مهمان گرامی خوش آمدید، جهت عضویت در سایت و دسترسی به کلیه امکانات آن لطفاً کلیک کنید
سوالاتی درباره گیاهخواری
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 9 از مجموع 9
Like Tree18Likes
  • 2 Post By Ahmirof
  • 6 Post By Shadow
  • 4 Post By baher
  • 2 Post By dr.b4ne
  • 1 Post By Ahmirof
  • 3 Post By Texas

موضوع: سوالاتی درباره گیاهخواری

عضو انجمن
    تشکر 9 بار در 2 پست

پیش فرض سوالاتی درباره گیاهخواری

سلام
    من به تشویق یکی از دوستان شروع به مطالعه راجع به گیاه خواری کردم که از جمله کتاب صادق هدایت خیلی به من کمک کرد تا تصمیمم برای گیاه خوار شدن بگیرم اما هنوز سوالاتی برام هست تا اینها رو رفع نکنم نمیتونم تغذیه ام رو تغییر بدم با این که خیلی علاقه مندم پس خواهشمندم به سوالاتم جواب بدید که منم به زودی یکی از شما بشم (سوالاتم رو بی پرده میپرسم)
    1- گیاه خواری واسه بدنساز مشکل نیست؟
    2- فراوانی غذاهای گیاهی بیشتر است یا گوشتی؟
    3- این درست است که مغز انسانهای اولیه بعد از خوردن گوشت تکامل پیدا کرده ؟
    4- - گیاه خواری روی سکس چه تاثیری داره؟
    5- درست است که کمبود ویتامین ب پیدا میکنه آدم یا موهاش زود سفید میشه؟
    6- از نظر اقتصادی گوشت خواری بهتره یا گیاه خواری؟
    7- کسی که از بادمجان و کلم و کدو متنفره میتونه گیاه خوار بشه؟
    8- زمان چاق شدن و لاغر شدن و یا عضله سازی گیاه خواری در مقایسه با گوشت خواری چطوره؟

البته من جواب اکر سوالاتم رو راجع به گیاهخواری گرفتم با همان کتاب صادق هدایت و به این تفکرهم رسیده ام که گیاه خواری برتری داره حتی بعد از مطالعه چند روز ه حالم از گوشت به هم میخوره ولی آدم برای انجام هر کاری با تحقیق جلو بره بهتره..لطفا اگر مقاله علمی یا کتابیم هست در رابطه با جواب سوالام ممنون میشم معرفی کنید تا مطالعه ام بیشتر بشه و خوشحال میشم تجربه شخصیتون هم بگید
    با تشکر

ویرایش توسط baher : 04-10-2013 در ساعت 22:18
    Shadow and وجترین like this.

2. کاربران : 6 تشکر کرده اند از شما Ahmirof برای ارسال این پست سودمند:

baher (04-10-2013),Shadow (05-10-2013),Texas (06-10-2013),چشمک (05-10-2013),وجترین (05-10-2013),yasaman1178 (08-10-2013)

عضو فعال و صمیمی تالار
    تشکر 3,292 بار در 547 پست

خوش اومدی عزیز،من خیلی مختصر پاسخ میدم.

- گیاه خواری واسه بدنساز مشکل نیست؟
    به هیچ وجه

- فراوانی غذاهای گیاهی بیشتر است یا گوشتی؟

غذاهای گیاهی. علت اینکه تصور میشه غذاهای گیاهی فراونیش کمه اینه که رژیم غذایی معمول و رایج که همه جا از اون صحبت میشه بر پایه گوشته و مردم فکر میکنند
    غذاهای گیاهی زیادی می توانند در دسترس داشته باشند.

این درست است که مغز انسانهای اولیه بعد از خوردن گوشت تکامل پیدا کرده ؟
    خیر ،مهمترین علت تکامل انسان بواسطه ساخت ابزار در طول چند ده هزار سال پیش بوده است.

- - گیاه خواری روی سکس چه تاثیری داره؟

گیاهخواری تاثیر مثبتی روی روابط جنسی داره .در بین موادی که بسیار موثر برای افزایش قوای جسمی بدن هستند بیشترین ها مربوط به مواد گیاهی مثل
    موز،انجیر،سیر،خرما،انبه و شکلات ، دارچین و زنجبیل و سایر مواد هست که اگر در قالب یک برنامه غذای خوب استفاده شوند شما حتی نیازی به قرص های مکمل که مورد استفاده عمده غیرگیاهخوارن هست هم نیستید.

