مهمان گرامی خوش آمدید، جهت عضویت در سایت و دسترسی به کلیه امکانات آن لطفاً کلیک کنید
غذاهای خام گیاهی - صفحه 2
صفحه 2 از 4 اولیناولین 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 13 تا 24 از مجموع 45
Like Tree31Likes

موضوع: غذاهای خام گیاهی

Senior Member
    تشکر 1,121 بار در 231 پست

پیش فرض غذای چند دقیقه ای

با درود.من یه غذای چند دقیقه ای برای خودم درست میکنم خیلی خوشمزه س .یک عدد کدوی سبز و دو عدد هویج و یک عدد فلفل دلمه ای.هویج و کدو رو رنده میکنم و فلفل دلمه ای رو مثل سالاد شیرازی خردش میکنم همه رو قاطی میکنم و یک مشت کشمش هم روی اون میریزم و گاهی هم بدلخواه کمی روغن زیتون روی اون میریزم.خیلی خوشمزه میشه.اگر درست نکردید پیشنهاد میکنم یک امتحانی بکنید.و آبمیوه هم چند عدد سیب یا چند عدد هویج رو آب ش رو گرفته داخل مخلوط کم میریزم و حدود دو مشت هم اسفناج میریزم و خیلی خوشرنگ و خوشمزه میشه.ببخشید که از اندازه ی مشت استفاده میکنم.قبلش دست هام رو خوب میشورم.اینم طنز که از خوندن این متن خسته نشده باشید.موفق باشید...

خوشبختی likes this.

2. کاربران : 7 تشکر کرده اند از شما رامین58 برای ارسال این پست سودمند:

hadi000 (30-10-2012),lone wolf (02-11-2012),Shadow (31-10-2012),Texas (31-10-2012),چیتا (31-10-2012),yasaman1178 (31-10-2012),عطیه (30-10-2012)

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط چیتا نمایش پست ها
    سلام به دوستان عزیزم

منم مدتیه که خامخواری میکنم . البته هنوز تجربه زیادی ندارم ولی تصمیم گرفتم که ادامه بدم.امیدوارم بتونم از تجربیات شما استفاده کنم.ممنونم
    درود بر دوست عزیز.منم از اول مهر ماه سال جاری شروع به خام گیاهخواری کردم.لطفآ برای ادامه ی این راه از تجربه ی دوستان قدیمی و باتجربه استفاده کن.من سالاد زیاد میخورم.مثلا برای غذا یک عدد کدوی سبز و دو عدد هویج رنده کرده و یک عدد هم فلفل دلمه ای خرد کرده روی آن میریزم و یک مشت هم کشمش.در ضمن گردو و بادام خیس کردم و روزی چند عدم پوست کنده و میخورم.کدوی سبز رو که مثل خیار میخورم.در ضمن از آبمیوه زیاد استفاده میکنم.مثلا آب سیب گرفته در مخلوط کن میریزم و یک مشت جعفری و گشنیز یا بجای آن اسفناج.یا بجای آب سیب از آب هویج استفاده میکنم.گل کلم و یا کلم قرمز میخورم.شلغم رو پوست میگیرم میخورم.کلم بروکلی هم همینطور.بقول معروف به خودم نمیزارم بد بگذره.امیدوارم تونسته باشم کمکی کرده باشم.موفق باشید

4. کاربران : 6 تشکر کرده اند از شما رامین58 برای ارسال این پست سودمند:

Bahman7 (09-07-2014),lone wolf (02-11-2012),Shadow (31-10-2012),چیتا (01-11-2012),yasaman1178 (01-11-2012),عطیه (03-11-2012)

عضو انجمن
    تشکر 18 بار در 3 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط رامین58 نمایش پست ها
    درود بر دوست عزیز.منم از اول مهر ماه سال جاری شروع به خام گیاهخواری کردم.لطفآ برای ادامه ی این راه از تجربه ی دوستان قدیمی و باتجربه استفاده کن.من سالاد زیاد میخورم.مثلا برای غذا یک عدد کدوی سبز و دو عدد هویج رنده کرده و یک عدد هم فلفل دلمه ای خرد کرده روی آن میریزم و یک مشت هم کشمش.در ضمن گردو و بادام خیس کردم و روزی چند عدم پوست کنده و میخورم.کدوی سبز رو که مثل خیار میخورم.در ضمن از آبمیوه زیاد استفاده میکنم.مثلا آب سیب گرفته در مخلوط کن میریزم و یک مشت جعفری و گشنیز یا بجای آن اسفناج.یا بجای آب سیب از آب هویج استفاده میکنم.گل کلم و یا کلم قرمز میخورم.شلغم رو پوست میگیرم میخورم.کلم بروکلی هم همینطور.بقول معروف به خودم نمیزارم بد بگذره.امیدوارم تونسته باشم کمکی کرده باشم.موفق باشید
    با سلام به همه دوستانم و تشکر از رامین عزیز

