک بروشور آموزشی برای «رویکرد لغو استثمار حیوانات» آقای فرانسیون رو به فارسی ترجمه می‌کنم، به‌محض اینکه کارای طراحی‌ش تموم بشه بدم نمیاد اونو یک جاهای خاصی پخش کنم. حالا توی ساری یا هر جای دیگه که بتونم. مثلاً فروشگاه تقریباً گیاهی «زندگی سبز» (که متأسفانه کاملاً وگان نیست!) تو خیابون سلمان فارسی ساری؛ نمی‌دونم تا حالا رفتید یا خیر؟ (این صفحه‌ی فیس‌بوک‌شونه) خانوم مسئول اونجا خیلی مهربون هستن و مطمئناً مشکلی با گذاشتن اون بروشور روی میز فروشگاه‌شون نخواهند داشت... می‌شه حتی در دانشگاه خودتون هم اون رو پخش کنید، عموماً دانشجوها و قشر جوان بیشتر با پیام وگانیسم ارتباط برقرار می‌کنن... می‌شه حتا یک میز توی دانشگاه گذاشت و غذاهای خوشمزه‌ی وگان برای مردم آماده کرد تا ملّت تو مغزشون فرو بره که کاملاً امکان‌پذیره که هم از هیچ‌گونه محصولات حیوانی استفاده نکرد و هم غذاهای فوق‌العاده خوشمزه و دهن‌آب‌کُن! درست کرد! و میشه سر همون میز هم کتاب و فیلم و بروشور و پوستر و... قرار داد برای اونایی که واسه‌شون جالبه... و خودمون هم به سؤالات‌شون پاسخ بدیم. می‌شه خیلی از این کارا کرد. ایده‌های زیادی هست!

این هم صفحه‌ی فیس‌بوک بنده: اگر فیس‌بوکی هستید ادم کنید! اگر اف‌بی نیستید این آدرس ایمیل بنده هست: Farare84[at]Gmail.com .

23. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما Modernist برای ارسال این پست سودمند:

Atiye (03-03-2015),baher (03-03-2015)

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

Users Browsing this Thread

اکنون 1 کاربر در حال مطالعه مبحث هستند (0 عضو و 1 مهمان)

بوک مارک ها

بوک مارک ها

مجوزهای ارسال و ویرایش

• شما نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • شما نمی توانید به پست ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • شما نمی توانید پست های خود را ویرایش کنید
  •  
ساعت 07:20 بر حسب GMT +3.5 می باشد. Powered by: vBulletin Version 4.2.1 vBFarsi Language Pack Version 4.2
Forum Modifications By Marco Mamdouh مطالب درج شده توسط کاربران بیانگر نظر شخصی آنها بوده و ممکن است همسو با اهداف و دیدگاه های مدیریت سایت نباشد. تمامی مطالب و مقالات ارائه شده فقط جنبه اطلاع رسانی دارند.