مهمان گرامی خوش آمدید، جهت عضویت در سایت و دسترسی به کلیه امکانات آن لطفاً کلیک کنید
خام گیاه خواری یا میوه خواری؟
صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 12 از مجموع 21
    عضو انجمن
    تشکر 28 بار در 6 پست

پیش فرض خام گیاه خواری یا میوه خواری؟

سلام دوستان
    میوه خواری یک نوع خام گیاه خواریه که فقط به میوه ها و مغز ها اتکا میکنه.
    دیدگاه های خاصی برای میوه خواری وجود داره.
    خام گیاه خواری یکی از انواع گیاه خواریه که برای حفظ بیشتر سلامت و احیای بدن و سلامتی انتخاب میشه. در میوه خواری هدف جدای از سلامتی بیشتر عقیده ست . یعنی در میوه خواری اهداف و دیدگاه های والایی وجود داره مثلا اینکه از برگ ها استفاده نمیشه چون زنده هستند و اعضای زنده یک گیاه هستند که با اونها گیاه زندگی میکنه هرچند تنها عامل زنده موندن گیاه نیستند و در فصل سرما می ریزند با اینحال جزو اعضا یک گیاه هستند. مثل اینه که ناخن های انسان بلند می شن و زنده بودن انسان وابسته به ناخن هاش نیست پس می تونیم ناخن های انسان رو بکشیم. البته این تعبیر بنده هست. و میوه ها محصولاتی هستن که اتفاقا گیاهان تولید می کنند که جانوران مختلف مصرف کنن تا از این طریق دانه پراکنی کنن.

این رو بگم که من می خوام خام گیاه خوار بشم ولی بین فلسفه میوه خواری و خام گیاه خواری موندم. یعنی تصمیم دارم گیاه خوار بشم ولی می بینم بهترین نوعش خام گیاه خواریه از طرفی وقتی میام گیاه خوار می شم و محافظ حقوق حیوانات می شم و ناراحت می شم از آزار رساندن به حیوانات ، خوب همین طور هم هست برای گیاهان .دلم نمیاد برگهای گیاهان رو بکنم و برگ های کنده شده از تنه گیاهان رو برای نفع رسانی به خودم استفاده کنم . ازطرفی می بینم ممکنه مواد غذایی لازم فقط با میوه جات و مغز ها تامین نشه و میوه ها قند دارن و مرتبا خوردن میوه ها برای رفع گرسنگی ممکنه باعث دیابت بشه. موندم که چیکار کنم . توی یک بن بست دیدگاهی گیر کردم. راهنمایی شما چیه؟

ویرایش توسط amitris : 15-01-2012 در ساعت 01:40

2. کاربران : 13 تشکر کرده اند از شما amitris برای ارسال این پست سودمند:

alireza_88 (01-05-2016),baher (15-01-2012),Benoni (19-01-2012),hadi000 (15-01-2012),mamal (15-01-2012),Moh3n (16-01-2012),Shadow (15-01-2012),tarfandkhaneh (20-01-2012),Texas (15-01-2012),چیتا (29-10-2012),ناپلئون (15-01-2012),yasaman1178 (15-01-2012),رامين (17-07-2013)

Member
    تشکر 324 بار در 65 پست

سلام دوست عزیز و خوش اومدی.

من با توجه به سوالاتی که خودم پرسیدم تقریبا میدونم جواب چی میتونه باشه ولی با توجه به اینکه خودم هنوز کاملا گیاه خوار نشدم و تجربه زیادی هم ندارم بهتره یکی از دوستان با اطلاعات کافی جوابتون رو بدن که این پست رو ببینن حتما جواب میدن.

فقط خواستم خوش آمد گویی بگم.

و اینکه اگر تازه میخواین گیاه خوار بشین و تا الان گوشت خوار بودین فکر کنم یک دفعه خام خوار شدن خیلی خیلی سخته. اینطور نیست دوستان.

