مهمان گرامی خوش آمدید، جهت عضویت در سایت و دسترسی به کلیه امکانات آن لطفاً کلیک کنید
و چرا گیاه خوار شدیم؟ - صفحه 2
صفحه 2 از 4 اولیناولین 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 13 تا 24 از مجموع 44
Like Tree8Likes

موضوع: و چرا گیاه خوار شدیم؟

عضو فعال و صمیمی تالار گیاهخواری
    تشکر 260 بار در 33 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط saeid579 نمایش پست ها
    علیرضای عزیز: من سعید هستم و تازه عضو شدم. البته دلیل اصلی عضوشدنم علاقه به حیوانات بود و بعدا
    انجمن گیاهخواری روهم دیدم.این سوال برام پیش اومده که مسئله فقط نخوردن گوشته یا هر جور مواد غذایی
    که از حیوان باشه ؟ مثلا شیر و تخم مرغ یا...و مهم تر اینکه دیگاه شما در مود ماهی چیه؟ کلا غذاهای دریایی؟
    سلام سعید عزیز , خیلی خوش اومدین :)
    دوستای عزیزم همه چیز رو گفتن
    مسئله اصلی عدم سوئ استفاده و به اسارت در آوردن حیوانات است, اون هم به واسطه نیازی دروغین,بدن انسان به هیچ عنوان سازگاری و نیازی به غذاهای حیوانی نداره,و خوردنش جز ضرر و ایجاد بیماری هیچ ثمری به دنبال نخواهد داشت . در گیاه خواری کامل که پیش از هز چیز یک جهان نگری است ,نه صرفا یک رژیم غذایی, مصرف گوشت(شامل ماهی و غذاهای دریایی هم میشه), تخم مرغ , لبنیات , عسل و استفاده از پشم و پوست حیوانات جایی ندارد.

اگر اشتباه نکنم مسیحیان هم روزه ای دارند مثل چیزی که شما می گید که در اون ایام گوشت نمی خورند و پرهیز می کنند.
    منظور شما همچین چیزی برای همیشه است ؟
    بله گیاه خواری همیشگی است و هیچ ارتباطی به روزه های مذهبی و موضوعاتی شبیه به این نداره.

LIVE STRONG

2. کاربران : 9 تشکر کرده اند از شما Alireza A برای ارسال این پست سودمند:

baher (05-07-2012),Blue (07-07-2012),hr67 (12-07-2012),lone wolf (12-07-2012),Narges (10-12-2012),Nooshin_daneshvar (05-07-2012),saeid579 (07-07-2012),Texas (05-07-2012),yasaman1178 (05-07-2012)

عضو انجمن
    تشکر 34 بار در 8 پست

دوستان بزرگوار : ممنون که زحمت کشیدید و جواب دادید . علیرضا جان از تو هم ممنون ولی من گیج شدم.
    بدون اینکه تعصب مذهبی خاصی داشته باشم این سوال برام پیش میاد که پس چرا در ادیان مختلف برای خوردن
    گوشت ممنوعیتی قایل نشدند؟ و همونطور که حتما بهتر از من می دونید و در تورات و انجیل و فرآن هم اومده خداوند
    دستور میده که قوچی رو به جای اسماعیل یا اسحق قربانی کنند و یا مسیح جمعیتی رو با ماهی تغذیه میکنه و ... نمونه های
    زیادی هست .و از طرف دیگه ما میدونیم که بین موجودات زنده این تنها انسانه که به وجود خودش اشراف داره یعنی مرگ براش معنا پیدا می کنه
    در حالیکه وقتی گوسفندی رو قربانی می کنند گوسفند دیگه کنارش داره نشخوار می کنه چون درکی از مرگ نداره و به عبارت دیگه به وجود
    خودش اشرافی نداره . البته منکر درد کشیدن حیوان و یا وجود سیستم عصبی اش نیستم . در حقیقت به جز واکنش های عاطفی دنبال دلیل محکم تری می گردم.
    به یقین اگه قراره که اتفاقی در روند زندگیم بیفته بهتره که کاملا آگاهانه و با شناخت باشه و گرنه به قول معروف تب های تند زود عرق می کنه.

4. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما saeid579 برای ارسال این پست سودمند:

hr67 (12-07-2012),Texas (07-07-2012),yasaman1178 (07-07-2012)

Ex-Moderator(عضو صمیمی تالار)
    تشکر 976 بار در 130 پست

خوش اومدی سعید!
    تفاسیر مختلفی میشه از قصص قرآنی کرد که به دیدگاه خواننده بستگی داره.
    اگر سهیم نبودن در قتل عام حیوانات برای گیاهخوار شدن کافی نیست، شاید سلامتی انسان و حفظ محیط زیست دلایل قانع کننده ای باشن.
    مطالب موجود در وبسایت و مباحث آرشیو شده ی تالار رو بخون! اگه سئوالی داشتی که جواب داده نشده بود، در خدمتیم.

http://www.vegankind.ir/upload/image...0356609389.jpg
    OPEN YOUR EYES - OPEN YOUR MIND - OPEN YOUR HEART

6. کاربران : 11 تشکر کرده اند از شما Blue برای ارسال این پست سودمند:

Alireza A (07-07-2012),baher (07-07-2012),hr67 (07-07-2012),I.Lov.Animal (07-07-2012),lone wolf (07-07-2012),Narges (07-07-2012),saeid579 (16-07-2012),Shadow (10-07-2012),Texas (07-07-2012),نسیم م. (08-07-2012),yasaman1178 (07-07-2012)

عضو فعال و صمیمی تالار گیاهخواری
    تشکر 260 بار در 33 پست

دوستان بزرگوار : ممنون که زحمت کشیدید و جواب دادید . علیرضا جان از تو هم ممنون ولی من گیج شدم.
    بدون اینکه تعصب مذهبی خاصی داشته باشم این سوال برام پیش میاد که پس چرا در ادیان مختلف برای خوردن
    گوشت ممنوعیتی قایل نشدند؟ و همونطور که حتما بهتر از من می دونید و در تورات و انجیل و فرآن هم اومده خداوند
    دستور میده که قوچی رو به جای اسماعیل یا اسحق قربانی کنند و یا مسیح جمعیتی رو با ماهی تغذیه میکنه و ... نمونه های
    زیادی هست .و از طرف دیگه ما میدونیم که بین موجودات زنده این تنها انسانه که به وجود خودش اشراف داره یعنی مرگ براش معنا پیدا می کنه
    در حالیکه وقتی گوسفندی رو قربانی می کنند گوسفند دیگه کنارش داره نشخوار می کنه چون درکی از مرگ نداره و به عبارت دیگه به وجود
    خودش اشرافی نداره . البته منکر درد کشیدن حیوان و یا وجود سیستم عصبی اش نیستم . در حقیقت به جز واکنش های عاطفی دنبال دلیل محکم تری می گردم.
    به یقین اگه قراره که اتفاقی در روند زندگیم بیفته بهتره که کاملا آگاهانه و با شناخت باشه و گرنه به قول معروف تب های تند زود عرق می کنه.
    سعید جان
    به دلایل مختلف نمیشه در تالار وارد بحث مذهبی شد,من از دیدگاه دیگه ای سعی میکنم جواب بدم.
    من بارها دیدم موقع سر بریده شدن گاوها و گوسفندها,اونهاییشون که شاهد این ماجرا هستن واکنش هایی رو از ترس شدید نشون میدن و سعی به فرارکردن دارن,ندیدم که خیلی بی تفاوت به کارشون ادامه بدن!همینطور به وضوح بی قراری و ترس رو از طرز رفتار گوسفندهای بی دفاعی که در پشت وانت ها به سوی قربانی شدن قراره پیش برن رو میشه فهمید.
    ما نمیدونیم دقیقا در مغز حیوانات چی میگذره,اما این رو مطمئنیم که میل به بقا دارند, مثل ما انسان ها در مورد مرگ داستان سرایی نکردن اما به حتم از کشته شدن میترسن و طبیعت به همین منظور ساختارهایی برای فرار و محافظت از خودشون در بدنشون قرار داده.و همینطور اشراف به وجود تعریف و مفهومی است که با ساختار مغز و پارامترهای ذهن انسان, معنا پیدا میکنه,و در مورد چیزی شبیه به این اصلا نمیشه در مورد حیوانات دیگر اظهار نظر کرد,و یا این رو دلیلی برای مبرا شدن از کار غیر اخلاقی کشتن قرار داد,به هر صورت,چه حیوانات مشرف به وجود خود باشن و یا نباشن,مسایل ساده ی بدون نیاز به فکرکردن رو از قبیل درد ,ترس,زندگی اجتماعی,عواطف نسبت به فرزند و همنوع و ... رو به حتم درک میکنند و خیلی خوب فرق بین زندگی در فضای وحشیانه دامپروری و زندگی آزاد در طبیعت رو میفهمن.
    و یک موضوع مهم دیگه, اینه که طبع انسان از کشتن و خشونت انزجار داره,اما هرگز از کندن یک میوه یا خوشه گندم متنفر که نیست هیچ, کمال لذت هم میبره,حالا به هر دلیل کشف شده با نشده ای,خوردن گوشت که ملزم به کار بردن خشونت ست , کاملا بر خلاف طبیعت انسانی است و غیر صحیح.به نظر من واکنش های عاطفی خیلی مهم هستن و اگر روشون درست فکر بشه,ما رو در مسیر صحیحی قرار میدن.

