مهمان گرامی خوش آمدید، جهت عضویت در سایت و دسترسی به کلیه امکانات آن لطفاً کلیک کنید
پس تکلیفِ حیواناتِ همدم چه می‌شود؟ - صفحه 2
صفحه 2 از 2 اولیناولین 12
نمایش نتایج: از شماره 13 تا 21 از مجموع 21
Like Tree6Likes

موضوع: پس تکلیفِ حیواناتِ همدم چه می‌شود؟

عضو فعال
    تشکر 53 بار در 32 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط tooka نمایش پست ها
    به نظر شما حیواناتی هم که داره نسلشان منقرض میشه آیا نباید تکثیر شوند؟
    بعضی گونه‌های خاص ممکنه نسل‌شون منقرض شده باشه ولی همین منقرض شدن هم عملِ ماست. اگه ما شکار بی‌رویه نمی‌کردیم اون گونه‌ها روند طبیعی خودشونو طی می‌کردن و شاید به این زودی هم منقرض نمیشدن. ولی حالا که در اثر شکار بی‌رویه نسل‌شون داره منقرض میشه، بازم دخالتِ بیشتر به ما ربطی نداره. خب به فرض که منقرض بشه، چی میشه مثلا؟

عضو فعال
    تشکر 69 بار در 49 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط Modernist نمایش پست ها
    بعضی گونه‌های خاص ممکنه نسل‌شون منقرض شده باشه ولی همین منقرض شدن هم عملِ ماست. اگه ما شکار بی‌رویه نمی‌کردیم اون گونه‌ها روند طبیعی خودشونو طی می‌کردن و شاید به این زودی هم منقرض نمیشدن. ولی حالا که در اثر شکار بی‌رویه نسل‌شون داره منقرض میشه، بازم دخالتِ بیشتر به ما ربطی نداره. خب به فرض که منقرض بشه، چی میشه مثلا؟
    خوب معلومه با از بین رفتن هر گونه جانوری در کره زمین تعادل بهم می خوره وشاهد بالا رفتن جمعیت گونه های دیگری می شویم.

عضو فعال
    تشکر 53 بار در 32 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط tooka نمایش پست ها
    خوب معلومه با از بین رفتن هر گونه جانوری در کره زمین تعادل بهم می خوره وشاهد بالا رفتن جمعیت گونه های دیگری می شویم.
    خب باشیم، دستای شکارچی‌ها در اونجا هم کمک‌رسانِ ما خواهد بود! جای نگرانی نداره!

Junior Member
    تشکر 14 بار در 9 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط Modernist نمایش پست ها
    شما می‌فرمایید ما هیچ حقی نداریم عقیم‌شون کنیم، ولی حواستون نیست که ما داریم در تمام زمینه‌های دیگه‌ی زندگی حیوانات همدم دخالت می‌کنیم، پس اینم روش! منم میدونم که کار زیبایی نیست ولی چاره چیه؟ وقتی میشه با این کار، از اومدنِ نسل جدیدی از اون حیوونا به این دنیای غیرطبیعی جلوگیری کرد، چرا نباید انجامش بدیم؟

دوست عزیز حیواناتی مثل سگ از سال های دور طوری جهش پیدا کردند که در کنار انسان زندگی کنند. کره ی زمین نه فقط مختص به انسانه و نه فقط حیوان و بالاخره این دو موجود با هم به نوعی درگیر هستند. پس عقیم کردن کار درستی نیست ما حقی نداریم که اجازه بدیم یا ندیم که نسلشون ادامه پیدا کنه. دقت کنید که این فقط حیوانات نیستند که در کنار ما هستند، ما انسان ها هم در کنار اونها هستیم، پس اگه حیوان قدرت داشت آیا باید ما رو عقیم می کرد؟
    اینکه ما از دنیا داریم رنج می کشیم، فقط به این مربوطه که در مورد فرزندان خودمون تصمیم بگیریم امّا حیوانات رو ما نمی تونیم در موردشون تصمیم بگیریم.
    در کل من خودم حیوان خانگی نگه نمیدارم چون مسئولیت بسیار سنگینی داره و اگه روزی بخوام حیوان خانگی داشته باشم، اون حیوان رو نمی خرم بلکه بهش پناه میدم.

The Humanity Is Already Dead

مدیر تالار
    تشکر 635 بار در 269 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط amirkia نمایش پست ها
    این دو موجود با هم به نوعی درگیر هستند. پس عقیم کردن کار درستی نیست ما حقی نداریم که اجازه بدیم یا ندیم که نسلشون ادامه پیدا کنه. ....
    این درسته که حیوانات همدم تا حدی زیادی به انسان وابسته هستند اما نتیجه ای که ازش می گیرید درست نیست. وقتی شما می توانید از ایجاد رنج و محنت در دنیا جلوگیری کنید نه تنها حق دارید بلکه باید این کار رو بکنید.
    وقتی می دونید که سرنوشت توله های یک سگ یا گربه، به احتمال زیاد یک زندگی مصیبت بار در خیابان خواهد بود و این دور باطل رنج حیوانات خانگی رها شده ادامه خواهد یافت، این مسئولیت اخلاقی شماست که از این رنج جلوگیری کنید. اگر طور دیگری عمل کنید اخلاقا کوتاهی کرده اید.

