مهمان گرامی خوش آمدید، جهت عضویت در سایت و دسترسی به کلیه امکانات آن لطفاً کلیک کنید
روزه ی آب - صفحه 8
صفحه 8 از 8 اولیناولین ... 678
نمایش نتایج: از شماره 85 تا 94 از مجموع 94
Like Tree78Likes

موضوع: روزه ی آب

Junior Member
    تشکر 4 بار در 2 پست

پیش فرض لطفا این نکته را جدی بگیرید ! 3

لطفا بیش از حد اب نخورید !

پزشكان اغلب توصيه مي كنند كه افراد مقدار بيشتري آب بنوشند و به اثر آن بر سلامت و زيبايي پوست، كاهش ميزان خستگي و كمك به تمركز اشاره مي كنند.
    اما نوشيدن مقدار زياد آب هم باعث ورم مغز و در نتيجه توقف اعمال حياتي بدن از جمله تنفس مي شود.

علت اين است كه آب پس از نوشيدن وارد عروق خوني بدن مي شود. آب موجود در بدن وظيفه كنترل عناصر اصلي بدن از جمله نمك خون را برعهده دارد. به گفته پروفسور فارست مشاور شيمي آزمايشگاهي بيمارستان شفيلد، اگر ميزان آب بدن بالاتر از حد باشد، ميزان نمك موجود در خون كاهش يافته در نتيجه ميزان نمك در سلول ها نيز كاهش مي يابد. آب پس از خون- كه رقيق شده- به ارگان ها منتقل مي شود. پروفسور فارست از طريق يك مثال ساده قضيه را توضيح مي دهد؛ «اگر آب نمك را روي پوست پياز بريزيم، سلول هاي آن منقبض مي شوند اما اگر مقدار زيادي آب نمك را در مجاورت آن قرار دهيم سلول هاي آن ورم مي كنند. اين ورم بيش از هرچيزي براي مغز مشكل ساز مي شود. زيرا مغز در ميان استخوان جمجمه قرار گرفته و با افزايش حجم به استخوان جمجمه فشرده مي شود. اين فشار فزاينده كه به مغز وارد مي شود مي تواند موجب سردرد شود. در اين فرآيند فشرده شدن مغز مناطق حياتي كه به عنوان نمونه كنترل تنفس را برعهده دارند از كار مي افتند.
    از علائم اين اختلال گيجي و سردرد است. علائم معمولاً پس از نوشيدن مقدار زياد آب به سرعت آشكار مي شوند، اما اگر عمل جذب آب به آهستگي صورت بگيرد مدت بيشتري طول مي كشد. نوشيدن چندين ليتر آب در زمان كوتاه مي تواند باعث بروز اين نوع مسموميت شود. در اين مورد به خصوص افرادي كه از قرص هاي اكستازي استفاده مي كنند در خطر هستند زيرا اين مواد باعث ايجاد تشنگي زياد مي شود و هورمون هايي با اثر ضد دفع ادرار را فعال مي كند. در نتيجه مقدار زيادي آب توسط فرد نوشيده مي شود كه كليه ها نمي توانند آن را دفع كند. سالمنداني كه دچار مشكل كليه هستند هم ممكن است در اين مورد در معرض خطر باشند. درمان هايي كه براي اين مشكل وجود دارند شامل خوراندن داروهاي مدر به فرد براي تخليه ميزان اضافي آب و استفاده از داروهايي براي كاهش ورم مغز مي شود. به گفته پروفسور فارست، مشكل اصلي، تشخيص دادن اين نوع مسموميت است. زيرا بيشتر بيماران به دليل گيجي و سردرد ناشي از اين بيماري اقدام به خوردن قرص هاي مسكن مي كنند.
    محققان مي گويند آب يك ماده حياتي براي كاركردهاي اصلي بدن است و اصلي ترين وظيفه در دفع مواد زائد مثلاً دفع اوره را دارد. افراد به طور مداوم در حال دفع آب هستند در نتيجه بايد مقداري آب به جاي آن جايگزين كنند. در شرايط عادي بدن به يك و نيم ليتر آب در هر روز نياز دارد، در هواي گرم يا فعاليت شديد بايد ميزان بيشتري آب خورد چون كم آبي بدن به مشكلات تنفسي، خستگي و مشكلات مثانه خواهد انجاميد. اما بيش از حد آب خوردن هم مي تواند فاجعه بار باشد.

amir arian likes this.

