مهمان گرامی خوش آمدید، جهت عضویت در سایت و دسترسی به کلیه امکانات آن لطفاً کلیک کنید
میخواهم شروع به گیاهخواری کنم، راهنمایی میخوام.
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 9 از مجموع 9
Like Tree3Likes
  • 2 Post By giak
  • 1 Post By hamed-ss

موضوع: میخواهم شروع به گیاهخواری کنم، راهنمایی میخوام.

Junior Member
    تشکر 2 بار در 2 پست

پیش فرض میخواهم شروع به گیاهخواری کنم، راهنمایی میخوام.

سلام دوستان عزیز
    من اسمم حامده.
    من تو فکرمه که تصمیم بگیرم گیاهخوار بشم.
    حالا من چند تا سوال دارم و البته ترس هم دارم.
    ترس از اینکه نکنه گیاهخوار بشم و مشکل بدنی برام پیش بیاد و مریض بشم و یا حتی بمیرم!!!!
    این از ترسم.
    و اما سوالاته من اینه:
    من شرایطم طوری نیست که بخوام مثلا هزینه کنم و گیاهخوار بشم، مثلا گیاه های با قیمت بالا بخرم برای شروع، مثلا گردو پسته بادام عسل و......
    آیا با این شرایط میتونم گیاهخوار بشم؟
    آیا گیاهخواری تاثیر منفی بر زندگی نداره؟ از لحاظ فکری،جسمی،روانی،روحی و... ؟
    ممنون میشوم اگر راهنمایی کنید.

2. تشکرها از این نوشته :

baher (04-12-2014)

مدیر تالار
    تشکر 633 بار در 267 پست

سلام و خوشامد به شما
    گیاهخواری خیلی ساده است و اگر درست انجام بشه نه تنها عوارض منفی نداره بلکه از همه جهت به بهبود سلامت شما کمک می کنه. مثلا من الان حدود یک ساله گیاهخوارم. همین دیروز نتیجه آزمایش خونم رو دکتر دید و گفت که همه چیز در سطح عالیه.

از نظر روحی هم گیاهخواری کمک میکنه حس بهتری درباره خودتون داشته باشید چون دیگه در ستمگری و کشتار حیوانات و تخریب محیط زیست سهیم نخواهید بود.

توصیه می کنم قبل از هر چیز درباره گیاهخواری مطالعه کنید و ببینید واقعا گیاهخواری چه اثراتی بر سلامت شما و همین طور بر محیط زیست و حیوانات داره (مطالب آموزشی زیادی در لینک های امضای من پیدا می کنید)

وقتی خوب مطالعه کردید و تصمیم گرفتید، به سادگی و به مرور غذاهایی گوشتی تان را با معادل غیرگوشتی جایگزین کنید. مثلا قرمه سبزی را به جای گوشت با سویا بخورید. به جای گوشت در آش، مقدار بیشتری حبوبات در آش بریزید. به جای کتلت گوشت، کتلت گیاهی بخورید و ...
    می بینید که حیطه غذاهای گیاهی در دسترس شما بی نهایت زیاده و خیلی چیزها بوده که می توانستید بخورید اما اصلا بهشون توجه نمی کردید. به تدریج حدود ده غذای گیاهی پیدا می کنید که بیش از همه مناسب و باب میل تان است می توانید در هفته به تناوب از آنها استفاده کنید.

گیاهخواری به معنی خوردن پسته و سایر غذاهای گران نیست. اگر درست برنامه غذایی تان را تنظیم کنید گیاهخواری در واقع باعث صرفه جویی در هزینه غذایی شما میشه چون یکی از گران ترین اقلام غذایی یعنی گوشت (و اگر بخواهید وگن شوید لبنیات) را از سبدتان حذف می کنید به جاش از حبوبات، دولپه ای ها (مثل عدس و لپه) و ... استفاده میکنید که اغلب شان به مراتب ارزان تر از گوشت و لبنیات هستند.

موفق باشید

4. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما giak برای ارسال این پست سودمند:

baher (04-12-2014),DiakoFeiz (04-12-2014),hamed-ss (04-12-2014)

Junior Member
    تشکر 2 بار در 2 پست

خیلی ممنونم بابت راهنمایی. به امید خدا از امروز شروع کردم به گیاه خواری.
    و با مطالعاتی که داشتم به این نتیجه رسیدم که گوشتخواری و کشتار حیوانات برای خوردن گوشت آنها کاری است غیر اخلاقی و با ارزش و شرافت انسانیت همخوانی ندارد.
    دوستدار گیاهخواران حامد.

giak likes this.

