مهمان گرامی خوش آمدید، جهت عضویت در سایت و دسترسی به کلیه امکانات آن لطفاً کلیک کنید
غذاهای خام گیاهی - صفحه 3
صفحه 3 از 4 اولیناولین 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 25 تا 36 از مجموع 45
Like Tree31Likes

موضوع: غذاهای خام گیاهی

Senior Member
    تشکر 1,121 بار در 231 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط عطیه نمایش پست ها
    اتفاقا وقتی خام گیاه خوارباشین می تونین کلی ابتکار به خرج بدین ولذت ببرین.من خودم عاشق آشپزی بودم اما خام گیاه خواری باعث نشد این لذتوزیر پا بذارم.چون اتفاقا تو خام گیاه خواری عرصه خالی تره وشما می تونین غذاهای زیادی درست کنین که فقط خودتون درستش کردین.
    با درود ... بله عطیه خانوم کاملا درسته.من که هر روز ظهر یه طرز جدیدی سالاد درست میکنم و دیروز روی سالاد پودر سیر هم ریختم.نمیدونم چرا وقتی میخوردم برام مزه ی جوجه کباب داشت.اینو جدی عرض کردما نه برای مزاح.امروز همون سالاد رو بهش سبزی خوردن هم اضافه کرم.جای همه ی دوستان خالی خیلی بهم چسبید.فکر میکنم همینطوری پیش برم تا یه مدت دیگه یه رستوران خام گیاهخواری هم باز کنم ...

nargess likes this.

2. کاربران : 6 تشکر کرده اند از شما رامین58 برای ارسال این پست سودمند:

Bahman7 (09-07-2014),mona (07-09-2013),nargess (09-03-2015),Shadow (06-11-2012),Texas (06-11-2012),عطیه (06-11-2012)