بابت اظهار لطفتون ممنونم و از شما دوست خوبم تشکر میکنم.حتما از تجارب شما و دوستانم استفاده میکنم تا بتونم در این مسیر پیشرفت کنم.از دوستان چند نفر خامخوار مطلق هستن؟

6. کاربران : 6 تشکر کرده اند از شما چیتا برای ارسال این پست سودمند:

Bahman7 (09-07-2014),hadi000 (01-11-2012),Shadow (04-11-2012),Texas (02-11-2012),yasaman1178 (01-11-2012),عطیه (03-11-2012)

عضو صمیمی
    تشکر 499 بار در 77 پست

سلام چیتا جان
    منم حدود یازده ماهه که خامگیاهخوار مطلقم
    ولی تجربه زیادی ندارم- چون دانشجو هستم و توی زندگی دانشجویی امکان فراهم کردن خیلی چیزها نیست-و البته خیلی حوصله آزمون و خطا کردن روندارم- و البته وقت زیادی هم برای این کارا ندارم- بیشترین چیزی که توی این یازده ماه مصرف کردم علاوه بر میوه سالاد شیرازی و خرما و اینجور چیزا بوده- بعضی وقتا با خرما دو سه قاشق کنجد و دو سه تا گردو رو آسیاب میکنم و توی مصرف خرمای روزانه ام میریزم
    صبحا بیشتر میوه های آبدار مناسبه- برای ناهار و شام اول میوه میل کنید و بعد سالاد و اگه بود مقداری مغز والبته انواع جوونه رو یادتون نره- جوونه ها خیلی مفید و انرژتیک هستن
    در مصرف مغزها افراط نکنید- روزانه یک مشت مغز برای بدن کافیه -بیش از اون نیازی نیست
    با مراجعه به بخش خانم دکتر ذرین اذر میتونید اطلاعات خیلی خوبی کسب کنید
    امیدوارم دراین مسیر پایدار باشید

8. کاربران : 6 تشکر کرده اند از شما hadi000 برای ارسال این پست سودمند:

Bahman7 (09-07-2014),lone wolf (02-11-2012),Shadow (04-11-2012),Texas (02-11-2012),چیتا (02-11-2012),yasaman1178 (02-11-2012)

عضو انجمن
    تشکر 18 بار در 3 پست

سلام و درود به همه عزیزان
    هادی جان ممنونم.براتون آرزوی سلامتی میکنم.توضیحاتتون خیلی عالی بود .
    من قبلا در تالار گفتگوی ایرانیان گیاهخوارعضو بودم ولی به دلیل مشکلات در سایت تالار چند وقتیه از دوستانم دور شدم و به این تالار اومدم و عضو شدم و امیدوارم که در کنار شما تجارب خوبی کسب کنم.
    به نظر من، ما خامخوارها باید تعامل بیشتری با هم داشته باشیم و مشکلاتمون رو در خامخواری با مشورت هم حل کنیم.
    در تالار گفتگوی ایرانیان گیاهخوار من از وجود دوست خوبم ابوطالب رحیمی که خامخوار مطلق بودند خیلی بهره بردم و به ایشون مدیون هستم.
    بازم از شما تشکر میکنم

10. کاربران : 6 تشکر کرده اند از شما چیتا برای ارسال این پست سودمند:

Bahman7 (09-07-2014),hadi000 (02-11-2012),Shadow (04-11-2012),Texas (03-11-2012),yasaman1178 (03-11-2012),عطیه (03-11-2012)