جدای از دلایل ذهنی و اخلاقی,مسایل بسیار مهم در مورد محیط زیست و همینطور سلامتی وجود دارن که خوردن محصولات حیوانی باعث نابودی هر دو خواهد شد,در تالار موضوعات خوبی در این زمینه هستن که میتونین راجبش بخونین دوست من.

LIVE STRONG

8. کاربران : 11 تشکر کرده اند از شما Alireza A برای ارسال این پست سودمند:

baher (07-07-2012),Blue (09-07-2012),hr67 (07-07-2012),I.Lov.Animal (07-07-2012),lone wolf (07-07-2012),saeid579 (16-07-2012),Shadow (10-07-2012),Texas (07-07-2012),The Almighty (13-07-2012),نسیم م. (08-07-2012),yasaman1178 (07-07-2012)

عضو انجمن
    تشکر 29 بار در 6 پست

سلام سعید خان
    حدود هفت سال است که گیاهخوار وگن هستم پر از انرژی .بطور اتفاقی با کتاب اقای خدادادی اشنا شدم .بعد از ان خیلی دیگر در این مورد مطالعه کردم .با اگاهی کامل وارد شدم

مشکلی داشتم که با چهل روز خامخواری بر طرف شد . و بعد از ان تا الان گیاهخوار وگن هستم .در رابطه با جسم و جان احساسم سبک بالی و شعف و شادی است .موفق باشی.

10. کاربران : 10 تشکر کرده اند از شما baharesabz64 برای ارسال این پست سودمند:

Alireza A (10-07-2012),baher (09-07-2012),Blue (09-07-2012),farzaneh (09-07-2012),hr67 (09-07-2012),I.Lov.Animal (09-07-2012),saeid579 (10-07-2012),Shadow (10-07-2012),Texas (09-07-2012),yasaman1178 (09-07-2012)

عضو انجمن
    تشکر 34 بار در 8 پست

ممنون از پاسخت دوست من. برات آرزوی موفقیت می کنم.میشه لطف کنی و شناسنامه این کتابو برام بنویسی. سپاس

12. کاربران : 6 تشکر کرده اند از شما saeid579 برای ارسال این پست سودمند:

baher (10-07-2012),Blue (10-07-2012),hr67 (10-07-2012),I.Lov.Animal (10-07-2012),Texas (10-07-2012),yasaman1178 (10-07-2012)

عضو انجمن
    تشکر 29 بار در 6 پست

دوست خوب اسم این کتاب 15 روز تا سلامتی است. البته آقای خدادادی گیاه خوار نیست ولی برای رهایی از بیماری رژیم خوامخواری را پیشنهاد می کند. ولی شما می توانید کتابهای گیاه خواری دیگری هم پیدا کنید مثل طبیعت طبیب نوشته دکتر جری لی هوور یا راز شفا نوشته آقای اخمد مختاری نیا و ...

