مهمان گرامی خوش آمدید، جهت عضویت در سایت و دسترسی به کلیه امکانات آن لطفاً کلیک کنید
سگ های گیاهخوار
صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 12 از مجموع 26
Like Tree17Likes

موضوع: سگ های گیاهخوار

عضو فعال
    تشکر 69 بار در 49 پست

پیش فرض سگ های گیاهخوار

نظر شما درمورد گیاهخوار کردن سگ ها چیست؟ آیا این کار ضرری به بدن سگ نمیرساند؟ لطفاً اگر تجربه ای در این ضمینه داریدبیان کنید.

Junior Member
    تشکر 14 بار در 9 پست

کار کاملاً غیر منطقی و دور از خرد هست، هر موجودی غذای مخصوص به خودش رو داره. همونطور که انسان ذاتاً گیاهخواره، سگ هم ذاتاً گوشتخواره.

baher likes this.
    The Humanity Is Already Dead

عضو فعال
    تشکر 69 بار در 49 پست

در حال حاضر سگهای تریر سبزیجات ومیوه جات هم می خورندومن شنیده ام سالمتر هم می مانندمیخواستم مطمئن شوم.

مدیر تالار
    تشکر 633 بار در 267 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط amirkia نمایش پست ها
    کار کاملاً غیر منطقی و دور از خرد هست، هر موجودی غذای مخصوص به خودش رو داره. همونطور که انسان ذاتاً گیاهخواره، سگ هم ذاتاً گوشتخواره.
    حرف زدن از «ذات» می تونه گمراه کننده باشه و ما رو دچار بحث و جدل بی حاصل در باره اینکه ذات فلان موجود چیه بکنه. چیزی که در عالم واقع می بینیم این است که انسان و سگ هر دو همه چیز خوار هستند هر چند که گوشت در غذای طبیعی سگ ها سهم بسیار بیشتری داره تا انسان. یعنی در شرایط مساوی سگ بی شک گوشت رو به میوه و نان و ... ترجیح میده.

اما سگ رو هم می شه عمدتا گیاهخوار بار آورد. بالاخره سگ شما همون چیزی رو می خوره که شما بهش می دهید. من کسی رو می شناختم که سگ تریرش رو گیاهخوار کرده بود. اما مطمئن نیستم در دراز مدت یک سگ بتونه کاملا گیاهخوار نگه داشت و سلامتش هم حفظ بشه. چون سگ ها مثل بقیه گوشتخوارن دندان های مناسب جویدن ندارند و طول روده بسیار کوتاه تری از انسان دارند بنابراین در جذب مواد مغذی از غذاهای گیاهی دشواری بیشتری از انسان دارند و چه بسا رژیم گیاهی که به خوبی برنامه ریزی نشده باشه برای سلامتی شون مضر باشه.

5. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما giak برای ارسال این پست سودمند:

baher (12-05-2015),tooka (11-05-2015)

Junior Member
    تشکر 14 بار در 9 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط giak نمایش پست ها

حرف زدن از «ذات» می تونه گمراه کننده باشه و ما رو دچار بحث و جدل بی حاصل در باره اینکه ذات فلان موجود چیه بکنه. چیزی که در عالم واقع می بینیم این است که انسان و سگ هر دو همه چیز خوار هستند هر چند که گوشت در غذای طبیعی سگ ها سهم بسیار بیشتری داره تا انسان. یعنی در شرایط مساوی سگ بی شک گوشت رو به میوه و نان و ... ترجیح میده.

اما سگ رو هم می شه عمدتا گیاهخوار بار آورد. بالاخره سگ شما همون چیزی رو می خوره که شما بهش می دهید. من کسی رو می شناختم که سگ تریرش رو گیاهخوار کرده بود. اما مطمئن نیستم در دراز مدت یک سگ بتونه کاملا گیاهخوار نگه داشت و سلامتش هم حفظ بشه. چون سگ ها مثل بقیه گوشتخوارن دندان های مناسب جویدن ندارند و طول روده بسیار کوتاه تری از انسان دارند بنابراین در جذب مواد مغذی از غذاهای گیاهی دشواری بیشتری از انسان دارند و چه بسا رژیم گیاهی که به خوبی برنامه ریزی نشده باشه برای سلامتی شون مضر باشه.

اگه اینجوری حساب کنیم خیلی از حیوانات رو میشه گیاهخوار فرض کرد و همچنین حرف شما داره اینو بیان می کنه که انسان علاوه بر گیاهخوار بودن، گوشت خوار هم هست! و این بحثیه که با خیلی از گوشت خوارها می کنم چون معتقند انسان اصطلاحاً دو گانه خوار هست که من به شدت مخالفم چرا که منشأ هر بیماری جسمی و روحی در انسان خوردن گوشته.
    دندون های سگ هیچ شباهتی به گیاهخواران ندارند. پس چرا ما باید اونا رو از طبیعت خودشون دور کنیم؟
    البته اطلاعات من راجع به گونه هایی مثل German Shepherd هست که فک و دندون های گوشت خواری دارند و البته ممکنه سگ هایی هم باشند که هم گوشت بخورند هم گیاه امّا صرفاً گیاه خوار نیستند!

7. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما amirkia برای ارسال این پست سودمند:

baher (12-05-2015),tooka (12-05-2015)

مدیر تالار
    تشکر 633 بار در 267 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط amirkia نمایش پست ها
    اگه اینجوری حساب کنیم خیلی از حیوانات رو میشه گیاهخوار فرض کرد
    حرف من این بود که سگ همه چیزخواره. یعنی از روی ناچاری هر چی دم دستش برسه می خوره. اگر به یک سگ گرسنه نان بدهید می خوره. اما اگر هم نان و هم گوشت بدهید، حتما گوشت رو انتخاب می کنه.

همچنین حرف شما داره اینو بیان می کنه که انسان علاوه بر گیاهخوار بودن، گوشت خوار هم هست!
    بله اجداد ما، تا جایی که از شواهد تاریخی مشخصه، دست کم در چند ده هزار سال گذشته گوشت هم می خورده اند. این چیزی نیست که قابل انکار باشه. استخوان های حیوانات شکار شده کنار استخوان های انسان های نخستین یافت شده و نقاشی های مثل نقاشی غارهای لاسکو در فرانسه مربوط به 17 هزار سال پیش صحنه های شکار حیوانات رو نشان می دهند.

ولی گیاهخواری من به این خاطر نیست که بخواهم مثل نیاکانم رفتار کنم. نیاکان باستانی ما خیلی کارهای دیگه غیر از گوشتخواری هم می کردند که امروزه به نظر ما وحشیانه است: تجاوز، بچه کشی، قتل و غارت، زن دزدی و ...
    گیاهخواری برای من یک تصمیم آگاهانه واخلاقی است نه تقلید از نیاکان.

و این بحثیه که با خیلی از گوشت خوارها می کنم چون معتقند انسان اصطلاحاً دو گانه خوار هست که من به شدت مخالفم
    اینکه شما با چیزی مخالفید دلیل نمیشه که اون چیز درست نباشه. برای فهم درستی باید به شواهد مراجعه کرد.

چرا که منشأ هر بیماری جسمی و روحی در انسان خوردن گوشته.
    این یک تعمیم بی پایه است. هیتلر هم گیاهخوار بود ولی بدترین جنایت ها رو کرد. به علاوه چند صد میلیون هندی هم گیاهخوار هستند اما این دلیل نمیشه که هیچ وقت دچار هیچ بیماری نمی شوند.
    این درسته که گیاهخواری باعث جلوگیری از خیلی بیماری های مرتبط با مصرف گوشت میشه (مثل سکته قلبی و بعضی سرطان ها)‌ اما گیاهخواری یک فرمول معجزه آسا برای رفع تمام دردهای بشر نیست.

9. تشکرها از این نوشته :

amy74 (12-05-2015)

عضو فعال
    تشکر 69 بار در 49 پست

درگیاهخواری که درآن پخته خواری زیاد باشدبیماری هم هست.من خودم اینرا تجربه کرده ام.چندسالی که گیاهخوار بودم وهمه چیز پخته می خوردم گاهی دوچار سرما خوردگی ودرد معده. ..میشدم امابا خوردن مواد غذایی خام بیشترهیچ مشکلی ندارم حتی معده درد که همیشه همراه من بود.بسیار پر انرژی هستم.

11. تشکرها از این نوشته :

amy74 (12-05-2015)

عضو فعال
    تشکر 69 بار در 49 پست

در ضمن یکی از دلایلی که هیتلرجنایتکار بود این بود که ازشیرینی جات زیاد استفاده میکردوطبق تحقیقات علمی ثابت شده شکر میزان خشونت را درافراد بالا میبرد. اگرچه گیاهخوار بودن هیتلر هنوز ثابت نشده.

13. تشکرها از این نوشته :

amy74 (12-05-2015)

مدیر تالار
    تشکر 633 بار در 267 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط tooka نمایش پست ها
    در ضمن یکی از دلایلی که هیتلرجنایتکار بود این بود که ازشیرینی جات زیاد استفاده میکردوطبق تحقیقات علمی ثابت شده شکر میزان خشونت را درافراد بالا میبرد. اگرچه گیاهخوار بودن هیتلر هنوز ثابت نشده.
    این تاپیک از موضوع خودش خارج شده بنابرای من هم یک نوت خارج بزنم:

باید بگم این بهترین جوکی بود که این هفته شنیدم ! :)
    به این میگن جبر غذایی: رفتار و کردار آدمها در طول تاریخ توسط غذایی که می خورند تعیین می شود.
    لابد هیتلر شبی که تصمیم گرفت به روسیه حمله کنه چند کیلو شیرینی خامه ای خورده بود!
    در مورد تغذیه صدام چه اطلاعاتی دارید؟

15. تشکرها از این نوشته :

amy74 (12-05-2015)