عضو انجمن
    تشکر 40 بار در 5 پست

پیش فرض درباره خامگیاهخواری

سلام عزیزان دلم خوبید؟ فداتون بشم من که تو این وانفسا " انسان" موندید. میام اینجا پست های شمارو میخونم گریم میگیره از آدم بودن بعضی ها.
    بگذریم. دوستان خام گیاهخواری واقعا الان خیلی از نظر مالی به آدم فشار میاره. مخصوصا برای کسانی که در خونه ی پدر و مادر زندگی میکنند.قیمت میوه که خیلی رفته بالا ضمن اینکه دانه های روغنی مثل پسته و بادام رو اصلا دیگه نمیشه رفت طرفش. برای کسی که خام گیاهخواره واقعا تهیه ی این مواد با این وضع اقتصادی خیلی مشکله.این مساله میتونه تا جایی پیش بره که پدران و مادران پریمات ما پیش رفتند. همانطور که میدونیم تاریخ چند هزارساله ی همه چیزخواری انسان بعد از قحطی ها و دورانهایی که اجداد ما دسترسی به منابع غذایی واقعی خودشون یعنی میوه ها نداشتندشروع شده.من فکر میکنیم الان ما تو ایران در این وهله ی تاریخ وضعی بهتر از اجدادمون که از فرط قحطی دست به خوردن حیوانات زدند نداریم. یک کتابی میخوندم درباره ی تاریخ چین که خیلی تاسف بار بود ، در اواخر دوره ی امپراطوری و اوایل به قدرت رسیدن کمونیستها در چین وضع اقتصادی به جایی میرسه که هیچ سگ و گربه ای در خیابانها وجود نداشته چون مردم از فرط گرسنگی همه رو خورده بودند این وضع وقتی تاسف بارتر میشه که بچه هایی کوچک تو خیابون گم میشدند وبعدا معلوم میشد که توسط همسایه ها خورده شده بودند. حتما شنیدید که چینی ها سگ و گربه و خیلی خزنده هارو میخورند، تاریخ این مساله شاید به اونجا برمیگرده. به هر حال طبق قانون انتخاب طبیعی و لزوم انطباق برای بقای داروین ما مجبوریم خودمون رو با شرایط وقف بدیم. این تنها دلیل عدم انقراض انسان و انقراض حیواناتیه که نتونستند خودشون رو با شرایط مطابقت بدن. ببخشید حرفهام خیلی طولانی شد. اینهارو گفتم برای مقدمه چون میخواستم کمی با دوستانی که به تازگی خام گیاهخوار شدند صحبت کنم. دوستان من ، من به عنوان یک خام گیاه خوار یک پیشنهاد به شما دارم. اگر یا شرایط مالی برای تامین تمام منابع غذایی مورد نیاز رو ندارید و یا به هر دلیلی الان احساس فشار خیلی زیادی میکنید، بهتره که کمی از مواد گیاهی پخته شده هم استفاده کنید. مطمئن باشید این به هیچ وجه بد نیست میدونید چرا؟ برای اینکه بین بد و بدتر همیشه باید بد رو انتخاب کرد. من افرادی رو دیدم که انقدر تحت تاثیر شعارهای آبکی قرار گرفتند و سعی کردند فقط خامخواری کنند و از طرفی شرایط مالی لازم رو نداشتند که در نهایت به یکباره گوشت خوار شدند!!! خام گیاهخواری که به معنی خیار خواری نیست!! بعضی هارو میبینی از صبح تا شب خیار و گوجه میخورند. خوب مشخصه که بعد از مدتی مریض خواهند شد. پس افراط و تفریط نکنید. اگر براتون سخته غذاهای گیاهی پخته هم بخورید تا شرایط اقتصادی بهتر بشه. بعد به سمت خودشکوفایی پیش برید. البته این صرفا نظر من بود که لزوما هم درست نیست.
    دوستتون دارم وحشتناک

12. کاربران : 5 تشکر کرده اند از شما frugivorous برای ارسال این پست سودمند:

ashti (05-11-2012),Bahman7 (09-07-2014),Shadow (04-11-2012),yasaman1178 (05-11-2012),سروش (05-08-2013)

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط frugivorous نمایش پست ها
    سلام عزیزان دلم خوبید؟ فداتون بشم من که تو این وانفسا " انسان" موندید. میام اینجا پست های شمارو میخونم گریم میگیره از آدم بودن بعضی ها.
    با درود.یاد یه ضرب المثل افتادم در باره ی چینی ها.خودشون میگن هر چی توی آسمون باشه میخوریم غیر از هواپیما و هر چی توی اقیانوس باشه میخوریم غیر از کشتی.بله گفته های شما درسته در باره ی گرونی و تورم.ولی خب گوشت هم ارزونتر از میوه جات و سبزیجات نیست.البته حبوبات هم که نگوووووووووو.من امروز رفتم خریدم.ولی خب اگر دوراندیش باشیم میبینیم که خیلی ویزیت ها و انشاالله خرج دوا دکتر نداشته باشیم بنفع هم هست.

