مهمان گرامی خوش آمدید، جهت عضویت در سایت و دسترسی به کلیه امکانات آن لطفاً کلیک کنید
كاهش وزن با گياه خواري
صفحه 1 از 5 123 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 12 از مجموع 54
Like Tree23Likes

موضوع: كاهش وزن با گياه خواري

عضو انجمن
    تشکر 13 بار در 6 پست

Thumbs down كاهش وزن با گياه خواري

سلام من تازه واردم و بنا به خوندن مطالبي در مورد كاهش وزن با رژيم گياه خواري تصميم گرفتم اين روش رو انتخاب كنم و البته و البته بخاطر سلامت جسمي و روحي
    .

من قدم186 وزنم 93 هست

حالا چون فقط يه آشنايي جزيي دارم لطفا اگه ميشه من رو راهنمايي كنيد

چجوري شروع كنم؟

برنامه غذايي چجوره؟

وجترین likes this.

2. کاربران : 6 تشکر کرده اند از شما h4rar4t برای ارسال این پست سودمند:

baher (28-06-2013),marie_s (01-04-2014),Shadow (29-06-2013),نسیم م. (30-06-2013),yasaman1178 (27-06-2013),رامین58 (28-06-2013)

Senior Member
    تشکر 1,121 بار در 231 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط h4rar4t نمایش پست ها
    سلام من تازه واردم و بنا به خوندن مطالبي در مورد كاهش وزن با رژيم گياه خواري تصميم گرفتم اين روش رو انتخاب كنم و البته و البته بخاطر سلامت جسمي و روحي
    .

من قدم186 وزنم 93 هست

حالا چون فقط يه آشنايي جزيي دارم لطفا اگه ميشه من رو راهنمايي كنيد

چجوري شروع كنم؟

برنامه غذايي چجوره؟
    درود محمد جان.خوش آمدی.عزیزم همانطور که قبلا هم براتون توضیح دادم خواهشآ سعی کنید در این رابطه مطالعتون رو بیشتر کنید و فعلا همون روشی که در چت روم براتون گفتم رو تا یک هفته ادامه بدید و از حالتون و احساستون بگید تا همگی متوجه ی پیشرفت شما باشیم.من خیلی راحت براتون شرح دادم.سعی کنید نون کمتر بخورید یا اگر میتونی اصلا نخور.صبحانه بنظر من فعلا برای یکهفته انگور ( انگور به تنهائی که خورده بشه و مثلا پس از غذا یا قبلش نباشه لاغر میکنه و اگر روی غذا خورده بشه چاق میکنه ).ناهار سالاد فراوون و روی اونم میتونی کمی روغن زیتون و آب لیموی تازه بریزی.شام هم دیرتر از ساعت 7 یا حداکثر 8 نباشه.در ضمن شام هم فقط سالاد.ابن روش رو ادامه بده توی همین مدت که گفتم و بعد از آن بازم با دستورات غذائی بیشتری در خدمتم.در ضمن میتونی برای مابین وعده های غذائی یدونه میوه اونم در روز فقط از یک نوع استفاده کنی.ضمن اینکه وزنتون کاهش پیدا میکنه شاداب ترو خوشحالتر خواهید بود و در ضمن یادمه گفتید با مادر گرامی هم پیاده روی میرید که اینم خیلی برای کاهش وزن و سلامتی موثره.موفق و پیروز باشید تا بعد ...

ویرایش توسط رامین58 : 28-06-2013 در ساعت 15:10
    وجترین and amir arian like this.

4. کاربران : 8 تشکر کرده اند از شما رامین58 برای ارسال این پست سودمند:

baher (28-06-2013),Führer (28-06-2013),h4rar4t (28-06-2013),marie_s (01-04-2014),Shadow (29-06-2013),نفس (03-08-2013),نسیم م. (30-06-2013),yasaman1178 (28-06-2013)

( Super Moderator ) مدیر ارشد تالار . بخش جامعه و خانواده
    تشکر 10,491 بار در 1,474 پست

درود بر شما دوست عزیز ، به جمع ما خوش آمدید

لطفا لینک های زیر را ببینید :

درباره کتاب eat to live اثر دکتر جول فورمن

سه علت عجیب ولی واقعی اضافه وزن!!