(ADMIN //Super Moderator ) مدیر ارشد تالار . بخش اندیشه و سلامت
    تشکر 5,705 بار در 913 پست

من زمانی که تازه گیاهخوار شده بودم و به نوعی جو گیر بودم ،هر موردی رو از زاویه داشته های نچندان کامل خودم تجزیه و تحلیل می کردم.خیلی ایده آلیستی و فرا زمینی فکر میکردم این باعث شده بود تا دست به انجام برخی کارها بزنم از جمله گیاهخوار کردن سگ کوچولوم که الان هم مدتیه ازش دور افتادم اونو تحت فشار قرار میدادم تا از غذاهایی که من برای خودم درست میکردم بخوره ،اوایل چند روز هیچی نمیخورد به غیر از نان بعد کم کم شروع کرد به خوردن روزی یک وعده غذا و همین.تا اینکه متوجه شدم سگم بسیار ضعیف و بی حال شده.مجبور شدم برای تامین مواد مورد نیاز بدنش از قرص ها و آمپول های تقویت کننده استفاده کنم در نهایت اونو به زندگی طبیعی ش برگردوندم.

یکی از مهمترین وجوه تمایز موجودات گیاهخوار و گوشتخوار و یا همه چیز خوار نحوه جویدن غذا و جذب اون هست با توجه به آناتومی انسان و سگ و تفاوت عمده در سیستم گوارش، در صورتی که یک سگ گیاهخوار شه به هیچ عنوان غذایی که میخوره به طور کامل جذب نشده و باعث بروز مشکلات جدی براش خواهد شد.

دوستانی که غیر از این فکر میکنند حتما باید برای تامین غذای حیوانات گوشتخواری که اونارو به اجبار گیاهخوار کرده اند از غذاهای گیاهی وارداتی مخصوص سگ های گیاهخواراستفاده کرده و یا تحت نظر دامپزشک از مکمل های تغذیه ای بهره ببرند.

Modernist, giak and behzad.key like this.
    There is always a hope

17. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما baher برای ارسال این پست سودمند:

amy74 (12-05-2015),tooka (12-05-2015)

Junior Member
    تشکر 14 بار در 9 پست

بله اجداد ما به قول شما خیلی کارها انجام میدادن که ما نمیخوایم انجام بدیم، گوشت هم بنا به شرایط و عدم آگاهی میخوردن. عرض کردم خیلی از موجودات رو میشه بهشون تحت فشار و اجبار گیاهخوار یا گوشتخوار کرد.
    طبق مواردی که در سایت های مختلف گیاهخواری وجود داره بنده چیزی که باهاش موافق هستم ، درست هم هست.
    وقتی تحت شرایط پیرامون گوشت میخوردیم دلیل بر این نیست که گوشت خوار هم باشیم!

19. تشکرها از این نوشته :

tooka (12-05-2015)

Junior Member
    تشکر 6 بار در 4 پست

دوستان عزیز....
    در جواب دوستانمون باید بگم که سگ با گیاهخواری دچار مشکلات خیلی زیاد خواهد شد و اساسا باید بخش عمده ای از تغذیه اش گوشت باشد... فکر میکنم اکثرا هم موافق اون بودن و بحث زیادی نمی طلبه...
    در مورد انسان هر دو دسته تا حد زیادی درست میگفتن... ما تکامل یافته یک حیوان گیاهخوار هستیم... ولی در طول تکاملمون تا حدی خودمون را برای خوردن گوشت نیز تکامل دادیم... ولی زمان زیادی ازش نگذشته و برای همین کامل با گوشت سازگاری لازم را پیدا نکردیم... بنابراین می توان این طور جمله را کامل کرد که ما یک همه چیز خوار هستیم که در عین حال سازگاری کامل با خوردن گوشت نداریم...
    فکر میکنم بحث کردن در مورد هیتلر و صدام و اینها زیاد جالب نباشه و نباید گیاهخواری را به رفتارهای انسانها مرتبط کرد و بحثهایی از این قبیل ممکنه باعث دلخوری بشه...

tooka, Black Cat and behzad.key like this.

21. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما bahri برای ارسال این پست سودمند:

amirkia (14-05-2015),tooka (14-05-2015)

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

Users Browsing this Thread

اکنون 1 کاربر در حال مطالعه مبحث هستند (0 عضو و 1 مهمان)

بوک مارک ها

بوک مارک ها

مجوزهای ارسال و ویرایش

• شما نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • شما نمی توانید به پست ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • شما نمی توانید پست های خود را ویرایش کنید
  •  
ساعت 07:11 بر حسب GMT +3.5 می باشد. Powered by: vBulletin Version 4.2.1 vBFarsi Language Pack Version 4.2
Forum Modifications By Marco Mamdouh مطالب درج شده توسط کاربران بیانگر نظر شخصی آنها بوده و ممکن است همسو با اهداف و دیدگاه های مدیریت سایت نباشد. تمامی مطالب و مقالات ارائه شده فقط جنبه اطلاع رسانی دارند.