عضو صمیمی
    تشکر 499 بار در 77 پست

سلام به دوستان گلم
    دیدم بحث خامگیاخواری داغه ، گفتم من هم نظرمو گفته باشم
    راستش در گرونی که شکی نیست- اما میشه خیلی ارزون زندگی کرد- میشه خیلی گرون زندگی کرد
    وقتی به طبیعت نیگا میکنم و میدونم که چه حیوانات عظیم الجثه ای در طبیعت وجود دارن که فقط با یه جور غذا زنده هستن به این واقعیت پی میبرم که تنوع غذایی که انسان برای خودش درست کرده (نه کاملا ولی تا حد زیادی) به خاطر لذت طلبی و تنوع طلبیه انسانه
    وقتی اینو به یه آدم همه چیزخوار میگی برمیگرده بهت میگه حیوانات هوش ندارن و نیازی ندارن که خیلی از ویتامین ها و پروتیئن ها رو دریافت کنن- ولی انسان نیاز داره همه چیزخوار باشه چون انسان هوش داره و وضعیت فیزیولوژیکیش ایجاب میکنه که طیف گسترده ای از مواد و ویتامین ها رو بخوره
    من نمیدونم که انسان ازلحاظ فیزیولوژیکی چه فرقی با 100 میلیون گونه ای داره که توی طبیعت زندگی میکنن و همه شون غذاشون رو از طبیعت دریافت میکنن و هیچکدومشون آشپزی نمیکنن و حداقل طیف غذایی رو دارن
    همونطور که عرض کردم به نظر من این تنوع غذایی به خاطر نیاز نیست به خاطر لذت طلبی و تنوع طلبی است- اساسا وقتی توی مباحث باستان شناسی سیر تحول انسان رو بررسی میکنن مفهومی به نام Evolution مطرح میشه- این واژه رو تحول یا تکامل یا هر چیز دیگری معنی کنیم یک ویژگی خیلی مهم در اون مطرح هست و اون complexity است- یعنی پیچیدگی
    اگه سر تحول هر کدوم از رفتارهای فرهنگی انسان رو از هزاره ها پیش تا الان بررسی کنیم می بینیم که همه اینها روزبه روز به سمت پیچیده تر شدن رفتن- مذهب، اقتصاد، سیاست، اخلاقیات،هنر، تکنولوژی و تمام زیر سیستم هایی که میشه به اینها مربتط کرد
    غذا و فراهم کردن غذا هم از این قاعده مصون نیست و روز به روز پیچیده تر شده- تا جایی که امروز ما این اینطور تصور میکنیم که این پیچیدگی فی النفسه وجود داره -درحالیکه انسان فراموش کرده که فیزیولوژی دیگه ساخته دست انسان نیست که انسان بتونه اونو پیچیده اش کنه-صد البته که مغز انسان پیچیده ترشده ولی این به این معنا نیست که نیاز به طیف گسترده تری از غذا داره
    زیاد سرتونو درد نیارم-نظر شخص من اینه که اگه ما از عوامل بیرونی فارغ باشیم با کمترین گستردگی غذایی هم میشه نیاز بدن رو فراهم کرد- چند روز پیش دوستی حرف خیلی خوبی زد
    میگفت که انرژی انسان از 4 طریق فراهم میشه 1- اکسیژن 2- نور خورشید 3- انرژی کیهانی و کائنات و در مرحله چهارم آب و غذا
    من شخصا هر زمان که سه تای اول برام فراهم باشه و حالم خوب باشه به غذای زیادی نیاز ندارم
    در مورد پخته خواری من ترجیح میدم که غذای کمتر اما سالم تری وارد بدنم بشه تا اینکه غذای زیادی رو وارد بدنم کنم که تغییر شکل پیدا کردن و ارزش غذایی ندارن و برای بدن ضرر دارن
    البته من خاک پاک دوستای گیاهخوارمون هستم و به شدت براشون احترام قائلم ولی صرفا دوست دارم نظرمو در مورد تغذیه بگم
    و یک تجربه: امروز داشتم برای داداشم که مدتیه مهمون منه از سلف سرویس دانشگاه غذا میگرفتم- غذا قرمه سبزی بود و مثل همه غذاهای دانشگاه گوشت داشت- یه لحظه ظرف غذا رو باز کردم و نگاهی بهش انداختم- خیلی معصوم بود-به معصمومیت کودکی، به معصومیت خاطره های دور و پاک -به معصومیت دست های مادرم وقتی که با مهر و محبتی بی انتها برای بچه هاش قورمه سبزی میپخت
    اما پشت سر این غذای معصوم هزاران هزار درد و رنج و واقعیت تلخ از ظلم و ستم انسان به طبیعت و حیوانات دیگه نهفته است
    اگه گوشت رو از قورمه سبزی فاکتور بگیریم این درد و رنج ها پاک میشه -اما ما میمونیم و یک معصومیت از دست رفته و غذایی که از لحاظ غذایی چه با گوشت و چه بی گوشت خاصیت غذایی نداره-
    ولی همون نیم کیلو سبزی رو اگه خام بخوریم کلی ویتامین وارد بدن ما میشه
    گفتم ویتامین -میدونید معنی ویتامین چیه؟ البته شما بهتر از من میدونید
    Vitamin یاVitamine ترکیبی ست . از دو واژه لاتین Vita به معنای "زندگی" یا "حیات" و amine به معنای اسید آمینه، در یک کلام ویتامین یعنی زندگی
    قرمه سبزیی که مادرم (حتی بدون گوشت) میپزه با همه معصومیتی که داره بعد از چند ساعت سرخ شدن با روغن های اشباع شده (چه حیوانی و چه گیاهی) و چندساعت پخته شدن دیگه فاقد هرگونه زندگیست
    مخلص همه شما هستم و خیلی خیلی برای همه احترام قائلم
    درود

خوشبختی and nargess like this.