پرسش و پاسخ های گیاهخواری با دکتر زرین آذر (کاهش وزن و گیاهخواری)

ضمنا شاید ندونید انجیر که الان هم فصلش هست میوه ای مناسب برای کاهش وزنه .انجیر منبع بسیار خوبی از فیبره . مواد غذایی حاوی فیبر نقش موثری در مدیریت و كنترل وزن دارند چون فیبر، گرسنگی رو به تاخیر میندازه البته مثل هر ماده ی غذایی دیگری، نباید در مصرف آن افراط کرد.

موفق باشید

وجترین likes this.
    Yesterday is History, Tomorrow is Mystery, Today is a Gift... That's why it's called
    Present

6. کاربران : 10 تشکر کرده اند از شما yasaman1178 برای ارسال این پست سودمند:

baher (28-06-2013),Führer (28-06-2013),h4rar4t (28-06-2013),marie_s (01-04-2014),Shadow (29-06-2013),The Almighty (28-06-2013),نفس (13-08-2013),نسیم م. (30-06-2013),وگان خانوم (30-06-2013),رامین58 (28-06-2013)

عضو انجمن
    تشکر 774 بار در 141 پست

تغذیه سالم و منظم مهمترین عامل کاهش و ثابت موندن وزن است حتمن اگر یه برنامه خوب رو دنبال کنید به وزن ایده آل می رسید

8. کاربران : 5 تشکر کرده اند از شما نسیم م. برای ارسال این پست سودمند:

baher (30-06-2013),h4rar4t (04-07-2013),marie_s (01-04-2014),وگان خانوم (30-06-2013),رامین58 (30-06-2013)

Member
    تشکر 264 بار در 55 پست

با سلام دوست عزيز البته رژيم گياه خواري منجر به لاغري و سلامتي نميشه . اون چيزي كه منجر به سلامتي و لاغري خواهد شد رژيم خام گياهخواري هست . يعني ترك هرگونه مواد تغيير داده شده و حرارت داده شده شما براي لاغري مي تونين از تجارب آقاي هومن نادري استفاده كنين . بسيار مرد بزرگواري هستن و بي دريغ مشاوره ميدن و كمك ميكنن من با خام گياهخواري طي مدت 4 ماه 16 كيلو كم كردم يعني از 76 كيلو به 60 كيلو رسيدم . در اين قسمت مصاحبه اي كه با آقاي نادري شده و همچنين شماره مستقيم ايشون رو براتون ميزارم . ايشون جمعه ها صبح در رودهن جلسه اي در مورد خام گياهخواري دارن كه ميتونين تماس بگيرين و توي جلسات شركت كنين

خام گیاهخواری از رژیم های غذایی محسوب می شود که امروزه بسیاری از مردم با آن آشنا هستند؛ اما شاید کمتر کسی بداند که از این نوع رژیم غذایی، برای کاهش وزن نیز استفاده می شود. آقای هومن نادری که ۳۶ سال دارند و قدشان ۱۸۶ سانتی متر است، از جمله افرادی هستند که با استفاده از روش خام گیاه خواری در مدت زمان ۶ ماه موفق شده اند ۴۶ کیلو از وزن خود را کاهش دهند.
    وزن ایشان پیش از شروع این رژیم ۱۲۵ کیلوگرم بود. استعداد چاقی به صورت ژنتیکی در هومن نادری وجود داشت.
    اما به گفته خودش، تحرک نداشتن و استفاده از غذاهای رستورانی و فست فودی در محل کار باعث شد تا دچار اضافه وزن شود. او به علت چاقی شکمی و ضعف عضلات در ناحیه کمر و پهلوها در ابتدای اضافه وزن، از درد کمر رنج می برد. این درد هر هفته بیشتر می شد، به طوری که در اواسط بیماری، حتی قادر به بستن بند کفش هم نبود. چند ماه قبل از اینکه این درد او را در بستر بیماری قرار دهد، به علت بیماری دیابت نوع ۲ به دکتری مراجعه کرد که ایشان هومن را تشویق به تغییر در سَبک زندگی کرد. هومن که تا آن روز چند کیلو از وزنش را به کمک داروها کم کرده بود، حالا از ناراحتی های گوارشی ناشی از آن هم رنج می برد. او چندین بار برنامه های غذایی گوناگون را اجرا کرده بود و حتی یک بار به روش رژیم پروتئین، ۳۰ کیلو وزن کم کرده بود. البته بعد از ترک برنامه غذایی به سرعت به وزن قبلی برگشت.
    در نهایت، بعد از تحقیقات مختلف در این زمینه، هومن کتاب خام خواری (برای دانلود کتاب، نام آنرا کلیک نمائید) که مرحوم «آرشاویر در آوانسیان» آن را نوشته بودند، مطالعه کرد و با زندگی شخصی ایشان و بیماران شفایافته، با این رژیم غذایی آشنا شد و بعد از پرس و جوی بسیار تصمیم گرفت از این رژیم، برای رسیدن به وزن ایده آل استفاده کند.