14. کاربران : 7 تشکر کرده اند از شما baharesabz64 برای ارسال این پست سودمند:

baher (10-07-2012),Blue (10-07-2012),hr67 (10-07-2012),I.Lov.Animal (10-07-2012),saeid579 (16-07-2012),Texas (10-07-2012),yasaman1178 (10-07-2012)

عضو فعال و صمیمی تالار
    تشکر 2,429 بار در 344 پست
    "I am in favor of animal rights as well as human rights. That is the way of a whole human being."
    —Abraham Lincoln

16. کاربران : 5 تشکر کرده اند از شما Texas برای ارسال این پست سودمند:

baher (11-07-2012),Blue (11-07-2012),hr67 (10-07-2012),I.Lov.Animal (10-07-2012),yasaman1178 (10-07-2012)

عضو انجمن
    تشکر 34 بار در 8 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط baharesabz64 نمایش پست ها
    دوست خوب اسم این کتاب 15 روز تا سلامتی است. البته آقای خدادادی گیاه خوار نیست ولی برای رهایی از بیماری رژیم خوامخواری را پیشنهاد می کند. ولی شما می توانید کتابهای گیاه خواری دیگری هم پیدا کنید مثل طبیعت طبیب نوشته دکتر جری لی هوور یا راز شفا نوشته آقای اخمد مختاری نیا و ...
    ممنون عزیز. حتما مظالعه می کنم.

عضو انجمن
    تشکر 34 بار در 8 پست

علیرضا جان :مطلبت رو خوندم و به دیدگاهت احترام میذارم. فکر می کنم درستش هم همین باشه که در تالار بحث مذهبی نداشته باشیم.
    دوست من :به موضوع انزجار طبع آدمی از کشتن و خشونت اشاره کرده بودی که موافقش هستم ولی چرا این انزجار فقط در مورد حیواناتی که برای خوردن ذبح میشن عنوان میشه؟ حتما برای تک تک دوستان پیش اومده که با همین خشونت حشرات رو نابود می کنند. آیا دوست گیاهخواری هست که برای گریز از خشونت علیه حیوانات ، در کمال آرامش بین مجمعی از سوسک ها زندگی کنه؟!! و یا اگر در خانه ای یک موش لانه کرده باشه میتونی تصور کنی که چه فرجامی پیدا می کنه ؟!! اینها خشونت نیست ؟ در این تالار ( با کمال احترام ) احساسات قشنگی می بینم که بسیار هم با ارزشند ولی تصور نمی کنم با توجه به مثال هایی که برات زدم ، گستره ی این احساسات خیلی ,وسیع باشه .مگس هارو می کشیم ، مورچه هارو لگد می کنیم ، از چهار پایان بار می کشیم تا وقت پیری و بعد اشک می ریزیم برای غمگین ترین مادر دنیا یعنی گاو که چرا از شیرش استفاده می کنیم !!! صدها سگ و گربه زیر چرخ های اتومبیل هامون له میشن ، هزاران پرنده از سمپاشی که روی مزارع می کنیم از بین میرن و ... اینها خشونت نیست ؟!!! کار غیر اخلاقی کشتن محسوب نمیشه؟!!! دوست خوبم : شاید برات پیش اومده باشه که با دوچرخه ی قشنگ ابی رنگت در جاده ی کلاردشت هم رکاب زده باشی . نگاهی به طبیعت برباد رفته ی کلاردشت یادمون می ندازه که از بین بردن جنگل بزرگترین خیانت در حق حیات موجودات زنده است . زنده ! چه انسان چه حیوان و چه گیاه. پاینده باشی.