4. کاربران : 11 تشکر کرده اند از شما hadi000 برای ارسال این پست سودمند:

baher (05-11-2012),Bahman7 (09-07-2014),marie_s (06-07-2014),mona (07-09-2013),nargess (09-03-2015),Shadow (06-11-2012),Texas (06-11-2012),نسیم م. (10-09-2013),وگان خانوم (09-09-2013),yasaman1178 (05-11-2012),عطیه (06-11-2012)

عضو انجمن
    تشکر 197 بار در 49 پست

پیش فرض خام گیاه خواری

هادی جان نظرت بی نهایت زیبا ودرست بود.خاطرتون هم خیلی جالب بود.من با اینکه انسان همه چیوپیچیده کرده ونیازی به تنوع غذایی نداره به شدت موافقم.بهتره که انسان لذات معنویشوبیشتر کنه به قول شما ازکیهان بیشتر انرژی بگیره تادنبال لذت توی غذاهای مختلف نباشه وغذای زنده مصرف کنه.بی نهایت عالی بود.حتی روزایی پیش اومده که من به هیچ وجه احساس گرسنگی نکردم.وتنها به این دلیل غذاخوردم تامایه ی تعجب بقیه نشم.
    راجع به غذا درست کردن هم حق رامین عزیز.من ازوقتی خام گیاه خوارشدم با سبزی جات وصیفی جات وجونه های حبوبات وریشه ها خیلی ابتکاربه خرج میدم.گرچه همون طور که گفته شد نیازی به این تنوع نیست

nargess likes this.
    عاشق زمین

6. کاربران : 7 تشکر کرده اند از شما عطیه برای ارسال این پست سودمند:

baher (07-11-2012),Bahman7 (09-07-2014),hadi000 (06-11-2012),nargess (09-03-2015),Shadow (07-11-2012),نسیم م. (10-09-2013),yasaman1178 (07-11-2012)

Senior Member
    تشکر 1,121 بار در 231 پست

پیش فرض آیا خامگیاهخوران هم شیرینی دارند؟

یک جعبه خرمای دشتستان .خرمای فشرده(اگر در حجم زیاد نخواهید نصف جعبه هم کفایت میکنه) گردو .بادام .پسته میتونه از هر کدوم 100 گرم یا 200 گرم باشه بازم بسته به سلیقه خودتون داره اما همش باشه خب خوشمزه تره . هل و دارچین و زعفران هم به مقدار لازم .البته اول باید همه خرما ها را از هسته جدا کنید بعد خرما را همراه مغز ها چرخ کنید وقتی همه مواد را با هم خوب مخلوط میکنید اونجاست که باید هل و دارچین و زعفرونشم بزنید .بعد مطابق سلیقتون میتونید یصورت توپ کوچک میتوانید گردشون کنید و توی پودر نارگیل کنجد یا پسته بغلطونید میشه توی سینی صاف کرد و توی یخچال گذاشت بعد بصورت لوزی برید و بعد نوش جان کنید ...

8. کاربران : 10 تشکر کرده اند از شما رامین58 برای ارسال این پست سودمند:

angeli arosaki (22-07-2013),baher (07-07-2013),Bahman7 (09-07-2014),farzaneh (09-07-2013),Führer (07-07-2013),h4rar4t (08-07-2013),poopakkhanoom (22-08-2013),نسیم م. (09-07-2013),وگان خانوم (08-07-2013),yasaman1178 (07-07-2013)

عضو انجمن
    تشکر 14 بار در 4 پست

سلام دوستان. من تازه خام گیاه خوار شدم. امروز روز پنجمه ولی بی نهایت احساس شادی و سر حالی دارم. امیدوارم تا آخر عمر بتونم همین طور به سالم زیستی ام ادامه بدم

mona and nargess like this.

10. کاربران : 6 تشکر کرده اند از شما خوشبختی برای ارسال این پست سودمند:

baher (07-09-2013),mona (07-09-2013),nargess (09-03-2015),نسیم م. (10-09-2013),yasaman1178 (07-09-2013),رامين (20-09-2013)

Junior Member
    تشکر 48 بار در 8 پست

Smile

نقل قول نوشته اصلی توسط خوشبختی نمایش پست ها
    سلام دوستان. من تازه خام گیاه خوار شدم. امروز روز پنجمه ولی بی نهایت احساس شادی و سر حالی دارم. امیدوارم تا آخر عمر بتونم همین طور به سالم زیستی ام ادامه بدم

سلام. بهت تبریک میگم. موفق باشی. من هم یک ماه و نیمه که خامگیاهخوار هستم و احساس فوق العاده ای دارم.

nargess likes this.