4. کاربران : 10 تشکر کرده اند از شما mamal برای ارسال این پست سودمند:

amitris (18-01-2012),baher (15-01-2012),hadi000 (15-01-2012),Shadow (15-01-2012),tarfandkhaneh (20-01-2012),Texas (15-01-2012),چیتا (29-10-2012),ناپلئون (15-01-2012),yasaman1178 (15-01-2012),رامين (17-07-2013)

(ADMIN //Super Moderator ) مدیر ارشد تالار . بخش اندیشه و سلامت
    تشکر 5,705 بار در 913 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط amitris نمایش پست ها
    سلام دوستان
    میوه خواری یک نوع خام گیاه خواریه که فقط به میوه ها و مغز ها اتکا میکنه.
    دیدگاه های خاصی برای میوه خواری وجود داره.
    خام گیاه خواری یکی از انواع گیاه خواریه که برای حفظ بیشتر سلامت و احیای بدن و سلامتی انتخاب میشه. در میوه خواری هدف جدای از سلامتی بیشتر عقیده ست . یعنی در میوه خواری اهداف و دیدگاه های والایی وجود داره مثلا اینکه از برگ ها استفاده نمیشه چون زنده هستند و اعضای زنده یک گیاه هستند که با اونها گیاه زندگی میکنه هرچند تنها عامل زنده موندن گیاه نیستند و در فصل سرما می ریزند با اینحال جزو اعضا یک گیاه هستند. مثل اینه که ناخن های انسان بلند می شن و زنده بودن انسان وابسته به ناخن هاش نیست پس می تونیم ناخن های انسان رو بکشیم. البته این تعبیر بنده هست. و میوه ها محصولاتی هستن که اتفاقا گیاهان تولید می کنند که جانوران مختلف مصرف کنن تا از این طریق دانه پراکنی کنن.

این رو بگم که من می خوام خام گیاه خوار بشم ولی بین فلسفه میوه خواری و خام گیاه خواری موندم. یعنی تصمیم دارم گیاه خوار بشم ولی می بینم بهترین نوعش خام گیاه خواریه از طرفی وقتی میام گیاه خوار می شم و محافظ حقوق حیوانات می شم و ناراحت می شم از آزار رساندن به حیوانات ، خوب همین طور هم هست برای گیاهان .دلم نمیاد برگهای گیاهان رو بکنم و برگ های کنده شده از تنه گیاهان رو برای نفع رسانی به خودم استفاده کنم . ازطرفی می بینم ممکنه مواد غذایی لازم فقط با میوه جات و مغز ها تامین نشه و میوه ها قند دارن و مرتبا خوردن میوه ها برای رفع گرسنگی ممکنه باعث دیابت بشه. موندم که چیکار کنم . توی یک بن بست دیدگاهی گیر کردم. راهنمایی شما چیه؟
    سلام دوست عزیز خوش آمدید :)
    مهم اینه که به این نتیجه والا رسیدید که شیوه زندگی شما نباید باعث آزار و کشتار موجودات بشه. بقیه انتخاب ها برای رژیم غذایی تون بستگی داره به شرایط و میزان آگاهیتون.

فقط به این نکته باید توجه کنیم که ما داریم در دنیایی زندگی میکنیم که هر گوشه از اون ممکنه با باورهای ما مغایر باشه. هدف ما ایجاب میکنه که از مطلق گرایی فاصله بگیریم و سعی کنیم در به حداقل رساندن این تناقضات و رسیدن به یک روش زندگی ایده آل !

به پاسخ های زیر در مورد گیاهان که گزیده ای است از پاسخ های دوستان ، لطفا توجه فرمایید:

1 :در رده بندي حيوانات كه انسان هم جزو آنهاست ،انسان بسيار نزديك و هم رديف با گياهخواران و ميوه خواران است.
    براي هر موجودي در طبيعت يك چرخه زندگي و غذايي مشخصي وجود دارد و همه طبق آن زندگي مي كنند. هرموجودي بايد به منظور جلوگيري از بي نظمي و حفظ تنوع بيولوژيكي از چرخه غذايي خودش تغذيه كند ،مثل غذاي شير كه حيواناتي مثل آهو و ساير حيواناتي هست كه در محيط اطرافش مي باشند.غذاي انسان هم گياهان و ميوه ها هست و بايد از آنها تغذيه كند. لذا همانطوريكه يك حيوان گوشتخوار و شكارگر براي بدست آوردن غذايش حيواني را در زنجيره غذايي خودش شكار كرده و مي خورد و البته دچار هيچ ظلمي نمي شود ، انسان نيز با خوردن گياهان و میوه ها هيچ نوع كار غير اخلاقي و غير طبيعي انجام نمي دهد.