14. کاربران : 4 تشکر کرده اند از شما رامین58 برای ارسال این پست سودمند:

Bahman7 (09-07-2014),frugivorous (05-11-2012),Shadow (05-11-2012),yasaman1178 (05-11-2012)

عضو انجمن
    تشکر 18 بار در 3 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط frugivorous نمایش پست ها
    بگذریم. دوستان خام گیاهخواری واقعا الان خیلی از نظر مالی به آدم فشار میاره. مخصوصا برای کسانی که در خونه ی پدر و مادر زندگی میکنند.قیمت میوه که خیلی رفته بالا ضمن اینکه دانه های روغنی مثل پسته و بادام رو اصلا دیگه نمیشه رفت طرفش. برای کسی که خام گیاهخواره واقعا تهیه ی این مواد با این وضع اقتصادی خیلی مشکله.این مساله میتونه تا جایی پیش بره که پدران و مادران پریمات ما پیش رفتند. همانطور که میدونیم تاریخ چند هزارساله ی همه چیزخواری انسان بعد از قحطی ها و دورانهایی که اجداد ما دسترسی به منابع غذایی واقعی خودشون یعنی میوه ها نداشتندشروع شده.من فکر میکنیم الان ما تو ایران در این وهله ی تاریخ وضعی بهتر از اجدادمون که از فرط قحطی دست به خوردن حیوانات زدند نداریم. یک کتابی میخوندم درباره ی تاریخ چین که خیلی تاسف بار بود ، در اواخر دوره ی امپراطوری و اوایل به قدرت رسیدن کمونیستها در چین وضع اقتصادی به جایی میرسه که هیچ سگ و گربه ای در خیابانها وجود نداشته چون مردم از فرط گرسنگی همه رو خورده بودند این وضع وقتی تاسف بارتر میشه که بچه هایی کوچک تو خیابون گم میشدند وبعدا معلوم میشد که توسط همسایه ها خورده شده بودند. حتما شنیدید که چینی ها سگ و گربه و خیلی خزنده هارو میخورند، تاریخ این مساله شاید به اونجا برمیگرده. به هر حال طبق قانون انتخاب طبیعی و لزوم انطباق برای بقای داروین ما مجبوریم خودمون رو با شرایط وقف بدیم. این تنها دلیل عدم انقراض انسان و انقراض حیواناتیه که نتونستند خودشون رو با شرایط مطابقت بدن. ببخشید حرفهام خیلی طولانی شد. اینهارو گفتم برای مقدمه چون میخواستم کمی با دوستانی که به تازگی خام گیاهخوار شدند صحبت کنم. دوستان من ، من به عنوان یک خام گیاه خوار یک پیشنهاد به شما دارم. اگر یا شرایط مالی برای تامین تمام منابع غذایی مورد نیاز رو ندارید و یا به هر دلیلی الان احساس فشار خیلی زیادی میکنید، بهتره که کمی از مواد گیاهی پخته شده هم استفاده کنید. مطمئن باشید این به هیچ وجه بد نیست میدونید چرا؟ برای اینکه بین بد و بدتر همیشه باید بد رو انتخاب کرد. من افرادی رو دیدم که انقدر تحت تاثیر شعارهای آبکی قرار گرفتند و سعی کردند فقط خامخواری کنند و از طرفی شرایط مالی لازم رو نداشتند که در نهایت به یکباره گوشت خوار شدند!!! خام گیاهخواری که به معنی خیار خواری نیست!! بعضی هارو میبینی از صبح تا شب خیار و گوجه میخورند. خوب مشخصه که بعد از مدتی مریض خواهند شد. پس افراط و تفریط نکنید. اگر براتون سخته غذاهای گیاهی پخته هم بخورید تا شرایط اقتصادی بهتر بشه. بعد به سمت خودشکوفایی پیش برید. البته این صرفا نظر من بود که لزوما هم درست نیست.
    دوستتون دارم وحشتناک
    با سلام و عرض ادب به دوستانم
    احتراما خدمت دوست عزیزم که فرمودن خامخواری هزینه بالایی داره چند نکته رو عرض میکنم :
    افراد خامخوار مجاز به خوردن چه چیزهایی هستند:
    1-میوه جات: به جای خرید میوه های لوکس و تزیینی سراغ میوه های ارزان قیمت برید به عنوان مثال به جای خرید آناناس که قیمت بالایی داره سیب درختی بخرید که قیمت پایینی داره و امسال حدودا بین 1000 تا 1500 تومان عرضه میشه البته این قیمت به درشت و ریزی میوه ها هم بستگی داره که باید میوه جات ریز و متوسط رو انتخاب و تهیه کرد تا از هزینه اضافی جلوگیری بشه.
    2-سبزیجات:قیمت بالایی ندارن و همیشه با قیمت کم در دسترس هستند
    3-جوانه ها:بسیار ارزان و به آسانی در دسترس قرار دارند به عنوان مثال جوانه گندم و حبوب
    4-خشکبار:مغزیجات شامل گردو ،بادام،پسته،فندق،بادام زمینی و غیره قیمت بالایی دارن و باید به مقدار کم در وعده غذایی قرار بگیرن مثلا 5 عدد بادام در روز و یا 10 عدد پسته در روز.
    من در این فصل از سیب درختی و انگور و خرما وجوانه حبوبات و سبزیجات و مقدار بسیار کمی خشکبار استفاده میکنم و هزینه ام در روز از2 تا 3 هزار تومان بیشتر نمیشه.
    البته این نکته رو هم بگم که من در کنار این شرایط تغذیه ای ورزش هم میکنم و از لحاظ انرژی هیچ کمبودی ندارم.
    با این توصیفات خامخواری ارزانترین ،عقلانی ترین ،انسانی ترین ،زیباترین و پاک ترین روش تغذیه ای بشره که متاسفانه به فراموشی سپرده شده و ما خامخوارها باید با کمک و همیاری تغذیه طبیعی بشر رو زنده کنیم .
    ضمنا خامخواری میتونه بسیاری از بیماریها رو بدون استفاده از مواد شیمیایی کنترل و درمان کنه و این مورد بسیار اهمیت داره.
    ای کاش ما خامخوارها به جای سیاه نمایی و ایجاد ترس کاذب برای دوستان تازه وارد اونها رو تشویق میکردیم و به جای بیان مشکلات و معایب راهکار مفید عرضه میکردیم .
    در ره منزل لیلی که خطر هاست در آن****شرط اول قدم آن است که مجنون باشی
    هدف از بیان این نکات ناقص صیانت از حریم خامخواری بود و بابت صراحت کلام عذر میخوام .