Junior Member
    تشکر 4 بار در 2 پست

پیش فرض لطفا این نکته را جدی بگیرید ! 4

لطفا اب یخ نخورید !

امروزه کمتر خانواده ای یافت می شود که برای خنک کردن آب و نوشیدنی های خود خصوصاً در فصل گرما، از یخ استفاده نکند. در آب میوه فروشی ها و رستوران ها نیز عموماً برای خنک کردن نوشیدنی های مورد مصرف از تکه های یخ استفاده می شود و یخچال های یخ ساز نیز جای خود را در آشپزخانه ها بازکرده است.
    ولی جالب است بدانید، تماس مستقیم یخ با آب و مایعات برای سلامتی ما بسیار مضر می باشد؛ چرا که يخ، سودازا است و آبي که يخ در آن انداخته شود، سودازا شده و خون را غليظ مي کند.حال این سوال پیش می آید که برای خنک کردن مایعات از چه چیزی استفاده کنیم که برای سلامتی مشکلی ایجاد نکند؟ در جواب باید گفت که بهترین راه برای خنک کردن نوشیدنی ها، قرار دادن آنها در ظروف در بسته و گذاشتن آنها در یخچال می باشد.بعضی افراد نیز که به یخ ارادت خاصی دارند می توانند به صورت غیر مستقیم یخ را درون نوشیدنی قرار داده تا سرمای یخ باعث خنک شدن مایعات گردد، مثلاً می توانیم تکه های یخ را در مشما یا ظرف کوچکی ریخته و آنرا درون نوشیدنی یا ظرف آب قرار دهیم یا این که از سیستم های دوجداره که یخ در یک جدار آن قرار می گیرد استفاده نماییم.
    نکته مهم دیگری که در این خصوص باید رعایت شود، نخوردن چیزهای بسیار سرد یا گرم است بنابراین توصیه می شود آب و یا هر نوشیدنی خیلی سرد نیز نیاشامید حتی اگر به روش سالم خنک شده باشد. در این زمینه بوعلي سينا مي فرمايد: آب يخ خوردن، ضرر خود را اگر در جواني نشان ندهد، در پيري حتماً ضربه خود را به تو خواهد زد!

amir arian likes this.

Senior Member
    تشکر 437 بار در 106 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط *MEHRDAD* نمایش پست ها
    اب سالم و خوب چه ابی است ؟؟؟
    آب يکي از نوشيدني هايي است که انسان در طول روز چند وعده نياز به استفاده از آن دارد پس بايد به آبي که مي نوشيم خوب دقت کنيم و از سلامت آن اطمينان حاصل نماييم.بر اساس تحقیق انجام یافته مواد اصلی تشکیل دهنده کره زمین و بدن انسان آب، روغن و نمک می باشد که مهم ترین آنها آب است و خداوند پنجاه بار در قرآن از آن به اشکال مختلف یاد کرده است.آب موهبتی است که حق تعالی آنرا مستقیماً به صورت باران و برف به ما ارزانی داشته و بر سر ما می ریزد ولی نمک و روغن را ما باید در طبیعت به دنبال آن بگردیم و تهیه نماییم، این امر نشان از اهمیت آب دارد.اما سوالی که مطرح هست این است که آب سالم و خوب چه آبی است؟در جواب باید گفت آب سالم همان آبی است که خداوند خودش در مرحله اول به ما هدیه داده است یعنی آب باران و برف و هر آبی که خصوصیات این آب را بیشتر داشته باشد. (حج/63: الم تر ان الله انزل من السماء ماء - فرقان/45: انزلنا من السماء ماء طهورا )متاسفانه نزدیک به صد در صد آب شرب در اختیار هم وطنان عزیز ما آلودگی شیمیایی دارد و اگر آب تعداد اندکی از مناطق دور افتاده هنوز به آلودگی شیمیایی دچار نشده است به علت آن است که تاکنون دست بهداشتی ما این مناطق دور افتاده را به اسم بهداشت به مواد شیمیایی آلوده نکرده است.امروزه به بهانه میکروب کشی به آب مواد شیمیایی اضافه می کنند که متاسفانه با جوشاندن هم مواد شیمیایی اضافه شده به آب همچون کلر از بین نمی روند و برای سلامتی انسان بسیار مضر می باشند. ما باید به سمتی حرکت کنیم که برای میکروب زدایی آب شرب مصرفی از طرق دیگری بجای افزودن مواد شیمیایی !پس آبی مورد تایید است که نه آلودگی میکروبی داشته باشد و نه آلودگی شیمیایی، بنابراین پس از آب باران و برف می توان آب چشمه، چاه یا رودخانه ای را استفاده کرد که عاری از آلودگیهای شیمیایی باشند و زندگی صنعتی باعث آلودگی شیمیایی آن نشده باشد و برای از بین بردن آلودگی میکروبی آن آبها نیز حتماً باید آنها را جوشاند.در شمال کشور وجود شالیزارهای برنج که به کودهای شیمیایی فراوانی آلوده هستند، باعث آلودگی آبهای زیر زمینی، همچون آب چاه ها شده است لذا مردم در این مناطق باید از آب باران پس از جوشاندن استفاده نمایند.پس با این حال جوشاندن آب ضمن این که آنها را به آب سبک که مورد سفارش آقا امام رضا ع می باشد، تبدیل می کند، باعث از بین رفتن میکروب های داخل آب می گردد، به خصوص اگر برای این کار از ظروف مسی یا برنجی استفاده گردد.