2 :مقايسه حيوانات و گياهان از لحاظ حس درد از لحاظ علمي غير منطقي مي باشد چرا كه گیاهان در برابر کنش های محیطی صرفا واکنش نشان میدهند در حالي كه حيوانات داراي قوه درك ،فهم و شعور بوده و با تمامي وجود نسبت به عوامل محيطي عكس العمل نشان مي دهند...دقيقا مثل انسان !
    ---------------------------------------------------
    دوست من شاید ریز شدن بیش از حد در موضوعات ، بعضی وقت ها ما رو دچارشک و تردیدهایی بکنه که نتیجه ش فقط دوری از اهدافمون میتونه باشه.
    شاید این نوع طرز نگرش به گیاهان سوالاتی رو هم در مورد ریز موجودات معلق در آب و یا هوا پیش بیاره !! کما اینکه منتقدین نا آگاه و مخالف گیاهخواری هر از گاهی در تکمیل سطحی گویی های خود به این موارد نیز اشاره می کنند
    .

و مطمئن باشید گیاهخواری،خام گیاهخواری و یا میوه خواری هیچکدام باعث کمبود در انسان نمی شوند به شرط آنکه ما اطلاعات کاملی از مواد و املاح موجود در گیاهان و میوه ها داشته باشیم و بتونیم برنامه های غذایی منظمی برای خود در پیش بگیریم.

این یه پیج مرجع در مورد خام گیاهخواری و میوه خواریه که به طور مرتب آپدیت میشه ،فکر کنم براتون مفید باشه

http://www.facebook.com/groups/rawanddelicious
    موفق باشید

There is always a hope

6. کاربران : 18 تشکر کرده اند از شما baher برای ارسال این پست سودمند:

alireza_88 (01-05-2016),amitris (18-01-2012),Benoni (15-01-2012),hadi000 (15-01-2012),lone wolf (17-01-2012),mamal (15-01-2012),Narges (19-01-2012),PERSIAN CAT 1 (15-01-2012),Ramtin (15-01-2012),Shadow (15-01-2012),tarfandkhaneh (20-01-2012),Texas (15-01-2012),The Almighty (15-01-2012),چیتا (29-10-2012),ناپلئون (15-01-2012),وجترین (21-02-2013),yasaman1178 (15-01-2012),yasamin (15-01-2012)

عضو صمیمی
    تشکر 499 بار در 77 پست

پیش فرض خوشامدگویی

سلام amitris عزیز
    بهت خوشامد میگم و بابت تصمیم باارزشی که گرفتی بهت تبریک میگم
    توضیحات باهر عزیز کامل و عالی بود - من هم با باهر جان موافقم که مطلق گرایی اصلا خوب نیست- همینکه ما بتونیم محصولات حیوانی رو از سیتم تغذیه مون حذف کنیم کار بسیار بزرگی کردیم و واقعا الان نیازی نیست که به این فکر کنیم که بهترین روش کدومه-
    البته شما میتونید پاسخ سوالاتتون رو در لینک های زیر پیدا کنید

پرسش و پاسخ های گیاهخواری با دکتر زرین آذر
    http://fa.zarinazar.com/?page_id=40
    اما من فکر میکنم که شما از گیاهخواری شروع کنید بسیار هم خوب و عالیه-
    من 40 روزه که خامگیاهخوارم- که البته من دلایلی خاص برای این کار دارم - اما تو این مدت فهمیدم که گیاهخواری هم بسیار عالیه-من اوایل بهم فشار اومد اما وقتی دیدم که این مسیر چقدر عالیه دیگه نتونستم و نمیخوام به گوشتخواری برگردم- به هیچ وجه- با این حال تو این مدت کوتاه من میبینم که خیلی از بچه های دانشگاه که تاثیرات مثبت خامگیاهخواری رو روی من دیدن به این کار راغب شدن و شروع کردن اما خیلی هاشون دو سه روز بیشتر نتونستن ادامه بدن- البته دو سه نفری هم تونستن وصد البته خیلی ها هستن که تو جاهای دیگه سال هاست که اینطوری زندگی میکنن و در اوج سلامت هستن
    اگه راستشو بخواید تحقیقات زمین شناسی و زیست شناسی به صورت مستدل ثابت کردن که انسان یک موجود میوه خواره- در واقع اجداد ما بر روی زمین در ابتدا میوه خوار بودن و بعدها گوشتخوار و همه چیزخوار هستن- میوه خواری نه تنها هیچ ضرری به بدن نمیرسونه بلکه تمام مواد مورد نیاز بدن رو تامین میکنه- هرچند افراد بسیاری همچون خانم دکتر ذرین آذر هستند که معتقدند مصرف سبزیجات هم برای بدن ضروریه (یا لااقل مفیده)
    با این حال من بازم پیشنهاد میکنم که شما از گیاهخواری شروع کنی و اگه قصد داری میوه خوار بشی به خودت زمان بده و بگذار اطلاعات و دانشت بیشتر بشه- پیشنهاد میکنم که از مطالب مفید سایت استفاده کنی و از تجربه ی دوستان عزیز استفاده کنی
    بازم بهت تبریک میگم برات آرزوی موفقیت میکنم