12. کاربران : 6 تشکر کرده اند از شما mona برای ارسال این پست سودمند:

baher (07-09-2013),nargess (09-03-2015),Shadow (09-09-2013),نسیم م. (10-09-2013),yasaman1178 (08-09-2013),رامين (20-09-2013)

عضو انجمن
    تشکر 11 بار در 2 پست

منم حدود یازده ماهه که خامگیاهخوار مطلقم
    ولی تجربه زیادی ندارم- چون دانشجو هستم و توی زندگی دانشجویی امکان فراهم کردن خیلی چیزها نیست-و البته خیلی حوصله آزمون و خطا کردن روندارم- و البته وقت زیادی هم برای این کارا ندارم- بیشترین چیزی که توی این یازده ماه مصرف کردم علاوه بر میوه سالاد شیرازی و خرما و اینجور چیزا بوده- بعضی وقتا با خرما دو سه قاشق کنجد و دو سه تا گردو رو آسیاب میکنم و توی مصرف خرمای روزانه ام میریزم
    صبحا بیشتر میوه های آبدار مناسبه- برای ناهار و شام اول میوه میل کنید و بعد سالاد و اگه بود مقداری مغز والبته انواع جوونه رو یادتون نره- جوونه ها خیلی مفید و انرژتیک هستن
    در مصرف مغزها افراط نکنید- روزانه یک مشت مغز برای بدن کافیه -بیش از اون نیازی نیست
    با مراجعه به بخش خانم دکتر ذرین اذر میتونید اطلاعات خیلی خوبی کسب کنید
    امیدوارم دراین مسیر پایدار باشید

رامين and nargess like this.

14. کاربران : 6 تشکر کرده اند از شما deltaban برای ارسال این پست سودمند:

baher (08-09-2013),mona (11-09-2013),nargess (09-03-2015),Shadow (09-09-2013),نسیم م. (10-09-2013),رامين (20-09-2013)

( Super Moderator ) مدیر ارشد تالار . بخش جامعه و خانواده
    تشکر 10,491 بار در 1,474 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط deltaban نمایش پست ها
    منم حدود یازده ماهه که خامگیاهخوار مطلقم
    ولی تجربه زیادی ندارم- چون دانشجو هستم و توی زندگی دانشجویی امکان فراهم کردن خیلی چیزها نیست-و البته خیلی حوصله آزمون و خطا کردن روندارم- و البته وقت زیادی هم برای این کارا ندارم- بیشترین چیزی که توی این یازده ماه مصرف کردم علاوه بر میوه سالاد شیرازی و خرما و اینجور چیزا بوده- بعضی وقتا با خرما دو سه قاشق کنجد و دو سه تا گردو رو آسیاب میکنم و توی مصرف خرمای روزانه ام میریزم
    صبحا بیشتر میوه های آبدار مناسبه- برای ناهار و شام اول میوه میل کنید و بعد سالاد و اگه بود مقداری مغز والبته انواع جوونه رو یادتون نره- جوونه ها خیلی مفید و انرژتیک هستن
    در مصرف مغزها افراط نکنید- روزانه یک مشت مغز برای بدن کافیه -بیش از اون نیازی نیست
    با مراجعه به بخش خانم دکتر ذرین اذر میتونید اطلاعات خیلی خوبی کسب کنید
    امیدوارم دراین مسیر پایدار باشید

درود دوست گرامی

در این پست نوشته اید که 5 ماهه گیاهخوار لاکتو هستید:

نظرسنجي:جزء كدام دسته از گياه خواران هستيد؟

بالاخره 11 ماهه که خامگیاهخوار مطلقید یا 5 ماهه گیاهخوار لاکتو ؟

در هر صورت به جمع گیاهخواران خوش آمدید.