nargess likes this.

16. کاربران : 6 تشکر کرده اند از شما چیتا برای ارسال این پست سودمند:

Bahman7 (09-07-2014),hadi000 (05-11-2012),mona (14-09-2013),nargess (09-03-2015),Shadow (05-11-2012),yasaman1178 (05-11-2012)

عضو انجمن
    تشکر 40 بار در 5 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط رامین58 نمایش پست ها
    با درود.یاد یه ضرب المثل افتادم در باره ی چینی ها.خودشون میگن هر چی توی آسمون باشه میخوریم غیر از هواپیما و هر چی توی اقیانوس باشه میخوریم غیر از کشتی.بله گفته های شما درسته در باره ی گرونی و تورم.ولی خب گوشت هم ارزونتر از میوه جات و سبزیجات نیست.البته حبوبات هم که نگوووووووووو.من امروز رفتم خریدم.ولی خب اگر دوراندیش باشیم میبینیم که خیلی ویزیت ها و انشاالله خرج دوا دکتر نداشته باشیم بنفع هم هست.
    درود بر شما. بله درست میفرمایید. در مورد گوشت که اساسا بحثی نیست. من خودم زمانی که سرباز بودم در دوره ی آموزشی سال 83 دو ماه فقط خرما و بادام زمینی خوردم چون هر میوه ای توی کیسه های انفرادی در تابستان خراب میشد.در طول اون دوماه همه ی سرباز های گروهان فکر میکردند من بیماری خاصی دارم که فقط خرما و بادام زمینی میخورم. ولی این نکته ای که گفتم برای دوستانی است که به هر دلیلی شرایط خام گیاه خواری برای آنها مشکل است. چون افراد زیادی رو دیدم که به خاطر مسائل اقتصادی همه چیزخواری رو شروع کردند.و حتما استفاده از برخی مواد گیاهی به صورت پخته بر همه چیزخواری ترجیح دارد. ضمنا صرب المثل خیلی جالبی بود ، قبلا نشنیده بودم ، ممنون.