ویرایش توسط hadi000 : 15-01-2012 در ساعت 21:34

8. کاربران : 12 تشکر کرده اند از شما hadi000 برای ارسال این پست سودمند:

amitris (18-01-2012),baher (15-01-2012),Benoni (19-01-2012),lone wolf (17-01-2012),mamal (18-01-2012),Shadow (17-01-2012),tarfandkhaneh (20-01-2012),Texas (15-01-2012),چیتا (29-10-2012),ناپلئون (17-01-2012),وجترین (21-02-2013),yasaman1178 (15-01-2012)

عضو انجمن
    تشکر 28 بار در 6 پست

با تشکر از دوستان و راهنمایی هاشون.
    قبلا که به این صفحه مراجعه کرده بودم پاسخ های بیشتری وجود داشت و شاید یکم نقطه مقابل همدیگه بود . ولی الان مثل اینکه حذف شدن. نمی دونم آیا مدیر انجمن اونها رو حذف کرده یا نه.
    ولی یک نکته ای رو می خوام بگم
    من فقط چند روزه تو این فروم عضو شدم و با اولین ارسالی که داشتم شاهد این مدل سانسور کاری بودم
    این کار اصل مطابق وسعت دید یک حامی گیاه خواری نیست. شما به احتمال زیاد مدت زیادیه که گیاه خوار هستید پس من باید از شما رفتارهای متعالی رو که از گیاه خواری نشات می گیرد یاد بگیرم. اینکه یکی نظری مطابق میل شما نداشته باشه دلیلی بر حذف پستش وجود نداره باید همه دیدگاه هامونو مطرح کنیم تا کسی که سوال داشته خودش تصمیم بگیره که کدوم پاسخ بیشتر به دردش می خوره.
    راستش واقعا جا خوردم. قبلا که اومده بودم 7 پاسخ وجود داشت ولی حالا 3 تا باقی مونده. برام واقعا جای تعجب داشت.
    با این پاسخ من ممکنه مورد برخورد مدیران انجمن قرار بگیرم. ولی بنده ابایی ندارم و به عنوان کسی که به گیاه خواری دارم وارد می شم سعی می کنم رفتارهای متعالی داشته باشم.
    به هرحال اگر عضویتم لغو نشه ازتمام کسانی که در این صفحه پاسخ گذاشتن چه اونهایی که الان پاسخ هاشون وجود داره و چه اونهایی که حذف شده ، از همشون تشکر می کنم.

10. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما amitris برای ارسال این پست سودمند:

tarfandkhaneh (20-01-2012),چیتا (29-10-2012)

عضو فعال و صمیمی تالار
    تشکر 2,429 بار در 344 پست

دوست عزيز اينجا از سانسور مانسور خبري نيست و هرچيزي هست همينه كه داري ميبني :)
    پست هاي 4 به بعد با اتفاق نظر همه دوستاني كه پست داده بودند به تاپيك ويژه اعضاي فعال منتقل شده
    تا ادامه صحبت ها در اونجا انجام بشه.

دل پري داري ها ؟ نه ؟ ،اول بهتره سوال كني اگه جواب نگرفتي اونموقع هرچه دل مهربونت خواست بگو

12. کاربران : 6 تشکر کرده اند از شما Texas برای ارسال این پست سودمند:

baher (18-01-2012),lone wolf (18-01-2012),mamal (19-01-2012),tarfandkhaneh (20-01-2012),ناپلئون (19-01-2012),yasamin (20-01-2012)

عضو انجمن
    تشکر 28 بار در 6 پست

با عرض پوزش
    بنده دچار سوء برداشت شدم. از همه عذر می خوام

14. کاربران : 8 تشکر کرده اند از شما amitris برای ارسال این پست سودمند:

baher (18-01-2012),lone wolf (18-01-2012),mamal (19-01-2012),tarfandkhaneh (20-01-2012),Texas (18-01-2012),چیتا (29-10-2012),ناپلئون (19-01-2012),yasamin (20-01-2012)

Member
    تشکر 324 بار در 65 پست

البته منم اونجا پست داده بودم و به دلیل امتحان پایان ترمم رجوع نکردم ببینم جواب ها چی شده تا الان. تاپیک رو هم داشتم دنبال میکردم. نه کسی سوال پرسید و نه دیگه دسترسی وجود داره.

16. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما mamal برای ارسال این پست سودمند:

amitris (20-01-2012),Texas (19-01-2012),ناپلئون (20-01-2012)

عضو صمیمی
    تشکر 499 بار در 77 پست

پیش فرض اعضای فعال

من داشتم مطالب رو دنبال میکردم که یهو قطع شد- صرف نظر از اختلافات بین نظرهای دوستان من از بحثش خوشم اومد
    با اینکه مقداری فکرمو به چالش کشید ولی برام جالب بود و دوست دارم که اون مطالب رو بخونم
    دارم کم کم متقاعد میشم که لااقل واسه یه مدت هم هم که شده سبزیجات رو هم از رزیم غذاییم حذف کنم و فقط میوه مصرف کنم
    از دوستان یا اعضای فعال خواهش میکنم که اگه میشه یه جور امکان اینو بذارن که کسانی که علاقه مند هستن این مطالب رو بخونن- الان پست جدید اون قسمت رو خواستم ببینم دیدم نمیشه و من اجازه ی ورود ندارم
    اگه میشه لطف کنید و راهنمایی کنید
    راستش فکر میکنم فلسفه ی میوه خواری خیلی جالبه و علاقه دارم به قول دوستام برم مرحله ی بعد و مصرف سبزیجات رو هم (لااقل واسه یه مدت) قطع کنم
    سپاس

18. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما hadi000 برای ارسال این پست سودمند:

amitris (20-01-2012),tarfandkhaneh (20-01-2012),چیتا (29-10-2012)

عضو انجمن
    تشکر 28 بار در 6 پست

بنده خواهشی از مدیران انجمن دارم .
    کسی که در این فروم عضو میشه به احتمال زیاد گیاه خواره یا آشنایی نسبتا خوبی با گیاه خواری داره . وگرنه اصولا اونهایی که همه چیز خوارن و اطلاعی در مورد گیاه خواری ندارن در فروم مهمان هستن . یعنی نگرش باید اینجوری باشه.
    پس کسی که عضو این انجمن هست مطمئنن خواستار بحث ها گفتگو ها و چالش ها در تاپیک های مختلف هست تا بتونه با پیگری و کمک گرفتن از باتجربه ها و ریش سفیدان این انجمن , آگاه تر بشه و نگرشش رو گسترش بده .
    پس تاپیکی رو که به چالش کشیده می شه و ممکنه افرادی رو که هنوز تازه دارن با گیاه خواری آشنا می شن , از گیاه خواری زدشون کنه لطفا اون تاپیک رو فقط از دسترس مهمانان خارجش کنین .
    یکم به این جمله من تامل کنید :
    بنده کسی بودم که این بحث رو شروع کردم و این سوال سوال بنده بوده در ابتدا . و من از شما برای حلش کمک خواستم . حالا شما اون رو از دسترس تازه واردین خارجش کردید و به بحث بین خودتون می پردازین بدون اینکه فکر کنید بنده چه طوری می خوام به پاسخ هایی که برای سوال بنده داده شده دسترسی داشته باشم.که اگه جناب Moh3n در پیامی به من نگفته بودن قضیه از چه قراره بنده در سردرگمی باقی می موندم .

اینکه شاید بحث های چالشی تازه گیاه خوار شده ها و تازه علاقه مندان به گیاه خواری رو زده کنه.بهتر نیست اینو بذارید به عهده خودشون که درموردش نتیجه گیری کنن.
    لطفا هر چه سریعتر برای این قضیه فکری بکنید. چون احساس می کنم یک جواریی به شعور بنده و شاید دیگر تازه واردین توهین شده.
    بازهم عذر می خوام اگه لحنم یه مقدار تنده

20. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما amitris برای ارسال این پست سودمند:

عضو انجمن
    تشکر 28 بار در 6 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط texas نمایش پست ها
    دوست عزيز اينجا از سانسور مانسور خبري نيست و هرچيزي هست همينه كه داري ميبني :)
    پست هاي 4 به بعد با اتفاق نظر همه دوستاني كه پست داده بودند به تاپيك ويژه اعضاي فعال منتقل شده
    تا ادامه صحبت ها در اونجا انجام بشه.