دورد
    واقعا بعضی از پستها حتی ارزش جواب دادن ندارند
    از مدیریت سایت تقاضا میکنم نسبت به حذف این
    گونه مطالب سخیف و بی پایه و اساس اقدام کرده
    تا اعتبار سایت وزین وگان کایند خدشه دار نشود.
    سپاس

پدرام .

4. تشکرها از این نوشته :

*MEHRDAD* (24-03-2014)

( Super Moderator ) مدیر ارشد تالار . بخش فرهنگ و اندیشه
    تشکر 1,568 بار در 273 پست

تا جایی که اطلاع دارم، چیزی به اسم "سم زدایی" و "پاکسازی بدن" خارج از حوزه ی اعتیاد و مسمومیت وجود ندارد، آب درمانی و سایر روش های غیر علمی که ادعای پاکسازی بدن و سم زدایی دارند توصیه نمیشوند، به خصوص در بلند مدت.

در خصوص وجود اینگونه مطالب در تالار هم، لازم به یادآوریست که:
    این تاپیک و تمام مطالب ارسالی، صرفا نظرات شخصی کاربران بوده و انتشارشان در تالار نه حاکی از تأیید بلکه صرفا به دلیل قائل شدن آزادی بیان است. بنابراین از تمام خوانندگان خواهش میکنم قبل از اینکه به توصیه ی دیگران عمل کنند، حتما از هر جهت سلامتی خود را در نظر گرفته و حداقل قبل از اقدام با یک پزشک متخصص مشورت کنند تا با مشکلی مواجه نشوند. تالار هیچگونه اقدام، توصیه، رژیم و روش درمانی خارج از علم پزشکی را تأیید و توصیه نمیکند.

ویرایش توسط The Almighty : 23-03-2014 در ساعت 19:07
    baher, Führer and amir arian like this.
    "گفتم که با خیال، دلی
    خوش کنم، ولی
    با این عطش، سراب
    قبولم نمیکند"

6. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما The Almighty برای ارسال این پست سودمند:

*MEHRDAD* (24-03-2014),baher (23-03-2014),Führer (23-03-2014)

Junior Member
    تشکر 4 بار در 2 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط Führer نمایش پست ها

