مهمان گرامی خوش آمدید، جهت عضویت در سایت و دسترسی به کلیه امکانات آن لطفاً کلیک کنید
پس تکلیفِ حیواناتِ همدم چه می‌شود؟
صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 12 از مجموع 21
Like Tree6Likes

موضوع: پس تکلیفِ حیواناتِ همدم چه می‌شود؟

عضو فعال
    تشکر 53 بار در 32 پست

پیش فرض پس تکلیفِ حیواناتِ همدم چه می‌شود؟

پس تکلیفِ حیواناتِ همدم چه می‌شود؟

از دید من حیوانات به طور کلی برده‌های ما نیستن، یعنی اساسا هیچ مدل بهره‌کشی ازشون مجاز نیست (و بنابراین وگانیسم تنها راه رسیدن به عدالت برای حیواناته و حداقل کاری که بهشون مدیونیم). ولی یک مسئله‌ی جنجالی دیگه همست این وسط هست که خیلی‌ها در جنبشِ حیوانات که حتی وگان هم هستن، به این مسئله که می‌رسن یک خط می‌کشن! به نظر من حیوانات پِت‌های ما هم نیستن! حیوانات برای سرگرمیِ ما نیستن، که از پت‌شاپ بخریم‌شون و با این کار به یک فروشنده مجوزِ اینو بدیم که یک حیوان رو برایِ ما وارد این دنیا بکنه و درواقع با این کار به زاد و ولدِ غیرمسئولانه‌ی اونا دامن بزنیم...

اولا که اصلا هیچ چیزی درمورد زندگیِ یک «حیوان همدم» عادی و طبیعی نیست. انگار نه واقعا به دنیای انسان‌ها تعلق داره و نه حقیقتا جزو دنیای حیواناته، گویی این وسط گیر کرده. دوما که انقدر هم با ژنتیک‌ش بازی شده که اصلاً هیچ شباهتی به زمانی که اهلی نبود و جزوی از طبیعت بود و داشت تو جنگل زندگیِ عادیِ خودشو می‌کرد نداره.

ولی خب سؤال اینه که پس این حیواناتی که به هر شکل الآن به این دنیا آوردیم چی میشن؟ وظیفه‌ی کیه که بهشون برسه؟ جواب اینه که ما انسان‌ها این سیستمِ داغون و مزخرفِ پرورش حیواناتو راه انداختیم، خودمونم باید یه فکری براش بکنیم. راه‌حل اینه که فعلا فقط حیوونایی که سرپناه ندارن رو اداپت کنیم و از پت‌فروش یا Breeder نخریم تا اونا ورشکست بشن، تا بعد...

ولی چه بلایی سرِ دسته‌ی آخر حیوونایی که پرورش‌دهنده‌ها (Breeders) به این دنیا آوردن میاد؟ خب اونا هم وقتی ببینن مشتری‌شون کم شده بالاخره مجبور میشن حیوونایی که کسی ازشون نمی‌خره رو به یک پناهگاهی بسپارن‌شون و برن سراغِ یک بیزنسِ شرافت‌مندانه‌تر! ولی تا وقتی ما از اینا حمایت می‌کنیم داریم از سیستمِ آلوده و کثیفِ «پرورش و تولیدمثلِ حیواناتِ همدم» حمایت می‌کنیم...

اصلا تمام بدبختی‌ها از اون جایی شروع شد که ما فکر کردیم حیوانات اسباب‌بازیِ ما هستن و خودشون هیچ شخصیت و شعوری ندارن که بخوان چیزی رو درک کنن یا تمایلی داشته باشن. و در اون مسیر، هر کاری رو مجاز دونستیم چون اونا که مثلِ ما بلد نیستن معماهای ریاضی رو حل کنن، یادمون رفت که اونا بال پرواز دارن، آبشش دارن و حس بویاییِ قوی و هزار چیز دیگه هم که ما نداریم. هیچکدوم از اینا مهمه وقتی صحبت از تعلقِ کمترین حقوقِ اولیه و امیال وسط میاد؟

یعنی ۱) میل به درد نکشیدن، ۲) میل به ادامه‌ی زندگی ؟

درمورد موضوع حیواناتِ همدم به زودی مطالب بیشتری رو با شما درمیون میذارم. این مبحث یکی از جنجالی‌ترین و مورد اختلاف‌ترین بحث‌ها حتی بین وگان‌هاست!

tooka and Bahman7 like this.