تفاوت های رژیم خام گیاه خواری با سایر رژیم ها
    هومن می گوید: "به نظر من، سبک زندگی به روش طبیعی قابل مقایسه با هیچ برنامه غذایی رایج نیست؛ زیرا با این روش به هیچ عنوان احساس گرسنگی نمی کنید و همچنین به آرامش جسمی، روحی و روانی می رسید. در روش تغذیه طبیعی بیماری های آشکار و نهان درمان می شوند. همچنین پوست به طراوت و شادابی می رسد، در صورتی که در روش های دیگر، پس از لاغری شخص دچار افتادگی پوست می شود. با پیروی از این روش، توانایی تحمل مشکلات روزمره زندگی به مراتب بیشتر می شود."
    سبد غذایی خام گیاه خواران سرشار از پروتئین، کلسیم، ویتامین و املاح معدنی است. صبحانه را با میوه شروع می کنند؛ برای مثال دو لیوان آب میوه، آب سبزی یا یک طالبی متوسط، برای ناهار و شام یک ظرف بزرگ سالاد به همراه جوانه ها و روغن زیتون بودار یا کنجد. در بین ناهار و شام از برگه ها و ۴ مغز خام (فندق، بادام، گردو و پسته)، خرما، میوه و دسرهای طبیعی استفاده می کنند. البته در وعده های غذایی هیچ گونه محدودیتی در استفاده از گیاهان خام طبیعی وجود ندارد.
    خام گیاه خوار ها حبوبات را به صورت جوانه زده مصرف می کنند و نان را با آرد سبوس دار با دمای ۴۵ درجه (حرارت خورشید) در منزل تهیه کرده و مصرف می کنند و درباره چای هم میتوان با آب ۴۵ درجه، ترکیبی از چای سبز ایرانی، چوب دارچین و گل محمدی و گیاهان معطر دیگر، دم کرد و نوشید.
    خام گیاهخواری، راهی برای درمان چاقي مفرط و ديابت

گیاهخواری از رژیم های غذایی محسوب می شود که امروزه بسیاری از مردم با آن آشنا هستند؛ اما شاید کمتر کسی بداند که از این نوع رژیم غذایی، برای کاهش وزن نیز استفاده می شود. آقای هومن نادری که ۳۶ سال دارند و قدشان ۱۸۶ سانتی متر است، از جمله افرادی هستند که با استفاده از روش خام گیاه خواری در مدت زمان ۶ ماه موفق شده اند ۴۶ کیلو از وزن خود را کاهش دهند.
    وزن ایشان پیش از شروع این رژیم ۱۲۵ کیلوگرم بود. استعداد چاقی به صورت ژنتیکی در هومن نادری وجود داشت.
    اما به گفته خودش، تحرک نداشتن و استفاده از غذاهای رستورانی و فست فودی در محل کار باعث شد تا دچار اضافه وزن شود. او به علت چاقی شکمی و ضعف عضلات در ناحیه کمر و پهلوها در ابتدای اضافه وزن، از درد کمر رنج می برد. این درد هر هفته بیشتر می شد، به طوری که در اواسط بیماری، حتی قادر به بستن بند کفش هم نبود. چند ماه قبل از اینکه این درد او را در بستر بیماری قرار دهد، به علت بیماری دیابت نوع ۲ به دکتری مراجعه کرد که ایشان هومن را تشویق به تغییر در سَبک زندگی کرد. هومن که تا آن روز چند کیلو از وزنش را به کمک داروها کم کرده بود، حالا از ناراحتی های گوارشی ناشی از آن هم رنج می برد. او چندین بار برنامه های غذایی گوناگون را اجرا کرده بود و حتی یک بار به روش رژیم پروتئین، ۳۰ کیلو وزن کم کرده بود. البته بعد از ترک برنامه غذایی به سرعت به وزن قبلی برگشت.
    در نهایت، بعد از تحقیقات مختلف در این زمینه، هومن کتاب خام خواری (برای دانلود کتاب، نام آنرا کلیک نمائید) که مرحوم «آرشاویر در آوانسیان» آن را نوشته بودند، مطالعه کرد و با زندگی شخصی ایشان و بیماران شفایافته، با این رژیم غذایی آشنا شد و بعد از پرس و جوی بسیار تصمیم گرفت از این رژیم، برای رسیدن به وزن ایده آل استفاده کند.