عضو انجمن
    تشکر 0 بار در 0 پست

لطفا راهنمایی کنین که چطور میتونم گیاهخواری را شروع کنم در ضمن کم کاری تیرویید هم دارم . با تشکر

Senior Member
    تشکر 436 بار در 105 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط gns_az نمایش پست ها
    لطفا راهنمایی کنین که چطور میتونم گیاهخواری را شروع کنم در ضمن کم کاری تیرویید هم دارم . با تشکر
    دروود
    به این لینک مراجعه کنید:
    چگونه شروع کنیم؟

پدرام .

8. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما Führer برای ارسال این پست سودمند:

baher (26-02-2016),sami.ra (28-02-2016)

عضو انجمن
    تشکر 2 بار در 2 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط Führer نمایش پست ها
    دروود
    به این لینک مراجعه کنید:
    چگونه شروع کنیم؟
    ممنون توضیحاتش کامل بود جواب سوال هامو گرفتم

عضو انجمن
    تشکر 0 بار در 0 پست

سلام
    من اضافه وزن دارم ، دوستام میگن برو گیاه خوار بشو
    از کجا شروع کنم و اینکه اگه گیاه خوار بشم وزنم کم میشه یا نه ؟

(ADMIN //Super Moderator ) مدیر ارشد تالار . بخش اندیشه و سلامت
    تشکر 5,705 بار در 913 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط فرشته رجبی نمایش پست ها
    سلام
    من اضافه وزن دارم ، دوستام میگن برو گیاه خوار بشو
    از کجا شروع کنم و اینکه اگه گیاه خوار بشم وزنم کم میشه یا نه ؟
    كاهش وزن با گياه خواري

There is always a hope

عضو انجمن
    تشکر 0 بار در 0 پست

سلام
    آیا رژیم گیاهخواری باعث بیماریهای کبدی می شود؟
    با تشکر

نقل قول نوشته اصلی توسط giak نمایش پست ها
    سلام و خوشامد به شما
    گیاهخواری خیلی ساده است و اگر درست انجام بشه نه تنها عوارض منفی نداره بلکه از همه جهت به بهبود سلامت شما کمک می کنه. مثلا من الان حدود یک ساله گیاهخوارم. همین دیروز نتیجه آزمایش خونم رو دکتر دید و گفت که همه چیز در سطح عالیه.

از نظر روحی هم گیاهخواری کمک میکنه حس بهتری درباره خودتون داشته باشید چون دیگه در ستمگری و کشتار حیوانات و تخریب محیط زیست سهیم نخواهید بود.

توصیه می کنم قبل از هر چیز درباره گیاهخواری مطالعه کنید و ببینید واقعا گیاهخواری چه اثراتی بر سلامت شما و همین طور بر محیط زیست و حیوانات داره (مطالب آموزشی زیادی در لینک های امضای من پیدا می کنید)

وقتی خوب مطالعه کردید و تصمیم گرفتید، به سادگی و به مرور غذاهایی گوشتی تان را با معادل غیرگوشتی جایگزین کنید. مثلا قرمه سبزی را به جای گوشت با سویا بخورید. به جای گوشت در آش، مقدار بیشتری حبوبات در آش بریزید. به جای کتلت گوشت، کتلت گیاهی بخورید و ...
    می بینید که حیطه غذاهای گیاهی در دسترس شما بی نهایت زیاده و خیلی چیزها بوده که می توانستید بخورید اما اصلا بهشون توجه نمی کردید. به تدریج حدود ده غذای گیاهی پیدا می کنید که بیش از همه مناسب و باب میل تان است می توانید در هفته به تناوب از آنها استفاده کنید.

گیاهخواری به معنی خوردن پسته و سایر غذاهای گران نیست. اگر درست برنامه غذایی تان را تنظیم کنید گیاهخواری در واقع باعث صرفه جویی در هزینه غذایی شما میشه چون یکی از گران ترین اقلام غذایی یعنی گوشت (و اگر بخواهید وگن شوید لبنیات) را از سبدتان حذف می کنید به جاش از حبوبات، دولپه ای ها (مثل عدس و لپه) و ... استفاده میکنید که اغلب شان به مراتب ارزان تر از گوشت و لبنیات هستند.

موفق باشید

اطلاعات موضوع

Users Browsing this Thread

اکنون 1 کاربر در حال مطالعه مبحث هستند (0 عضو و 1 مهمان)

برچسب برای این موضوع

بوک مارک ها

بوک مارک ها

مجوزهای ارسال و ویرایش

• شما نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • شما نمی توانید به پست ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • شما نمی توانید پست های خود را ویرایش کنید
  •  
ساعت 19:49 بر حسب GMT +3.5 می باشد. Powered by: vBulletin Version 4.2.1 vBFarsi Language Pack Version 4.2
Forum Modifications By Marco Mamdouh مطالب درج شده توسط کاربران بیانگر نظر شخصی آنها بوده و ممکن است همسو با اهداف و دیدگاه های مدیریت سایت نباشد. تمامی مطالب و مقالات ارائه شده فقط جنبه اطلاع رسانی دارند.