- درست است که کمبود ویتامین ب پیدا میکنه آدم یا موهاش زود سفید میشه؟
    ویتامین ب 12 : مقاله اي از دکتر زرین آذر

-
    از نظر اقتصادی گوشت خواری بهتره یا گیاه خواری؟
    از نظر اقتصادی به نظر در حال حاضر برای تهیه مواد غذایی فکر میکنم مساوی باشه ولی با رژیم گیاهی شما هزینه های درمانی کمتری خواهید داشت

- کسی که از بادمجان و کلم و کدو متنفره میتونه گیاه خوار بشه؟
    شما مجموعه گسترده ای از مواد گیاهی در طبیعت دارید.گیاهخواری تنها خوردن کدو بادمجان و برخی مواد گیاهی خاص نیست تنوع بسیار بالایی داریم.

- زمان چاق شدن و لاغر شدن و یا عضله سازی گیاه خواری در مقایسه با گوشت خواری چطوره؟

اگر رژیم غذایی خوب و منظمی داشته باشید همه این مسائل در دست خودتونه و می تونید بدن خودتون رو در بهترین شرایط نگه دارید.

موفق باشی

ویرایش توسط Shadow : 06-10-2013 در ساعت 13:13

4. کاربران : 6 تشکر کرده اند از شما Shadow برای ارسال این پست سودمند:

Ahmirof (05-10-2013),baher (05-10-2013),Texas (06-10-2013),چشمک (05-10-2013),وجترین (05-10-2013),yasaman1178 (08-10-2013)

(ADMIN //Super Moderator ) مدیر ارشد تالار . بخش اندیشه و سلامت
    تشکر 5,705 بار در 913 پست

تبریک بخاطر تصمیم اخلاقی و ارزشمند شما دوست عزیز

در همراهی و تکمیل صحبت کیوان جان:

گیاهخواری و بدنسازی

ورزشکاران بدنساز گیاهخوار

تکامل مغز و ارتباط آن با مصرف گوشت
    تکامل مغز گونه انسان عوامل مختلفی داشته و دارد.
    ساخت و توسعه ابزار ، کشف آتش ، زبان ها و تکلم ، زندگی اجتماعی و مهاجرت ، کشاورزی ، رژیم غذایی و....
    گوشت،تنها بخشی کوچک از رژیم غذایی انسان در حال تکامل بوده که بواسطه کشف آتش به سبد غذایی خود اضافه کرده بود، و نه عاملی کلی برای رشد و تکامل آن.

There is always a hope

6. کاربران : 7 تشکر کرده اند از شما baher برای ارسال این پست سودمند:

Ahmirof (05-10-2013),dr.b4ne (06-10-2013),Shadow (06-10-2013),Texas (06-10-2013),چشمک (05-10-2013),وجترین (05-10-2013),yasaman1178 (08-10-2013)

Junior Member
    تشکر 36 بار در 12 پست

در تکمیل فرمایشات دوستان عرض کنم که :

1-فقط اسم یه ورزش کار رو میبرم تا به عمق قضیه پی ببری : دنیل برایان

2-اول اینکه غذاهای مطلقا گوشتی چند مورد بیشتر نیستند ولی غذاهای مطلقا گیاهی بسیار اند در هر صورت فکر میکنم غذاهای ترکیبی بسیار متنوع ترند (هر چند که این تنوع واسه من ارزشی نداره) اما واقعا یه نگاهی به لیست غذاهای همین انجمن بنداز ببین چند تا هست تازه با یه کم مطالعه تو سایت های خارجی کلی غذای جدیدی میبینی خلاصه در این یک مورد اصلا نگران نباش .... من الان بین غذاهام گیج شدم که امروز چی درست کنم d:

6- گوشت کیلو 20 30 تومن ارزونتره یا لوبیا و سویا و موز و نون سبوس دار ؟ مگه از گوشت گرون تر هم ماده خوراکی رایج داریم ؟

Texas and وجترین like this.

8. کاربران : 6 تشکر کرده اند از شما dr.b4ne برای ارسال این پست سودمند:

Ahmirof (07-10-2013),baher (06-10-2013),Shadow (06-10-2013),Texas (06-10-2013),وجترین (06-10-2013),yasaman1178 (08-10-2013)

عضو انجمن
    تشکر 9 بار در 2 پست

ممنون از اظهار نظر دوستان

راستیتش من تصمیم قطعی واسه گیاه خوار شدن دارم و انجام هم خواهم داد حتی اگه گوشت خواری بهتر باشه..اما حالا که مطالعه راجع به این موضوع رو شروع کردم میخوام سوال بی جوابی برام نمونه..یکی از دوستان صمیمیم گیاه خوار هستش و دلیل اولش برای گیاهخواری حیواناته ... اما من بدن خودم برام در درجه اوله و بعد بقیه چیزها..اما یه شخصی هست بعد از 8 سال گیاه خواری دوباره گوشت خوار شد به خاطر بعضی از مسائلی که راجعبه گیاه خواری شنید... باید اول همه چیز رو بسنجم که وقتی شروع کردم بعدش نفهمم اشتباهه یا مشکلی پیش بیاد و تنها دلیل شروع نکردنم تاحالا فقط پیدا نکردن منبع قطعی برای این مسائله...گوشت خوارا از خودشون گیاه خوارام از خودشون طرفداری میکنن

TehranSD likes this.

10. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما Ahmirof برای ارسال این پست سودمند:

baher (07-10-2013),Texas (07-10-2013),yasaman1178 (08-10-2013)

عضو فعال و صمیمی تالار
    تشکر 2,429 بار در 344 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط Ahmirof نمایش پست ها
    ممنون از اظهار نظر دوستان

راستیتش من تصمیم قطعی واسه گیاه خوار شدن دارم و انجام هم خواهم داد حتی اگه گوشت خواری بهتر باشه..اما حالا که مطالعه راجع به این موضوع رو شروع کردم میخوام سوال بی جوابی برام نمونه..یکی از دوستان صمیمیم گیاه خوار هستش و دلیل اولش برای گیاهخواری حیواناته ... اما من بدن خودم برام در درجه اوله و بعد بقیه چیزها..اما یه شخصی هست بعد از 8 سال گیاه خواری دوباره گوشت خوار شد به خاطر بعضی از مسائلی که راجعبه گیاه خواری شنید... باید اول همه چیز رو بسنجم که وقتی شروع کردم بعدش نفهمم اشتباهه یا مشکلی پیش بیاد و تنها دلیل شروع نکردنم تاحالا فقط پیدا نکردن منبع قطعی برای این مسائله...گوشت خوارا از خودشون گیاه خوارام از خودشون طرفداری میکنن
    بهتره اون شخص يا دوست شما دلايلش رو براي برگشتن از گياهخواري بگه تا در مورد اون دلايل صحبت كنيم.شايد مهمترين ترين هدف اين محيط همين پاسخ دادن به اين نوع سوالات باشه تا تكرار مكررات.
    يك سخني از "جرج برنارد شاو" هست كه ميگه

"از مكالمه و پرگويي بي جا نجات خواهيد يافت زماني كه بدانيد مردم نصايح شما رو گوش نداده و تنها زماني گوش فرا مي دهند كه پولي بابت آن پرداخت كرده باشند"

"I am in favor of animal rights as well as human rights. That is the way of a whole human being."
    —Abraham Lincoln

12. کاربران : 4 تشکر کرده اند از شما Texas برای ارسال این پست سودمند:

baher (08-10-2013),dr.b4ne (09-10-2013),وجترین (08-10-2013),yasaman1178 (08-10-2013)

عضو انجمن
    تشکر 0 بار در 0 پست

سلام عرض شد.من پسری هستم 22ساله.باهیکلم مشکلی ندارم اما مقداری از وزن نرمال کمتر هستم وجاداره ک کمی چاق تر بشم و تصمیم ب این کار دارم.درضمن میخوام گیاهخوار بشم.ایا من میتونم باگیاهخواری وزنم رو زیاد کنم؟

عضو انجمن
    تشکر 0 بار در 0 پست

آیا گیاهخواری مواد مغذی بدن را تامین میکند؟
    ممنون میشم به صورت علمی پاسخ بدید.

(ADMIN //Super Moderator ) مدیر ارشد تالار . بخش اندیشه و سلامت
    تشکر 5,705 بار در 913 پست

آیا گیاهخواری مواد مغذی بدن را تامین میکند؟
    ممنون میشم به صورت علمی پاسخ بدید.

موضع انجمن تغذيه آمريكا درباره گياهخواري

There is always a hope

اطلاعات موضوع

Users Browsing this Thread

اکنون 1 کاربر در حال مطالعه مبحث هستند (0 عضو و 1 مهمان)

برچسب برای این موضوع

بوک مارک ها

بوک مارک ها

مجوزهای ارسال و ویرایش

• شما نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • شما نمی توانید به پست ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • شما نمی توانید پست های خود را ویرایش کنید
  •  
ساعت 14:41 بر حسب GMT +3.5 می باشد. Powered by: vBulletin Version 4.2.1 vBFarsi Language Pack Version 4.2
Forum Modifications By Marco Mamdouh مطالب درج شده توسط کاربران بیانگر نظر شخصی آنها بوده و ممکن است همسو با اهداف و دیدگاه های مدیریت سایت نباشد. تمامی مطالب و مقالات ارائه شده فقط جنبه اطلاع رسانی دارند.