اینکه ما از دنیا داریم رنج می کشیم، فقط به این مربوطه که در مورد فرزندان خودمون تصمیم بگیریم امّا حیوانات رو ما نمی تونیم در موردشون تصمیم بگیریم.
    برای من روشن نیست دقیقا چرا فکر می کنید که ما حق نداریم برای بهبود وضع موجودات ناتوانی که تحت سرپرستی ما هستند تصمیم بگیریم؟

این دیدگاه شما من رو به یاد کشیش های کاتولیک می اندازه که معتقدند نباید بین مردم آفریقا دچار بلای ایدز هستند کاندوم پخش کنید چون این دخالت در کار خداست!

اگر یک سگ ولگرد می توانست درباره آینده فرزندانش فکر کنه و می توانست موقع سکس از کاندوم استفاده کنه یا خودش رو وازکتومی کنه، حتما این کار رو می کرد چون هیچ مادری دوست نداره بچه هایی به دنیا بیاورد که دچار مصیبت و بدبختی بشوند. پس ما هم وقتی این امکان رو داریم باید این کمک رو به اون سگ بکنیم.

Junior Member
    تشکر 14 بار در 9 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط giak نمایش پست ها

این درسته که حیوانات همدم تا حدی زیادی به انسان وابسته هستند اما نتیجه ای که ازش می گیرید درست نیست. وقتی شما می توانید از ایجاد رنج و محنت در دنیا جلوگیری کنید نه تنها حق دارید بلکه باید این کار رو بکنید.
    وقتی می دونید که سرنوشت توله های یک سگ یا گربه، به احتمال زیاد یک زندگی مصیبت بار در خیابان خواهد بود و این دور باطل رنج حیوانات خانگی رها شده ادامه خواهد یافت، این مسئولیت اخلاقی شماست که از این رنج جلوگیری کنید. اگر طور دیگری عمل کنید اخلاقا کوتاهی کرده اید.

برای من روشن نیست دقیقا چرا فکر می کنید که ما حق نداریم برای بهبود وضع موجودات ناتوانی که تحت سرپرستی ما هستند تصمیم بگیریم؟

این دیدگاه شما من رو به یاد کشیش های کاتولیک می اندازه که معتقدند نباید بین مردم آفریقا دچار بلای ایدز هستند کاندوم پخش کنید چون این دخالت در کار خداست!

اگر یک سگ ولگرد می توانست درباره آینده فرزندانش فکر کنه و می توانست موقع سکس از کاندوم استفاده کنه یا خودش رو وازکتومی کنه، حتما این کار رو می کرد چون هیچ مادری دوست نداره بچه هایی به دنیا بیاورد که دچار مصیبت و بدبختی بشوند. پس ما هم وقتی این امکان رو داریم باید این کمک رو به اون سگ بکنیم.

قضیه ی ایدز و کاندوم خیلی با این مسئله فرق داره.
    نمی تونم بگم حرف شما درست نیست امّا نمی دونم صحبت های شما راجع به حیوانات مثلاً جنگل های آفریقا هم صدق می کنه یا فقط در مورد حیوانات ولگرد و یا خانگیه؟! یعنی هر جا یک حیوان دیدیم عقیمش کنیم؟

مدیر تالار
    تشکر 635 بار در 269 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط amirkia نمایش پست ها
    امّا نمی دونم صحبت های شما راجع به حیوانات مثلاً جنگل های آفریقا هم صدق می کنه یا فقط در مورد حیوانات ولگرد و یا خانگیه؟! یعنی هر جا یک حیوان دیدیم عقیمش کنیم؟
    حرف من فقط درباره حیوانات خانگی بود. مسلما هیچ آدم عاقلی خواستار این نیست که برویم شیرها و غزال های آفریقا رو عقیم کنیم. طبیعت خودش هوای کنترل جمعیت حیوانات وحشی رو داره و نیازی به مداخله ما نیست. ما اگر هنر کنیم باید تلاش کنیم همین جمعیت رو به زوال حیوانات وحشی منقرض نشوند.