دل پري داري ها ؟ نه ؟ ،اول بهتره سوال كني اگه جواب نگرفتي اونموقع هرچه دل مهربونت خواست بگو
    آیا از بنده پرسیدین؟ فکر کنم اولین پست و خودم ارسال کردم

22. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما amitris برای ارسال این پست سودمند:

عضو فعال و صمیمی تالار
    تشکر 2,429 بار در 344 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط amitris نمایش پست ها
    بنده خواهشی از مدیران انجمن دارم .
    کسی که در این فروم عضو میشه به احتمال زیاد گیاه خواره یا آشنایی نسبتا خوبی با گیاه خواری داره . وگرنه اصولا اونهایی که همه چیز خوارن و اطلاعی در مورد گیاه خواری ندارن در فروم مهمان هستن . یعنی نگرش باید اینجوری باشه.
    پس کسی که عضو این انجمن هست مطمئنن خواستار بحث ها گفتگو ها و چالش ها در تاپیک های مختلف هست تا بتونه با پیگری و کمک گرفتن از باتجربه ها و ریش سفیدان این انجمن , آگاه تر بشه و نگرشش رو گسترش بده .
    پس تاپیکی رو که به چالش کشیده می شه و ممکنه افرادی رو که هنوز تازه دارن با گیاه خواری آشنا می شن , از گیاه خواری زدشون کنه لطفا اون تاپیک رو فقط از دسترس مهمانان خارجش کنین .
    یکم به این جمله من تامل کنید :
    بنده کسی بودم که این بحث رو شروع کردم و این سوال سوال بنده بوده در ابتدا . و من از شما برای حلش کمک خواستم . حالا شما اون رو از دسترس تازه واردین خارجش کردید و به بحث بین خودتون می پردازین بدون اینکه فکر کنید بنده چه طوری می خوام به پاسخ هایی که برای سوال بنده داده شده دسترسی داشته باشم.که اگه جناب Moh3n در پیامی به من نگفته بودن قضیه از چه قراره بنده در سردرگمی باقی می موندم .

اینکه شاید بحث های چالشی تازه گیاه خوار شده ها و تازه علاقه مندان به گیاه خواری رو زده کنه.بهتر نیست اینو بذارید به عهده خودشون که درموردش نتیجه گیری کنن.
    لطفا هر چه سریعتر برای این قضیه فکری بکنید. چون احساس می کنم یک جواریی به شعور بنده و شاید دیگر تازه واردین توهین شده.
    بازهم عذر می خوام اگه لحنم یه مقدار تنده
    دوست عزيز به سوال شما جواب داده شده،حتي بعد از اينكه به پست شما جواب دادند شما به طور مدام آنلاين شديد و اگر موردي بود و احساس ميكرديد كه از جوابتون راضي نيستيد بايد همون موقع مطرح ميكرديد . ولي نميدونم منظور شما از اين پيگيريه مشكوك چيه؟ اصل تاپيك و جواباش سر جاشون هستند و بقيه به يه قسمت ديگه منتقل شده و حتي موضوع بحث هم يه جورايي عوض شده.
    اين بستگي به نظر مديران داره كه تاپيك رو علني كنند يا نه!
    سردرگمي نداره ! شما در پست قبليتون سوال كرديد و من هم جواب دادم و شما هم قبول كرديد
    جناب Moh3n قضيه اي نيست.هست؟

24. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما Texas برای ارسال این پست سودمند:

baher (20-01-2012),lone wolf (20-01-2012),tarfandkhaneh (20-01-2012)

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

Users Browsing this Thread

اکنون 1 کاربر در حال مطالعه مبحث هستند (0 عضو و 1 مهمان)

برچسب برای این موضوع

بوک مارک ها

بوک مارک ها

مجوزهای ارسال و ویرایش

• شما نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • شما نمی توانید به پست ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • شما نمی توانید پست های خود را ویرایش کنید
  •  
ساعت 21:33 بر حسب GMT +3.5 می باشد. Powered by: vBulletin Version 4.2.1 vBFarsi Language Pack Version 4.2
Forum Modifications By Marco Mamdouh مطالب درج شده توسط کاربران بیانگر نظر شخصی آنها بوده و ممکن است همسو با اهداف و دیدگاه های مدیریت سایت نباشد. تمامی مطالب و مقالات ارائه شده فقط جنبه اطلاع رسانی دارند.