Yesterday is History, Tomorrow is Mystery, Today is a Gift... That's why it's called
    Present

16. کاربران : 5 تشکر کرده اند از شما yasaman1178 برای ارسال این پست سودمند:

baher (08-09-2013),Narges (15-09-2013),Shadow (09-09-2013),نسیم م. (10-09-2013),رامين (20-09-2013)

Junior Member
    تشکر 48 بار در 8 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط چیتا نمایش پست ها
    با سلام و عرض ادب به دوستانم
    احتراما خدمت دوست عزیزم که فرمودن خامخواری هزینه بالایی داره چند نکته رو عرض میکنم :
    افراد خامخوار مجاز به خوردن چه چیزهایی هستند:
    1-میوه جات: به جای خرید میوه های لوکس و تزیینی سراغ میوه های ارزان قیمت برید به عنوان مثال به جای خرید آناناس که قیمت بالایی داره سیب درختی بخرید که قیمت پایینی داره و امسال حدودا بین 1000 تا 1500 تومان عرضه میشه البته این قیمت به درشت و ریزی میوه ها هم بستگی داره که باید میوه جات ریز و متوسط رو انتخاب و تهیه کرد تا از هزینه اضافی جلوگیری بشه.
    2-سبزیجات:قیمت بالایی ندارن و همیشه با قیمت کم در دسترس هستند
    3-جوانه ها:بسیار ارزان و به آسانی در دسترس قرار دارند به عنوان مثال جوانه گندم و حبوب
    4-خشکبار:مغزیجات شامل گردو ،بادام،پسته،فندق،بادام زمینی و غیره قیمت بالایی دارن و باید به مقدار کم در وعده غذایی قرار بگیرن مثلا 5 عدد بادام در روز و یا 10 عدد پسته در روز.
    من در این فصل از سیب درختی و انگور و خرما وجوانه حبوبات و سبزیجات و مقدار بسیار کمی خشکبار استفاده میکنم و هزینه ام در روز از2 تا 3 هزار تومان بیشتر نمیشه.
    البته این نکته رو هم بگم که من در کنار این شرایط تغذیه ای ورزش هم میکنم و از لحاظ انرژی هیچ کمبودی ندارم.
    با این توصیفات خامخواری ارزانترین ،عقلانی ترین ،انسانی ترین ،زیباترین و پاک ترین روش تغذیه ای بشره که متاسفانه به فراموشی سپرده شده و ما خامخوارها باید با کمک و همیاری تغذیه طبیعی بشر رو زنده کنیم .
    ضمنا خامخواری میتونه بسیاری از بیماریها رو بدون استفاده از مواد شیمیایی کنترل و درمان کنه و این مورد بسیار اهمیت داره.
    ای کاش ما خامخوارها به جای سیاه نمایی و ایجاد ترس کاذب برای دوستان تازه وارد اونها رو تشویق میکردیم و به جای بیان مشکلات و معایب راهکار مفید عرضه میکردیم .
    در ره منزل لیلی که خطر هاست در آن****شرط اول قدم آن است که مجنون باشی
    هدف از بیان این نکات ناقص صیانت از حریم خامخواری بود و بابت صراحت کلام عذر میخوام .

کاملا با شما موافقم بستگی داره چه میوه هایی رو بیشتر بخوریم. سبزی ها هم قیمت مناسبی دارند. جوانه ها که خیلی سیر کننده و پرخاصیت هستند و درست کردنشون کم هزینه هست. ضمن اینکه برنج و گوشت و مواد غذایی که افراد غیر خامگیاهخوار مصرف می کنند هم قیمت خیلی بالای داره ولی فکر می کنم چون ما همیشه این چیزها رو خریدیم و مصرف کردیم و بهشون عادت داریم قیمت زیادشون برامون عادی شده ولی برای میوه ها سختمونه هزینه کنیم.

