مهمان گرامی خوش آمدید، جهت عضویت در سایت و دسترسی به کلیه امکانات آن لطفاً کلیک کنید
ترشی بادمجان کبابی
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 از مجموع 1
Like Tree4Likes
  • 4 Post By yasaman1178

موضوع: ترشی بادمجان کبابی

( Super Moderator ) مدیر ارشد تالار . بخش جامعه و خانواده
    تشکر 10,491 بار در 1,474 پست

پیش فرض ترشی بادمجان کبابی

ترشی بادمجان کبابی

مواد لازم:

بادمجان يك كيلوگرم
    سبزي ترشي خرد شده 300 گرم
    هويج 200 گرم
    سركه يك ليتر
    زردچوبه يك قاشق مرباخوري
    ادويه ترشي يك قاشق مرباخوري
    فلفل سبز تند پنج عدد
    گردو ريز خرد شده نصف پيمانه
    نمك به ميزان لازم

طرز تهيه:

بادمجان ها را شسته و درسته در طبقه پايين فر با حرارت 200 درجه سانتي‌گراد كبابي مي‌كنيم. پس از سرد شدن پوست آن ها را گرفته و ريز خرد مي‌كنيم. هويج را ريز خرد كرده و با سركه به مدت 10 دقيقه مي‌پزيم. فلفل سبز را ريز خرد كرده، سپس تمام مواد را با هم مخلوط و در ظرف شيشه‌اي مي‌ريزيم و در آن را محكم بسته و در جاي خنك به مدت 10 روز مي‌گذاريم تا آماده شود.

منبع :مجله آشپزی خانواده سبز شماره122 صفحه91

دوستان من این ترشی رو گاهی درست میکنم...البته من لیته ی بادمجان رو ساده درست میکنم بدون هویج و گردو
    خیلی خوشمزه میشه ، عطر بادمجان کبابی طعم خوبی بهش میده...این بار میخوام با هویج و گردو امتحان کنم...به نظر میرسه هویج همراه با سرکه طعمش رو ملایم میکنه...اگر امکانش رو داشته باشید که بادمجان ها رو روی زغال کباب کنید خوشمزه تر میشه و البته پیشنهاد میکنم که به جای ریز خرد کردن ، اونا رو کاملا ساتوری کنید.
    این ترشی همون موقع که تهیه میشه هم قابل استفاده ست و تا چند روز بعد هم کاملا جا میفته و نیازی ندارید که برای آماده شدنش خیلی صبر کنید.

یکی از ادویه هایی که خوبه حتما ازش در این ترشی استفاده کنید سیاه دانه هست که خواص فوق العاده ای داره.

baher, Führer, Shadow and 1 others like this.
    Yesterday is History, Tomorrow is Mystery, Today is a Gift... That's why it's called
    Present

2. کاربران : 6 تشکر کرده اند از شما yasaman1178 برای ارسال این پست سودمند:

baher (23-05-2013),farzaneh (23-05-2013),Führer (23-05-2013),Shadow (25-05-2013),The Almighty (11-12-2013),رامین58 (23-05-2013)

اطلاعات موضوع

Users Browsing this Thread

اکنون 1 کاربر در حال مطالعه مبحث هستند (0 عضو و 1 مهمان)

برچسب برای این موضوع

بوک مارک ها

بوک مارک ها

مجوزهای ارسال و ویرایش

• شما نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • شما نمی توانید به پست ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • شما نمی توانید پست های خود را ویرایش کنید
  •  
ساعت 18:27 بر حسب GMT +3.5 می باشد. Powered by: vBulletin Version 4.2.1 vBFarsi Language Pack Version 4.2
Forum Modifications By Marco Mamdouh مطالب درج شده توسط کاربران بیانگر نظر شخصی آنها بوده و ممکن است همسو با اهداف و دیدگاه های مدیریت سایت نباشد. تمامی مطالب و مقالات ارائه شده فقط جنبه اطلاع رسانی دارند.