18. کاربران : 5 تشکر کرده اند از شما frugivorous برای ارسال این پست سودمند:

Bahman7 (09-07-2014),hadi000 (05-11-2012),Shadow (05-11-2012),yasaman1178 (05-11-2012),عطیه (05-11-2012)

عضو فعال و صمیمی تالار
    تشکر 3,292 بار در 547 پست

من هم مدتی خامگیاهخوار بودم و خیلی حس خوبی داشتم،ولی علاقم به آشپزی و پخت و پز باعث شد تا دوباره وگن پخته خوار شم
    ولی اینو قبول دارم که بچه های خامگیاهخوار که کارشون تو شهرهای دیگست و یا دانشجو هستند شاید سختی هایی براشون باشه البته اونم کمی همت و برنامه ریزی میخواد.

20. کاربران : 5 تشکر کرده اند از شما Shadow برای ارسال این پست سودمند:

baher (05-11-2012),Bahman7 (09-07-2014),چیتا (05-11-2012),yasaman1178 (05-11-2012),عطیه (05-11-2012)

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Shadow نمایش پست ها

من هم مدتی خامگیاهخوار بودم و خیلی حس خوبی داشتم،ولی علاقم به آشپزی و پخت و پز باعث شد تا دوباره وگن پخته خوار شم
    ولی اینو قبول دارم که بچه های خامگیاهخوار که کارشون تو شهرهای دیگست و یا دانشجو هستند شاید سختی هایی براشون باشه البته اونم کمی همت و برنامه ریزی میخواد.
    درود.دوست عزیز منم عاشق آشپزی هستم و غذاهای من دراوردی و خوشمزه ای درست میکردم غذاهای ایرانی هم بسیار خوشمزه درست میکردم..انواع کیک و شیرینی هم درست میکردم و همه ی اطرافیان هم بسیار خوشنود بودن.همیشه توی خونه کیک یا شیرینی داشتیم.اما از زمانی که خام گیاهخوار شدم دیگه آشپزی رو هم کنار گذاشتم و با سبزیجات و میوه جات و چیزهائی که برای ما خام گیاهخواران هست دارم ابتکار بخرج میدم .بهر حال تا زمانی که انسان ندونه که پخته خواری براش چقدر ضرر داره پخته میخوره . ازتون تقاضا میکنم برای سلامتی خودتون هم که شده برگردید به خام گیاهخواری ...

nargess likes this.

22. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما رامین58 برای ارسال این پست سودمند:

nargess (09-03-2015),چیتا (05-11-2012),عطیه (05-11-2012)

عضو انجمن
    تشکر 197 بار در 49 پست

پیش فرض خام گیاه خواری

اتفاقا وقتی خام گیاه خوارباشین می تونین کلی ابتکار به خرج بدین ولذت ببرین.من خودم عاشق آشپزی بودم اما خام گیاه خواری باعث نشد این لذتوزیر پا بذارم.چون اتفاقا تو خام گیاه خواری عرصه خالی تره وشما می تونین غذاهای زیادی درست کنین که فقط خودتون درستش کردین.

nargess likes this.
    عاشق زمین

24. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما عطیه برای ارسال این پست سودمند:

hadi000 (05-11-2012),nargess (09-03-2015),yasaman1178 (05-11-2012)

صفحه 2 از 4 اولیناولین 1234 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

Users Browsing this Thread

اکنون 1 کاربر در حال مطالعه مبحث هستند (0 عضو و 1 مهمان)

برچسب برای این موضوع

بوک مارک ها

بوک مارک ها

مجوزهای ارسال و ویرایش

• شما نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • شما نمی توانید به پست ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • شما نمی توانید پست های خود را ویرایش کنید
  •  
ساعت 21:30 بر حسب GMT +3.5 می باشد. Powered by: vBulletin Version 4.2.1 vBFarsi Language Pack Version 4.2
Forum Modifications By Marco Mamdouh مطالب درج شده توسط کاربران بیانگر نظر شخصی آنها بوده و ممکن است همسو با اهداف و دیدگاه های مدیریت سایت نباشد. تمامی مطالب و مقالات ارائه شده فقط جنبه اطلاع رسانی دارند.