18. کاربران : 5 تشکر کرده اند از شما mona برای ارسال این پست سودمند:

baher (15-09-2013),Shadow (15-09-2013),وگان خانوم (15-09-2013),yasaman1178 (18-09-2013),رامين (15-09-2013)

Junior Member
    تشکر 19 بار در 6 پست

Unhappy

سلام دوستان
    من یه سوال داشتم و این تاپیک و بهترین جا برای پرسیدنش دیدم .
    بعضی از مواد خوراکی و نمی دونم چه جور مصرف کنم (معمولان خوراکی ها رو باهم مخلوط نمی کنم و جدا جدا مصرف می کنم ولی اگر دستوری برای این غذا ها بگین بشدت استقبال می­ کنم.)
    1- جوانه حبوبات مثله نخود ،لوبیا سویا ، عدس و ....(خوشمزه نیستن !! و مثله ماش و گندم و جو نمیشه به راحتی خالی خورد !!)
    2-سیر و پیاز ( هر جور فکر کنید سعی کردم مصرف کنم ولی واقعان تند و تیزن !)
    3-این تخم خربزه و همیشه میریزم دور چه طور می تونم مصرفش کنم چون واقعان دوست ندارم دور بریزم !

20. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما rad_95 برای ارسال این پست سودمند:

baher (20-09-2013),رامين (20-09-2013)

Junior Member
    تشکر 35 بار در 9 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط rad_95 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من یه سوال داشتم و این تاپیک و بهترین جا برای پرسیدنش دیدم .
    بعضی از مواد خوراکی و نمی دونم چه جور مصرف کنم (معمولان خوراکی ها رو باهم مخلوط نمی کنم و جدا جدا مصرف می کنم ولی اگر دستوری برای این غذا ها بگین بشدت استقبال می­ کنم.)
    1- جوانه حبوبات مثله نخود ،لوبیا سویا ، عدس و ....(خوشمزه نیستن !! و مثله ماش و گندم و جو نمیشه به راحتی خالی خورد !!)
    2-سیر و پیاز ( هر جور فکر کنید سعی کردم مصرف کنم ولی واقعان تند و تیزن !)
    3-این تخم خربزه و همیشه میریزم دور چه طور می تونم مصرفش کنم چون واقعان دوست ندارم دور بریزم !
    سلام: من امروز شنيدم كه بهترين خوراكي وكاملترين كه بخصوص (ويتامين ب 12 )هم داره ( آّب سبزينه ي گندم )هست ضمنا" كشف امروزي خام گياهخواران هست تفاوت طرز تهيه اي كه با جوانه ي گندم داره اينست كه گندم را بعد از خيس كردن بايد در خاك حاصلخيز (خاك زراعي وخاك وپودر برگ ) به رشد كردن وا داشت . . . . در مورد تخم خربزه : تخم خربزه را با آب فراوان مي شويم بعد در يك آبكش مقابل تابش نور آفتاب و جلوي باد ملايم قرار مي دهم بعد از يك يا نيم روز خشك ميشود و قابل سرو كردن است....

22. کاربران : 4 تشکر کرده اند از شما رامين برای ارسال این پست سودمند:

baher (20-09-2013),Bahman7 (09-07-2014),rad_95 (22-09-2013),Shadow (21-09-2013)

Junior Member
    تشکر 19 بار در 6 پست

ممنون رامین جان . قابل سرو کردن یعنی مثله تخم آفتاب گردون بشکنیم بخوریم ! چون اون حالت ترد و شکننده تخم آفتاب گردونو پیدا نمیکنه ! (برای حبوبات و سیر و پیاز پیشنهادی نداری !)

24. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما rad_95 برای ارسال این پست سودمند:

baher (20-09-2013),Shadow (21-09-2013),رامين (21-09-2013)

صفحه 3 از 4 اولیناولین 1234 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

Users Browsing this Thread

اکنون 1 کاربر در حال مطالعه مبحث هستند (0 عضو و 1 مهمان)

برچسب برای این موضوع

بوک مارک ها

بوک مارک ها

مجوزهای ارسال و ویرایش

• شما نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • شما نمی توانید به پست ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • شما نمی توانید پست های خود را ویرایش کنید
  •  
ساعت 21:30 بر حسب GMT +3.5 می باشد. Powered by: vBulletin Version 4.2.1 vBFarsi Language Pack Version 4.2
Forum Modifications By Marco Mamdouh مطالب درج شده توسط کاربران بیانگر نظر شخصی آنها بوده و ممکن است همسو با اهداف و دیدگاه های مدیریت سایت نباشد. تمامی مطالب و مقالات ارائه شده فقط جنبه اطلاع رسانی دارند.