تفاوت های رژیم خام گیاه خواری با سایر رژیم ها
    هومن می گوید: "به نظر من، سبک زندگی به روش طبیعی قابل مقایسه با هیچ برنامه غذایی رایج نیست؛ زیرا با این روش به هیچ عنوان احساس گرسنگی نمی کنید و همچنین به آرامش جسمی، روحی و روانی می رسید. در روش تغذیه طبیعی بیماری های آشکار و نهان درمان می شوند. همچنین پوست به طراوت و شادابی می رسد، در صورتی که در روش های دیگر، پس از لاغری شخص دچار افتادگی پوست می شود. با پیروی از این روش، توانایی تحمل مشکلات روزمره زندگی به مراتب بیشتر می شود."
    سبد غذایی خام گیاه خواران سرشار از پروتئین، کلسیم، ویتامین و املاح معدنی است. صبحانه را با میوه شروع می کنند؛ برای مثال دو لیوان آب میوه، آب سبزی یا یک طالبی متوسط، برای ناهار و شام یک ظرف بزرگ سالاد به همراه جوانه ها و روغن زیتون بودار یا کنجد. در بین ناهار و شام از برگه ها و ۴ مغز خام (فندق، بادام، گردو و پسته)، خرما، میوه و دسرهای طبیعی استفاده می کنند. البته در وعده های غذایی هیچ گونه محدودیتی در استفاده از گیاهان خام طبیعی وجود ندارد.
    خام گیاه خوار ها حبوبات را به صورت جوانه زده مصرف می کنند و نان را با آرد سبوس دار با دمای ۴۵ درجه (حرارت خورشید) در منزل تهیه کرده و مصرف می کنند و درباره چای هم میتوان با آب ۴۵ درجه، ترکیبی از چای سبز ایرانی، چوب دارچین و گل محمدی و گیاهان معطر دیگر، دم کرد و نوشید.

در هفته نامه غذا و خراسان
    (اینجا کلیک کنید) از آقای هومن نادری پرسیده شده "برخی از ویتامین ها مانند B12 که در کم خونی نقش مهمی دارد، فقط در مواد پروتئینی حیوانی وجود دارد. آیا نخوردن آنها مشکلی برای شما ایجاد نمی کند؟"
    هومن درمورد نیاز بدن به این مواد می گوید: "در ابتدای کار، زیاد با روش تغذیه طبیعی آشنا نبودم؛ از این رو به توصیه یک پزشک یک بار از مکمل ویتامین B12 به صورت تزریقی استفاده کردم؛ اما بعدا که مطالعه و علاقه ام افزایش پیدا کرد، متوجه شدم که حتی نیازی نبود از آن مکمل استفاده کنم. پس از گذشت ۳ماه از شروع خام گیاه خواری به انجمن تغذیه طبیعی تهران (http://www.iranrawvegan.com/) رفتم و کم کم با کسانی آشنا شدم که بیش از ۳۵ سال با این روش زندگی می کنند و هیچ کمبودی در این زمینه احساس نمی کنند."
    هومن در مصاحبه ای که داشت از مدیریت انجمن و رستوران تغذیه طبیعی در تهران و خانم دکتر زرین آذر، فوق تخصص گوارش و متخصص تغذیه در آمریکا، مشاوران محترم، پرسنل و اعضای این انجمن تشکر کرد. همچنین از همسرش برای همیاری او در این راه سبز سپاسگزاری کرد. و در پایان توصیه کرد: "چاقی را با کم خوردن درمان نکنید، با درست غذاخوردن درمان کنید. اگر من توانستم؛ شما هم می توانید."
    برای اطلاعات بیشتر و استفاده از تجربیات آقای هومن نادری می توانید با شماره ٠٩١٢١٤٨٨٦٣٦ با ایشان تماس بگیرید.