به علاوه من نگفتم «هر جا یک حیوان دیدیم عقیم کنیم». حرف من اینه حیوانات خانگی باید عقیم بشوند مگر اینکه شما مطمئن باشید که از پس نگهداری فرزندان و نسل های بعدی شون بر می آیید.
    اما با توجه به رشد نمایی نسل های بعدی (یک گربه شما در عرص یک سال میشه چهار پنج تا گربه و در نسل بعدی این خانواده میشه ۲۵ تا گربه و ... بزودی یک لشکر گربه خواهید داشت) بعیده کسی بتونه از عهده نگهداری فرزندان و نوادگان حیوانات خانگی اش بر بیاد. بنابراین بهترین راه حل عملی اغلب عقیم کردن حیوان خانگی است قبل از اینکه دچار مشکل سرپرستی (یا رها کردن) بچه های ناخواسته شون بشوید.

این البته فقط عقیده من نیست. این اصلی است که همه سازمان های حمایت از حیوانات خانگی که می شناسم پذیرفته اند. بنابراین شما هر پناهگاه حیوانات توی اروپا یا آمریکا که بروید تا سگ یا گربه ای را سرپرستی کنید می بینید که همه حیوانات شان (نر و ماده) عقیم شده اند.

ضمنا شاید یادآوری اش بیجا نباشه که عقیم کردن توسط دامپزشک یک عمل ساده است که باعث دردی برای حیوان نمیشه.

8. تشکرها از این نوشته :

amirkia (26-05-2015)

Junior Member
    تشکر 14 بار در 9 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط giak نمایش پست ها

حرف من فقط درباره حیوانات خانگی بود. مسلما هیچ آدم عاقلی خواستار این نیست که برویم شیرها و غزال های آفریقا رو عقیم کنیم. طبیعت خودش هوای کنترل جمعیت حیوانات وحشی رو داره و نیازی به مداخله ما نیست. ما اگر هنر کنیم باید تلاش کنیم همین جمعیت رو به زوال حیوانات وحشی منقرض نشوند.

به علاوه من نگفتم «هر جا یک حیوان دیدیم عقیم کنیم». حرف من اینه حیوانات خانگی باید عقیم بشوند مگر اینکه شما مطمئن باشید که از پس نگهداری فرزندان و نسل های بعدی شون بر می آیید.
    اما با توجه به رشد نمایی نسل های بعدی (یک گربه شما در عرص یک سال میشه چهار پنج تا گربه و در نسل بعدی این خانواده میشه ۲۵ تا گربه و ... بزودی یک لشکر گربه خواهید داشت) بعیده کسی بتونه از عهده نگهداری فرزندان و نوادگان حیوانات خانگی اش بر بیاد. بنابراین بهترین راه حل عملی اغلب عقیم کردن حیوان خانگی است قبل از اینکه دچار مشکل سرپرستی (یا رها کردن) بچه های ناخواسته شون بشوید.

این البته فقط عقیده من نیست. این اصلی است که همه سازمان های حمایت از حیوانات خانگی که می شناسم پذیرفته اند. بنابراین شما هر پناهگاه حیوانات توی اروپا یا آمریکا که بروید تا سگ یا گربه ای را سرپرستی کنید می بینید که همه حیوانات شان (نر و ماده) عقیم شده اند.

ضمنا شاید یادآوری اش بیجا نباشه که عقیم کردن توسط دامپزشک یک عمل ساده است که باعث دردی برای حیوان نمیشه.

الان که فکر می کنم می بینم درسته، چون در هر صورت با نگهداری حیوان خانگی سرنوشتش رو در دست خودمون قرار دادیم، پس همون عقیمشون کنیم خیلی بهتره.

giak likes this.

عضو فعال
    تشکر 69 بار در 49 پست

من فکر کنم قضیه طوطی های من باحیواناتی مثل سگ وگربه فرق بکنه چون سگ وگربه در خیابان رها میشوند ولی طوطی ها حیوانات وحشی هستندومیتوان آنهارا دریک جنگل ( جای مناسب )رها کردواز میوه های جنگلی هم تغذیه می کنند واحتیاج ندارند کسی به آنها پناه بدهد.فقط یک موضوع که برای من دغدغه است وجود انسان های شکارچی وقاچاق پرنده است،

صفحه 2 از 2 اولیناولین 12

اطلاعات موضوع

Users Browsing this Thread

اکنون 1 کاربر در حال مطالعه مبحث هستند (0 عضو و 1 مهمان)

بوک مارک ها

بوک مارک ها

مجوزهای ارسال و ویرایش

• شما نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • شما نمی توانید به پست ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • شما نمی توانید پست های خود را ویرایش کنید
  •  
ساعت 18:15 بر حسب GMT +3.5 می باشد. Powered by: vBulletin Version 4.2.1 vBFarsi Language Pack Version 4.2
Forum Modifications By Marco Mamdouh مطالب درج شده توسط کاربران بیانگر نظر شخصی آنها بوده و ممکن است همسو با اهداف و دیدگاه های مدیریت سایت نباشد. تمامی مطالب و مقالات ارائه شده فقط جنبه اطلاع رسانی دارند.