19. تشکرها از این نوشته :

hr67 (12-07-2012)

عضو صمیمی
    تشکر 1,246 بار در 234 پست

علیرضا جان :مطلبت رو خوندم و به دیدگاهت احترام میذارم. فکر می کنم درستش هم همین باشه که در تالار بحث مذهبی نداشته باشیم.
    دوست من :به موضوع انزجار طبع آدمی از کشتن و خشونت اشاره کرده بودی که موافقش هستم ولی چرا این انزجار فقط در مورد حیواناتی که برای خوردن ذبح میشن عنوان میشه؟ حتما برای تک تک دوستان پیش اومده که با همین خشونت حشرات رو نابود می کنند. آیا دوست گیاهخواری هست که برای گریز از خشونت علیه حیوانات ، در کمال آرامش بین مجمعی از سوسک ها زندگی کنه؟!! و یا اگر در خانه ای یک موش لانه کرده باشه میتونی تصور کنی که چه فرجامی پیدا می کنه ؟!! اینها خشونت نیست ؟ در این تالار ( با کمال احترام ) احساسات قشنگی می بینم که بسیار هم با ارزشند ولی تصور نمی کنم با توجه به مثال هایی که برات زدم ، گستره ی این احساسات خیلی ,وسیع باشه .مگس هارو می کشیم ، مورچه هارو لگد می کنیم ، از چهار پایان بار می کشیم تا وقت پیری و بعد اشک می ریزیم برای غمگین ترین مادر دنیا یعنی گاو که چرا از شیرش استفاده می کنیم !!! صدها سگ و گربه زیر چرخ های اتومبیل هامون له میشن ، هزاران پرنده از سمپاشی که روی مزارع می کنیم از بین میرن و ... اینها خشونت نیست ؟!!! کار غیر اخلاقی کشتن محسوب نمیشه؟!!! دوست خوبم : شاید برات پیش اومده باشه که با دوچرخه ی قشنگ ابی رنگت در جاده ی کلاردشت هم رکاب زده باشی . نگاهی به طبیعت برباد رفته ی کلاردشت یادمون می ندازه که از بین بردن جنگل بزرگترین خیانت در حق حیات موجودات زنده است . زنده ! چه انسان چه حیوان و چه گیاه. پاینده باشی.
    سعید جان اگر مطالب تالار رو با دقت مطالعه بفرمائید در مورد تمام چیزهائی که شما بهش اشاره کردید نوشته هست! گیاهخوارا با خشونت مخالف هستن و بیشتر از هر کسی به حفظ کره خاکی اهمیت می دن! گیاهخوارا از ابریشم متنفرن چون کرم های ابریشم رو می کشه و هیچ حشره ای رو نمی کشن! ما تا حد امکان جلوی کشته شدن ها و خون ریزی ها می ایستیم!
    این مطالب را مطالعه بفرمائید البته این ها بخشی از مطالب تالاره
    کشتن همیشه باید آخرین گزینه باشد.

چرا من از ابریشم بیزارم؟
    http://forum.vegankind.ir/forum10/thread692.html

جهان سوم کشوری است که در آن اگر بخواهی مملکتت را آباد کنی خانه ات ویران می شود واگر بخواهی خانه ات را آباد کنی مملکتت ویران میشو..د.دکتر حسابی

21. کاربران : 6 تشکر کرده اند از شما hr67 برای ارسال این پست سودمند:

Alireza A (12-07-2012),baher (12-07-2012),Blue (12-07-2012),lone wolf (12-07-2012),saeid579 (16-07-2012),yasaman1178 (12-07-2012)