عضو فعال
    تشکر 69 بار در 49 پست

من خودم در حال حاضر دوست ندارم ازپت شاپ هاحیوانی خریداری کنم ودوتاطوطی که دارم مال زمانی هستندکه تازه گیاهخوار شده بودم. تا حالا چند بار به این فکر کردم که آنها را درجایی سرسبز رها کنم ولی آنها خیلی اهلی هستند وخطرات زیادی در کمین آنهاست و میترسم بلایی سرشان بیاد ودوباره انسانها اذیتشان کنند.وخودم هم خیلی به آنها وابسته ام آنها نباشن نمیتونم زندگی کنم.حالا مشکل من اینکه بعد از چندسال امسال تخمگذاری کردندونمیدونم بگم خوشبختانه یا متاسفانه جوجه هاشون درتخم ازبین رفتندولی نمیدونم اگر یک روزی جوجه دارشدن چی کار باید بکنم؟ چون حاضر نیستم به هیچ کسی بدمشون. چون من درنگهداری از آنها وسواس خاصی دارم وبرای آنها زندگی خیلی طبیعی فراهم کرده ام کاری که هرکسی انجام نمیدهد. نمی دونم شاید اگر روزی جوجه دار شوند آنهارا دردریاکنار( جایی که تعدادی طوطی وجود دارد )رها کنم یا شاید سرپرستی همه آنها را بعهده بگیرم.نمیدونم کدومش درستتره؟

عضو فعال
    تشکر 53 بار در 32 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط tooka نمایش پست ها
    من خودم در حال حاضر دوست ندارم ازپت شاپ هاحیوانی خریداری کنم ودوتاطوطی که دارم مال زمانی هستندکه تازه گیاهخوار شده بودم. تا حالا چند بار به این فکر کردم که آنها را درجایی سرسبز رها کنم ولی آنها خیلی اهلی هستند وخطرات زیادی در کمین آنهاست و میترسم بلایی سرشان بیاد ودوباره انسانها اذیتشان کنند.وخودم هم خیلی به آنها وابسته ام آنها نباشن نمیتونم زندگی کنم.حالا مشکل من اینکه بعد از چندسال امسال تخمگذاری کردندونمیدونم بگم خوشبختانه یا متاسفانه جوجه هاشون درتخم ازبین رفتندولی نمیدونم اگر یک روزی جوجه دارشدن چی کار باید بکنم؟ چون حاضر نیستم به هیچ کسی بدمشون. چون من درنگهداری از آنها وسواس خاصی دارم وبرای آنها زندگی خیلی طبیعی فراهم کرده ام کاری که هرکسی انجام نمیدهد. نمی دونم شاید اگر روزی جوجه دار شوند آنهارا دردریاکنار( جایی که تعدادی طوطی وجود دارد )رها کنم یا شاید سرپرستی همه آنها را بعهده بگیرم.نمیدونم کدومش درستتره؟
    نمیشه طوطی رو عقیم کرد؟

عضو فعال
    تشکر 69 بار در 49 پست

من از این موضوع اطلاعی ندارم ولی اصلاً دلم نمی اید که ببرمشون دامپزشکی آخه به کشتنشون میدهندمن هیچ وقت آنها رابه دامپزشکی نمی برم چون خاطره بدی ازبردن طوطی به دامپزشکی دارم. تازه به آنها استرس وارد میشه.

عضو فعال
    تشکر 53 بار در 32 پست

من از این موضوع اطلاعی ندارم ولی اصلاً دلم نمی اید که ببرمشون دامپزشکی آخه به کشتنشون میدهندمن هیچ وقت آنها رابه دامپزشکی نمی برم چون خاطره بدی ازبردن طوطی به دامپزشکی دارم. تازه به آنها استرس وارد میشه.

چه میشه کرد؟ برای عقیم‌کردن حداقل ببریدشون که دوباره چهار تا طوطی جدید هم اضافه نشن که بدبختی‌تون چند برابر بشه...