وجترین likes this.
    آب دريا را اگر نتوان کشيد هم به قدر تشنگي بايد چشيد

10. کاربران : 10 تشکر کرده اند از شما وگان خانوم برای ارسال این پست سودمند:

baher (30-06-2013),h4rar4t (04-07-2013),kamanche (18-05-2014),marie_s (01-04-2014),Shadow (01-07-2013),نفس (13-08-2013),نسیم م. (01-07-2013),وجترین (30-06-2013),رامین58 (30-06-2013)

عضو انجمن
    تشکر 6 بار در 4 پست

پیش فرض كاهش وزن با گياه خواري!!!

میخوام یه رژیم غذایی بگیرم...اما برنامه ندارم.گسی میتونه کمکم کنه؟
    قدم 158-159 وزننم 54 دوست دارم 47 شم...شاید بگین وزنت خوبه اما شکم دارم پهلو دارم و و و ... بالاخره از الان نگیرم فردا باید برای وزن 80 کیلو بگیرم؟خودشم من که سخت وزنم میاد پایین و رژیم نمیتونم بگیرم

12. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما آیلار برای ارسال این پست سودمند:

h4rar4t (04-07-2013),نسیم م. (01-07-2013),رامین58 (01-07-2013)

Member
    تشکر 264 بار در 55 پست

سلام آيلار جان گريت همش به خاطر 7 كيلو گرم هست. اين كه چيزي نيست . البته اگر ميخواي وزن كم كني كه خام گياهخواري بدون شك كم خواهي كرد. اگر وزن كم نميكني به گفته خودت حتما چيزي نداري كه كم كني . براي شكم و پهلو هم در كنار تغذيه صحيح بايد ورزش كني . گرچه من خودم اهل ورزش توي باشگاه نيستم . اما بهت پيشنهاد ميدم كه پيلاتس كار كني . ورزش بسيار خوبيه باشگاههاي زيادي هم پيلاتس كار ميكنن . براي خانومها بهترين ورزشه چون كمترين صدمه رو داره و خيلي زود تغيير رو احساس مي كني . اينم سايت انجمن ورزشي پيلاتس http://www.pilates.ir/ ميتوني اطلاعات خوبي بگيري و باشگاهايي كه پيلاتس كار مي كنن رو هم معرفي كرده . موفق باشيد

آب دريا را اگر نتوان کشيد هم به قدر تشنگي بايد چشيد

14. کاربران : 5 تشکر کرده اند از شما وگان خانوم برای ارسال این پست سودمند:

baher (01-07-2013),h4rar4t (04-07-2013),Shadow (01-07-2013),نسیم م. (01-07-2013),رامین58 (01-07-2013)

عضو فعال و صمیمی تالار
    تشکر 3,292 بار در 547 پست

برای کاهش وزن باید در درجه اول یک اراده قوی و آگاهانه برای تغییر سبک زندگی داشت،بقیش آسونه

16. کاربران : 4 تشکر کرده اند از شما Shadow برای ارسال این پست سودمند:

baher (01-07-2013),Führer (01-07-2013),h4rar4t (04-07-2013),رامین58 (01-07-2013)

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط آیلار نمایش پست ها
    میخوام یه رژیم غذایی بگیرم...اما برنامه ندارم.گسی میتونه کمکم کنه؟
    قدم 158-159 وزننم 54 دوست دارم 47 شم...شاید بگین وزنت خوبه اما شکم دارم پهلو دارم و و و ... بالاخره از الان نگیرم فردا باید برای وزن 80 کیلو بگیرم؟خودشم من که سخت وزنم میاد پایین و رژیم نمیتونم بگیرم
    آیلار شیطون.خانومی لطفآ اول سعی کن کره نخوری.دوم با غذا بهیچوجه نون نخور ( منظور با برنج هست ) سوم لطفآ شب ها بجای شام سعی کن سالاد بخوری اونم بدون سس.کلک نزنی ها در میان وعده ها هم سعی کن فقط میوه بخوری.چیپس و پفک و این چیزا رو فراموش کن.اگر میتونی روزی یک لیوان آب کرفس بخور.خیلی زود میتونی وزن کم کنی.سوالی باشه در خدمتم ...

18. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما رامین58 برای ارسال این پست سودمند:

baher (01-07-2013),h4rar4t (04-07-2013),marie_s (01-04-2014)

عضو انجمن
    تشکر 13 بار در 6 پست

داداش رامين من طبق چيزي ك گفتي فردا ميشه يه هفته

دمت گرم داداش 2 كليو كم كردم

ولي داداش چرخه غذايي تكراريه واسه ادامه چيكار كنم

20. تشکرها از این نوشته :

رامین58 (04-07-2013)

Senior Member

درود محمد جان خوشحالم عزیزم که راضی هستی و وزن هم کم کردی.فدات شم شما میتونی برای صبحانه( البته نه اینکه تا از خواب بیدار شدی طبق عادت معمول صبحانه بخوری.باید صبر کنی تا بدنتون بگه که نیاز به انرژی و سوخت داره) میتونی دو تا سیب یا موز بخوری.فقط خواهشآ از یک نوع میوه استفاده کن.بطور حتم ناهار هم دیرتر خواهید خورد و نیم ساعت قبل از آن هم یک لیوان آب بنوش.بهر حال ناهار میتونی سالاد فراوونی از خیار گوجه کلم فلفل دلمه ای هویج رنده شده و انواع سبزیجات بخوری.سعی کن کرفس ( کرفس خاصیت لاغر کنندگی داره)هم داخل سالاد بریزی.میتونی مقداری روغن زیتون و آب لیموی تازه روی اون بریزی.من خودم یک مشت کشمش پلوئی هم میریزم مزه ی خاص ترش و شیرینی میده.و سعی کن از جوانه های گندم ماش یا عدس در سالاد استفاده کنی.همشون سیر کننده هستن و دارای خواص بسیار.اگر بلد نیستی جوانه درست کنی توی گوگل سرچ کن.درست مثل سبزه ی عید هست فقط چون بوی ترشی نگیره و زیرش کپک نزنه صبح و شب توی آبکش بریز و پس از ابکشی زمانی که آبش رفت توی ظرف برگردون و روی اون پارچه بنداز.البته میتونی فعلا چون یهو از پخنه خواری دور نشی از حبوبات اونم بمقدار کم استفاده کنی و بپزی و بخوری.در ضمن لظفآ از کنسروجات استفاده نکن چون نگهدارنده دارن و خوب نیس.اگر بازم گرسنه شدی برای شام اونم حداکثر تا 7 شب بازم سالاد نوش جان کن.فاصله ی ناهار تا شام اگر احساس گرسنگی کردی میتونی از میوه یا آبمیوه ی تازه استفاده کنی.در ضمن میتونی ناهار بجای سالاد اون حبوبات پخته شده رو میل کنی.موفق باشی.

22. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما رامین58 برای ارسال این پست سودمند:

baher (04-07-2013),h4rar4t (04-07-2013),marie_s (01-04-2014)

عضو انجمن
    تشکر 13 بار در 6 پست

دوستان يه سوال فني داشتم

تو خام گياه خواري پروتئين مورد نياز بدن رو از كجا تامين ميشه يا تامين كنم

24. تشکرها از این نوشته :

yasaman1178 (05-07-2013)

صفحه 1 از 5 123 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

Users Browsing this Thread

اکنون 1 کاربر در حال مطالعه مبحث هستند (0 عضو و 1 مهمان)

برچسب برای این موضوع

بوک مارک ها

بوک مارک ها

مجوزهای ارسال و ویرایش

• شما نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • شما نمی توانید به پست ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • شما نمی توانید پست های خود را ویرایش کنید
  •  
ساعت 07:14 بر حسب GMT +3.5 می باشد. Powered by: vBulletin Version 4.2.1 vBFarsi Language Pack Version 4.2
Forum Modifications By Marco Mamdouh مطالب درج شده توسط کاربران بیانگر نظر شخصی آنها بوده و ممکن است همسو با اهداف و دیدگاه های مدیریت سایت نباشد. تمامی مطالب و مقالات ارائه شده فقط جنبه اطلاع رسانی دارند.