Ex-Moderator(عضو صمیمی تالار)
    تشکر 2,431 بار در 318 پست

دوست عزیز فکر میکنم اگر در مورد طرز فکر و شیوه زندگی "وگان" مطالعه بفرمایید جواب سئوالهاتون رو میگیرید.
    وگان بودن صرفا یه رژِیم غذایی نیست... وگانیسم یعنی روشی از زندگی که کمترین آسیب ممکنه رو به محیط زیست - موجودات زنده (گیاه و حیوان ) و انسانهای دیگه وارد کنه... باید رو این نکته دقت کنی : کمترین آسیب ممکن!
    قرار نیست الزاما "روی مورچه ها راه بریم " یا "باموشها و سوسکها زندگی کنیم" (!!!) و یا الزاما همشون رو بکشیم!!! برای دور نگهداشتن موجوداتی که نمیخوایم خونمون رو باهاشون شریک شیم راههای دیگه ای غیر از کشتارشون وجود داره از جمله رعایت اصول بهداشتی و استفاده از وسایل بازدارنده و ...
    وگانیسم یعنی اینکه بار بردگی چندین هزارساله رو از دوش حیوانات برداریم... کارهامون رو با استفاده از تکنولوژی سبز پیش ببریم - به کشاورزی ارگانیک بهای بیشتری بدیم و ....
    هر موجود زنده ای یه نوع ماده آلی رو مصرف میکنه تا زنده بمونه و اعمال حیاتیشو ادامه بده، بنابراین جدای از مسائل احساسی ما بعنوان موجود زنده به مواد غذایی آلی نیاز داریم که از منابع غذایی گیاهی تامین میشن، برای تامین این غذا اگر محصولات ارگانیک در دسترس باشند که چه بهتر، در غیر اینصورت باید این نکته رو در نظر داشته باشی که برای تهیه یک غذای جانوری چند برابر بیشتر از یک وعده غذای گیاهی موجود زنده در اثر سمپاشی قتل عام شدن - چند صد برابر جنگل بارانی و مرتع و ساوانا بطور غیر قابل بازگشت نابود شده و آب و خاک چند برابر بیشتر بصورت غیر زیست پایدار مصرف و آلوده و بایر شده است.
    در مورد مسائل دیگه مثل تصادفات جاده ای و مسائل دیگه رعایت حقوق حیوانات هم که مسلما وگان ها پیشرو هستند و شکی در این نیست.
    طبیعت بر باد رفته کلاردشت بخاطر خودخواهی و زیاده خواهی تعدادی زمین خوار و قاچاقچی چوب و دامدار (برای تهیه غذای جانوری انسانها!!!!) به این حال و روز در اومده و این فقط در مورد کلاردشت نیست! شما باید به عرصه های طبیعی دیگه کشورتون سفر کنید تا ببینید گله های گوسفند و بز و شتر و گاو چه بلایی سرش آوردن و هنوز دارن میارن که تا نابودی کاملش چیزی باقی نمونده...
    و گیاهخواری و وگانیسم نه تنها تقابلی با این مسائل نداره بلکه بهترین راه در کمک کاهش و معکوس کردن این روند نابودیه.

23. کاربران : 7 تشکر کرده اند از شما lone wolf برای ارسال این پست سودمند:

Alireza A (12-07-2012),baher (12-07-2012),Blue (12-07-2012),Narges (10-12-2012),saeid579 (16-07-2012),The Almighty (13-07-2012),yasaman1178 (12-07-2012)

صفحه 2 از 4 اولیناولین 1234 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

Users Browsing this Thread

اکنون 1 کاربر در حال مطالعه مبحث هستند (0 عضو و 1 مهمان)

برچسب برای این موضوع

بوک مارک ها

بوک مارک ها

مجوزهای ارسال و ویرایش

• شما نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • شما نمی توانید به پست ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • شما نمی توانید پست های خود را ویرایش کنید
  •  
ساعت 21:32 بر حسب GMT +3.5 می باشد. Powered by: vBulletin Version 4.2.1 vBFarsi Language Pack Version 4.2
Forum Modifications By Marco Mamdouh مطالب درج شده توسط کاربران بیانگر نظر شخصی آنها بوده و ممکن است همسو با اهداف و دیدگاه های مدیریت سایت نباشد. تمامی مطالب و مقالات ارائه شده فقط جنبه اطلاع رسانی دارند.