دورد
    واقعا بعضی از پستها حتی ارزش جواب دادن ندارند
    از مدیریت سایت تقاضا میکنم نسبت به حذف این
    گونه مطالب سخیف و بی پایه و اساس اقدام کرده
    تا اعتبار سایت وزین وگان کایند خدشه دار نشود.
    سپاس
    دوست عزیزم شما انگار منو از قبل میشناسین و کینه قدیمی به دل دارین ! عزیزم شما برو از یه بچه پنج ساله بپرس که اب چشمه پاک تره و سالمتره یا اب که ما تو خونه داریم هرچی اون گفت ما قبول داریم من نفهمیدم دقیقا اعتراض شما به چی بود ؟؟؟ اما فکر نکنم تشخیص این کار اینقد سخت باشه و سندی علمی بخواد ! من نمیدونم روزه اب درسته یا نه ! اما قصد من این بود حالا که دوستان این روزه رو میگیرن با ابی پاک و سالم بگیرن شاید بعضی ها واقعا در دست رس داشته باشن اب چشمه یا چاه یا....... ! والا ما قصد اینو نداشتیم که بگیم روزه اب .............

ویرایش توسط *MEHRDAD* : 25-03-2014 در ساعت 01:08
    amir arian likes this.

عضو انجمن
    تشکر 0 بار در 0 پست

نویسنده کتاب فوق شعبان طاووسی معروف به کابوک بود که این کار را انجام داده بود اما توصیه می شود اگر کسی بیش از سه روز بخواهد این کار را انجام دهد جتما باید تحت نظر پزشک باشد

عضو انجمن
    تشکر 0 بار در 0 پست

سلام
    من میخوام روزه ۴۰ روزه اب شروع کنم کسی هست راهنماییم کنه البته ۳ تا کتاب در این مورد خوندم

مدیر تالار
    تشکر 635 بار در 269 پست

غیر از ادعاهای مشکوک آدم های فاقد هر گونه سواد علمی تا به حال ندیده ام هیچ مرجع پزشکی چنین کاری رو توصیه کنه.
    در نبود شواهد علمی، بعید می دام این جور مرتاض بازی ها جز ضرر برای بدن شما نتیجه ای داشته باشه.

عضو انجمن
    تشکر 18 بار در 3 پست

با سلام بر دوستان عزیز
    هدف از نگارش این مطالب رد یا تایید آبدرمانی نیست .
    من دو بار روزه چهل روزه گرفتم و گزارش کامل یکی از این دوره های چهل روزه رو در تالار گفتگوی ایرانیان گیاهخوار ثبت کردم و به صورت کامل و جامع در مورد شرایط و سختیها و حالات دوره توضیح دادم .
    لطفا بدون آگاهی در مورد روزه ی آب به این روش درمانی مظلوم نتازید .
    ما در پیاله عکس رخ یار دیده ایم ----- ای بیخبر ز لذت شرب مدام ما
    جهت پاکسازی جسمی و روحی اگر به روش آبدرمانی شک دارید میتونید با خامگیاهخواری هم به این مهم دست پیدا کنید که البته شرایط آبدرمانی و خامگیاهخواری در خیلی جهات متفاوته ولی به هر روی حرکتیست به جلو .
    از همه ی دوستان عذر میخوام که پر حرفی کردم .چن سال بود هیچ فعالیتی در انجمن های مختلفی که بودم نداشتم ولی امروز گفتم یه کم حرف بزنم و سر شما رو درد بیارم.
    شرمندم .ببخشید

عضو انجمن
    تشکر 0 بار در 0 پست

خیلی ممنون واقعا جالب بود

صفحه 8 از 8 اولیناولین ... 678

اطلاعات موضوع

Users Browsing this Thread

اکنون 1 کاربر در حال مطالعه مبحث هستند (0 عضو و 1 مهمان)

برچسب برای این موضوع

بوک مارک ها

بوک مارک ها

مجوزهای ارسال و ویرایش

• شما نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • شما نمی توانید به پست ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • شما نمی توانید پست های خود را ویرایش کنید
  •  
ساعت 05:32 بر حسب GMT +3.5 می باشد. Powered by: vBulletin Version 4.2.1 vBFarsi Language Pack Version 4.2
Forum Modifications By Marco Mamdouh مطالب درج شده توسط کاربران بیانگر نظر شخصی آنها بوده و ممکن است همسو با اهداف و دیدگاه های مدیریت سایت نباشد. تمامی مطالب و مقالات ارائه شده فقط جنبه اطلاع رسانی دارند.