عضو فعال
    تشکر 69 بار در 49 پست

ما توشمال زمین گرفتیم ومیخواهیم چند سال دیگه بریم تو یک روستا زندگی کنیم همسرم میگه میخواهد یک جای بزرگی براشون درست کنه واز همه شون نگهداری کنه. اما من می گم آخه این دنیا چیش قشنگه که این موجودات کوچولو بیان توش؟

عضو فعال
    تشکر 53 بار در 32 پست

ما توشمال زمین گرفتیم ومیخواهیم چند سال دیگه بریم تو یک روستا زندگی کنیم همسرم میگه میخواهد یک جای بزرگی براشون درست کنه واز همه شون نگهداری کنه. اما من می گم آخه این دنیا چیش قشنگه که این موجودات کوچولو بیان توش؟
    ببخشید ولی من مخالفِ هر گونه تولید مثلِ حیوانات هستم. هر گونه. تحت هر شرایطی. حتی بهترین شرایط. که مطمئنم همسرتون و شما براشون فراهم میخواید بکنید.

عضو فعال
    تشکر 69 بار در 49 پست

آیا در ایران پناهگاه برای پرندگان وجود دارد؟ شاید خواستم یک روزی سرپرستی پرنده ای را بعهده بگیرم.

عضو فعال
    تشکر 69 بار در 49 پست

حالا شاید هیچ وقت صاحب جوجه نشن چون شرایط جوجه دار شدن طوطی خیلی سخته. ولی من می خواهم بدونم که آیا در ایران هم پناهگاه برای پرندگان وجود دارد؟ شاید خواستم یک روزی سرپرستی یک پرنده ای را بعهده بگیرم.

Junior Member
    تشکر 14 بار در 9 پست

به نظر من حیوانات رو نباید خرید، باید بهشون پناه داد. یعنی حیواناتی که مورد ظلم قرار گرفتن رو سرپرستیشون رو قبول کنیم.
    در ضمن ما هیچ حقی نداریم که حیوانی رو عقیم کنیم!

The Humanity Is Already Dead

عضو فعال
    تشکر 53 بار در 32 پست

حالا شاید هیچ وقت صاحب جوجه نشن چون شرایط جوجه دار شدن طوطی خیلی سخته. ولی من می خواهم بدونم که آیا در ایران هم پناهگاه برای پرندگان وجود دارد؟ شاید خواستم یک روزی سرپرستی یک پرنده ای را بعهده بگیرم.
    وجود که حتما داره، امیدوارم اگه کسی از اعضای فروم اطلاعاتی در زمینه‌ی پناهگاه پرندگان داشته باشه، با ما درمیون بذاره...

نقل قول نوشته اصلی توسط amirkia نمایش پست ها
    به نظر من حیوانات رو نباید خرید، باید بهشون پناه داد. یعنی حیواناتی که مورد ظلم قرار گرفتن رو سرپرستیشون رو قبول کنیم.
    در ضمن ما هیچ حقی نداریم که حیوانی رو عقیم کنیم!
    شما می‌فرمایید ما هیچ حقی نداریم عقیم‌شون کنیم، ولی حواستون نیست که ما داریم در تمام زمینه‌های دیگه‌ی زندگی حیوانات همدم دخالت می‌کنیم، پس اینم روش! منم میدونم که کار زیبایی نیست ولی چاره چیه؟ وقتی میشه با این کار، از اومدنِ نسل جدیدی از اون حیوونا به این دنیای غیرطبیعی جلوگیری کرد، چرا نباید انجامش بدیم؟

عضو فعال
    تشکر 69 بار در 49 پست

به نظر شما حیواناتی هم که داره نسلشان منقرض میشه آیا نباید تکثیر شوند؟

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

Users Browsing this Thread

اکنون 1 کاربر در حال مطالعه مبحث هستند (0 عضو و 1 مهمان)

بوک مارک ها

بوک مارک ها

مجوزهای ارسال و ویرایش

• شما نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • شما نمی توانید به پست ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • شما نمی توانید پست های خود را ویرایش کنید
  •  
ساعت 07:07 بر حسب GMT +3.5 می باشد. Powered by: vBulletin Version 4.2.1 vBFarsi Language Pack Version 4.2
Forum Modifications By Marco Mamdouh مطالب درج شده توسط کاربران بیانگر نظر شخصی آنها بوده و ممکن است همسو با اهداف و دیدگاه های مدیریت سایت نباشد. تمامی مطالب و مقالات ارائه شده فقط جنبه اطلاع رسانی دارند.